Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Škola či robota

Škola či robota

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Škola či robota

Odoslaťod dxr » 21 Júl 2014, 18:27

Používateľ dostal BAN.

Po asi polroku od získania diplomu bol z práce prepustený, vraj kvôli reorganizácii, na jeho miesto vzali zasa stredoškoláka. Pri výberových konaniach na nové zamestnanie sa často stretol s argumentom, že je "prevzdelaný" na danú pozíciu, ktorá je určená skôr pre stredoškoláka

Helios> HR radi hladaju nejaky argument ako ospravedlnit svoje rozhodnutie = prekvalifikovany je uz dost bezny argument
mal so nejake HP certifikaty spravil som si IBM a CISCO a bolo zle :P

A k teme chod na skolu s maturou dnes uz hladaju aj upratovacky VS potrebujes uz len na to aby ta pozvali
na pohovor staci si pozret profesiu ak si dobry zoberu aj SS ale stale ti niekto bude otlkat argument VS
hlavne pri plate :P aspon Bc si sprav
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment
dxr
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 05.08.2013

Odoslaťod 24mato » 21 Júl 2014, 18:45

dxr napísal: aspon Bc si sprav

Ked spravis Bc. tak nespravit Ing. by bola tragedia. Ved to sa ani neda.
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.
24mato
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 09.06.2011

Odoslaťod ferguson » 21 Júl 2014, 20:01

No asi tak, to uz ked mas Bc. a neurobis si Ing. tak si tam chodil zbytocne 3 roky.

K povodnej otazke: Ak rozmyslas nad takymito vecami, tak na vysku urcite mas. Ono na slovensku VS ma takmer kazdy... Takze by som ti poradil chod na skolu, ak sa ti da tak do zahranicia. Motaj sa po skole, skus sa dostat k nejakemu vyskumu/praci pre firmy. Najdi si brigadu v obore popri skole. Ziskas znamosti a skusenosti - to je to co vyuzijes v zivote, nie sedenie na prednaskach. Urcite sa uc aspon jeden svetovy jazyk a zmen to, ze nechces ist mimo NR :wink:
ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 30.35
Založený: 18.11.2007

Odoslaťod Robio » 21 Júl 2014, 21:06

jaromir napísal:To, co ti da skola, nie su skripta, ale moznosti, prilezitosti, kontakty na ludi, firmy, pracovne navyky a tak podobne. Prednasky, to je to najmenej.

Presne tak. Uspesny absolvent je podla mna taky ktory nema cas si ani uzit prazdniny lebo je obklopeny robotou.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.
Robio
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 29.72
Založený: 11.09.2007

Odoslaťod oravan » 21 Júl 2014, 22:24

jednoznačne škola
oravan

Odoslaťod xmilos » 22 Júl 2014, 09:53

jendoznacne skola, nenechat sa strhnut flakacmi, ale ak ta zaujima elektrotechnika, ist za tym. Najst si podobnych nadsencov a nechat sa "tahat dopredu".
xmilos
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 04.05.2011

Odoslaťod hpeter » 04 Júl 2019, 22:27

hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 35.64
Založený: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odoslaťod jmalik93 » 05 Júl 2019, 05:15

Šiel by som na školu určite do zahraničia a tam aj zostal žiť, na Slovensku tie školy nič moc veď tu má titul aj Kpt. Granko :D
jmalik93
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 25.72
Založený: 27.07.2011

Odoslaťod josek » 05 Júl 2019, 08:03

No tomu je hej, keď má školiteľov na Východe
josek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 10.01.2012

Odoslaťod Merak » 05 Júl 2019, 08:34

24mato napísal:
dxr napísal: aspon Bc si sprav

Ked spravis Bc. tak nespravit Ing. by bola tragedia. Ved to sa ani neda.

Ja som s dvoma takými kedysi pracoval.
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
ponúkam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať
Merak
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 39.88
Založený: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odoslaťod Drakoush » 05 Júl 2019, 09:47

Vidím, že sa poriadne ani neviete zhodnúť na tom, čo Ti výška dá a prečo ju spraviť. Kým jedna strana hovorí, že dosiahnuť titul Ti otvorí možnosti, druhá strana hovorí, že nejde o titul, ale skúsenosti a na to sa ozve niekto, že Bc. sú tri stratené roky, čiže kompletne odporuje druhú možnosť - že nejde o titul, ale o vedomosti.

Dovolím si aj svoj názor. Na výške som strávil len dva semestre, potom som šiel robiť, lebo sa nedalo aj aj, bol som dosť vyťažený - na vlastnú päsť. Jedno je však isté - aj tieto dva semestre mi dali niečo do života, či sa jedná o matematické myslenie, či sa jedná o spôsob hľadania určitých riešení a pod. Takže podľa mňa - ak sa na to nepozeráme zo strany titulu, ale vzdelania/vedomostí, aj semester na výške Ti dá určite do života niečo, čo veľmi dobre využiješ. Tým pádom Bc. so 6-timi semestrami nie je stratený čas. Akurát ten titul nepôsobí moc pekne, ale o ten predsa nejde.
Ponúkame: výkup, predaj, servis meracích prístrojov rôznych značiek, overenie presnosti meradiel kalibrátorom - do 5,5 miest. Pozri aj našu FB stránku (ikonka webu v profile), kde nájdeš zaujímavé fotky a videá z opráv, review nových merákov a pod.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 24.25
Založený: 08.02.2012

Odoslaťod Dolfi » 05 Júl 2019, 10:48

Drakoush má absolútnu pravdu. Vysoká škola nie je až takým prínosom pre vedomosti, ale pre myslenie, pre prístup k riešeniu zadaného problému.

A čo si budeme navrávať, ak vás má kto financovať, tak na bezstarostný vysokoškolský život pri dennom štúdiu sa spomína celý život ... :wink:
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.
Dolfi
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 66.78
Založený: 17.08.2008

Odoslaťod romiadam » 05 Júl 2019, 11:29

Hlavne na kruzkovicove party v krcmach....
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod maskrtnik01 » 05 Júl 2019, 14:01

Mne sa páči, ako je to na výške s financiami. Keď na zadanie/záverečnú prácu potrebujem niečo, čo nestojí astronomickú cenu, nie je problém to zohnať “zadarmo” cez školu. Keď to pomôže, tak na to nájdu peniaze.
A k tomu software na podporu štúdia, niektoré má aj každý študent k dispozícii automaticky pokým študuje.

Nie že by som bol taký chudobný že si nič z toho nemôžem dovoliť, ale je to takto jednoduchšie.....a oni vedia ako neskrachovať.
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 22.82
Založený: 20.07.2010

Odoslaťod hpeter » 05 Júl 2019, 20:12

Drakoush napísal:Vidím, že sa poriadne ani neviete zhodnúť na tom, čo Ti výška dá a prečo ju spraviť.

. . na profesii som videl inzerat, kde boli vymenovane "super skoly" s poznamkou ze absolventi tychto sa nam nehlaste :mrgreen:
to platilo v 1995 ze hociaky papier staci.
hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 35.64
Založený: 16.06.2013

Odoslaťod Drakoush » 06 Júl 2019, 01:50

Môžeš mať aj diplom z YALE, ak máš v hlave nasraté, si lump a hotovo.
A zas môžeš byť majster svetla a mať ukončenú len základnú. Peter, pointa bola ale niekde úplne inde. Ja som tým chcel povedať, že aj keď výšku nedokončíš a Tvoje meno sa nebude honosiť titulom, niečo Ti to do života dá. A záleží na Tebe, koľko - koľko si bol ochotný si z toho zobrať.
Ponúkame: výkup, predaj, servis meracích prístrojov rôznych značiek, overenie presnosti meradiel kalibrátorom - do 5,5 miest. Pozri aj našu FB stránku (ikonka webu v profile), kde nájdeš zaujímavé fotky a videá z opráv, review nových merákov a pod.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 24.25
Založený: 08.02.2012

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist