biela technika: mrazaky CALEX manualy

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 03 Jan 2015, 22:29

Neviete niekto nahodou poradit akekolvek linky kde by potencialne mohli nachadzat manualy k bielej technike, specialne k mrazakom CALEX? Za akukolvek radu vopred dakujem. Kazdemu takemuto radcovi prajem vela stastia do noveho roku!!!!
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Jan 2015, 00:05

Mne síce do Nového roku teda nepraješ nič, pretože neviem poradiť, kde, ale na druhej strane sa len doblba pýtam, na čo sú Ti manuáli? Zapojenie býva jednoduché, možno pri náhr. dieloch býva problém zistiť, aký to je, ale nič svetoborné to nie je.

Ak by si napísal, čo presne potrebuješ vedieť z manuálov, možno by som Ti poradil :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa RoboR5 » 04 Jan 2015, 00:44

Prednedávnom som opravoval jednu chladničku Calex 270R nenašiel som nikde na nete ani len manuál nieto schému ale keď som ju začal rozoberať tak to bolo jednoduché ako facka. Mimochodom schému majú Calex chladničky aj mrazáky nalepenú na kryte kompresora ktorý zakrýva prívod zo zásuvky spolu s káblami od vypínača, termostatu ...
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 09:39

Vsetko najlepsie v novom roku aj Drakoushovi. A VLASTNE VSETKYM UZIVATELOM SVETELEKTRA.COMU!
Ta myslienka, ze schema je mi nanic je asi trochu mimo reality. Ja vlastne ani tak nepotrebujem schemu, ako navod k pouzitiu. Za zadnym deklom je akysi trimer, a ja neviem k comu ma sluzit. Nakolko mrazak nafunguje ako by mal, tak robim pokusy metodou pokusov a omylov. Potrebujem iba ziskat informaciu k comu ten trimer sluzi. Ci ma zmysel aby som sa s niím hral. Aby som kvoli tomuto ucelu rozoberal zapojenie chladnicky, vytahoval droty spod skeletu a izolacie a... ohybal rurku cidla termostatu iba preto aby som pochopil k comu ten trimer sluzi, to mi pride ...neadekvatne. A naviac lezi mrazak na zemi, v miestnosti je par stupnov nad nulou a ja mam obvykle prsty skrehnute. Dost nevhodne prostredie k rozoberaniu zapojenia a vlastne i skeletu...iba preto aby som pochopil k comu ten trimer sluzi. A vlastne ani nie tak k comu sluzi, ale ake ma kvantitativne parametre. Lebo akosi intuitivne citim, ze sa tym koleckom da nastavovat hodnota rozopinania agregatu, cize uroven udrzovanej teploty. Ale, toto mi nestaci. Ja ani neviem ake su teplotne pomery prevadzky (na aku teplotu ma mrazit atd..). To by som ale nezistil ani keby som pochopil el. zapojenie. A tym padom ani neviem odhadnut ci by som vymenou termostatu dokazal mrazak opaet sfunkcnit..a. ako ten termostat vymenit..
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Jan 2015, 09:43

No ako prvú vec,by si mal uviesť typ.Potom sa možno bude dať pohnúť ďalej.Hľadať manuály od Calexu všeobecne,nie je moc dobrý nápad.
0
Pozdravuje vás Miro.

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 09:45

To RoboR5? Dakujem za tip. L agregatu je dost tazky pristup. A nie som si isty ci by mi samotna schema dala odpoved k comu sluzi akysi trimer trciaci zo zadnej steny kasne. Ale, ked budem v koncoch, aj tento tip mi moze pomoct. Vdaka.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2015, 09:52

Mraziaky majú termostat/ten trimer/ na nastavenie požadovanej teploty tam vzadu, kde si ho našiel.Zbytočne s ním nekrúť, je nastavený na -24°C, takže ak funguje kompresor, daj dovnútra teplomer čo ide do mínusu a napríklad po 12 hodinách skontroluj teplotu .Ak je vyššia/teda mínusovejšia/ ako požaduješ tak by sa mal dať pootočením termostatu dolava vypnúť, ak vypne skôr tak ho zase doprava zapneš,ale len po malých krokoch,aby si nečakal zbytočne dlho.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 09:53

2 mirosne: samozrejme ze som hladal aj pre konkretny typ, a potom aj vseobecne a potom aj pod roznymi neocakavanymi kombinaciami fraz a vyhladavanim potencialnych severov kde by sa to mohlo nachadzat a ich browsovanim...ked googlovanie zlyha..a sucastou takeho postupu byva spravidla postupne uvolnovanie vyhladavacich kriterii...P.S: je to Calex M 50.5, 55l mrazak

-- Spojený príspevok 04 Jan 2015, 11:07 --

2 5ko: Neskoro...uz som nim krutil. A naozaj, choval sa tak, ako pises. A prave to ma prekvapilo, ze v jednej z krajnych poloh agregat zastal. Mimochodom, este stale som vlastne neuviedol ...anamnezu problemu. Mrazak nevypina. A preto, prva stopa po ktorej sa pokusam ist je, znizit predpisanu teplotu chladenia na nizsiu hodnotu. Ja som sa doteraz domnieval, ze predpisana teplota tohoto mrazaka je -18. -24 ma teda prekvapilo. Potzom by som sa ani velmi necudoval, ze agregat nevypina. Udrzat uroven -24 pri amortizovanej izolacii moze byt celkom problem...otazka je ci nie je naviac ciastocne uniknute aj chladiace medium... Ale mne by bohate stacilo, ak by chladil na -3, alebo -5. A ako prvy krok potrebujem zistit, o kolko stupnov sa da znizit predpisana teplota pomocou neznameho trimra. A ak to nepojde pomocou trimra, budem musiet vymenit cely termostat. Dik za zapojenie do diskusie...

-- Spojený príspevok 04 Jan 2015, 11:11 --

2 5ko: P.S., teplomer nemam k dispozicii....a uz vobec nie taky, ktory by dokazal zmerat teplotu nizsiu ako -7....Bohuzial musim postupovat ako ...v polnych podmienkach....nemam nastroje, nemam merace, nemam vhodne prostredie pre rozoberanie a manilapulaciu, a prsty mam skrehnute zimou...a mrazak plny masa, ktore sa postupne kazi...

-- Spojený príspevok 04 Jan 2015, 11:21 --

2 5ko: moja otazka vlastne znie - nevies nahodou o kolko percent sa da pomocou toho trimra ovplyvnit predpisana teplota chladenia? Plus minus 2-3 %, Plus minus 10-20 %, Plus minus 50 %? Ja som v predchadzajucom prispevku (urcenom pre Teba ) zabudol dokoncit ako sa trimer zachoval. V krajnej polohe vypol agregat. Akonahle som ale trimer vratil z krajnej polohy, agregat prestal na nastavenie trimra reagovat....stale bezi. Jedina poloha trimra na ktory agregat reaguje je krajna, v ktorej vypne.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2015, 10:36

Píšeš že mraziak nevypína a mäso sa ti kazí?
Základné otázky.
1.Keď beží kompresor, tak mraziak mrazí /mal by si počuš syčanie vo výparníku pri nástreku chladiva a citelne ochladenie myslím v pravo hore vzadu./ale nevypne po čase kompresor?
2.Kompresor beží dlho a nechladí vôbec?
3.Kompresor beží dlho, mrazí a nevypne?


AD1- skús znížiť teplotu na minimum tým termostatom na zadnej strane,ak vypne, postupne si pridávaj, na požadovanú teplotu,kým nenastavíš kolko potrebuješ.

AD2-v tom prípade uniklo chladivo, alebo je vadný kompresor/ nemá tlak/- smer Zberný dvor
AD 3 - sú dve možnosti, alebo je zalepený kontakt na tom termostate /pri otáčaní by si mal počuť cvaknutie/
- alebo je prepnutý ten prepínač vpravo dolu pod dvierkami na prednej strane,teda je preklemovaný termostat na trvalé mrazenie.
On má totižto funkciu pre rýchle zmrazenie, čiže ak je v polohe s jednou vločkou, tak funguje mraziak na teplotu nastavenú termostatom -18 až-24°C, alebo ak sa prepne na dve vločky, tak sa premostí termostat a mrazí tovtedy, kým ho nevrátiš nazad.
To je kôli tomu, aby si mohol rýchlejšie zamraziť väčšie množstvo potravín čím rýchlejšie na tých -24°C a potom už len udržiavať zamrazené.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 10:50

2 5ko: boze! Cakal som presne tuto otazku. Nechcel som rozpitvavat zbytocne detaily, lebo to nesuvisi s podstatou mojej otazky..... Maeso sa kazi, lebo mraziak prevadzkujem v rezime - zapnem ho vecer pre spanim a uprostred noci ho vypnem, ked predpokladam ze je obsah zmrazeny. A potom odcestujem na 4 dni. Ked sa vratim, obsah byva rozmrazeny, presnejsie, roztopeny... A tak ho znovu zapnem na 7 hodin a potom zase odcestujem... Z principu nenechavam bezat pripojene nic na elektricku siet co nefunguje (ani na vodovodnu siet, ...ani na plynovu siet) a co sa chova nepredvidatelnym sposobom, nehladiac na neadekvatnu spotrebu elektriny..a amortizaciu agregata. Je zybtocne sa nad tymto hlbsie zamyslat. Mrazak necham v operativnej prevadzke pocas mojej nepritomnosti, az ked bude plne funkcny!

-- Spojený príspevok 04 Jan 2015, 12:03 --

2 5ko: ked som skusat otazac trimer vzadu, tak sim mal na panely spinace nastavene tak, ze tzv. supermrazenie bolo odstavene (oranzova kontrolka). Supermrazenuie (premosteny termostat) nepouzivam. Bol iba zapnuty prosty spinac chladnicky (zelena, resp zelena s cervenou). Nepamatam sa ci prave vtedy svietila so zelenou i cervena, alebo iba zelena..
Cielom mojich pokusov bolo presne to co pises v AD1), ale ako som pisal v minulom prispevku, jediny dosledok na beh agregatu mala krajna poloha trimra, kedy agregat zastal. Ziadna ina poloha trimra na chod agregatu dosledok nemala - on-line registrovatelny dosledok...Ale je pravdepodobne, ze predpisana teplota mrazenia sa menila. Ibaze k tomu aby som toto dokazal overit potrebujem 1.teplomer a 2. dostatok casu na sledovanie. Tak sa uz s mojim problemom netrap, a dakujem Ti za konzultacie!
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2015, 11:04

No ako myslíš, je to tvoje mäso,ale bez dlhodobejhšieho pripojenia a odsledovania funkcie nič nezistíš.
Mraziak je na to, aby mrazil trvale, nie v takom režime ako to robíš ty.Potom sa nečuduj, že nevieš na čom si.Keby si ho nechal zapnutý stále, určite by napáchal menej škody ako takto, a aj elektriny by spotreboval menej ako neustálym rozmrazovaním a zmrazovaním.
Od mraziaku asi ešte nikto nevyhorel,ani neprerobil tisícky pre dlhodobo zapnutý.

No už som v obraze, to je mraziak čo má to šupátko a tri kontrolky v pravo hore nad dverami.
Tam je plošný spoj s ,,elektronikou,, ale to robí to isté ako ten prepínač na 50lmraziakoch.
Kúp si obyčaqjný vonkajší okenný teplomer,alebo hocijaký iný do chladničiek, tie idú aj do -50°,za pár euro a môžeš laborovať.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 04 Jan 2015, 11:10, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Jan 2015, 11:06

Neostáva nič iné,len skúsiť vymeniť termostat.Viac neurobíš,buď je chyba v ňom,alebo už vyššie spomínané-vylágrovaný kompresor alebo únik chladiva.Dočasne som to dávnejšie vyriešil u suseda časovým spínačom.On mal problém s kompresorom-bol vybehaný,mal slabý tlak,tak nedokázal dosiahnuť požadovanú teplotu v priestore mrazáku.Časák pomohol,išlo to pól roka,potom sa kúpil nový mrazák.Samozrejme použitím časáku,stúpla aj spotreba.
0
Pozdravuje vás Miro.

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 11:15

2 5ko: ano, vsetko co si pisal v posl. prospevku je mi zname. Keby som mal cas sa prioritne venovat oprave mraziaku, uz by davno bol opraveny (mozno..) a ja by som tu vobec nekorespondoval s vami.. Podstatou mojho problemu je, ze nemam dostatok casu sa problemu venovat, lebo na mna neustale tlacia ine zivotne problemy, ktore musim prioritne priebezne riesit...a maju fatalnejsi dopad na moj osud...ako mraziak, aj s jeho obsahom.

-- Spojený príspevok 04 Jan 2015, 12:19 --

2 mirosne: Ano, prvy napad ktory som mal ked sa mi problem prihodil bola, ako si vyrobit casovy spinac...to by mi skutocne pomohlo nastolit provizorny oprevadzkovy rezim. Ale, bohuzial nemam casovy spinac. A ohladne dalsieho postupu ň, ako som uz pisal pre 5ko bude zohnat teplomer a najst si cas na odsledovanie, ci trimer ovplyvnuje predpisanu teplotu..a vypocitat o kolko percent ju ovplyvnuje. A potom budem vediet ci trimer dokazem vyuzit. Ak nie - nastupuje vymena termstatu. Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Jan 2015, 11:25

0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2015, 11:25

OK, rozumiem, tak ako píšeš, sú aj dôležitejšie veci
len som chcel tým naznačiť, že na to odsledovanie je potrebné naozaj hodne času, aby si zistil čo to vlastne robí.
Tak držím palce.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 12:10

2 5ko: ja som sice lakonicky skonstatoval aky by mal byt teoretiocky moj najblizsi krok, ale v praxi to moju situaciu neriesi, lebo ja 1.ani nemam teplomer a a ni nebudem mat najblizsich 10 dni cas sa dlhodobo hrat s mrazakom. Jedinas moja sanca je, ze ten trimer vzadu sa bude dat vyuzit na znizenie pracovnej teploty. A tak moj posledna otazka znie: nevies nahodou prosim, kitorym smerom mam tym trimrom otocit aby sa pracovna teplota znizovala? v tom smere otacania trimra, kde doslo k vypnutiu agregata, alebo v opacnom smere? Ja totiz nemam inu sancu ako nastavit trimer na doraz tym smerom ktory by mal pracovnu teploty (abs.hodnotu) co najviac znizit a potom cakat a sledovat ci nahodou termostat nezacne standardne agregat vypinať po dosiahnuti novej (vyssej...miesto -18 iba -10) hodnoty pracovnej teploty. Vdaka vopred!
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2015, 12:19

Tým smerom,kedy došlo k vypnutiu,lebo v podstate si mu nastavil nižšiu teplotu vypnutia,aká bola v priestore výparníka,preto konštatoval, že už nemá mraziť.Ak máš chvílu čas, tak ho stiahni na tú polohu kedy vypne a potom vyvetraj mraziak, a mal by znovu zapnúť, tak najdeš vhodnú polohu a vypínaciu teplotu./hoci nebudú totožné, kôli diferencii termostatu-teda rozdiel medzi teplotou kedy vypne a teplotou na ktorú za vnútro mrazáku ohreje a kedy znovu termostat zapne/.
Idem pohladať schému od mraziaka Calex 130, tam je aj zapojenie tej dosky s kontrolkami.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa miroja » 04 Jan 2015, 12:20

Ten tvoj trimer nie je trimer. Je to hlava skrutky k predpatemu kontaktu kapilaroveho termostatu. Predstav si zehlicku a zariad sa podla toho.

