Slovenský lapač blesků

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 20 Jún 2013, 15:24

0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa breta1 » 20 Jún 2013, 16:14

Co je to za spravedlnost?
O co více blesků nalapáte na Slovensku, o to méně jich potom zbude na Česko.
Žádám pozastavení výzkumu, dokud se spravedlivě nepodělíme!!!
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa kubo150 » 20 Jún 2013, 16:29

Počul si, ludia sa chcú bleskov zbaviť, a patent má zatial len slovensko, nik iný sa výzkumom nezaoberá, takže asi to nebude len tak sranda sa deliť, pretože pre ostatných sú blesky v podstate odpad a páchajú len škodu....

Ale zaujímavá je energia skrytá v blesku, neviem či sa jedná o rady GWh, ale taká jedna gigawatt sekunda je predsa len dosť energie, presne 277 kWh takže pre pár domácností celkom dosť. Ak by to predsa len tomu chalanovi vyšlo, a dokázal by uchovať nejakú podstatnú časť blesku, mohlo by sa jednať o zaujímavé energetické riešenie.

Trochu fantázie: Už vidím ako bude stačiť, aby do auta udrel blesk a máš nataknované :D Dojde ti palivo? energia? minú sa batérie? nevadí, lásérom zablikáš na mraky, trocha ťa vystriela a jazdíš ďalej :lol:
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa Peťus » 20 Jún 2013, 16:34

koukal jsem na jejich stránky a nic nového tam není... zapadlo to v zapomenutí?
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa breta1 » 20 Jún 2013, 16:43

Možná shání tu usměrňovací diodu nebo skupují pozemky na ty akumulátory...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa mato3000 » 20 Jún 2013, 22:56

kubo150 napísal: Ak by to predsa len tomu chalanovi vyšlo, a dokázal by uchovať nejakú podstatnú časť blesku, mohlo by sa jednať o zaujímavé energetické riešenie.
nevyjde, lebo ak bueš mrakom odoberať el. energiu budú sa menej priťahovať a tým pádom sa ti celá búrka rozpadne. blesky sú len prebytočné naakumulované napetie, ktoré ale prípadným vodičom stiahneš tak ako kondenzátor :wink: len to mu nik nepovedal.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa djwiktor » 20 Jún 2013, 23:04

Kedze sa studiu burok venujem uz dlhsiu dobu, mato to viacmenej vystihol pekne jednoducho... blesky su vybojmi medzi roznymi potencialmi mrak-mrak, alebo mrak-zem a podobne... ak vsak niekde ten potencial zmenite, jednak napriklad 20m hromozvodom, tak si treba uvedomit, ze namiesto toho aby blesk mal napriklad rozdiel potencialov 100000V tak to bude uz len 80000V ( priklad ) ... a navyse, doslova by sa tym ''odsaval naboj '' a tym padom ako mato poznamenal, burky aj blesky by boli bud slabe, alebo by sa bleskova aktivita uplne potlacila - v USA uz podobny pokus robili, ked umelo znizili naboj v mrakoch jodidom striebornym, a raketkami s drotikmi.. burka doslova skapala, co sa elektrickej aktivity tykalo, a zaroven sa znizilo aj meratelne elektricke pole v okoli .. .
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa Cavendish » 20 Jún 2013, 23:05

Velmi zaujímnavý nápad, pre tú srandu by som spravil jeden závit na starom toroide a skúsil nabiť jeden kondík :D
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa mato3000 » 20 Jún 2013, 23:09

no chcel by som vidieť to sklamanie investora pre toho pometenca ..... :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa daqq » 21 Jún 2013, 00:10

Co to citim vo vzduchu? Volovinu?

Zjavne je to aj chranene: http://registre.indprop.gov.sk/registre ... =131009878
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa spin90 » 21 Jún 2013, 06:26

Ach, mato mato :D zas je tu niekto pometenec a to usudzujes z 10 minutoveho videa. No, co dodat :)
Ale tiez som skor skepticky, ved len tie supravodive zalezitosti okolo. Napriklad supravodivy uzemnovac ? Ved to si neviem ani predstavit :D Ale napriek tomu ze je to malo pravdepodobne, neoznacil by som ho hned za pometenca. Nie je to perpetacky typ nezmyslu.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa jaromir » 21 Jún 2013, 06:41

Mas pravdu, nie je to perpetacky pomatenec, ale uplne iny pomatenec :)

Toto su taki ludia absolutne netknuti technickym myslenim. Ale nevadi, este stale sa mozu uplatnit v inych povolaniach, napriklad v zime byva nedostatok kuricov.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa spin90 » 21 Jún 2013, 06:45

Lebo jarko povedal :) Teraz treba zastavit vsetky vyskumy, treba sa prestat snazit, kaslat na to, nezaoberat sa tym sak naco, strateny cas, nie ? Genialny pristup, gratulujem. Ale keby ste mali aspon detailny popis zariadenia, nic vobec nic nepoviem ak by z neho bolo jasne citit nezmysel. Ale takto ? Hned odsudit. No neviem. Sak to je jedno kazdi ma na to iny nazor no. Mna by napriklad zaujimaly detaily, technicke rieenia a az tak by so nieco tvrdil.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa jaromir » 21 Jún 2013, 06:51

Ked nieco nie je biele, je to automaticky cierne a cely svet je cierny. Argumentacne peklo ad absurdum :roll:

Netreba zastavit vyskumy, ale treba niektorym individuam vysvetlit, ze zivot maju len jeden a skoda ho premrhat volovinami, ked mozu robit nieco uzitocnejsie, trebars pozerat serialy.

Precitaj si tu dokumentaciu k uzitkovemu vzoru http://registre.indprop.gov.sk/registre ... 0/5204.pdf
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa spin90 » 21 Jún 2013, 06:54

Nooo, hned sa bude o co opierat :) Poobede precitam teraz nemam cas. Ale ak teda si to cital, a vravis ze nezmysel, tak potom to zrejme blud bude. Cize beriem spat, myslel som, ze o nezmyselnosti pises len ciste na zaklade toho videa. Diki, zaujima ma to co to teda vyspekulovali :)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa mato3000 » 21 Jún 2013, 08:12

spin sory, ale každý výskum, musí mať aj nejaký logický základ. ak viem že voda nebude tiecť hore kopcom, tak predsa nebudem skúmať samovoľnú kynetiku pohybu vody smerom hore. jedine že by som bol pometenec ....

ale problém neni v ňom, ale v jeho okolí. keby bol môj kamarát a zaujímal by sa o tento problém, tak by s tým ani nezačal, lebo peknee by som mu vysvetlil prečo vznikajú marky a ako vzniká v nich statická elektrina. lenže on nemal toto šťastie a buď to sú doma silne nevzdelaný, teda rodičia nepoznajú základné fyz. princípy, alebo je totálne izolovaný od vzdelaného sveta. takže ja ho nazývam rovno a priamočiaro pometenec, a ty ho kľudne volaj výskumník. je otázne aký prístup by ho postavil na nohy. ja som presvedčený že takto mrhať svojim časom je totálne sprosté ...... ale ak na to niekto má , prosím , ale pre mňa je to len pometenec " -- človek s pomäteným, nezdravým rozumom" akto považuješ za nadávku, tvoja smola podla mňa to je jasný popis jeho stavu ..... obzvlášť keď si o ňom pozrieš informácie na nete :D

a mimochodom čo taký Diviš ? niekedy roku 17xx ? na ten príbeh sa už akosi pozabudlo, ako kdesi dosiahol že nastalo obdobie velkého sucha a miestny ho hnali aj so svojou anténkou. a tento pometenec pridal trafo a akísi divný akumulátor a podivnú značku diódy a dal tam len jednu diódu, takže stratí 1/2 energie, ale čo už .
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa lucky62 » 21 Jún 2013, 08:50

alebo je možno až moc chytrý... Jasný cieľ: Zohnať investora! Že z toho nič nebude, nevadííííí... :-)
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa marek181818 » 21 Jún 2013, 09:20

Keby vo volakedy nasi predkovia vedci povedali ze je to nezmysel a kaslu na to tak doteraz nieje ani elektronika .Veda vznika skusanim vyskumom a teda pokusmi .Tie ci vydu ci nevidu to sa uvidi .Podla mna je to zatial len v plienkach.Tiez dakedy ludia na vedcov kukali ako ci padli z marsu a tiez si mysleli ze zem je plocha a vseliaka ina a vyidite kam sme sa dostali :D
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa mato3000 » 21 Jún 2013, 09:54

:D . si prečítaj o čom sa tu bavíme. toto neni žiaden výskum !!!!! toto je peškvil pre neznalých. v čase mojej mladosti by sa človek s takýmto " vználezom " hanbil a chodil by po kanáloch a dnes sa mu klaňajú. to je presný opak toho čo tvrdíš. čo ten človiečik skúma ? že je eletrina v oblakoch ? alebo že ju vedie nejaký vodič ? alebo že sa to dá usmerniť cez diódu ? alebo že existuje cievka prípadne trafo ?

silno sa dehonestuje slovo " VÝSKUM " a podaktorí vedci z minulosti ako napr Tesla. to čo sa tu deje nemá z výskumom a rozumom nič spoločné !!!! mne to pripadá ako krátkodobý záblesk pokusu znudenej hlavy o pokus s myslením. keďže ale neni na myslenie zvyknutá, tak je silno mimo reality.
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Slovenský lapač blesků

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 21 Jún 2013, 09:56

Lidi, proberte se, tomuhle se říká šarlatánství. Ten mlaďas je buď pitomej, nebo naopak vychcanej a čeká na pitomýho investora. Ten lapač blesků vykazuje známky perpeťáctví -- zatím to nefunguje, ale až někdo vymyslí takový a takový zařízení, materiál atd... Přečtěte si Gulliverovy cesty, třetí díl -- cesta do Laputy, Balnibarbi, Glubbdubbdribbbu, Luggnaggu a Japonska.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok