Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ak├ę auto,n├ízory,postrehy-v┼íeobecne

Ak├ę auto,n├ízory,postrehy-v┼íeobecne

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Ak├ę auto,n├ízory,postrehy-v┼íeobecne

Odosla┼ąod hpeter » 19 J├║l 2019, 08:58

asi tak, kazdy predavac svoj tovar chvali :finga: (jeho cielom je predat, tak urobi vsetko preto :lol: )
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1539
Vek: 35.57
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod pablox » 19 J├║l 2019, 09:22

Porovn├íva┼ą elektromobil a nejak├Ż Mercedes (zase lobby) so spa─żovac├şm motorom je ako porovn├íva┼ą ekol├│giu bicykla a babety...
N├í┼í rodinn├Ż blog http://www.ajmysmetu.com

Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1141
Vek: 28.24
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Juroo » 19 J├║l 2019, 10:30

@Muziker, ─Źakal by som ┼że profesor "Indra" bude m├í┼ą lep┼í├ş preh─żad ke─Ć je profesor
Ako pr├şklad uv├ídza motor ÔÇ×PrinceÔÇť, ktor├Ż vznikol v spolupr├íci PSA s BMW. Franc├║zi pri tomto motore vynechali syst├ęm variabiln├ęho ─Źasovania ventilov, a t├Żm pod─ża Indru u┼íetrili obrovsk├ę peniaze

Motor Prince m├í motorov├ę technol├│gie ktor├ę PSA a BMW dovtedy pou┼ż├şvalo, teda BMW VANOS ─Źo je plne variabiln├Ż zdvih ventilov (nahr├ídza ┼íkrtiacu klapku a odstra┼łuje pneumatick├ę straty) ako aj variabiln├ę ─Źasovanie minim├ílne na sacej va─Źke. Alebo sa to d├í poveda┼ą aj tak, ┼że blok je PSA a hlava BMW ... V silnej┼í├şch motoriz├íciach pribudlo turbo a tie┼ż priame vstrekovanie vysok├Żm tlakom ... blok je samozrejme hlin├şkov├Ż. Neviem teda na ─Źom u┼íetrili, vyhrali s t├Żm "s├║┼ąa┼ż" motor roka. ┼ákoda ┼że spolahlivos┼ą je tak├í ak├í je ... s├║ dobr├ę ale len pokia─ż id├║.
Len v skratke : https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzer├í ke─Ć sa Stavb├ír montuje do elektra ...
Juroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 670
Vek: 29.72
Zalo┼żen├Ż: 24.02.2007

Odosla┼ąod muziker » 20 J├║l 2019, 13:32

... a tak je tu ─Ćal┼íia mal├í ├║vaha z toho ─Źo ma pr├íve napadlo k tejto problematike ...

Na bud├║cnos┼ą elektro├íut u┼ż vsadila v├Ą─Ź┼íina ve─żk├Żch svetov├Żch automobiliek (aj u n├ís dlhodobo popul├írna ─Źesk├í ┼ákodovka, ale rovnako aj na┼íi - slovensk├ş producenti ├íut sa pomaly adaptuj├║ na produkciu elektro├íut).
Ale sk├║sme sa zamyslie┼ą, ─Źi to maj├║ automobilky dobre zr├ítan├ę, ke─Ć z fyziky je zn├íme, ┼że 1 kg hmoty bat├ęrie dnes poskytne cca 0,2 kWh energiu. Preto napr. pri takej 100 kWh Tesle mus├ş ma┼ą bat├ęria hmotnos┼ą aspo┼ł cca 100/0,2 = 500 kg ─Źo je celkom slu┼ín├í hmotnos┼ą naviac a elektromotor (v┼íeobecne pohonn├Ż mechanizmus) sa s t├Żm bude musie┼ą popasova┼ą pri uv├ídzan├ş auta do pohybu (to sa v┼íak mo┼żno ─Źasom zlep┼í├ş a tento probl├ęm sa zmen┼í├ş, aj ke─Ć do istej miery tu v┼żdy ostane).
Pokra─Źujme ale v ├║vah├ích ─Ćalej. Do bat├ęri├ş elektro├íut je potrebn├ę energiu pravidelne dop─║┼ła┼ą, ─Źo nemus├ş by┼ą pr├íve jednoduch├í z├íle┼żitos┼ą najm├Ą pri mas├şvnom roz┼í├şren├ş elektro├íut v prev├ídzke. Energiu do nich ÔÇ×natankujemeÔÇť r├┤znymi typmi nab├şja─Źiek, v lep┼íom pr├şpade cez tzv. supercharger 300 kW - ─Źo u┼ż ale tvor├ş pribli┼żne re├ílny pr├şkon asi 50 rodinn├Żch domov (v panel├íkov├Żch bytoch e┼íte v├Ą─Ź┼í├ş po─Źet - odhadom mo┼żno aj 150). To by mal by┼ą dajme tomu ak├Żsi ┼ítandard, ale ─Źo ale v takom pr├şpade, ak by si majite─ż (-ia) elektro├íut chceli bat├ęriu svojho elektrick├ęho t├íto┼ía ÔÇ×natankova┼ąÔÇť za podobn├Ż ─Źasov├Ż ├║sek ako pri natankovan├ş auta so spa─żovac├şm motorom (dajme tomu za 3 min├║ty). V takom pr├şpade by to ale chcelo pre spomenut├║ 100 kWh Teslu nab├şja┼ą (za dajme tomu spomenut├ę 3 min├║ty) u┼ż potrebn├Żm v├Żkonom 2 MW. V takom pr├şpade by ale potom u┼ż ve─żmi ├║smevne nevyzer├í po─Źet re├ílne nab├şjan├Żch ├íut napr. na Slovensku tak├Żmto v├Żkonom napr. len takou jadrovou elektr├ír┼łou (Jaslovsk├ę Bohunice , ─Źi Mochovce) najm├Ą ak si predstav├şme to mno┼żstvo elektro├íut ktor├ę n├ím napl├ínovali politici ... alebo pl├ínuj├║ presved─Źi┼ą napr. tak├Żch ÔÇ×zelen├ŻchÔÇť v Rak├║sku o potrebe v├Żstavby stov├ík jadrov├Żch elektr├írn├ş ? ... alebo odkia─ż sa vlastne vezm├║ tie potrebn├ę v├Żkony el. energie pre elektroaut├í ? ... alebo za─Źneme svieti┼ą petrolejkami, ─Źi sa celkom zbav├şme elektrospotrebi─Źov v dom├ícnostiach, alebo dokonca presved─Ź├şme (v na┼íich podmienkach slovensk├Ż) priemysel ┼że sa zaob├şde pri svojej ─Źinnosti aj bez elektriny? ... alebo (tu by sa dalo uvies┼ą ve─żmi mnoho z toho ─Źo potrebujeme k svojmu ┼żivotu a to v┼íetko "┼żije" z elektriny).
Pozrime sa teda na mo┼żnosti, ktor├ę sa n├ím n├║kaj├║. Vetern├ę a sol├írne elektr├írne maj├║ ┼żalostne n├şzku ├║─Źinnos┼ą a vy┼żaduj├║ ve─żk├ę plochy a zna─Źn├ę n├íklady. Najhor┼íie na tomto druhu v├Żroby el. energie ale je, ┼że zvy─Źajne neprodukuj├║ el. energiu v tom ─Źase, kedy bude najpotrebnej┼íia (v noci, kedy asi v├Ą─Ź┼íina majite─żov elektro├íut bude chcie┼ą dob├şja┼ą bat├ęrie v nich) ... a h├ídam na poliach nebud├║ len sol├írne panely namiesto pestovania po─żnohospod├írskych plod├şn, no a tepeln├ę elektr├írne s├║ zas pre ochrancov ┼żivotn├ęho prostredia prakticky neprijate─żn├ę. O jadrovej energetike tie┼ż pochybuj├║, aj ke─Ć sa zd├í, ┼że by to mohla by┼ą azda najschodnej┼íia cesta k energetickej sebesta─Źnosti. No aj tu je pomerne dos┼ą t├Żch povestn├Żch "ale" ...
Z toho mi akosi vych├ídza len jedno, a s├şce ┼że keby sa po─Źet elektro├íut roz┼í├şril a┼ż tak mas├şvne ako o tom sn├şvaj├║ politici, a ─żudia by si ich bat├ęrie nab├şjali tak ako by chceli a potrebovali, cel├í energetick├í sie┼ą by jednoducho ÔÇ×─żahlaÔÇť. Z toho vypl├Żva dne┼ín├í realita (t├í sa a┼ż tak r├Żchlo meni┼ą ur─Źite nebude), ┼że ─żudstvo je skr├ítka odk├ízan├ę na jestvuj├║ce v├Żrobn├ę kapacity el. energie, ale rovnako aj na distribu─Źn├ę kapacity v podobe rozvodn├ş, veden├ş, transform├ítorov a pod. To v┼íetko iba preto, ┼że zatia─ż nikto nevymyslel ÔÇ×funguj├║ce ve─żkosklady el. energieÔÇť.
Aj preto som dos┼ą skeptick├Ż k dodr┼żaniu term├şnov, ktor├ę ohl├ísili politici (mysl├şm, ┼że to sk├┤r potrv├í viac desiatok rokov a naviac aj neskuto─Źne vysok├ę n├íklady ÔÇô len netu┼í├şm ako sa s t├Żm vysporiadaj├║ slab┼íie ekonomiky ktor├Żch nie je v├┤bec m├ílo). Nesta─Ź├ş len poveda┼ą ÔÇ×AÔÇť a vyrobi┼ą elektroaut├í, pr├şpadne aj stanovi┼ą pre ne nejak├ę ÔÇ×lukrat├şvneÔÇť cenn├şky, ale bude si to vy┼żadova┼ą poveda┼ą aj povestn├ę ÔÇ×BÔÇť a od z├íkladu ÔÇ×prekopa┼ąÔÇť cel├║ politiku energetickej dostato─Źnosti (teda zabezpe─Źi┼ą dostato─Źn├║ v├Żrobu el. energie v po┼żadovan├Żch v├Żkonoch, ako aj jej distrib├║ciu do po┼żadovan├Żch lokal├şt v dostato─Źn├Żch v├Żkonoch) a aby toho nebolo m├ílo, tak to v┼íetko v glob├ílnom pon├şman├ş ak sa maj├║ naplni┼ą sny politikov o elektrifik├ícii dopravy s cie─żom zlep┼íi┼ą ┼żivotn├ę prostredie ÔÇô ale znova glob├ílne.