Ked nemas cas na nic, tak kup novy termostat a vymen ho. Mozno pomoze, mozno nie.

Samozrejme, ze sa da postupovat aj inak, naprikald zmerat odber kompresora (tak zistis v akom stave je chladiaci system), alebo aspon zmerat teplotu, no na vsetko treba bud cas,alebo peniaze (meracie zariadenia).Ono sa to vacsinou totiz vylucuje. Bud mas peniaze a mozno sa ti na ukor tovojho volneho casu podari minimalizovat naklady na opravu, alebo nemas cas a potom potrebujes o cosi viac penazi.

PS: Mama ma zrejme taku istu mraznicku a tam som menil uz dva termostaty.
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 04 Jan 2015, 13:01

mp32symfonia napísal: A tak moj posledna otazka znie: nevies nahodou prosim, kitorym smerom mam tym trimrom otocit aby sa pracovna teplota znizovala? v tom smere otacania trimra, kde doslo k vypnutiu agregata, alebo v opacnom smere? Ja totiz nemam inu sancu ako nastavit trimer na doraz tym smerom ktory by mal pracovnu teploty (abs.hodnotu) co najviac znizit a potom cakat a sledovat ci nahodou termostat nezacne standardne agregat vypinať po dosiahnuti novej (vyssej...miesto -18 iba -10) hodnoty pracovnej teploty. Vdaka vopred!
V krajnej polohe odpojí termostat, niečo podobné ako bolo u chladničiek odmrazovanie.
Nechaj ho v polohe pred tym ako vypne kompresor.
OT
Každá mraznička má určitý výkon.
Napr. 10kg/24hod
Tak nečakaj, že ti mäso zamrazí za 1 hod.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

Re: biela technika: mrazaky CALEX manualy

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 04 Jan 2015, 14:48

2 5ko: Pockaj! Pockaj! Nikam nechod hladat. Ja Ta nechcem az tolko zatazovat.... eraz je asi rada na mne aby som nieco podnikol. Ak nic nevyriesim, potom sa sem vratim a budeme pokracovat. To co si mi poradil o smere otacania trimra (ktory trimrom vlastne nie je..) aby som dosiahol zvysovanie pracovnej teploty. Ono je totiz to co si napisal na pohlad logicke. Iba ja som si touto logikou nebol isty, lebo ma zaskocilo, ze agregat zastavil az ked som otocil tou skrutkou na doraz. Keby to toiz fungovalo tak ako si pisal, a ako by aj kazdy logicky ocakaval, tak by agregat mal zastavit niekde uprostred drahy otacania skrutky. Aspon treda podla distribucie pravdepodobnosti by to tak malo byt. To samozrejme nevylucuje, ze k tomu zjednoteniu aktualnej teploty cidla a pozadovanej pracovnej teploty doslo akurat na samom okraji drahy skutky. Ibaze je to malo pravdepodobne....a to ma zaskocilo a preto som sa skor domnieval ze samy okraj drahy skrutky sa chova ako keby tam bol vypinac, ako to byva v pripade trimra...
NEVIEM CI STE MA TU VSETCI CELKOM POCHOPILI. Ja mam proste obavu, ze tou skrutkou dokazem ovplyvnovat pracovnu teplotu iba +/- 5 % od standardnej, dajme timu -18. V tom pripade by mi otacanie tou skrutkou nemuselo pomoct, lebo zmenou standardnych -18 na -16.5 nic nevyrieim, ak agregat taha do omrzenia pretoze nevie dotiahnut na -13 a dlhodobo ju udrzat v kasni. Ak ale pomocou skrutky dokazem zemnit pracovnu teplotu aspon +/- 50, tak je vysoka pravdepodobnost, ze mi to pomoze, lebo ak zmenit pracovnu teplotu z -18 na -9, tak verim ze ten agregat dokaze dotiahnut teplotu na -9 hravo a aj kasna ju dokaze akumulovat bez chodu agregatu, a teda agregat bude i standardne vypinat. Dakujem vsetkym za zapojenie do diskusie!!!
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok