Čo vám dnes pochutilo... resp.recepty

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Čo vám dnes pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Jún 2012, 11:50

Zdravím ,elektrikárov ktorích nepoteší len pohlad na pekne osadenú a fungujúcu DPS,ale aj na chutne a pekne pripravené jedlo,či už od svojej blízkej krajšej polovičky,ale aj svoj vlastný výrobok.
Kedže sa tu občas vynorí gurmánska téma v rôznych sekciách,rozhodol som sa že založím jednu, ktorá sa bude týkať tentoraz ,,bastlenia v kuchyni".Zo skúsenosti viem ,že fajnšmekrov je tu dosť a určite sa niekto pridá a nezapadne to prachom.
Nie je to ešte moja ,,provokačná nočná hodina, ale na rozbehnutie dám niečo , čo som ubastlil nedávno a možno trochu inšpirujem aj iných.

Tentoraz sú to moje špeciálne UTOPENCE.

Ja si recepty vymýšlam sám a málokedy si ich zapíšem, takže takmer každý experiment je originál,pretože to záleží od momentálneho zloženia a množstva ovocia či zeleniny,ktoré sa v danom čase vyskytnú v okolí kredenca :D

Nedávno som objavil pikantné špekačky a hoci už mám na tieto kvázi mäsové výrobky dosť velkú averziu,ale ešte patrili do konzumovatelnej skupiny,tak som z nich urobil utopence.
Použil som: špekačky,cibulu,zelenú papriku, hrubostennú farebnú papriku,zavárané zelené korenie v slanom náleve,
octový nálev trochu dosladený štipkou cukru,sol,provensálske bylinky,lyžičku olivového oleja,strúčik cesnaku, bobkový list
sušenú feferonku alebo čili, štipku rýchlosoli.
Špekačky nakrájame podla vlastnej chuti na kolieska alebo mesiačiky,prípadne narežeme po povrchu na malé štvorčeky.Ak sú príliš mastné,popicháme ich vidličkou a dáme ich povariť,aby sa trochu vytopili,pretože pri sterilizácii sa masť vyplaví a nevyzerá pekne.
Ak ich chceme na rýchle použitie, tak dáme len rovno čerstvé.
Špekačky poukladáme striedavo s nakrájanou cibulou a paprikou do vhodného pohára,vložíme celý alebo pokrájaný feferon,alebo baraní roh, a zalejeme nálevom.
Do nálevu s octu a vody, dáme povariť bobkový list,provensálske bylinky,cesnak,osolíme,dáme štipku rýchlosoli,aby sa udržala farba,, mäsa,"/ale ak nechceme chémiu tak netreba,pri oslave po pár poldeci to aj tak nikto nezbadá/ a pridáme trochu oleja.Povaríme asi 5 minút a teplým nálevom zalejeme obsah pohárov.Zavíčkujeme a necháme asi pol hodinu sterilizovať, ak chceme, aby vydržali dlhšie./čo sa asi tiež málokedy podarí/.Mne osobne najviac chutí ten rôsol, ktorý sa vytvorí pomedzi. :wink:
Samozrejme, každý si to upraví podla svojej chuti a na druhýkrát si skoriguje ingrediencie po svojom.
Prílohy
Fotografia1133.jpg
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 12 Jún 2012, 22:25, upravené celkom 2 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa raden » 11 Jún 2012, 12:01

No 5ko vyzerá to perfektne. Si sa s tým riadne pobavil. To by si mal posielať aj na ochutnávku :D
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa zawin » 11 Jún 2012, 12:02

Dobra tema :)
Dnes idem vyrabat syr tak potom mozem hodit foto :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa Thales » 11 Jún 2012, 12:53

5ko - kde jsou naměřené parametry? Když nemáš parametry tak dodej alespoň ochutnávku :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa dan21 » 11 Jún 2012, 13:14

nejake screeny z osciloscopu alebo analyzatoru by sa zisli :-)))
Dufam ze to chuti tak perfektne ako to vyzera !!
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2012, 14:00

5ko , Bukovského na teba, trošku cirkevného fanatizmu o zdravej výžive :D
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Jún 2012, 14:50

zawin napísal:Dobra tema :)
Dnes idem vyrabat syr tak potom mozem hodit foto :)
A jak řekl klasik..Pepé je výbornej kuchař a až ochutnáš ty jeho sýry :D :D :D :D :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa nfko » 11 Jún 2012, 15:38

5ko napísal:Zdravím ,elektrikárov ktorích nepoteší len pohlad na pekne osadenú a fungujúcu DPS,ale aj na chutne a pekne pripravené jedlo,či už od svojej blízkej krajšej polovičky,ale aj svoj vlastný výrobok.
Kedže sa tu občas vynorí gurmánska téma v rôznych sekciách,rozhodol som sa že založím jednu, ktorá sa bude týkať tentoraz ,,bastlenia v kuchyni".Zo skúsenosti viem ,že fajnšmekrov je tu dosť a určite sa niekto pridá a nezapadne to prachom.
Nie je to ešte moja ,,provokačná nočná hodina, ale na rozbehnutie dám niečo , čo som ubastlil nedávno a možno trochu inšpirujem aj iných.

Tentoraz sú to moje špeciálne UTOPENCE.
recept ? :)
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Split

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa Split » 11 Jún 2012, 16:14

ja som dnes ukuchtil toto.. skladane zemiaky: vrstva zemiakovych koliesok, potom vrstva krkovicky a potom vrstva zemiakov, vsetko pokorenene a zaliate slahackovou smotanou... jednoduche, chutne , syte
Prílohy
IMAG0062.png

Wicker

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa Wicker » 11 Jún 2012, 16:31

Split, nie čo podobné robievame aj my keď chodíme do ZV ku bývalému spolužiakovi zo strednej na chatu... olej trochu na plech, zemiaky, klobáska, zemiaky, klobáska po prípade ku tomu slaninka či iné mäsové maškrty ešte zemiačky. Potom už len rôzne koreniny. Do trúby a zjesť.

No a základ na dlhé debaty pri dobrej flaške ako vyšitý ;).

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Jún 2012, 16:32

U nás se tomu řiká americký brambory :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa Wili » 11 Jún 2012, 17:00

Minuly vikend mali vo vypredaji kacku tak som si upiekol :) urobil som aj zemiakove "knedlicky"... inak robim normalne parene knedle, niekedy robim taketo gulky a niekedy medajlonky, ktore este oprazim na masle, ale to uz je vela roboty okolo toho potom :D

Ked chcete mam aj kopec inych "mnamiek" pofotenych :twisted:

EDIT: inak super tema, rad varim :finga:
Prílohy
DSCF9624a.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Jún 2012, 17:09

moje karburátorky :D :D
Prílohy
08012012027.jpg
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

husak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 14:43
Bydlisko: Koš
Vek: 61

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa husak » 11 Jún 2012, 17:32

Mám rad varenie na otvorenom ohni.

Cibuľa, cesnak, huby a bravčovina.
Prílohy
zahradna zmes.JPG
0

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa Tuf » 11 Jún 2012, 17:46

Limonáda bazy čierneho (černého bezu) Sambucus nigra
recepty sú rôzne: na 4 l vody cukor 200 g až 400 g, citrón 1 až 2, kvetov 1-10, zaliate horúcou vodou alebo studenou, hotové do druhého dňa alebo za 9 dňov...

1. Kvety trhané v poludňajšej horúčave - najviac vonia
2. Kvety neumývať, iba vybrať chrobáčikov, ak sú.
3. Kvety (6 až 10 aj viac) vložiť do veľkej fľaše 4 a viac litrov
4. V 4 až 5 litroch vody rozmiešať a rozpustiť približne 400 g cukru a naliať do fľaše
5. Z veľkého citróna (prípadne 2 malých) bez kôry jednotlivé dieliky napcháme tiež do fľaše. Bez kôry, kôra je chemicky ošetrená a brrrr.
6. Fľašou zakývame a cez hrdlo natiahneme mikroténovú fóliu a urobíme do nej malú dierku.
7. Položíme na svetlé miesto a necháme prírodu robiť svoje dielo. Každý deň flašou mierne obsah pomiešame. Kvety mierne hnednú a sú v hornej časti tekutiny.
8. Po troch, štyroch dňoch limonádu ochutnáme a potom každý deň - je silnejšia a silnejšia. Nalievame cez sieťku, cedník. Po 7 až 9 dňoch slijeme do flaš a dáme do chladničky
9. účinky: limonáda chutí a ak je chladená, je osviežujúca a v noci sa po nej dobre spí a človek má pocit tepla. Ak si dáte šláftruňk (decinku na dobrú noc), dobre sa spí aj tým, ktorí majú starosti.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Jún 2012, 17:53

jojo to je dobrý taky to dělám, aj sirup z bezu je dobrej, a sušený bezinky stavěj..teda jen sračku ale občas je to dar od boha :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa nfko » 11 Jún 2012, 18:04

jenda23 napísal:U nás se tomu řiká americký brambory :D
u nás francúzske zemiaky :P
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Jún 2012, 18:19

šak su blbé, už se mi míchá hovno z krví :D taky to sou u nás francouzský :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa Ond3x » 11 Jún 2012, 18:22

Já měl dneska nějaký dobrý oběd. Kuřecí se sýrem a broskví. Dělá se jednoduše:

Dojdu k počítači, přiložím kartu, naťukám tam jaký chcu oběd a na druhý den mi ho ta paní dá :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vám dneska pochutilo... resp.recepty

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Jún 2012, 18:43

A funguje to tak i při vylučování? :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď