Ako je to s DHL a clom?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Jan 2013, 22:53

Zdar, ja som takuto situaciu nezažil ale možno niekto druhý ano.

Potrebujeme objednať lasery z www.yourlaser.com lenže minimalne poštovne je tam 41 dolare cez DHL.
Potrebujeme kupiť momentalne 2 kusy (220dol). lenže 2x 40dol to trochu predraži a tak by sme objednali rovno 3 lasere s jednym poštovnym to mame 350€ lenže ked to prechadza cez colnicu tak sa na to vzťahuje normalne CLO aj DAŇ ked to pojde s DHL? kontroluju tie DHL colníci či ako to je? nevie niekto nejaku radu? už mi to fakt súri, diky moc. a nevie niekto aké vysoké je CLO? čo som čital na colnasprava.sk tak všade pišu že sa spoplatnuje podľa nejakeho cenika ale neviem akeho.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Jan 2013, 22:55

nad 20E platíš DPH a tuším nad 150E CLO, ale ak si neháš poslať jeden kus, tak je to večšinou označené ako vzorka a tak na to serú,ak však budeš mať viac ks , tak je to tovar a budeš platit nim DPH

cenník ja zverejnený na ich stránke a vcelku dosť dlhý a ako štandartne býva je písaný úradníckym nárečím, to znamená že nič nenájdeš a colník to s radosťou nehá na teba ( zákon mu zakazuje radiť ) tak sa ti bez prípravy kludne stane, že zaplatíš viac ako by si mal
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 16 Jan 2013, 22:58, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa Peťus » 16 Jan 2013, 22:56

pokud by to neprošlo přes celnici, tak by se dopouštěli trestného činu krácení na dani ;-)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa skromny » 16 Jan 2013, 23:01

priamo ohladne DHL:
Záleží na druhu danej komodity, hodnote tovaru, spôsobe jeho označenia predajcom na colné účely a na tom, do ktorej krajiny ho dovážate. Pokiaľ colnica vymeria clo, DHL ho uhradí, ale bude vám zaslaná požiadavka na jeho zaplatenie, či už dodávku tovaru príjmete alebo nie.
ale pozeram colny zadzobnik (sice z 2010 ale predsa) a tam je napriklad uvedene
8541: Diódy, tranzistory a podobné polovodičové prvky; fotocitlivé polovodičové zariadenia vrátane fotovoltických článkov, tiež zostavených do modulov alebo zabudovaných do panelov; diódy vyžarujúce svetlo (LED); zabudované piezoelektrické kryštály:
- 8541 10 00 – Diódy, iné ako fotosenzitívne alebo diódy vyžarujúce svetlo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . bez cla
- 8541 40 90 – Diódy vyžarujúce svetlo vrátane laserových diód . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . bez cla
takze je sanca ze to bud v aktualnom bude nezmenene, popripade by sa to dalo uhrat a kvalifikovat do nejakej vhodnej kategorie, lebo napriklad
Lasery, iné ako laserové diódy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,7%
0
Naposledy upravil/-a skromny v 16 Jan 2013, 23:11, upravené celkom 2 krát.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Jan 2013, 23:05

tak , tak akurát som tam bol včera. proste je to len na nich, samozrejme večší balík ide automaticky ... napríklad moja IR stanica prišla balíkom a jej cena bola +/- 220E a nič, ale 5ks LED lámp za 55E a šup pekne prišiel list že mám ísť precliť
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Jan 2013, 23:08

no všetko to viem, len problem je v tom poštovnom no neviem či sa na to nevyseriem. ked to pojde cez DHL určite to budu kontrolovať.
Ako keby to šlo obyčajne.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

sv.brutus
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: ZA/LV
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa sv.brutus » 16 Jan 2013, 23:10

Pri laseroch treba asi dať pozor aj na to aké sa vlastne na Slovensko môžu dovážať nie?
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa jardo181 » 16 Jan 2013, 23:11

No chlapdi je to takto, zalezi ako platis, DHL je dobre, takze: ak zaplatis vopred a nedaju FA na vonkajsiu stranu urcite nic neplatis, a predajcovia vedia ako si ziskat ludi tak malokedy sa stane ze daju, objednaval som veci z UK za vyse 300€ a ani raz mi neprislo clo. A objednaval som aj z USA za vyse 1000€ a nic, ak sa zaplatilo vopred. Stopnut skor moze posta, ale prepravne spolocnosti malokedy. Teda podla mna a mojich skusenosti.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Jan 2013, 23:12

do pohody
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

smotek7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 08 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: PN
Vek: 44

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa smotek7 » 16 Jan 2013, 23:13

No asi 5 ks bolo moc :D
Ja som cca pred rokom objedal len 4ks tiez bez cla bolo to okolo 200€
Ale prisiel mi dynamat z usa v cene 140€ a volali posta colnica ze mam predlozit doklad tak som im vytlacil doklad na 42€.
Najlepsi bol dialog dvoch colnikov, jeden ze to nemoze tolko stat ze to musi byt draksie a posielal toho druheho nech ide na net hladat cenu, lenze ten bol tak lenivy ze povedal ze mi to ma dat bez cla.
Bolo mi do smiechu ked som ich videl jak su lenivy ale ja som obysiel dobre.
0
Nemusím vedeť váhu elektrónu ak chcem zaspájkovať tranzistor.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Jan 2013, 23:15

no hej aj mne to stopla pošta ale Fa tam nebola, tú som musel doniesť aj s dokladom o zaplatení,
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Jan 2013, 07:35

je to +- jedno ci je to posta, alebo DHL. sef si objednaval z Ciny LED ziarovky. Preprava UPS. prisli 2 baliky, ten drahsi (vyse 300e) presiel bez problemov, lacnejsi (okolo 120e) musel doplatit DPH. Vsetko je to na colnikovi, ako sa vyspi a zalezi aj na velkosti balika.
Mne bolo smiesne, ked mi prisla navigacia. Na krabicke cinska faktura, celkova cena nejakych 9$ a popis "electron...".
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

neznamy

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa neznamy » 17 Jan 2013, 08:57

zabúdate na jednu zásadnú vec, CLO a DPH sa platí IBA !! pokial tovar pochádza mimo územia EU ... pri prevoze balíkov vrámci EU sa žiadne DPH ani CLO neplatí

filipek

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa filipek » 17 Jan 2013, 09:10

rataj 25 percent sumy ako dan aj clo..

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa boraicho » 17 Jan 2013, 10:15

filipek teba som nepochopil vôbec.

ono viete ja už 4ty rok vkuse objednavam niečo s činy a honkong a podobne a vždy to bolo freeshipping a samozrejme že to boli veci aj za vyše 100dol a prešlo to v pohode.

lenže teraz mam dilemu, na stranke yourlaser.com pišu freeshipping worldwide (až sa čudujem že to tu nikto nenapisal), lenže pri objednavani vyskoči DHL 41dol alebo UPS za 120dol lenže čo sa mi viac oplati kúpiť, všetko naraz za 350dol a určite platit clo a dan a jedno poštovne alebo objednať 3 baliky bez cla a dúfať že to prejde bez dane lenže zas 3x 40 dol poštovne mi navyšy cenu laserov o 120dol. to mame 450dol.

takže matematikari ratajte.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Jan 2013, 14:24

right13 napísal:zabúdate na jednu zásadnú vec, CLO a DPH sa platí IBA !! pokial tovar pochádza mimo územia EU ... pri prevoze balíkov vrámci EU sa žiadne DPH ani CLO neplatí
lebo tam už musí byť v cene, vždy tam musí byť DPH a v prípade že to došlo mimo EU aj clo. aj na rožku z pekárni je DPH .... už som ti to raz vysvetloval... konečný spotrebiteľ VŽDY a VŽDY platí celú cenu aj so všetkými daňami.
0

Používateľov profilový obrázok
tetroda
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: 22 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Sp. Stará Ves, Žilina
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa tetroda » 17 Jan 2013, 16:59

minule som objednával brzdy na motorku, cca 200€ ... aj s poštou, ale akonáhle to prišlo na slovensko volá mi tetka z TNT, že u nich to stojí 20€ len to že to odnesu na colnicu, tam to preclia a pošlu to mne domov ... tak teda reku vravim tetke ok, ... no ked mi prišla faktura ze jej mam zaplatit dalsich 60€ tak ma skoro drblo ... 20€ za to ze oni to tam odniesli a 40 clo ...

Pozri si na stránke DHL, aké tam maju ceny pri vybavovaní takýchto vecí ...
0
je odveci, keď Vás chce niekto rozštvrtiť na tri polovice :D
zástanca osvecovania DPS (výroba DPS)
Teší ma, Matej :)
Ak chcete niečo z ebay.com alebo DX stači sa ozvať.

filipek

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa filipek » 17 Jan 2013, 17:02

boraicho napísal:filipek teba som nepochopil vôbec.

ono viete ja už 4ty rok vkuse objednavam niečo s činy a honkong a podobne a vždy to bolo freeshipping a samozrejme že to boli veci aj za vyše 100dol a prešlo to v pohode.

lenže teraz mam dilemu, na stranke yourlaser.com pišu freeshipping worldwide (až sa čudujem že to tu nikto nenapisal), lenže pri objednavani vyskoči DHL 41dol alebo UPS za 120dol lenže čo sa mi viac oplati kúpiť, všetko naraz za 350dol a určite platit clo a dan a jedno poštovne alebo objednať 3 baliky bez cla a dúfať že to prejde bez dane lenže zas 3x 40 dol poštovne mi navyšy cenu laserov o 120dol. to mame 450dol.

takže matematikari ratajte.
Myslel som to, že treba prirátať 25 percent z celkovej sumy ako dan +clo.

Dhl preclenie a papierovačky robí zadarmo.

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa miSho00700 » 12 Máj 2016, 19:53

Zdravím, mám ešte otázku, keď mi príde balík, z Nemecka asi 350€ tak neplatím ani daň ani CLO, pretože je to v rámci Eu ?? pochopil som správne ?
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Ako je to s DHL a clom?

Príspevok od používateľa tom666 » 12 Máj 2016, 20:12

Presne tak :wink:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok