ako resetnut IP kameru

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 01 Nov 2016, 11:29

Dobry den,


potrebujem poradit ako sa da zresetovat IP kamera Hikvision DS-2CD2T42WD. Problem spociva v tom ze nieco som zle nastavil v nastaveny kamery a od tej doby sa nemozem k nej pripojit ani cez veb a tak isto mi ju nevidno v sieti. Na DVR mi obraz vidi len nijak sa k nej neviem dostat aby ju zresetoval . Tlacitko ani dierka pre reset tam neni vie mi niekto poradit? skusal som ju aj otvorit ci neni na doske toto tlacitko ale bez uspechu :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa juraj77 » 01 Nov 2016, 11:38

prečítaj si toto: https://www.ipcamtalk.com/showthread.ph ... t-password

na stránke výrobcu by mal byť nejaký program na zresetovanie

Skúsil by som nainštalovať tento program: Batch Configuration Tool V2.0.0.2 zo stránky http://www.hikvision.com/en/Tools_82.html
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

alois

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alois » 01 Nov 2016, 15:26

Ak je to Hikvision, tak si v prvom kole nainštaluj software SADP Tool. Ten ti kameru nájde vždy, aj keby si ju náhodou chybne priradil s IP adresou mimo tvojej siete. Okrem toho, nemá tá tvoja tubuska na zadnej strane Reset tlačítko? To třeba podržať cca. 60 sekúnd a potom kameru znova plne inicializovat od začiatku. Softwarovo sa kamera nedá zresetovať. V SADP je možnosť ju zresetovať kódom, ale ten nie je voľne prístupný a prepočítava sa z dátumu, výrobného čísla a kódu pre ezviz. To ti vie zariadiť predajca cez servis, ale nesmieš kameru vypnúť, keď mu dáš požadované údaje!

Predpokladám, že máš NVR nie DVR. Ak ti tam obraz ide, tak IP adresa a videoport sa nezmenila. Ináč by obraz NVR neprehrával. Nezmenil si http port z 80 na niečo iné? Vtedy musíš zadať plnú cestu. Najčastejšie sa stáva, že niekto namiesto portu videoservera zmení port http.

software a technická podpora je tu: http://www.hikvisioneurope.com/portal/

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 01 Nov 2016, 17:21

NVR nemam ale mam DVR 7204HGHI-SH s podporou pre 1 IP kameru a reset cuplik na nej nieje vobec to som hladal ako prve. v programe Batch Configuration Tool mi ju vidi ale s inou ip adresu teraz mi u ukazuje ako 192.168.2.2 a predtym som ju mal inu a ked ju zadam tak mi ju vobec ani nenajde. Preto by ju potreboval dat do defaultu ako od vyroby
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alidedko » 01 Nov 2016, 17:26

Hik (v zavislosti od FW) maju odomykanie tak zaujimavo riesene, pre reset hesla musis kontaktovat predajcu alebo vyrobcu, niektory z nich ti vygeneruje heslo na zaklade datestampu, resetovacie heslo funguje len v dany den :)

Tam mieril alois, preto sa pytal, ci ju vidis.

Otazka, ked ju vidis na .2.2 a skusas sa na nu dostat, mas svoju IP nastavenu tiez v dvojkovom subnete? :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alois

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alois » 01 Nov 2016, 18:20

O.K. aj tvoje DVR sa obracia na IP adresu a videoport, aby kameru registroval a zobrazoval.

Nainštaluj si SADP Tool.
Máš aktívne DHCP? Ak áno, tak ho vypni.
Ak ju tam uvidíš, tak ju zaškrtni a zmeň jej IP adresu na to čo potrebuješ.
Potvrď zmenu admin heslom.
SADP by malo okamžite ukázať zmenu IP adresy, alebo vypísať typ chyby.

Neviem u koho si to kúpil, ale odblokovanie znamená:
Kontaktuje sa servisné stredisko dovozcu do SR a ten posiela žiadosť do distribučního centra pre EU. Tam sa vygeneruje kód na odblokovanie. Dovozca do SR Expres alarm má túto činnost spoplatnenú, Slovak alarms ešte nie. OStatní predajcovia a E-shopy sú iba priekupníci a nemôžu sa na servis EU obracať osobne. Sú aj samostatní predajcovia, ktorí to ale riešia cez CZ pobočku.

Akú IP má DVR, akú kamera a akú tvoje PC?

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 02 Nov 2016, 08:42

SADB Tool mi ju vidi a skusal som zmenit aj ip ale bez uspechu stale ju nevidim v sieti ani nereguje cez web na tut adresu. samozrejme som skusal aj v inej sieti u kamarata ale tvari sa tak isto. Kupovana bola cez eschop a este jedna vec je mozne ze by sa zresetovala do defult nastavenia keby vyskratoval bateriu na plosaku ?

-- Spojený príspevok 02 Nov 2016, 08:58 --

SADB Tool mi ju vidi a skusal som zmenit aj ip ale bez uspechu stale ju nevidim v sieti ani nereguje cez web na tut adresu. samozrejme som skusal aj v inej sieti u kamarata ale tvari sa tak isto. Kupovana bola cez eschop a este jedna vec je mozne ze by sa zresetovala do defult nastavenia keby vyskratoval bateriu na plosaku ?
0

alois

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alois » 03 Nov 2016, 05:02

1. Kamera je vodotesne uzavretá a zaplombovaná z vnitra. Okrem toho dáta nie su zálohované baterkou. Baterka je v DVRku a to IBA kvôli hodinám.
2. "Asi sa zresetovala do default nastavenia" je kravina!. SADP ti ukáže verziu firmware. Aké je číslo firmware? V tom prípade by bola neinicializovaná a žiadala by zadať nové heslo. Až po inicializácii by ju videlo DVRko. Ty si písal, že DVR ju vidí a zobrazuje.

Ešte raz sa opýtam na údaje z SADP Tool:
1. IP adresa DVR z SADP je: port http je:
2. IP adresa kamery z SADP je: port http je:
3. IP adresa tvojho kompu je:
4. vypol si DHCP v rútri, ako som ti povedal?
Sieť tvojho kamaráda je nezaujímavá, pokiaľ neodpovieš na 4 základné otázky, aby si nerobil stále tú istú chybu.

Máš v rútri aktívne presmerovanie video portu DVR a kamery?
Vidíš kameru cez EZVIZ poprípadě iVMS4500 na MT, či PC?

Keď si zo Žiliny, tak toto je adresa nového 3 priameho importéra kamier do SR. Stačí ju zobrať zo sebou a technik ti to urobí za 1 minútu!
Euroin, s. r. o.
Priemyselná 8650/1A
Žilina 01001

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 03 Nov 2016, 08:24

IP DVR je 192.168.2.100 http port80
IP kamery je 192.168.2.90 hhtp port:80
IP PC: 192.168.2.195

dhcp je na routri vyple skusal som preistou aj reset routra ale nic sa neudialo a cez ezviz mi ide. Ale cosi pamatam tak naposledy co som menil bolo v nastaveni s TCP na Multicast a od tej doby som som ju nevedel uz pripojit
0

alois

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alois » 03 Nov 2016, 17:58

Ak v SADP si urobíš "kvačku" na kameru (prvé políčko) a potom myšou 2x klikneš po IP adrese (5 políčko), tak by sa ti malo priamo spustiť okno s menom a heslom.

Tebe to urobí čo, poprípadě akú chybovú hlášku to vypíše?
Multicast by nemal zabrániť priamemu vstupu do nastavení firmware. Nepamätáš si akú adresu si tam zadal?

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 03 Nov 2016, 18:09

ked liknem na tu ip otvori mi stranku a po 20sekundach napise ze nieje mozne sa pripojit
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Nov 2016, 18:15

Ešte otázka, aké masky podsiete máš nastavené? :) Stačí tá v PC.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 03 Nov 2016, 18:17

masky su vsade tie ist 255.255.255.0
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Nov 2016, 18:19

To je celé divné ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa loksiklubos » 03 Nov 2016, 18:24

Heslo mam spravne ale jedine co som si vsimol v sadb tool tak tam mi neukazuje masku podsiete? Lebo v sieti som nic nerobil vsetky zariadenia co mam tak ich vidi bez problemov okrem IP jedine je daky problem v kamere ze sa nevie spojit s portom alebo nieco

-- Spojený príspevok 03 Nov 2016, 18:26 --

A ked ju skusam prdat cez ivms tak tam ju ukaze tiez ale ked ju pridam na klienta ostane bez serioveho cisla a neviem ci sa pripaja aj cez ipv6 lebo to tam tak isto nevidim. DVR a ostatne zariadenia ju maju co som si vsimol
0

alois

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alois » 04 Nov 2016, 05:23

Nastavenia sú O.K. IPV6 zabudni, to nech ťa netrápi. To ti SADP tiež ukáže, aké je tam nastavenie a či je aktívne.

1. Ak ti po 20 sec. vypíše, že je spojenie nepripojiteľné, tak si skúšal automatické vyhľadanie možnosti opravy spojenia?
2. Neaktivoval si si aj možnosť https?

Ak kameru DVR vidí, IPčka, a admin heslo je O.K. Predpokladám nastavenie brány je tiež všade rovnaké. Aj to vie zabrániť pripojiteľnosti.

Skôr by som typoval na problém v tvojej internej sieti.
Opýtam sa kravinu, ale musím. Tvoja sieť je nastavená na 192.168.2. x až y, (alebo počet staníc) podľa zadania rútru. Nakoľko si uvádzal IP 90, 100 a vyžšie, začínaš v rutri nižším číslom ako je 192.168.2.90 ? Viem, že sa pýtam na školácku chybu jako blbec, ale aj toto som už zažil.

Predposledná možnosť:
1. nastav si na PC pevnú IP adresu (ak je náhodou nemáš) napr. na tebou uvedenú.
2. odpoj PC od tvojej siete
3. zober si jednoduchý switch
4. do switch zapoj IBA kameru a tvoje PC. (žiadny prístup na internet, k DVR a.t.ď.)

Ak sa aj takto do kamery nedostaneš, tak treba v SADP vygenerovať dáta pre odblokovanie a riešiť to cez servis Hikvision. Ale platí to iba jeden deň, takže vygenerovať, poslať a hneď aplikovať, alebo si zájdi u vás v Žiline do xxx a tam ti to urobia na počkanie.

Nakoľko si nenapísal v ktorom Eshope si to kúpil...

Ak nepochodíš, tak v pondelok ti skúsim pomôcť, ale prejdi na môj Email, prosím nie tu.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Okt 2018, 18:14

Kedze mam problem velmi podobny, skusim otvorit staru temu.

Dostalo sa mi na stol cinske DVR. Bez vyrobcu, bez popisu, bez navodu, bez hesla, bez IP.

Potrebujem sa nan dostat, ale univerzal hesla nejak nechcu zaberat a reset piny som na doske nenasiel. Nestretol sa niekto s podobnou vrazdou?
Prílohy
15396200664611585638113.jpg
IMG_20181015_181115.jpg
IMG_20181015_181126.jpg
IMG_20181015_181049.jpg
IMG_20181015_181037.jpg
IMG_20181015_181023.jpg
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa mirosne » 15 Okt 2018, 18:40

Čo ten biely mikrospínač?
Prílohy
IMG_20181015_181049.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa technikus110 » 15 Okt 2018, 19:11

skús 888999
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako resetnut IP kameru

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Okt 2018, 19:18

Miro: zial, to tlacidlo je len na restart systemu.
Ivan: bez uspechu.
Prílohy
15396239010561474547440.jpg
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok