Převodník z TTL klávesnice na USB

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 03 Mar 2020, 10:48

Dobrý den.
Hned v úvodu se omlouvám, ale jsem začátečník a potřeboval bych poradit se zapojením.
Máme tuto klávesnici(viz obr. č1) kterou bych potřeboval připojit do USB(jedna se o EET a komunikaci mezi klavesnicí a pokladnou).
Od výrobce mám k dispozici pouze dokument, který také přikládám do přílohy(keyboard_protokol.docx).

Zakoupil jsem pro převod mezi TTL a USB tento převodník: https://cz.rs-online.com/web/p/vyvojove ... %3Atrue%7D

Po připojení kabelu do PC je vytvořený COM port, ale klávesnice bohužel nefunguje a není možné zapisovat do textového souboru. V příloze ještě také zasílám fotografii zapojení s danými kompomenty.

Ještě jednou se omlouvám za moje chybné uvažování, ale jsem opravdu začátečník a potřeboval bych poradit co tím.

Velice Vám předem děkuji za ochotu.
Prílohy
Keyboard_Protocol.docx
(58.74 KiB) 62 stiahnutí
obr_c_1.jpg
obr_c_2.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 03 Mar 2020, 14:07

Nuž pokud vezmu zapojení té klávesnice na tom konektoru a zapojení toho konektoru toho převodníku co jsi dal, mi je jasné, že asi fungovat nebude, protože na klávesnici máš 3V3 a na převodníku TX

Takže místo toho spojovacího válečku budeš muset vrazit něco, co bude mít ještě zdroj 3V3.
Prílohy
schema_II.PNG
schema.PNG
0

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 03 Mar 2020, 15:09

Mám objednaný ještě tento převodník: https://www.hwpro.cz/oc/index.php?route ... 2C+FT232RL+

Potřeboval bych, aby jsem byl schopný po připojení schopný zapisovat do textového souboru. Myslíte, že je to vůbec reálné?

Děkuji.
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 03 Mar 2020, 16:14

ta klávesnice je pouze vysílač. Takže po připojení z USB-UART převodníku do PC se k němu připojíš např. pomocí putty a ten ti dovolí logovat např do souboru. Nebo si budeš muset něco napsat např. pomocí pythonu. Takže cesta k ukládání dat z klávesnice do souboru tu je. Ale samo se nic neudělá.

Ale víš v jakém tvaru jsou data, takže pár řádků v pythoně a je to hotové. ;) Ale bez daného HW ti to asi nikdo neudělá... Takže budeš muset začíst studovat python. Toto naštěstí pokryješ z tutoriálů. Jenom čteš z uartu stejný počet bytes a ty pak nějak přeformátuješ (pokud chceš) a uložíš.
0

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 03 Mar 2020, 16:24

Díky za informace!

Problém bude nejspíš ale v tom, že potřebuji tuto klávesnici připojit k EET pokladně/terminálu kde už nebudu schopný nějakým způsobem formátovat data. Případně mohu zkusit někoho z programátorů dané EET pokladny, zda by šlo nějakým způsobem upravit FW pokladny, ale to si také nejsem jistý.
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 03 Mar 2020, 16:30

však jak jsem napsal.

Pomocí python scriptu čteš data z klávesnice a tyto data, než uložíš do nějakého tvého souboru, můžeš přeformátovat na co chceš. Nebo je prostě vezmeš jak přišly a uložíš je do toho souboru. Tudíž žádný zásah asi nebude potřeba. Ale je potřeba se připojit k tomu převodníku, vycucnout z něj data a s těmi nějak pracovat (u tebe uložit do souboru).

Pro programátora EET pokladny operace na dvacet minut. Takže připoj tu klávesnici a řekni ať ti ji napojí do systému.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa mac26 » 03 Mar 2020, 23:49

ja si myslim, ze on tym chce emulovat klavesnicu
0

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 04 Mar 2020, 14:29

Ano to by bylo nejlepší pokud by šlo emulovat klávesnicový vstup :-)
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa AEdison » 04 Mar 2020, 16:07

Čisto teoreticky by som vedel napísať program, ktorý by odčítaval sériový port a následne vo windowse by simuloval stlačenie príslušnej klávesy. Potom by bolo úplne jedno kam píšeš, písalo by to tam kde máš kurzor. Len to by som musel mať tú klávesnicu doma.
0

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 04 Mar 2020, 16:57

Problém je, že klávesnici nebudeme finálně používat pod win, takže potřebuji, aby již výstup do USB byl jako emulace klávesnice. Dostal jsem ještě tip, že by to snad šlo řešit za pomoci Arduino s čipom ATmega32u4, ale nikdy jsem s tím nepracoval. Nemáte s tím prosím nějaké zkusšenosti? Díky!
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa Mek » 04 Mar 2020, 17:27

Spravit USB interface sa da, su na to kniznice pre Atmely. Potom sa to bude tvarit ako Human Interface Device (HID) v spravcovi zariadeni. Bohuzial sa bez MCU nezaobides (ci uz Atmel, alebo Arduino).
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 06 Mar 2020, 08:17

Nevadilo by mi kdyby jsem ke klávesnici ještě musel přidat Arduido, ale bohuzel s tim nemam vubec zadne zkusenosti. Myslite, ze byste mi s tim prosím někdo pomohl? Určitě bychom se nějak domluvili na kompenzaci :-)
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa jenda23 » 06 Mar 2020, 10:22

Jestli by spíš nebylo dobrý použít přímo programovatelnou klávesnici pro pokladní systémy https://e-shop.fccps.cz/ak-100-uw-b-24_d44940.html
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

miky888
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 10:33

Re: Převodník z TTL klávesnice na USB

Príspevok od používateľa miky888 » 06 Mar 2020, 12:50

Nemůžeme použít programovatelnou klávesnici, protože potřebujeme zachovat stávající štítkovou tiskárnu a ta je připojená právě za pomoci JACK konektoru z této klávesnice.
Děkuji.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok