Tvrdý, polopriehľadný materiál...

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Tvrdý, polopriehľadný materiál...

Príspevok od používateľa Robio » 14 Jan 2009, 21:53

Nieje nejaký tmel alebo niečo podobné ktoré sa zarobí a po vytvrdnutí by to bolo pevné...Chcel by som spraviť takú ozdobnú RGB kocku a chcel by som celú elektroniku do toho zaliať a keď by to vytvrdlo tak by som to obrúsil aby to bolo ako tak jemné...proste potrebujem niečo, nejakú zmes ktorá by sa dala zarobiť a po stuhnutí by vytvrdla...ničo ako akryl.

Napadlo ma viacej možností len neviem či by sa to podarilo...napr. roztopiť plexy sklo ako čokoládu a potom naliať do formy...
Alebo kúpiť akrylátový lak a celý ho naliať do formy a nechať vytvrdnúť v nejakej peci napr..
Neviem, napadá vás niečo ?
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Jan 2009, 22:05

fúú roztaviť plexi, raz som skusal roztapať TESLAcky plast, take guľky čo sa sypaly do fromy a robili sa s toho telefony, tetka mi doniesla že čo to zač, ale to už davnejsie a skusal som s kamosom odliať nejaky napis už nepametam, ale nepodarilo sa nam to roztaviť, len to dymylio horelo a nič
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 14 Jan 2009, 22:07

No, polopriehladne je to tavitelne lepidlo na ktore su tie pistole (neviem ako sa to vola presne). Da sa to tavit a robit celkom fajn veci.

Tu som spravil RGB LED do toho: https://www.youtube.com/watch?v=YAT7-fsnA4Q
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

m6r3k

Príspevok od používateľa m6r3k » 14 Jan 2009, 22:18

zivica 2 zlozkova inac robia sa aj take co nesmrdia nic netreba piect len to musi mat aspon 25°C aby to zacalo reagovat potom sa to zacne zohrievat a treba dodrzat pomer par krát sa mi uz stalo ze ani po 5dnoch to nebolo tvrde ale ako zuvacka :evil:


a inac da sa do toho vrtat frezovat rezat to mozes a potom to iba vylestis
Naposledy upravil/-a m6r3k v 14 Jan 2009, 22:20, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 14 Jan 2009, 22:18

boraicho: Neviem neskúšal som...ale keď sa vŕta do plex. tak to nedymí ani nič a pritom sa to topí...možno len treba nájsť tú správnu teplotu a dobrý systém na to.

daqq: Ak by si si spomenul na značku reps. typ toho lepidla, tak by si ma potešil.

m6r3k: máš nejaký link alebo niečo..aby som mal predstavu o čo ide...(myslím výrobok, nie živicu :wink: )
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

m6r3k

Príspevok od používateľa m6r3k » 14 Jan 2009, 22:28

ta zivica sluzi na lepenie sklennych vlakien uhlikovych vlakien a kevlaru a dake foto vyrobku momentalne nemam a ani fotak nemam po ruke jedine tak v piatok ze nafotim, ja stoho mam hmatniky poodlievane z dna jogurtových kelimkov 8) staci len potom vyvrtat dieru na osku a na cervikovu srobu +vyrezar zavit

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 14 Jan 2009, 22:39

tebe by sa zislo organicke sklo. pspbne netusim co je to za material (zeby plexisklo?) ale viem ze sa to tak vola...plexisklo neroztopis,a aj ked sa ti to nejako zazracne podari, neprlejes ho bez toho aby si tam nemal bubliny

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 14 Jan 2009, 22:39

Fotky nemusíš robiť ak sa ti nechce, ak budú budem rád...
A kde to kupuješ ?

right13: No však organické sklo že živica + ďalšie veci...
No keďže to bude dekoratívne tak prípadné bubliny by boli len plus.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

m6r3k

Príspevok od používateľa m6r3k » 14 Jan 2009, 22:49

ja to mam po znamosti inac jedine http://www.havel-composites.com/index0.php?newlang=sk

ale dala by sa nato pouzit aj normalna zivica z farby a laky co je tak do cervena ale ta zas smrdi ako fras

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 14 Jan 2009, 23:02

No tak boraicho sa snazil roztopit pravdepodobne bakelit z toho sa kedysi daaavno robili telefony a kedze je reaktoplast tak sa netopi ale najskor zhori alebo proste zmeni vlastnosti.
Roztavit plexisklo sa vam nepodari, overene :-) , teraz ne ze by bol reaktoplast ale zato ze podla mna sa rozklada abo co. Vlastne ani ne ze rozklada ale akobi oxidoval so vzdusnim kyslikom. Proste to nejde skoda skusat.
Dalej mam overene PET. Obycajne flasky. To iste co plexisklo nejde to ale mozno by stacilo mat najaku vhodnu nadobu.

Teraz k veci: Kedysi sa predaval tzv. dentacryl nekedy aj ine nazvy to malo. Bolo to dvoj zlozkove, prasok - nejaky metakrylat alebo metylmetakrylat neviem no a druha zlozka polymerizacne cinidlo mne neznameho zlozenia :-) ktore, ak sa zmiesalo s tym prvym praskom vytvorilo taku priehladnu dost viskoznu tekutinu. Po naliati to zpolymerizovalo na polymetylmetakrylat PMMA myslim, no teda na plexisklo. Neviem ci je to este dostat.

Inak najlepsie sa mi zda ten napad s tou ticinkou do toho elektrickeho lepidla tej pistoje.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 14 Jan 2009, 23:32

m6r3k: No rozhodne zaujímavá firma, má tam kopu vecí a aj tých polyesterových živíc tam majú dosť..a cena je dobrá...uvidím čo ešte vymyslím a potom si možno skúšobne niečo objednám...

spin90: hej aj otec mi povedal že dentacyl by bol dobrý na to. Popozerám či to ešte je dostať.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 15 Jan 2009, 14:39

a co takto vodné sklo ?
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
majki
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

epoxid

Príspevok od používateľa majki » 15 Jan 2009, 14:45

m6r3k napísal:zivica 2 zlozkova inac robia sa aj take co nesmrdia nic netreba piect len to musi mat aspon 25°C aby to zacalo reagovat potom sa to zacne zohrievat a treba dodrzat pomer par krát sa mi uz stalo ze ani po 5dnoch to nebolo tvrde ale ako zuvacka :evil:


a inac da sa do toho vrtat frezovat rezat to mozes a potom to iba vylestis

dobre hovoris 2 zlozkovy epoxid dasa bezne kupit ja som do toho zalial led a urobil som stroboskop
ked budes silno miesat tak to bude skor biele jak priesvitne treba miesat pomaly
vidi sa my to ako najlepsi napad
0
Nie som začiatočník ale ani pokročilý tak niečo medzi.

m6r3k

Príspevok od používateľa m6r3k » 15 Jan 2009, 15:48

ja pouzivam http://www.havel-composites.com/shop/22 ... html?pls=0 + http://www.havel-composites.com/shop/23 ... html?pls=0 toto tuzidlo je modré inac cele je to priesvitné ako sklo ak tam niesu bublinky :D inac zieden zápach nieje potom a pokym to nezatvrdne ide to dole toulenom :twisted:

ale bacha nad 60°C to mäkne ale potom to zas zatvrdne

a hlavne treba dodrziavat pomer das malo tuzidla dlho tuhne alebo to bude ako zuvacka dás vela tuzidla prehreje sa to a je smrad až dym :!: :!: :!:

Používateľov profilový obrázok
logan105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 06 Mar 2008, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa logan105 » 15 Jan 2009, 18:18

neviem ci som pomohol ale tu je to vraj uplne cire
http://www.bonapo.sk/bonapo_test/index. ... Itemid=124
0

Používateľov profilový obrázok
dingo27
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 15 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Zilinsky kraj
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dingo27 » 18 Jan 2009, 22:28

a laminat?
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Jan 2009, 22:37

dingo27 napísal:a laminat?
pochybujem, aspon čo ja som videl to je taka sieťka sa natrie s takym jak lepidlom či čo a to stvrdne ale či sa to da odlievať ta neviem ale silno pochybujem.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 18 Jan 2009, 22:49

Tak prexisklo ide roztopiť ale, takto sa to určite nerobí v závodoch...dymí to jak pes a je to ako strašne hustá kaša...(liať sa to určite nedá)
Myslím že je na to nejaké riedidlo alebo niečo čo sa potom odparí...neviem
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Jan 2009, 23:00

mne sa zda že to sa tavi v strojoch de neni pristup vzduchu, robil som v čechoch v čenkove a tam som robil pri lisoch cez vysavač sa naťahaju take guličky do stroja to vyzera jak obrovska striekačka a do nej sa asi cez taku skrutku jak v mlynčekoch toto tlači a je to horuce samozrejme.Vystup ma len aky tenky do špica zavrie sa forma striekačka sa npichne na formu a vltači sa do vnutra horuca umelina a vyrobok hotovy, len horuci jak perun.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok