Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Hromy - blesky - poruchy.

Hromy - blesky - poruchy.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Hromy - blesky - poruchy.

Odoslaťod djwiktor » 07 Aug 2018, 09:48

Jo jo chlapi, zaklad je odpajat kable od pristrojov, nie zo steny. Cokolvek trci z pristroja, je antena. A to indukovane EM pole vie byt riadna svina. U kamarata pri blizkom udere odisla elektronika v celom cinziaku, od telefonov snurovych po telky - vsetko co malo nejaky kabel a bolo blizko tej strany baraku, kde to zvidlo blesk po bleskozvode. To musela byt riadna indukcia. Veciam ktore boli na opacnej strane od toho bleskozvodu sa nic nestalo.

U mna rozparalo minuly rok v lese 3 stromy ( 3 blesky) - vzdialenost od domu cca 200m. U mna vsetko ok nastastie. Ale supy to boli neskutocne. Zhruba 50m od uderu este boli triesky zo stromov. Samozrejme mna to uz take veci moc nezaskocia, som dlhorocny stormchaser a tak nejak som si na to uz zvykol. Po velmi blizkom udere s postrannym vybojom do auta a jednom blizkom 100m cca, s krokovym napetim, si myslim ze uz ma prekvapi jedine priamy uder.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 32.11
Založený: 01.07.2010

Re: Hromy - blesky - poruchy.

Odoslaťod pajky » 08 Aug 2018, 14:22

Ale moderne digitalne tunery neodpali, tie nic nechytia, asi zvysena odolnost proti bleskom.
pajky
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 03.01.2009

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist