Plasic holubov

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Plasic holubov

Príspevok od používateľa bonatius » 13 Sep 2012, 16:46

Ahojte,

nemate, prosim, nejaku schemu nejakeho zariadenia na odplasenie holubov?

Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Sep 2012, 23:47

Ono sa to aj dá kúpiť ,vydáva to také pískavé zvuky ako sokol,ale moc si stoho nerobia.
Na budove oproti nám ,už roky hniezdia pár metrov od seba sokoly pustovky aj hluby a dobreže si nerobia spolu grilovačky. :wink:
Účinnejšie sú husté kovové hroty ,alebo tenké napnuté drôty tam kde sadajú,siete,..,skrátka mechanické zábrany proti pristávaniu, či hniezdeniu.
Drastickejšie,metody moc neschvalujem,aj ked sú niekedy nevyhnutné a účinnejšie..
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa jaromir » 14 Sep 2012, 07:03

Ako pise 5ko - proti holubom nezmozes nic takymi "ludskymi" metodami, lebo holuby su tak nesmierne blbe, ze nepochopia, ze tych plasicov sa maju bat.
Mne na balkon robili holuby najazdy, snazili sa robit si hniezdo (trebars ked som na vikend vypadol, po navrate uz tam bolo hniezdo, semtam vajicko) a kedze mi draha polovicka neschvalila "hyzdenie" balkonu ani ich fyzicku likvidaciu, bolo treba ich plasit vzdy ked pristali na balkone. Po roku urputneho boja operenci zacali chapat, ze ich tam nechceme a odvtedy je pokoj.

Inak na holubov si treba davat pozor, vozia so sebou kadeaky nepekny hmyz. Pod jednym holubim hniezdom na balkone som nasiel plosticu (Cimex lectularius) - to ked sa ti dostane do bytu, smiechu sa nezdrzis :?
0

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa Tuf » 14 Sep 2012, 09:17

jaromir napísal:Ako pise 5ko - proti holubom nezmozes nic takymi "ludskymi" metodami, :?
Riešenie, prírodné: Straka čiernozobá - slov., Straka obecná - čes., Pica pica . lat. Kde sú straky, holubi miznú.
https://www.youtube.com/watch?v=sGB-URRzGbg
https://www.youtube.com/watch?v=lkii5igbq_o
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa jaromir » 14 Sep 2012, 09:34

No hej, ale chovat straky na balkone sa mi nechcelo :wink: Takisto mnohe drave vtaky si vedia poradit s holubmi a tie maju pred nimi respekt, ale je to tazko aplikovatelne tam, kde s holubmi byva casto problem - na sidliskach v mestach.
0

Nomen

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa Nomen » 14 Sep 2012, 10:23

Pre taky pripad som si ich sam dochoval , :D
Prílohy
sokol.jpg

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Sep 2012, 12:29

Pekná rodinka, len či aj sused pod tebou má pochopenie... :butthead:
Svokrovi sa tiež chceli nasáčkovať do kvetináča na balkone a pomohlo jedine natiahnutie silonového pletiva čo sa dáva do hrachu,cez celý balkon,s okami si 10x10cm.Dostať ho v záhradkárskych porebách.A ani to moc nevidno.
Trochu tvrdšie riešenie sú petardy,ale to by musel človek sedieť a vždy plesnúť pri ich prílete a suseda s malým deckom by ťa hnala. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 14 Sep 2012, 13:47

0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa bonatius » 14 Sep 2012, 14:17

dakujem za namet, ale holub pocuje od 0.1 do 16 Hz a ako som zistil je problem dostat takuto frekvenciu do eteru...
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 14 Sep 2012, 14:41

to zapojenie je generator zvukovych uderov, vyda zvuk podobny tlesknutiu
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa Thales » 15 Sep 2012, 01:34

Nám se tu přemnožily straky. Na holuby to funguje výborně, ale teď bych potřeboval něco proti těm strakám. Holubi nám tu nic nedělali, přinejhorším mi na okně přistál 1x až 2x ročně kakanec, ale alespoň drželi zobák. Každý rok vyvedli mladé na borovici, kterou máme na zahradě. Straky jsou ale neuvěřitelně otravné protože nezpívají jako ostatní ptáci, oni prostě jen debilně rachtají a jsou agresivní. Kocour si třeba lehne na zahradu a i když je to za domem tak straky přiletí a snaží se ho vyštvat. I na německého ovčáka si občas troufnou. Hlavní je ale ten hluk. Už jsem na to alergický a když to slyším tak bych je vzal nejraději plamenometem. A to se jinak snažím různou havěť ochraňovat.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Sep 2012, 06:53

Thales, aj u nás sú premnožené straky,ale tie majú poslaneckú imunitu a niekdey je to už tiež na plameňomet... :D
/u vás je ale tiež asi ten istý problém/.
Zober im zábavku/schovaj psa a kocúra, vypíl stromy/a ony sa budú nudiť a odídu škrekotať inde. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

usiak
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Máj 2012, 12:54

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa usiak » 19 Sep 2012, 18:37

Oplatí s akúpiť najlacnejšiu plašičku holubov od http://www.plasice.sk alebo http://www.odpudzovac.sk/ ?
Asi zhodná firma ?

A jednoducho k tomu dorobiť koncový stupeň. A máte to z apolovičnú sumu. Len škoda že moje reproduktory idú len do 20KHz. :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa Thales » 19 Sep 2012, 20:24

To by ten výškáč hlavně nesnesl. Libovolný výškáč krom PA driverů snesou maximálně jen několik jednotek wattů (typicky tak 3-5W u těch lepších, u spotřebních srágor to může být klidně i 1,5W) v závislosti na frekvenci). Krom toho je to týrání zvířat a mimo psů a koček to stejně nefunguje.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

juraj-r
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08 Feb 2017, 15:28

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa juraj-r » 04 Mar 2018, 22:22

Čaute, tiež mám momentálne problém s holubmi a tak mi napadlo humánne riešenie ako docieliť, aby vôbec ani nesadli na balkón.

Na podlahu balkónu a na zábradlie balkónu z hornej strany, kde radi vysedávajú natiahnuť gumenú podložku a na ňu natiahnuť po dĺžke dva neizolované vodiče (príp. pokiaľ sa jedná o širšiu časť, ktorú chcete "ochrániť" tak aj viac vodičov), ktoré pripojiť na 12VDC.

Po tom čo holub sadne na tú gumenú podložku, na ktorej budú odizolované vodiče svojou nohou spojí tieto dva vodiče a trošku ho to potrasie a uletí. Samozrejme voľba napätia je ľubovoľná len pozor na bezpečné napätie, aby ste sa sami nechytili do náhodou do pasce. Nemám to vyskúšané, tak budem rád za vaše poznámky, prípadne odporúčania. :)
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Mar 2018, 22:28

Na 12V ti nejaky holub zvysoka prdi ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa misocko » 04 Mar 2018, 22:58

juraj-r, je jasne ze o elektrike vies iba to ze kope, ale nevies ze 12V nekope, skus si to na sebe
kedisy som to skusal na sebe a este 150V 50Hz som udzal v rukach - jemne steklenie, az vyssie to zacina byt zaujimave. Netrenovany clovek vsak moze zniest daleko menej a uz jemnucke posteklenie ho vystrasi a mysli si ze ho to rovno zabije.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa jmalik93 » 04 Mar 2018, 23:02

V Bratislave vedľa prezidentského palácu púšťajú škriekanie dravcov :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Mar 2018, 23:18

juraj-r napísal:Samozrejme voľba napätia je ľubovoľná len pozor na bezpečné napätie
Bezpečné napätie je do 50V AC a 120V DC. Bezpečné v zmysle že ho človek vlastne ani necíti (za ideálnych podmienok, čo samozrejme ovplyvňuje hrúbka kože, vlhkosť rúk atď., od čoho potom závisí celkový odpor ľudského tela a teda aj prúd, ktorý cez neho prejde ale to je mimo túto tému), no 12V neucítiš skoro ani na jazyku a nie aby to niekoho koplo.
0

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Plasic holubov

Príspevok od používateľa skapo » 05 Mar 2018, 00:04

Z osobnej skusenosti je 12V na jazyku celkom pecka s dlhou pachutou v ustach. A proti holubom na balkone tiez bojujem, ale teda zatial prehravam, su riadne vychcani.
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

Napísať odpoveď