... a na z├íver e┼íte mal├í piko┼íka do bud├║cna: Z├íujemci o elektromobil Tesla Roadster 2 (zatia─ż sa e┼íte ani nevyr├íba, do predaja by mal pr├şs┼ą bud├║ci rok) dostan├║ pr├şle┼żitos┼ą dodato─Źne si ho vylep┼íi┼ą. To spo─Ź├şva v zlep┼íen├ş akceler├ície. Pon├║kaj├║ tak dok├║penie dodato─Źn├ęho pr├║dov├ęho pohonu, ktor├Ż cite─żne zlep┼í├ş akceler├íciu. Elektromobil Tesla Roadster 2 by mal v─Ćaka tomu zr├Żchli┼ą z 0 na 100 km / h za necel├Żch 1,9 sekundy (wau - to je akceler├ícia, len d├║fam ┼że to bude aj re├ílne).
Elektromotorom v Tesla Roadster 2 pom├┤┼że s rozbehnut├şm asisten─Źn├Ż pohon naviac (bez vytv├írania ak├ęhoko─żvek spa─żovacieho procesu, lebo ┼ąah vznik├í prudk├Żm uvolnen├şm stla─Źen├ęho vzduchu zo ┼ípeci├ílnej n├ídr┼że). Odborn├Ż n├ízov to m├í COPV a tvor├ş aj s├║─Źas┼ą v├Żbavy Muskovej nosnej rakety Falcon 9. Pritom tento pr├║dov├Ż pohon nebude v├┤bec vidno (zakamufluj├║ ho za pozn├ívaciu zna─Źku auta).
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6073
Vek: 70.74
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod Wili » 20 J├║l 2019, 14:17

muziker elektromobily su blud to je jasne, ale vidis to az prilis cierne, spomenul si vsetko o com sa pise na internete (solary, vietor...)a na com sa najlepsie ryzuju dotacie a ocividne medialna masaz funguje najlepsie. Nespomenul si totiz asi ten najcistejsi a zaroven najvykonnejsi zdroj "zelenej" elektrickej energie, ktory paradoxne funguje aj v noci = vodne elektrarne.

Poloz si otazku kolko vodnych nadrzi v nasich okolitych krajinach sa postavilo v 20. storoci a kolko v 21.? a preco to tak je? A to nehovorim o tom ze raz nasej krajiny je pre toto vyuzitie dokonaly a ponuka neuveritelne moznosti, to ze ich ludia nevyuzivaju je ich blbost. Ale ked na to nieje dotacia tak na to kaslu.

A takym velkoskladom elektriny, ktory popisujes ze neexistuje, je napr. precerpavacia elektraten. Je to ta najlepsia forma "kondenzatoru" s gigantickym vykonom, a funguje presne tak ako treba, cez den ked nikto nenabija tak prebytok elektriny v rozvodnej sieti vyuzijes na cerpanie vody hore a zase ked ju potrebujes v noci alebo pokryt spicky tak spustis vodu dole. Keby sa takych postavilo viac...
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1523
Vek: 30.18
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod devilstar » 20 J├║l 2019, 15:55

"cez den ked nikto nenabija tak prebytok elektriny v rozvodnej sieti vyuzijes na cerpanie vody hore a zase ked ju potrebujes v noci alebo pokryt spicky tak spustis vodu dole."
Cierny Vah. Funguje presne opacne, to precerpavanie ;)

Odoslan├ę z Mi A2 Lite pomocou Tapatalku
devilstar
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 46
Zalo┼żen├Ż: 31.05.2017

Odosla┼ąod Wili » 20 J├║l 2019, 16:35

ja viem ze funguje opacne, len popisujem ako by to vedelo riesit problem ktory hore nacrtol muziker, keby v buducnosti bol nahodou vecer vyssi odber ako cez den.
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1523
Vek: 30.18
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod muziker » 20 J├║l 2019, 17:10

... e┼íte p├ír pozn├ímok k tomu ─Źo som uviedol (myslel som to len ako ├║vahu be┼żn├ęho ob─Źana, ktor├Ż chod├ş po svete s otvoren├Żmi o─Źami a na mnoh├ę veci okolo seba m├í nejak├Ż - ale svoj - n├ízor. Netvrd├şm ┼że mus├ş by┼ą v┼żdy a vo v┼íetkom spr├ívny)...
Pre─Źerp├ívacie diela samozrejme pozn├ím (okrem ─îierneho V├íhu napr. aj tak├í hnileck├í priehrada "Dedinky" nad Dob┼íinou a ─Ćal┼íie in├ę takto pracuj├║, ale ve─Źne je hriech z toho ko─żko vody p├║┼í┼ąaj├║ do rieky Slan├í - proste pr├ştoky vody akosi ─Źasom klesaj├║), a uzn├ívam ┼że ─Źiasto─Źne supluj├║ ak├ęsi "skladi┼íte" na uchovanie energie, ale v existuj├║cich podmienkach s├║ to len mali─Źk├ę kvap├┤─Źky v mori. So zmenou kl├şmy to ale do bud├║cna nevyzer├í ve─żmi povzbudivo, a bude treba lep┼íie hospod├íri┼ą s vodou na na┼íom ├║zem├ş. Dnes sa u┼ż dokonca polemizuje v odborn├Żch kruhoch o v├Żhodnosti ─Źi nev├Żhodnosti regul├ície riek ktor├ę sa vykonali pred 30 -40 rokmi ako ochrany proti povodniam.
Tak├ę vodn├ę diela (pre─Źerp├ívacie vodn├ę elektr├írne) som videl v Alp├ích - ├íno tam je to opodstatnen├ę, ale u n├ís (mo┼żno za ist├Żch podmienok a┼ż na V├íh) asi ve─żmi nie. Na mal├Żch tokoch aj preto, ┼że sp├íd je pomerne mal├Ż a mno┼żstvo vody tie┼ż.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 20 J├║l 2019, 19:40

Juroo nap├şsal:@Muziker, ─Źakal by som ┼że profesor "Indra" bude m├í┼ą lep┼í├ş preh─żad ke─Ć je profesor
Ako pr├şklad uv├ídza motor ÔÇ×PrinceÔÇť, ktor├Ż vznikol v spolupr├íci PSA s BMW. Franc├║zi pri tomto motore vynechali syst├ęm variabiln├ęho ─Źasovania ventilov, a t├Żm pod─ża Indru u┼íetrili obrovsk├ę peniaze

Motor Prince m├í motorov├ę technol├│gie ktor├ę PSA a BMW dovtedy pou┼ż├şvalo, teda BMW VANOS ─Źo je plne variabiln├Ż zdvih ventilov (nahr├ídza ┼íkrtiacu klapku a odstra┼łuje pneumatick├ę straty) ako aj variabiln├ę ─Źasovanie minim├ílne na sacej va─Źke. Alebo sa to d├í poveda┼ą aj tak, ┼że blok je PSA a hlava BMW ... V silnej┼í├şch motoriz├íciach pribudlo turbo a tie┼ż priame vstrekovanie vysok├Żm tlakom ... blok je samozrejme hlin├şkov├Ż. Neviem teda na ─Źom u┼íetrili, vyhrali s t├Żm "s├║┼ąa┼ż" motor roka. ┼ákoda ┼że spolahlivos┼ą je tak├í ak├í je ... s├║ dobr├ę ale len pokia─ż id├║.
Len v skratke : https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine

vanos je len casovanie, nie zdvih. ten motor ma skrtiacu klapku.
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 20 J├║l 2019, 22:02

z poslednych hluposti ktore pustaju konstruktery do obehu v spolupraci s maticku EU ma najviac zaujal variabilny kompresny pomer. Sice som na nieco podobne myslel uz na strednej, ale dalej ako do mojho zosita "co zlepsit" sa to nedostalo (a to tam boli aj napady typu variabilna dlzka sacieho potrubia, zdvih ventilov epektronicky / hydraulicky, zotrvacnik s meniacim sa priemerom, comon rail (vtedy som este nevedel ze uz existuje- internet nebol) , digitalne vysielanie TV sme vtedy so spoluziakom zavrhli ze take rychlosti sa predsa nedaju vysielat :) , a podobne vychytavky). Zosit som minule nahodou nasiel a cumel som ze este niesom "za vodou :lol: "
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2959
Vek: 42.82
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Juroo » 22 J├║l 2019, 09:28

vanos je len casovanie, nie zdvih. ten motor ma skrtiacu klapku.

Mo┼żno som to poplietol,neviem ako presne to BMW ozna─Źuje ... VANOS alebo Valvetronic. Ka┼żdop├ídne "Prince" variabiln├Ż zdvih ventilov m├í, ┼íkrtiaca je tam len ako z├íloha v pr├şpade poruchy syst├ęmu.
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzer├í ke─Ć sa Stavb├ír montuje do elektra ...
Juroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 670
Vek: 29.72
Zalo┼żen├Ż: 24.02.2007

Odosla┼ąod vosa » 22 J├║l 2019, 10:24

Mam par slov k tym elektro autam. Uz hadam pred 10 rokmi som kdesi cital rozne koncepty, ktore by sa dali pouzit na problem dobijania baterii v elektroautach. Moznost pevnej baterie zabudovanej priamo v aute a nabijanie pomaly doma, alebo rychlo v nejakom obchodaku, bol len jeden z nich. Ma to svoje vyhody aj nevyhody - problemy s velkymi nocnymi odbermi, doma velky istic, nutnost zakupit si nabijacku a ked sa bateria ojazdi, auto ide do srotu. Vsetky tieto neduhy boli preberane uz vtedy a riesenie mali tusim frantici s odoberatelnou bateriou v podvozku auta. Tu by si vymienal za inu, pri prichode na cerpaciu stanicu. A o par minut ides prec. Zaplatil by si za energiu v nej, za jej prenajom, jej recyklaciu a dalsie naklady, ktore s tym cerpacka ma. Ta by baterie nabijala vtedy, kedy a cim by sa jej to oplatilo. Zaroven by bola kontrola nad odpadom z nich. System cerpacich stanic by mohol byt regulovany osobitne od beznych domacnosti. Stat by tam vedel nasadit ine dane a tam je asi ten kamen urazu. Nakupcovia elektro aut by stratili pocit, ze su mimo systemu. Ze uz niesu taki slobodni anarchisti, ktori si pichnu auto do zasuvky ako mobilny telefon kdesi na stanici. A tak sme svedkami, podla mna, nezmyselnej evolucie rychlo nabijaciek do domacnosti. Tato anarchia nas ale dobehne hned s prvym elektro autom vyhodenym spolu s bateriou za dedinou do potoka. Spolu s prvymi otravami tazkymi kovmi. Niektore rozhodnutia netreba nechavat na korporatnych egocentrikov, ci jednoduchych spotrebitelov rozhodujucich sa len penazenkou...
vosa
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 82
Zalo┼żen├Ż: 24.10.2012

Odosla┼ąod muziker » 22 J├║l 2019, 14:59

... am├şci si vys├║kali ruk├ívy a pustili sa do roboty :)
V├Żrobca elektro├íut Tesla v Las Vegas (USA) dal do prev├ídzky nov├║ nab├şjaciu stanicu plne vybaven├║ najnov┼í├şmi nab├şja─Źkami V3 Supercharger. Stanica sa nap├íja energiou z kombin├ície sol├írne panely + bat├ęrie. Sol├írne panely na streche stanice cez jasn├ę dni energiu zo slne─Źn├Żch l├║─Źov zachyt├ívaj├║ a ÔÇ×skladuj├║ juÔÇť v bat├ęri├ích Powerpack. Stanica tak funguje aj v noci.
Na stanici je spolu 24 nab├şja─Źiek s v├Żkonom 250 kW. Tesla Model 3 tak m├┤┼że prejs┼ą 180 m├ş─ż (289 km) u┼ż po 15 min├║tach nab├şjania, pre pr├ęmiov├ę modely S a X je ni┼ż┼í├ş max. v├Żkon - 200 kW. Infra┼ítrukt├║ra firmy Elona Muska v Las Vegas doteraz st├şhala obsl├║┼żi┼ą vy┼íe 6 500 elektro├íut za 1 mesiac, ale t├íto nov├í stanica by mala pod─ża odhadov nabi┼ą bat├ęrie 1 500 elektro├íut za 1 de┼ł.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 22 J├║l 2019, 22:10

by ma zauj├şmalo, ako na tie ─Ź├şsla pri┼íli ... tak to vyzer├í, ┼że si na strechu d├í┼í turb├şnku a p├ír sol├írov a bude┼í z├ísobova┼ą cel├║ ulicu ...
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9647
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 22 J├║l 2019, 22:45

Vytiahli ich z riti. A predsa tomu ─żudia veria. ─Żudia sa daj├║ opi┼ą ro┼żkom.
Tak ako minule mal Lidl reklamu, ┼że predajne z├ísobuje prv├Ż ich kami├│n na CNG, lebo neprodukuje emisie. A t├í zmeska to ┼żrala.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9666
Vek: 24.18
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012

Odosla┼ąod hpeter » 23 J├║l 2019, 16:50

Juroo nap├şsal:Mo┼żno som to poplietol,neviem ako presne to BMW ozna─Źuje ... VANOS alebo Valvetronic. Ka┼żdop├ídne "Prince" variabiln├Ż zdvih ventilov m├í, ┼íkrtiaca je tam len ako z├íloha v pr├şpade poruchy syst├ęmu.

mna pobavili informacie z diskus.for, ze tie bawa stoja za hovno. kazovost beznych veci taka, ze z toho rozum stoji. este k tomu drahota. pred 30rokmi "made in germany" bola pochvala, teraz je to vulgarizmus..
psa puretech 3 valce su konstrukcne dobre, v par clankoch ich uprednostnovali pred "prince" 4v ..(vyber jazdeniek).
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 26 J├║l 2019, 18:35

Nyn├ş u┼ż je tu dokonce nab├şdka na jednu ze sou─Ź├íst├ş VW Group.

Tou je MAN Energy Solutions, v N─Ťmecku s├şdl├şc├ş spole─Źnost zab├Żvaj├şc├ş se prim├írn─Ť v├Żrobou velk├Żch dieselov├Żch agreg├ít┼» a turb├şn, kter├ę se vyu┼ż├şvaj├ş v lod├şch nebo v elektr├írn├ích.
https://www.auto.cz/volkswagen-chysta-r ... ins-130261
vsetci co nadavate ze lode 1000x viac smrdia, pozrite kto za tym je.
zase ten zadymeny folcvagen :ignore: :mrgreen:
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 02 Aug 2019, 12:30

Chlapi, ┼żiadne emisie z motorov ─Źi lietadiel alebo lod├ş ─Źi tov├írn├ş nie s├║ na vine.... ja som pri┼íiel na to, ┼że za Glob├ílne oteplovanie je zodpovedn├í LGBTI komunita. :D :thanks:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8544
Vek: 63.56
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod muziker » 02 Aug 2019, 14:32

5ko .... ┼że by "tepl├ş" vy┼żarovali do ovzdu┼íia pr├şli┼í ve─ża tepla, alebo aj emisie od fazule ? :thumbup:
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 02 Aug 2019, 14:34

No volajako sa namno┼żili, len mi nie je celkom jasn├ę -ako? Iba ak vegetat├şvne. :D
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8544
Vek: 63.56
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist