Aka samostmievacia kukla

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Jún 2015, 18:41

Chcem sa spytat.Zisla by sa mi kukla na zvaranie-hobby.No niektore su fakt za lacny peniaz a niektore cena ako moja jedna vyplata.V com je vlastne rozdiel.Viem ze niektore maju kvalitnejsie prevednie ci ochranu proti poskriabaniu skla.Aspon co som cital.No zvysok je rovnaky .Napr uvazoval som ze kupim nieco http://www.priemyselnydom.sk/good.php?g ... sask-kukzs
Diky
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa dxr » 19 Jún 2015, 18:47

Sorry ale toto patri na SF. Tam je ciste na toto tema.


update: doplnil som URL a opravil preklep.
0
Naposledy upravil/-a dxr v 19 Jún 2015, 20:12, upravené celkom 2 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Jún 2015, 18:56

Tam som tiez cital nieco no tam radia profi kovli ociam atd no to za nad 100€ kupovat zase kuklu nemienim . to uz potom rovno klasicku za drobne .

A inak je to vo volnej teme
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa dxr » 19 Jún 2015, 19:45

Je to sice vo volnej teme ale tomuto sa venuje jedno cisto profi zamerane forum kde su ludia co zvaraju 8hx5dni.
Kup si co chces na oci ved ich mas 2ks ked ta budu stipat a palit a ked casom pride zakal dokupis SpeedGlass(*)
alebo KWX alebo ESABku. Ja mam kazetu 718G (pre TIG) SK100 pre MMA + kapuca uhlik na hlave je des a hroza.
Volakedy som sa tu dotahoval s Drakushom. Dnes to pisem aj ja €200 zvaracka €200-300 kukla ak si vazis oci...
ak si hobby samouk alebo robos ala salam-parky tak si zoberies 30eur cinu bez atestu.
Kvalita kukly sa prejavi pocase co myslis preco tu robotu tak platia a tak malo ludi chce robit "super job".

* - cela veta bola myslena ironicky vysoka cena neurcuje kvalitu ale nizka cena ju vylucuje.
Viem ze toto si nechcel pocut lebo na SF je tazke prejst vsetky temy ale tam su aj FAKT odbornici z praxe!
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Milos66 » 19 Jún 2015, 20:16

Ja som kúpil Kowax a max spokojný.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa straciam » 19 Jún 2015, 20:25

ja mam tuto a som maximalne spokojny.
http://www.technomat.sk/eshop/action/pr ... acka.xhtml
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Robio » 19 Jún 2015, 20:47

http://www.ebay.com/itm/Pro-Solar-Auto- ... 25a659a257

alebo klasiku permanentnu. Pripravit sa pozor, myknut hlavou aby padla a start :lol:
0
Naposledy upravil/-a Robio v 19 Jún 2015, 20:53, upravené celkom 2 krát.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa dxr » 19 Jún 2015, 20:53

Robio: tu mas alebo si mu len nasiel lacnu ? inak tu je kazeta tej kukly co si dal
http://www.areyourshop.net/Photo/Indust ... -028-5.jpg
Mam skarede otazky
1) Ako sa tam meni baterka ?
2) Nema prepinac nizke a vysoke rozsahy to je potom ta lacnejsia rada kaziet. tie stoja okolo 20-30eur
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Robio » 19 Jún 2015, 20:57

Nie, nemam ju. ja by som to nekupoval...fakt tolko toho nezvaram (teraz ani nemam cim) takze mi staci klasicke sklo tmave.

Kupil by som si len overeju drahu kuklu, (drahu nie drahu slovensky eshopoch s 200% marzou)

Ale nemam nejaky zasadny problem s tou lacnou, miliony ludi s tym zvara s presvedcenym ze ze si kupili niekde v kamennom obchode kvalitnu a pritom to je rovnaka kvalita a nieje nejaky masovy problem. Par ludi poznam co ma taketo lacne a nebolia ich oci ked dlho zvaraju. (ale samozrejme to nieje relevantny argument na to povedat jednoznacne ze neposkodzuje oci) Nizka koncentracia jedov tiez nieje citit ale dlhodobo skodi, vid slovenske obchodne retazce.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa dxr » 19 Jún 2015, 21:04

Toto je dovod preco som ho vyhanal na cisto odborne zvaracke forum ako vyhanam internetove veci na skfree.
Ja tiez nesledujem posledne 2roky kukly ale kym som kupil tak som pomaly spravil diplomovku na tuto temu.
O tej Proteco co si vybral je na SF napisaneho pomerne dost.Zacinal som tmavym sklom tazsia cesta.
ale zase si clovek nenablika a je lacna a moze setrit na nieco pohodlnejsie a kvalitnejsie ale taka kukla nieje lacna.
Z mojej strany vsetko.
Pri trocha zodpovednosti si rozmyslite co mu radite ide o oci nie o tranzistor....
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa mato3000 » 19 Jún 2015, 21:18

jj, taky tak ... pod 100E je to čistá hlúposť .... ale samozrejme cena nie vždy určuje kvalitu, takže treba ozajstný obchod s profi výrobkami a tam im povedať, že máte radi svoje oči ...
Ak nie poriadnu samostmievaciu kuklu, tak potom radšej bežnú s tmavým sklom, tá stojí aj do 10E a poriadne sklo sa dá do nej za takú istú cenu dokúpiť.
Kto tu šetrí to je debil.

P.S.: to slovo som naschvál použil aby to pochopili aj menej chápavý, takže mi nevypisujte zase pohoršené SSky .... ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Milos66 » 19 Jún 2015, 21:33

Ako sa tu píše. Pod 100€ určite nie ani len na hobby zváranie. To radšej klasiku s pevným sklom.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Jún 2015, 00:54

mato3000 napísal:Kto tu šetrí to je debil.
Podčiarknuté, zvýraznené...

A pre tých, čo to ešte nepochopili - oči máte len jedni, tak sa k nim správajte dôstojne, lebo ak oslepnete, už to nezachránite drahšou kuklou - bude vám na huvno...

Kto chce šetriť, nech si kúpi klasiku permanentnú a hotovo, nech sa trápi. A kto to myslí seriózne, nech na kukly za 80, nebodaj 50€ ani nepozerá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Milos66 » 20 Jún 2015, 05:54

Tam už nejde len o oči. Paráda je, ked ti maska nezakryje krk. Potom máš na dva týždne vypálený krúžok pod bradou. Ono fakt sa na tom šetriť nedá. Ja som si tiež myslel, že kúpim niečo z netu, prečítam fóra a budem mať dobrú masku za lacný peniaz. Prišiel som do predajne, vyberal asi zo 6 kukiel v rozmedzí 100-200€ (na Speedglas som fakt už nemal :( ). Vybral som tú Kowaxku KWX730. Akorát nemali tie z kamuflážou, ale to mi vyhovuje a bola aj lacnejšia. A v podstate mi spravili výhodnú cenu na ňu, lebo som tam bral aj invertor. A za tie prachy naozaj nie je o čom debatovať. A viem ,že sa na to môžem spoľahnúť. Aj za pol roka prídem do garáže, vytiahnem ju, vložím baterku a zváram.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Jún 2015, 08:03

No co sa tyka tych lacnejsich tak na SF napr tuto ASK 300. ci proteco 800 chvalia.Napr aj co som dal hore proteco 600 tak 600-E-C je lepsia ako proteco len 600.A si myslim ze na hobby to staci.Zvarat sice ja este neviem. preto by som sa chcel ako tak naucit , kedze potrebujem daco navarit
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa dudoo » 20 Jún 2015, 10:22

Drakoush napísal:
mato3000 napísal:Kto tu šetrí to je debil.
Podčiarknuté, zvýraznené...

A pre tých, čo to ešte nepochopili - oči máte len jedni, tak sa k nim správajte dôstojne, lebo ak oslepnete, už to nezachránite drahšou kuklou - bude vám na huvno...

Kto chce šetriť, nech si kúpi klasiku permanentnú a hotovo, nech sa trápi. A kto to myslí seriózne, nech na kukly za 80, nebodaj 50€ ani nepozerá.
Kto si myslí, že oči po opotrebení dorastú nové, tak nech zvára aj s modrou PET fľašou nalepenou na čele 8O .
Trochu OT, ale bol som v optike vybrať si okuiare a vážená pekná pani mi tam povedala, aby som sa vykašlal na design, ale aby som sa zameral na konfort, pretože zrakom vnímame cca 80% informácií.

Určite investuj do kukly ak zváraš denne, a ako už písal @dxr tak na svarfóre ti určite poradia (tam nie su taký tajnôskári ako vo fórach týkajúcich sa automobilov).
0

Používateľov profilový obrázok
mkat
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 873
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Tisovec
Vek: 69

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa mkat » 20 Jún 2015, 15:55

Tuším,že teraz pár, z vás naštvem.Zváral som a mám aj plno známych ktorý zvárali ,keď ešte neboli rôzne automaticky stmievace sklá.Žijeme a aj vidíme.Preto si myslím že na sem tam zváranie stačí obyčajná maska z tmavým sklom.Číslo tmavého skla si treba vybrať podla svojej potreby.Ale keď máš veľa zbytočných euríčiek...
0
Ved tam nemôže byt velka chyba,včera to ešte perfektne fungovalo.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa alidedko » 20 Jún 2015, 16:03

dxr napísal:Mam skarede otazky
1) Ako sa tam meni baterka ?
Mal som tú česť, vypáliť do plastu dieru a baterky dať externe, celé zle ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa Milos66 » 20 Jún 2015, 16:40

mkat napísal:Tuším,že teraz pár, z vás naštvem.Zváral som a mám aj plno známych ktorý zvárali ,keď ešte neboli rôzne automaticky stmievace sklá.Žijeme a aj vidíme.Preto si myslím že na sem tam zváranie stačí obyčajná maska z tmavým sklom.Číslo tmavého skla si treba vybrať podla svojej potreby.Ale keď máš veľa zbytočných euríčiek...
Už som to isté písal vyššie. Ak samostmievačku, tak kvalitnú. Ak niečo lacné, tak pevné sklo.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Aka samostmievacia kukla

Príspevok od používateľa dxr » 20 Jún 2015, 16:56

alidedko napísal:
dxr napísal:Mam skarede otazky
1) Ako sa tam meni baterka ?
Mal som tú česť, vypáliť do plastu dieru a baterky dať externe, celé zle ...
Mne to netreba adresovat ja som polozil skarede ale presne mierene otazky :twisted:
Robio vie zvarat alebo minimalne obcas sa stym zabava ale ta kukla co dal bol proste prvy ebay hit.
Ak by som nepoznal SF a nevedel ze je tam cisto tema ktora riesi jeho problem tak by som ho tam neposlal.
A okrem toho vcera vnej pribudla nova informacia takze ju nebude mat problem aj najst :mrgreen: (just ju sem nedam)
A napisal som mu aku kazetu mam cize keby chcel najde si ktomu predajcu H718G alebo ADF 718G
lenze on chce pocut ze to co si vybral je super ja si to na triko nevezmem. Inak skla do SK100 stoja 1eur/ks!
cize ked kukla stoji 12-16eur (tolko stala mna) a dokupil som DIN 9/10,11,12,13 = 5eur nie 10 ako pisal mato3000.
A o tej proteco e-c pisu ludia zmiesane referencie dal som si tu namahu dokonca v zozname kukiel je link priamo.
mimochodom ja som na kuklu tiez setril 3/4 roka ci kolko proste 20eur mesacne a vianoce bude stedre
lenze on chce mat silvester s ohnostrojom pred ocami kazdy tyzden a 2 dni dozvuky
No nic budem cusat a sledovat ako to dopadne
0
Naposledy upravil/-a dxr v 20 Jún 2015, 17:06, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Napísať odpoveď