Odstranění vodního kamene

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

yozefb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 09 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: KE-TV
Vek: 42

odstranovac vodneho kamena - anticalc

Príspevok od používateľa yozefb » 10 Júl 2011, 21:20

ahojte,

ma niekto skusenosti s cievkovym odstranovacom vodneho kamena ?

chcel by som vyskusat jednu silnejsiu verziu vid. http://sel.wz.cz/download.php#ostatni odkaz H2O_2.zip

funguje to vobec ? paci sa mi na tom to, ze je to silnejsie oproti komercii
a vyjde to par eur oproti tomu za co sa to predava.

dakujem
0

Nomen

aj

Príspevok od používateľa Nomen » 11 Júl 2011, 20:24

Aj tu je to spomene ako zmekcovadlo , ale neviem ci to niekto robil , alebo vyuzival , technicky upravovane , je o niecom inom , v profi zariadeniach
Prílohy
zmekcovadlo.jpg

yozefb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 09 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: KE-TV
Vek: 42

Príspevok od používateľa yozefb » 11 Júl 2011, 20:27

ved praveze si myslim, ze ked to ludia bastlia tak asi na tom nieco bude, a nebude to snad len taky placebo efekt.

vidim ze budem pokusnym kralikom :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Júl 2011, 23:27

V podstate to funguje a už roky sa to používa v kotolniach na úpravu vody.
Ide o to, že správne načasované impulzy pôsobia na molekuly vo vode rozpustených minerálov vápnika,horčíka, sodíka..aby vplyvom tepoloty na kotlových stenách nevytvárali zhluky kryštálikov aragonitu,čo je vlastne vodný kameň.
Dôležité je ale to, že to funguje len v prúdiacej vode ,ktorá preteká neustále medzi cievkami pretože,,dezorientacia"molekúl je dočasná
.
Takže ak sa to namontuje len na prívod studenej vody, kde je malá spotreba vody,stráca to efekt a zmysel.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

domiter1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 04 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Elektromagnetický odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa domiter1 » 11 Mar 2012, 11:14

Ahojte, zvažujem kúpiť alebo vyrobiť odstraňovač vodného kameňa na elektromagnetickom princípe ... niečo ako toto: http://www.flajzar.cz/elektronicke-stav ... mene-1.htm
Myslíte že to funguje? alebo má s tým niekto skúsenosti?
Dík!
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 18 Feb 2016, 09:41, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Úprava pravopisu v názve

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa stefanSK » 11 Mar 2012, 12:49

postav si to napr: podľa elektor 7-8/2006 a vyskúšaj.
Prílohy
odstranovac_vodneho_kamena.PNG
odstranovac_vodneho_kamena.PNG (52.57 KiB) 10927 zobrazení
0
S.K.

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa fery66 » 11 Mar 2012, 13:12

Dávnejšie som sa o takúto "mašinku" zaujímal. Veľa som toho prečítal na nete. Niekto to chválil, niekto že to vraj nefunguje ani náhodou.
Čítal som aj o nejakej kotolni, kde to skúšali niekoľko rokov a vraj to vôbec nefungovalo, firma to musela demontovať a vrátiť peniaze. Tak neviem... :(
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa vama » 11 Mar 2012, 13:41

Ja som si to postavil a funguje to :wink: Sice zas to nie je 100%, ale vyrazne to zlepsi "usadzanie" vodneho kamena.
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

domiter1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 04 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa domiter1 » 11 Mar 2012, 14:19

Dík chalani, za skúšku to isto stojí. Len ma hnevá to že či to má nejaký efekt sa nedozviem hneď :? Ale aspoň snaha bude ...
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa nalimko33 » 11 Mar 2012, 14:38

aj tu je niečo - dôležité sú tie cievky...
0
SHARP MZ-811

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa breta1 » 11 Mar 2012, 18:16

nalimko33 napísal:aj tu je niečo - dôležité sú tie cievky...
Můj názor - takový blábol v tom odkazu by si zasloužil Nobelovu cenu.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Mar 2012, 18:19

Ono to funguje, ale v uzavretom okruhu, kde voda cirkuluje.Na prívod pitnej vody ,kde nie je sústavný alebo aspoň častý odber, je to zbytočné.Je tu už o tom dosť popísané, pohladaj,nechce sa mi to opakovať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ego627
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Plášťovce
Vek: 34

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa ego627 » 14 Jún 2012, 10:05

caute vsetci,
mam postaveny tento odstranovac vodneho kamena http://paja-trb.cz/konstrukce/vodni_kamen.html a zaujimalo by ma, ze akym sposobom by som zistil ze funguje cize odstranuje kamen . Niekde som cital ze to stymi pasikmi na zistenie tvrdosti nezistim uz si nespominam preco. Dalej tu 5ko pise ze je to zbytocne pokial cez tu cievku necirkuluje voda tak ma napadlo ze co tak pripojit tento odsranovacna na spinac ktory spusta cerpadlo tym padom bude odstranovac vo. kamena v prevadzke len ked voda pretena cez potrubie na ktorom je cievka a tiez by sa usetrila nejaka ta enegria kedze to nebude zapnute nonstop.
0

ego627
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Plášťovce
Vek: 34

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa ego627 » 15 Jún 2012, 15:09

nikto nevie poradit? :(
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: odstraňovač vodného kameňa

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jún 2012, 19:18

Môžeš to zapínať len s čerpadlom, ale uvedom si, že drling má nádobu a čerpadlo nemusí bežať stále, len ked poklesne tlak pod určitú hranicu .Musel by si to dať za čerpadlo.Skús zmerať odber, či sa to oplatí vypínať.
Uvedom si princíp,prečo sa nedá zmerať papierikmi, či to funguje....
tie MINERÁLY SA Z VODY NEODSTRáNIA , len sa im zabráni zhlukovať a priliepať sa na steny potrubí či kotla.
Zistíš to len po nejakom čase, na dvoch rôznych potrubiach,s tou sitou vodou.Jedným bude pretekať obyčajná neupravená a druhým upravená .Musel by si to vedieť rozobrať a porovnať. Možno aj na perlátoroch dvoch batérií,ako rýchlo a či vôbec sa tam usadzuje kameň,ale tam sa vyzráža takmer vždy. Skôr na rýchlovarných kanviciach z dvoch rôznych výtokov.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Odstranovac vod. kam. - magnet vs cievka vs filter

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Nov 2015, 11:52

Cavte,

viem ze existuje elektronicke zariadenie, ze namotate par zavitov na nekovovu trubku, pripojite to do toho zariadenia a toto zariadenie tam posiela neake impulzy alebo trvaly prud (neviem) a zabranuje tvorbe vodneho kamena. Ze vraj existuje aj pasivna verzia (velmi silny magnet).

Ma toto z vas niekto? Funguje to?

Rodicia maju stary prietokovy ohrievac Mora na plyn a maju tvrdu vodu a velmi casto sa to zaserie vodnym kamenom. Ked je to uz zanesene nedochadza tam k dobremu prevodu tepla a ked sa zastavi voda, tak teplo z vymennika sa este odovzdava do vody, ktora uz netecie a voda vo vymenniku zohreje dotatocne este na taku teplotu, ze tepelna poistka vypne vecny plamen. Takze stale to trebaznova zapalovat.

Otec nie je az taky odbornik, aby to stale demontoval a cistil a servisaka na to stale volat nemoze. Ja som mimo SK.

Max prietok je tam asi tak 4l/min

Mate neake odporucanie co tam dat aby to aj bolo funkcne?

Diki.

update:
az teraz som si vsimol po dopisani prispevku, ze jedna teme tu bola, ale nechamto tu kvoli tej otazke ci to funguje aj s velmi silnym magnetom.

pre 5ko:
podla tvojej odpovede v prispevku:
http://svetelektro.com/Forum/odstranova ... 20808.html
to by bolo idealne na prietokovy ohrievac, alebo nie. Ale ako je to s prietokom?. Nevies? Treba tam maly alebo moze byt aj vacsi?

Ma to niekto na prietokovom ohrievaci a ak ma a je spokojny aky je to model zariadenia.

Diki vsetkym za rady.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 25 Nov 2015, 14:18, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Odstranovac vodneho kamena

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Nov 2015, 12:47

5ko napísal v tej téme:
Takže ak sa to namontuje len na prívod studenej vody, kde je malá spotreba vody,stráca to efekt a zmysel.

Ja mám 11 rokov Descaler na prívode vody do RD. Tak ako bolo spomenuté, asi to musí byť iba v prúdiacej vode. inak to stráca účinok. Trochu to pomáha, ale žeby to bol nejaký zázrak za cca 100€ to určite nie.
Kamarát má systém filtrov v novostavbe a to je prefekt. Neviem síce aká je tam chémia - granule, ale je to super. Žiadny vodný kameň sa mu neusádza a to má stavbu cca 5 rokov starú.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Odstranovac vodneho kamena

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Nov 2015, 13:34

To by bolo na privode studenej vody do prietokoveho ohrievaca (dalej len PO), a ako som spominal, prietok okolo 4 l/mitat firmy co to predava ake to je ci to funguje, lebo ich priorita je predat produkt. Tak sa obavam ze mi nepovedia celu pravdu. Preto sa takto pytam cez vas co to mate, ze ake to je, ake mate skusenosti.

milos66:
...Trochu to pomáha...
mozes upresnit pojem trochu na meratelny pojem? napr. "predtym so cistil kazdy rok teraz staci kazde dva roky" a pod. Pojem "trochu" je nemeratelny.

Mozes sa opytat kamarata, ci ho mozem kontaktovat ohladom tych filtrov. Chcel by som sa ho opytat co to ma za filtre a chemiu a ako casto sa to meni. Ak ho mozem kontaktovat, tak by si mi potom poslal ce ss jeho mail popr. ja ti poslem moj a ty mu ho posles. Diki.

Update:
teraz pozeram cennik tych permanentnych magnetov na 1/2 trubku okolo 80€, pekna cena za kusok magnetu zaliateho v tom potrubi.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Odstranovac vodneho kamena

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Nov 2015, 17:27

Obrázok

jedná sa odstránenie vápnika pomocou katexov, regeneruje sa to soľou ...

je ich kopa napríklad SMK5600 SXT, ten mám ja

Tie magnety sú na čarovanie a na zábavu. Tie štúdie okolo toho sú tiež zábavné, Ten kto ich spravil ako prvý bol veliký komik ....
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Odstranovac vodneho kamena

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Nov 2015, 17:43

preco potom niektory vravia ze odkedy maju ti magnetove, ze nemaju vodny kamen, alebo ze sa to znacne znizilo?

vid aj prispevok od 5ko v inej teme. volaco na tom bude.

http://svetelektro.com/Forum/odstranova ... 20808.html
5ko napísal:V podstate to funguje a už roky sa to používa v kotolniach na úpravu vody.
Ide o to, že správne načasované impulzy pôsobia na molekuly vo vode rozpustených minerálov vápnika,horčíka, sodíka..aby vplyvom tepoloty na kotlových stenách nevytvárali zhluky kryštálikov aragonitu,čo je vlastne vodný kameň.
Mato, mas neaky dokaz ze to nefunguje, alebo je to len tvoj myslenkovy nazor?

alebo magnety su vhodne len do alebo nad urcitu tvrdost vody? Lebo nikto dedefinoval svoju tvrdost vody.

U nas je 21-22 °dH alebo 3,7-3,9 mmol/dm3 (Sered) co je najvyssia v celom zapadnom slovensku. :oops:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď