Akú satelitnú televíziu ?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Akú satelitnú televíziu ?

Príspevok od používateľa Robio » 06 Okt 2010, 17:29

Zdravím, viete mi niekto prosím vás poradiť čo kúpiť..

Otec ma stále otravuje že chce satelit...

Podminky:
-žiadne mesačné poplatky
-prvotné náklady do 200€ (zhruba)
-české a slovenské programy (mne by vyhovalo keby to malo dva príjimače a mohlo sa to napojiť na ASTRU ktorá má plnú riť programov (zahraničných))
-neviem ako to je s tým HDTV ale bolo by dobré keby to podporovalo...(tv máme 32ku HD ready (čiže 720p))
-nahrávanie čiže s diskom nemusí byť...
- aby to šlo nejako napojiť na dve TV

Pozeral som Skylink a vyzerá to celkom dobre...

V zásade mi je to jedno, môže to byť aj na čierno ale nemám chuť každý deň alebo každý týždeň meniť kódy... A taktiež nepotrebujeme 1000 programov...

Ja osobne by som uvítal aj Discovery a podobné zaujimavé TV ale neni to podmienka.

DIKY
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa FABulOus » 06 Okt 2010, 17:43

Ja mam toto:
ShowBox s 300 + cslink karta
Showbox max 65€ ( novy) http://www.1cdc.skproduct_info.php?products_id=1306
cslink - rocna 25€
- Vecna do 60€
http://www.cslink.cz/nase-programova-na ... bidka.aspx
parabola s konvertorom do 40€

Na karte zakladne programi: CT 1,2,3 STV1,2,3 nova, novacinema prima , primacool, markiza , doma , joj, jojplus,

Daju sa doobjednat aj dalsie programi ( samozrejme sa platia bud jednorazovo alebo mesacne od toho zavisi vyska €)
0
Naposledy upravil/-a FABulOus v 06 Okt 2010, 17:47, upravené celkom 1 krát.

Feneon

Príspevok od používateľa Feneon » 06 Okt 2010, 17:45

Discovery bez poplatkov asi nie ale kiež by...
Ja som bral z:
http://www.abshop.sk/main.php#kategoria ... ull&page=0
pohrab sa na tej stránke, je tam toho dosť[pozor! ceny sú bez DPH]

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 06 Okt 2010, 17:46

tak vacsinou to je tak,kedze nechces mesacne poplatky-kupis satelit,s nejakymi zakladnymi programami,a k tomu obcas dostanes na 2 mesiace zdarma dalsie programy(balicek)a tam je napr discovery....
ale neviem ako to je,ked to chces nastálo,tusim si to objednavas na urcity pocet mesiacov,a co sa tyka tych 2 televizorov-bud to bude na 2 TV,ale na oboch budes sledovat to iste,alebo budes mat na setalite 2 take neviem ako sa to vola,a uz budes moct sledovat kde chces co chces,ale pochybujem ze to bude do 200€ :D
0

Feneon

Príspevok od používateľa Feneon » 06 Okt 2010, 17:53

Tak,tak balíčky. Napr v SkyLink si predplatíš na koľko mesiacov chceš, max asi na rok. ale niektoré kanály sa dajú aj jednotlivo, napr HBO je okolo 100e na rok.
Vraj sa to dá platiť aj mesačne inkasom
http://www.skylink.sk/web/structure/2.html
http://www.cslink.sk/
nájdi predajcov vo svojom okolí, možno to pomôže http://www.skylink.sk/web/structure/12.html

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 06 Okt 2010, 18:16

100e na rok za jeden tv kanal, to je predsa zdieranie...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 06 Okt 2010, 18:19

Robio,ak chces poslem ti cislo na kamosa,jeho tatko ma v tomto firmu...v zasade ten skylink je ok,bez mesacnych tam mas iba zaklad+mesiac/2 komplet ponuka a potom sa zablokuje a opstane ti asi 20 programov...rozsireny je 9,90e mesacne a na dve telky...nwm teraz ako sa volal presne ten STB ale mal multiroom (dva tunere,na druhu telku ide koax+ir cidlo)alebo potom este dva openboxy+zdelanie karty medzi nimi...
ked tak skus pozret tuna,to je ich stranka...
www.satnet.sk
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Príspevok od používateľa straciam » 06 Okt 2010, 18:23

toto vlakno mi padlo uplne vhod.. ja hladam tiez nieco a planujem v najblizsom pol roku nieco take zakupit ako spomina autor temy... ten cs link sa da zakupit aj u nas? z ich ponuky ma zaujala primacool ..
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa FABulOus » 06 Okt 2010, 18:31

Su obchody kde sa da kupit aj cslink. V Leviciach sa da kupit aj cslink.
Je to lepsie ako skylink
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 06 Okt 2010, 18:33

straciam, zrejme áno... je to v podstate to isté ako Skylink...

Alza má jeden multiroom ale asi to nebude zrovna najkvalitnejší príjimač a taktiež HD to nepozná... http://www.alza.sk/opticum-optibox-mult ... 139950.htm

Základné programy + asi 250 Free a to pri satelite býva

Alebo tento HD nevyzerá zle, no je to len na jednu TV
http://www.alza.sk/evolve-apollo-hd-505 ... 169638.htm
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Feneon

Príspevok od používateľa Feneon » 06 Okt 2010, 18:51

ťažko povedať či je lepší Sky alebo CS.
V Sky ti dajú na dva mesiace zadara dokumentárne a filmové[discovery,všetky Viasaty, HBO,Cinemax,Filmbox,MGM.........]
V CS ti dajú na dva mesiace seriálové[všetky AXN tam idú] no málo dokumentárnych.
Výhodou je že obaja používaju astru a tá má v našich podmienkach najlebší signál napr oproti intelsatu alebo thoru
POZOR! CS Link používa iné frekvencie pre TV Joj a Joj+ ako SkyLink, takže ak si zoberieš CS, treba sa pozrieť do transpondera či tam tá frekvencia je, lebo vo väčšine Openboxov nieje táto frekvencia nahratá,samozrejme dá sa jednoducho doplniť.
Karta SkyLinku ide aj bez aktivácie asi 20 dní a do tedy treba aktivovať, kým kartu CS Linku treba aktivovať hneď inak je problém s inštaláciou

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa FABulOus » 06 Okt 2010, 19:02

ja mam cslink a aktivoval mi ju hned pan v obchode. V tom istom obchode som kupil aj showbox a som nadmieru spokojny!!!
Showbox s300 ktory mam sa mi lubi pret lebo da sa pripojit USB/ externy disk cize mozem prehravat filmi a aj nahravat "priami prenos"
Na dost konektorov aj vstupi aj vystupi. Da sa pripojit aj nowe TV aj stare aj dvd prehravace atd.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Okt 2010, 19:02

robio si srandista .... ale keď to zoženieš tak mysli aj na mňa. hneď zruším svoj satelit 8)
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 06 Okt 2010, 19:21

dik za ot... Namiesto toho nezmyselného postu si mohol napísať čo ty používať a nejaké tie tvoje referencie...

lenže foter proste neda za multiroom HD 12 tisic...
On ani ten rozdiel v HD a SD nevidí...Tak o čom sa tu bavíme.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 06 Okt 2010, 19:37

Tak ja som riesil satelit ale bez upechu, podmienka bola aby sa mesacne nic neplatilo, ale zase nechcem kazdy tyzden tie kody tam davat...

chcem ale aby bolo najznamejsie CZ-SK-HU na jednej druzicii /karte dozivotnej cca 15-20 programov, + nejake zahranicne ale to neni problem, len aby bolo Cz-Sk-Hu v jednom.
ani HD moc netreba, moze ale nemusi byt.
pre 4TV, minimalne vsak 3TV.
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 06 Okt 2010, 19:46

či CS link alebo SKY kvalita obrazu je rovnaká. Horšie to je s Mágiom a Digi. Obe maju otrasný obraz s vysokou kompresiou a nizkym dátovym tokom.
Obraz je s oboch nahovno, a HD vysielanie u Magia je iba klamstvo a podvod. bežne sa Mágio dodáva s dowload linkov 12Mbit. v čom su zahrnuté 2 live streamy, internte a EPG. Tie live streamy sú po 3,5Mbit. či pozeráš HD aelbo SD je to jedno, pretože 3,5Mbit linka je slabá a hned keby to išlo v duplexe tak 7Mbit je málo. O digi sa ani baviť nemusíme.

Sky ci CS link má pre HD video 12-18Mbit realtime bitrate, pre SD 6-9Mbit, cca polovicu s HD.

Osobne si beriem HDčkový primač, pretože na SDčkovom sice naladíš HD novu alebo HD primu, ale obraz na TV budeš mať čierny, pretože prímač ti to nevie dekódovať. Rozdiely medzi HD a SD primačmi nie su priepastné, takže nevidím dvovod neist do HD. Osobne doporučujem zajst do Predajne Sky linku, a tam odporucia aj primace, poprípade sety. Oni dlhodobo sa tomu venujú a vedia ktore primace su dobré. Pokial je niekto s okolí ZA, tak v rajci mám kamaráta, ktorý robí SKY a CS link, predajnu ma na namesti v Rajci predajna sa vola PCcentrum. Poradí, predvedie aj ukáže možnosti

Od roku 2012 sa meni kryptovací systém na Astre, preto sa je dobre informovať aj na to, či ta karta vie už ten nový system, alebo ju bude treba vymenit. Takisto aj primač musi vediet dekodovať kartu s novým kryp. systémom, na to pozor nie všetky to vedia. Pretože iba prímace zazmluvnené so SKY (obvykle su šialene drahé v porovnaní tým čo sa da kupiť) maju original čitačku, ostatné bežné primače maju univerzálnu čitatku, ktora može aj nemusí zobrat nové karty

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 06 Okt 2010, 20:01

No ja mám SHOWBOX 300,CSLINK na jeden TV.A mám po problémoch.SKYLINK karty majú problém.Niektoré sateitné prijímače majú problémy s čítaným karty SLYLINK ako prešli na iredeto.takže ja by som bol za CSlink to my povedali aj v obchode.Lenže na CSlinku nemáš Discovery.Karty si musíš pozrieť ty podla programov ktoré preferuješ okrem toto sú na CSlinku 2 HD programy zadarmo

http://www.cslink.cz/nase-programova-na ... bidka.aspx

ZA 90€ máš na rok na SKYLINKU všetko to čo máš na DIGITV /skoro/Lenže je to výhoda že si to môžeš zaplatiť na mesiac napr. na dlhé zimné večery

na dva TV by ťa to vyšlo cca s ASTRA 19,2,23,5 350€ satelity HD samozrejme s nahrávaním na USB disk v TS-ku

http://www.1cdc.sk/product_info.php?cPa ... ts_id=1424

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:

súhlas s Jožim
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

joži

Príspevok od používateľa joži » 06 Okt 2010, 20:07

samozrejme box s PVR kom je velice dobrá vec, dokonca nahrané filmy sa daju konvertovacími programami prehrať do PC a vypáliť na DVD. To u magia možeš iba snívať

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa FABulOus » 06 Okt 2010, 20:09

platon.rado ja mam toto iste swohbox s300+ cslink a slape to bezproblemov uz par mesiacov
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Okt 2010, 20:15

Robio napísal:dik za ot... Namiesto toho nezmyselného postu si mohol napísať čo ty používať a nejaké tie tvoje referencie...
svojej doby som mal asi 5rokov zadarmo, návod vám ale nadám aj tak to už nefunguje. a momentálne používam UPC a sat DREAMBOX DM 7020, ktorý mi ostal z tých "voľných mesiacov " 8) a samozrejme platím 21 E mesačne :? dnes je získanie "voľných minút" omnoho zložitejšie aj keď verím že sa to dá, ale ja na to už nemám dosť času
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok