Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Aliexpress a clo

Aliexpress a clo

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Aliexpress a clo

Odosla┼ąod boraicho » 05 Apr 2019, 17:39

jezevec nap├şsal:Objedn├ívat jakoukoliv baterku z ─î├şny, to mus├ş┼í b├Żt masochista.
Nakonec ji zaplat├ş┼í dvakr├ít, jednou ┼żlu┼ą├ísk┼»m a podruh├ę, co si ji koup├ş┼í v okol├ş.

Kecky pecky kamarát.... pred mesiacom mi došla s Aliex....

Edgar nap├şsal:To ┼że na nie─Źo nalep├şm n├ílepku "Vyroben├ę v ─îR/SR" absol├║tne v├┤bec nemus├ş znamena┼ą kvalitu dan├ęho v├Żrobku aj napriek jeho prestrelenej cene. Pochopite─żne existuj├║ aj in├ę firmy na akumul├ítory ale ide tu o princ├şp. V kone─Źnom d├┤sledku budem ma┼ą mo┼żno v tejto ─Ź├şnskej baterke tie ist├ę ─Źl├ínky za e┼íte men┼íiu cenu so v┼íetk├Żmi poplatkami okolo toho

Správne!

Edgar, nenechaj sa odradi┼ą, drviva ve─Ź┼íia ─Źo tu prispieva s├║ absolutn├ę bez sk├║senosti a pi┼í├║ tu len take v┼íeobecn├ę zn├íme info, len to 100x obracaj├║ aby bolo ┼że povedal nie─Źo nov├ę :confused:

ach bo┼że, teraz som do─Źital ─Źo tu v┼íetci p├ş┼íu, .... :(
Pr├şlohy
IMG_20190405_173258.jpg
IMG_20190405_173306.jpg
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11825
Vek: 30.5
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod albert2 » 05 Apr 2019, 18:22

Milos66: Ci sa poplietli alebo nie to ja uz neviem. Ak ano, tak sa pravidelne pletu minimalne u mna uz cca 2 roky a 15-20 krát. Cez colnicu to prechadza vzdy, lebo balik je otvoreny a znova zalepeny colnicou.

Ked tovar dorazi do BA, kontaktuje ma niekto z colneho, posle tlaciva, vyplnim, poslem spat, a cakam. Niekedy zavolaju ze im nieco chyba, dolozim a hotovo. Sledujem tracking a uz iba cakam kedy zazvoni kurier. Op├Żtam sa kuriera ci treba doplacat a on ze nie. Vzdy je to rovnako.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 05 Apr 2019, 17:40 --

Este snad tolko ze ked ta zastupuje spolocnost ktora to robit moze tak za vykonany ukon zodpoveda ona. Je to iste ako uctovnicka, pravnici ktore robia pre firmy. Ked sa dam niekym zastupit, robim to preto lebo sa tomu nerozumiem.
Pr├şlohy
dhl.pdf
(507.85 KiB) Stiahnutá 15 krát
albert2
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 107
Zalo┼żen├Ż: 16.08.2012

Odosla┼ąod Dumitru » 05 Apr 2019, 19:31

Edgar nap├şsal:Ahojte, m├ím v pl├íne k├║pi┼ą z Aliexpressu Li-Ion baterku 48V 20Ah v hodnote 233ÔéČ. Shipping je rie┼íen├Ż cez UPS kuri├ęrsku spolo─Źnos┼ą. M├┤┼żu mi to zadr┼ża┼ą na colnici aj ke─Ć to nep├┤jde cez klasick├║ po┼ítu? Ak ├íno tak ak├ę by bolo clo? Nepozn├ím nikoho kto objedn├íval takto drah├║ vec z ─î├şny, tak sa p├Żtam tu. ─Äakujem.

Tu s├║ v┼íetky inform├ície ktor├ę som dostal a ktor├ę posta─Źili, tovar som kupoval 27.09.18 :)

Dobr├Ż de┼ł,

─Ćakujeme, ┼że ste vyu┼żili prepravn├║ spolo─Źnos┼ą DHL.

Pred doru─Źen├şm je potrebn├ę, aby bola Va┼ía z├ísielka colne prejednan├í.

─îo je potrebn├ę k coln├ęmu prejednaniu z├ísielky?

1. Splnomocnenie, ktor├ę sl├║┼żi na zastupovanie s├║kromn├Żch os├┤b v colnom konan├ş - je potrebn├ę vyplni┼ą, vlastnoru─Źne podp├şsa┼ą a zasla┼ą sp├Ą┼ą na e-mail.

2. Email s potvrden├şm o zaevidovn├ş osobn├Żch ├║dajov do syst├ęmu finan─Źnej spr├ívy - zaevidovanie si vybav├şte online, viac inform├íci├ş ako aj potrebn├ę tla─Źivo n├íjdete na str├ínke https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... I#fon_szso

3. Doklad o platbe/├║hrade za tovar a dopravu - doklad na z├íklade ktor├ęho je mo┼żn├ę preuk├íza┼ą re├ílnu hodnotu tovaru v z├ísielke (v├Żpis z ├║─Źtu, Paypal, snimok obrazovky z internet bankingu a podobne). Na doklade mus├ş by┼ą uveden├ę meno a priezvisko majite─ża ├║─Źtu/karty.

4. Objedn├ívka tovaru - objedn├ívka, ktor├║ ste obdr┼żali pri objednan├ş tovaru. Mala by obsahova┼ą jednotliv├ę polo┼żky, ktor├ę su obahom z├ísielky ako aj ich jednotkov├║ cenu.

5. Presn├í ┼ípecifik├ícia tovaru (obsahu z├ísielky) - ─Źo najpodrobnej┼íie pros├şm ┼ípecifikujte dan├Ż tovar v slovenskom jazyku. ─îo to je, ─Źoho s├║─Źas┼ąou je dan├Ż tovar a na ─Źo sl├║┼żi?

Uveden├ę inform├ície pros├şme zasla┼ą ─Źo najsk├┤r od obdr┼żania tohto av├şza. Z├ísielka mus├ş by┼ą podan├í na coln├ę prejednanie do 12 kalend├írnych dn├ş od jej pr├şchodu na ├║zemie SR, v opa─Źnom pr├şpade sa mus├ş vr├íti┼ą do krajiny odoslania.

Budem nie─Źo plati┼ą?

Po zaslan├ş potrebn├Żch dokladov bude z├ísielka podan├í na coln├ę prejednananie. Coln├Ż ├║rad po vykonan├ş colnej kontroly vypo─Ź├şta v├Ż┼íku coln├ęho dlhu.

Za pou┼żitie glob├ílnej colnej z├íbezpeky DHL pri colnom prerokovan├ş z├ísielky si ├║─Źtujeme poplatok vo v├Ż┼íke 2% z hodnoty coln├ęho dlhu, min. v┼íak 24 EUR vr├ítane DPH.

Skladovanie z├ísielky pred podan├şm coln├ęho vyhl├ísenia je bezplatn├ę po dobu 3 kalend├írnych dn├ş od pr├şchodu z├ísielky. Po troch d┼łoch je uskladnenie spoplatnen├ę pod─ża aktu├ílneho cenn├şka.

├Ühradu coln├ęho dlhu a poplatkov spojen├Żch s coln├Żm konan├şm budete realizova┼ą kuri├ęrovi pri doru─Źen├ş z├ísielky v hotovosti alebo platobnou kartou.

Kompletn├Ż cenn├şk coln├Żch poplatkov a pr├şplatkov n├íjdete tu: http://www.expresnapreprava.sk/dokumenty

Kedy mi bude z├ísielka doru─Źen├í?

Samotn├ę colne konanie trv├í aj s vykonan├şm colnej kontroly zo strany coln├ęho ├║radu pribli┼żne 5-10 pracovn├Żch dn├ş.

Po uvo─żnen├ş z├ísielky coln├Żm ├║radom V├ím ju doru─Ź├şme nasleduj├║ci pracovn├Ż de┼ł.

V pr├şpade, ┼że si ne┼żel├íte vyu┼żi┼ą slu┼żby DHL, m├íte mo┼żnos┼ą si Va┼íu z├ísielku colne prejedna┼ą osobne na pobo─Źke coln├ęho ├║radu. Ak sa rozhodnete vyu┼żi┼ą mo┼żnos┼ą osobn├ęho coln├ęho prejednania, vopred n├ís pros├şm kontaktujte.

Z├írove┼ł V├ím oznamujeme, ┼że DHL neposkytuje poradensk├ę slu┼żby s├║visiace s osobn├Żm coln├Żm prejednan├şm z├ísielky.

V pr├şpade ─Ćal┼í├şch ot├ízok n├ís nev├íhajte kontaktova┼ą.

Ďakujeme za spoluprácu.
Naposledy upravil Dumitru d┼ła 05 Apr 2019, 19:49, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Dumitru
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 331
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2011

Odosla┼ąod boraicho » 05 Apr 2019, 19:38

niesu.
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11825
Vek: 30.5
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod pocitujlasku » 05 Apr 2019, 21:08

Milos66 nap├şsal:ak m├í┼í bal├şk u coln├şkov, automaticky plat├ş┼í DPH nad hodnotu tovaru 20ÔéČ + po┼ítovn├ę. To sa ti samozrejme zar├ítava do celkovej ceny, z ktorej ti je vyr├║ben├í DPH, popr├şpade na 150ÔéČ aj clo. Ak to albert neplatil, tak sa stala niekde chyba. Len nech d├║fa, ┼że na to nikto nepr├şde, lebo mu bude vyr├║ben├í pokuta vyh├Żbania sa coln├Żm poplatkom.

Nic z toho mat nebude. Ono ta dph zalezi, ako sa vyspi colnik. Mam tesne pod 100 objednavok, vacsina je do 20 eur/zasielka ale par je ich aj za vyssiu cenu. Na niektorych bolo vidiet, ze presli kontrolou (colna paska), a nic. Oni ti colnici uz zhruba vedia odhadnut cenu. ak su to blbosti typu suciastky, plosaky.. tak to neriesia. Takze to, ze platis automaticky DPH nie je tak celkom pravda.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4489
Vek: 36.26
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod marek181818 » 05 Apr 2019, 21:18

Minuly tyzden som absolvoval proces s DHL http://www.dhl.com/content/g0/en/expres ... &brand=DHL Zasielka bola skutocnej hodnote 120ÔéČ ah drobne. DHL si uctuje 24ÔéČ len za zastupovanie teba v tom konani +DPH

Ups neviem ake poplatky maju.
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3095
Vek: 29.6
Zalo┼żen├Ż: 20.03.2013

Odosla┼ąod albert2 » 05 Apr 2019, 21:27

Ja som este nikdy neplatil DHL-ke ani za zastupovanie.
albert2
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marek181818 » 05 Apr 2019, 21:30

A slo ti to na colne konanie? Tak ja som toto riesil s DHL prvykrat.
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod albert2 » 05 Apr 2019, 21:50

Ano.
Pr├şlohy
Bez názvu - 1.jpg
albert2
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marek181818 » 05 Apr 2019, 21:54

Zaujimave.Znamosti ? :D Tak ono vies ze tu sumu si prirataju k cene DPH , ked ti uz ma prist zasielka od nich ako dobierka.
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod maher » 05 Apr 2019, 22:01

m├┤┼żem potvrdi┼ą sc├ęnar ako p├şsal Dumitru, DHL mus├ş d├íva┼ą tovar nad 22ÔéČ na colne konanie, mal som tovar za 80ÔéČ, vyr├║bili mi 20ÔéČ DPH a 24ÔéČ poplatok dovozcovi, preto sa u┼ż dovozu drah┼íieho tovaru vyh├Żbam, je tu e┼íte mo┼żnos┼ą, niektor├ę obchody ako Bangood, Gearbest a podobn├ę, maj├║ mo┼żnos┼ą dovies┼ą tovar do EU a vyhn├║┼ą sa coln├ęmu konaniu, tebe pr├şde bal├şk z EU, tak┼że nejde cez colnicu, ale s├║ trochu drah┼í├ş ako Aliexpres, treba zv├í┼żi┼ą aj t├║to mo┼żnos┼ą.
maher
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 485
Zalo┼żen├Ż: 10.09.2008

Odosla┼ąod marek181818 » 05 Apr 2019, 22:05

Ja len ze aj na Aliexprese sa daju najst sklady v EU 8)
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod maher » 05 Apr 2019, 22:07

ano , niektor├ş predajcovia to pon├║kaj├║ aj na ali, ale je ich m├ílo
maher
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod albert2 » 05 Apr 2019, 22:08

Bez zn├ímost├ş, cudz├ş ludia.

Neviem ─Źo k ─Źomu prir├ítavaj├║ alebo nie. Ke─Ć kupuje┼í tovar a plat├ş┼í predajcovi, tak e┼íte napr. DHL ani nevie ┼że to p├┤jde cez neho.Ke─Ć ti kurier odovzd├íva tovar do ruky tak vtedy by si mal dopl├íca┼ą ─Ćal┼íie polo┼żky (DPH,CLO,kadejak├ę poplatky) ak s├║, ale priamo kurierovi, inak ti tovar nevyd├í. V┼żdy sa kuriera op├Żtam ─Źi treba dopl├íca┼ą, ale on si nikdy prachy navy┼íe nep├Żta.
albert2
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marek181818 » 05 Apr 2019, 22:13

Mozem vediet co si to mal za balik.Lebo ja som mal sprievodny doklad na baliku zo sumou 80USD takze hned to slo na colnicu,Samozrejme predtym chceli tie veci, financna sprava, scan objednavky , vypis z uctu Nasledne tieto veci poslali na colnicu.Kde vyrubali sumu za DPH.
To ze ti nedali tych zaklad 24ÔéČ musi byt fakt ze nahoda.Zvlast cennik maju este za uskladnenie, ak presvihnes 3 dni uschovy pocas colneho konania.
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod albert2 » 05 Apr 2019, 22:26

Boli to DPS dosky. Dokopy 50 kusov. N├íhoda to by┼ą nem├┤┼że. Sekn├║┼ą sa m├┤┼żu raz-dva kr├ít, ale u m┼ła je to takto po─Źas aj dvoch rokov a viac desiatok slu┼żieb cez nich. Na krabici bola re├ílna suma, ja som im dodal re├ílne doklady ako objedn├ívka, v├Żpis platby, oni si navy┼íe overili sumu e┼íte raz u v├Żrobcu, preto som musel ─Źaka┼ą de┼ł navy┼íe.
albert2
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod maher » 05 Apr 2019, 23:09

mo┼żno pr├íve preto, ┼że si st├íly z├íkazn├şk, tak ti ni─Ź neu─Źtuj├║, n├íhodn├Żch skas├şruj├║
maher
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod albert2 » 05 Apr 2019, 23:20

Takto to i┼ílo hne─Ć od prvej z├íkazky a to som st├íli z├íkazn├şk ur─Źite nebol.
albert2
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 26 M├íj 2019, 23:27

No neviem ako to "ping pong" poslal, ale neplatil som ni─Ź. I┼ílo to nejak cez Holandsko, tam to bolo na colnici t├Ż┼żde┼ł a tu mi to rovno doniesol kuri├ęr...
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1270
Vek: 22.45
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod josek » 27 M├íj 2019, 08:19

Doteraz som pri z├ísielk├ích doru─Źovan├Żch DHL, som DHL e┼íte neplatil ┼żiaden poplatok. Mo┼żno to z├ívis├ş od viacer├Żch okolnost├ş, o ktor├Żch ja neviem. Poplatok za uskladnenie som e┼íte tie┼ż neplatil, preto┼że nebol d├┤vod - uskladnenie nebolo viac ako 3 dni.
josek
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 626
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Exabot [Bot] a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist