Vodovodná batéria tečie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

liveman
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 20:39

Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa liveman » 03 Jan 2014, 13:03

Prosím vás, existuje podobné fórum ako toto, zamerané na vodu, vodoinštalácie?
Potrebujem opraviť vodovodnú batériu dík

/upravený názov tém ;) .p
0

Nomen

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa Nomen » 03 Jan 2014, 13:10

my sme tu odbornici na vsetko a ti co to nevedia aspon to obkecaju , nuz teda ale ja uz baterie neopravujem , ich len vymenim ak treba :D

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa Jurajko » 03 Jan 2014, 13:14

Čo máš pokazené?
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

liveman
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 20:39

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa liveman » 03 Jan 2014, 13:41

Netesní mi, potrebujem ju rozobrať, vyčistiť, prípadne vymeniť tesnenia. Je to na kuchynskej linke, zospodu je strašne zlý prístup, tam by som to nedokázal odpojiť, tak by som chcel vedieť, či sa dá nejako rozobrať na vrchnej časti nad drezom.
Dík
Neviem prečo tú fotku tak debilne otočilo ...:(

Obrázok
0

Hinsi

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa Hinsi » 03 Jan 2014, 13:45

Ty máš snad náhradní díly do pákovek? Tohle se neopravuje, ale vyměňuje celé. Spotřební materiál. Příště si kupte nějakou kvalitnější.

neznamy

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa neznamy » 03 Jan 2014, 13:47

rozobera sa tak ze das dole tu ciapocku kde je cervena a modra farba, pod nou bude na 90% maly imbus, das dole celu packu a potom tam bude taka velka obruc ktora drzi celu kartusu, alebo tiez nejake uchytenie imbusom. kartusu uz nerozoberies, to sa meni cele

uz som to par krat menil, zaklad je kupit bateriu takeho vyrobcu ktory tieto diely bezne predava alebo su unifikovane

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa Jurajko » 03 Jan 2014, 13:49

Raz som to už riešil aj ja doma, keď mi praskla kartuša...bohužiaľ to inak ako zospodu nevytiahneš. Resp. vyber ten plast červeno-modrý a tam je malá skrutka na imbus asi 2,5-ka a vytiahneš páčku von a ostatné už uvidíš.
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa misocko » 03 Jan 2014, 14:01

ja som to jak debil rozoberal zospodu a nakoniec som zistil ze cela kartusa sa da vymenit v poho zhora po odmontovani paky a krytu pod pakou.
0

liveman
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 20:39

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa liveman » 03 Jan 2014, 14:21

Jurajko napísal:Raz som to už riešil aj ja doma, keď mi praskla kartuša...bohužiaľ to inak ako zospodu nevytiahneš. Resp. vyber ten plast červeno-modrý a tam je malá skrutka na imbus asi 2,5-ka a vytiahneš páčku von a ostatné už uvidíš.
Tú červenú malinkú krytku som dal dole, ale pod tým nič nevidím, je tam len diera. Podľa mňa to musí ísť aj zvrchu. :?
0

liveman
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 20:39

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa liveman » 03 Jan 2014, 14:22

misocko napísal:ja som to jak debil rozoberal zospodu a nakoniec som zistil ze cela kartusa sa da vymenit v poho zhora po odmontovani paky a krytu pod pakou.
No fajn, lenže ako dám páku dolu :D, to neviem.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa misocko » 03 Jan 2014, 14:25

urcite je vnutri (niekde v hlbke) maly imbus (nejaky 2 - 3 mm), zasviet si tam baterkou
0

Nomen

Re: Nová téma:)

Príspevok od používateľa Nomen » 03 Jan 2014, 14:41

liveman napísal:zospodu je strašne zlý prístup,
osobne si myslim , ze mas zly postup , je pomaly piatok poobede a neviem co sa ti podari este zohnat nahradnu kartusu , je mozne ze budes vikend bez vody v drese , samozrejme musis mat najprv kluc , to je taky "special" na tie baterie 10x11 , potom sa pokus zistit znacku , ci sa ti este podari kupit kartusa , je mozne ze ju mas rozpadnutu , a ked to rozoberies uz netusim ci to poskladas naspet , taka slusna bateria ti vydrzi aspon desat rokov , ked ju mas tak dlho nic ine ako vymenu by som neporadil , ak ju mas ovela kratsie , tak doma spomen , ze budes na tom pracovat , ale je mozne ze vecer pojdes kupit niekde do nejakeho "retazca" druhu a ked budes mat scastie , hadam ju z hora vytiahnes a bude tam len svinstvo z potrubi , hadam vam nemenili v stupackach potrubie :D
Prílohy
kluc.jpg

liveman
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 20:39

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa liveman » 03 Jan 2014, 15:08

"ale je mozne ze vecer pojdes kupit niekde do nejakeho "retazca" druhu "
druhú čo..? batériu?
A čo je vlastne kartuša? Som blbý však? :(
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa MacGyver » 03 Jan 2014, 16:09

Video ti povie asi viac nez 10 viet. Priznam sa, ze sam som to prvykrat menil az po zhliadnuti videa. Kartusu kupis cez vikend v Baumaxe alebo Hornbachu. Vezmi si do obchodu povodnu kartusu aby si si bol isty, ze kupis 100% nahradu.

https://www.youtube.com/watch?v=CL__J_iK13U
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Nomen

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa Nomen » 03 Jan 2014, 16:42

wau , aky si ty len mudry , hlavne ze ma bydlisko BA .. preto som spominal , ze blby termin na vymenu a co ked nie je z BA :D ?
aha , bude mat odstavenu vodu v drese a bude behat niekde s kartusou , mile
Prílohy
BA.jpg
BA.jpg (5.5 KiB) 11612 zobrazení

Používateľov profilový obrázok
tetroda
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: 22 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Sp. Stará Ves, Žilina
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa tetroda » 03 Jan 2014, 16:46

aj keď kúpiš druhu kartušu vymeníš tak sa ti rozpadne, ... kúp si poriadnu batériu a máš pokoj na 10-15 rokov (Hansgrohe. Sagitarius,...)
0
je odveci, keď Vás chce niekto rozštvrtiť na tri polovice :D
zástanca osvecovania DPS (výroba DPS)
Teší ma, Matej :)
Ak chcete niečo z ebay.com alebo DX stači sa ozvať.

SMEDA
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1551
Dátum registrácie: 03 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa SMEDA » 03 Jan 2014, 16:57

Ani poriadna bateria nevidrží pokial sa umýva s veľmi agresivnými prípravkami.

Kartuša ma v sebe silikonovú vazelínu ktorú bežna voda neodplaví,ale agresivné pripravky ak sa tam dostanú tak áno.Ak ste niekto už čitali návod na údržbu pákovej baterie by ste zistili že sa má umývat s octovou vodou ktorá nedráždi kartušu ani vazelínu.
Reklamácia takejto baterie bude splnená iba v tom prípade ak na hlavnom prívode vody bude vodný filter ktorý zachytáva hrzu a bordel vo vode inak vám reklamáciu nikto neuzná.
Vypnút prívod vody
Dať dolu ten červeno-modrý cuplík a odšrobovať buď klasický šrobik,alebo ibmusový ak tam bude.
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa MacGyver » 03 Jan 2014, 17:05

Nomen napísal:wau , aky si ty len mudry , hlavne ze ma bydlisko BA .. preto som spominal , ze blby termin na vymenu a co ked nie je z BA :D ?
aha , bude mat odstavenu vodu v drese a bude behat niekde s kartusou , mile
Pozri, poradil som mu najlepsie ako som vedel. Nomen, mas teda nejaky osobny problem, ze sa musis do mna hned navazat? Okrem toho, nema vyplnene bydlisko, takze nemam odkial vediet ci sa vie dostat k ku novej kartusi aj v sobotu. Ale v kazdom vacsom meste su obchody otvorene aj v sobotu do 12. Preto som to nepovazoval za dolezite. Pokial ju nezozenie, musi zial pockat.

Nekvalitne baterie sa zvyknu vyplyvom korozie rozpadnut, hlavne zavity a skrutky. Ale kartusu znici najskor nekvalitna voda. Aspon taku mam skusenost. Ked som sa prestahoval do noveho najmu, nasiel som bateriu v dezolatnom stave. Vodny kamen a usadeniny sposobili tuhy chod a pretekanie kartuse. Tuhy chod kartuse zasa sposobil opotrebovanie paky, kedze skrutku nikto z najomcov nedotiahol a paka na kartusi sa vyhlodala a zlomila.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Nomen

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa Nomen » 03 Jan 2014, 17:08

ale kde , nenavazam sa , povedal som len .. wau ..skratka , ked som videl ze nema bydlisko som nespominal nic konkretne , len aby si rozmyslel ten termin , pekny den :D

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Vodovodná batéria tečie

Príspevok od používateľa MacGyver » 03 Jan 2014, 17:14

Dobre, asi som len podrazdeny a vzal som to velmi osobne, stane sa mi obcas po praci :oops: . Kazdopadne snad nase info chalanovi posluzi a fixne to bez odstavky. Pekny den :)
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Napísať odpoveď