sloh

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

sloh

Príspevok od používateľa thompson » 15 Jan 2009, 15:33

Caute. Zajtra pisem sloh na temu OPIS PRACOVNEHO POSTUPU resp. NÁVOD a má vyzerat takto: ÚVOD: predstavit výrobok/predmet
JADRO: potreby/nastroje/suroviny
POSTUP: pozorne clenime na jednotlive kroky
ZAVER: zhodnotenie alebo nieco take...

A ja chcem nieco z elektro idem dat navod ako som spravil zosilnova s tda2030 ten postup by som aj celkom napisal lenze nejako si neviem poradit s uvodom, a zaverom. hmmm :wink: Prosim poradte potrebujem 1ku ako sol :lol: :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 15 Jan 2009, 15:53

No myslim ze v uvode bude dobre predstavit vyrobok popisat na co je to dobre ake to ma vlastnosti mozno cena narocnost atd. Na zaver hmm Tak tam neviem :-) Nesom bars na slovy my sme mali uvahu dneska na dajaku debilnu temu.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2009, 15:58

a preco nie napriklad vyhotovenie plosneho spoja?

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa thompson » 15 Jan 2009, 16:34

rozmyslal som aj nad plosakom ale priklonil som sa kd zosilnovacu a zbuchal som nieco taketo len este to treba upravit:


toto je zatim iba postup:


Pripravíme dosku plošných spojov, na ktorú začneme osadzovat suciastky podla ich hodnot a velkosti. Vývody jednotlivej suciastky ohneme tak aby pasovala na jej urcene miesto na doske plosnych spojov. Spajkovackou prispajkujeme vyvody kazdej suciastky na medenu stranu DPS. Ked uz je vsetko osadene pripojime zosilnovac na napajacie napetie a pripadne odstranime skraty alebo chyby dps. Ak sme sme nenasli ziadne chyby pripojime reproduktory a zdroj signalu napr Mp3 prehravac.


EDIT: chyby si nevsimajte toto je len taka "docasna" verzia
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa thompson » 15 Jan 2009, 16:45

No takze tu je upravena cast postupu. Co na to hovorite? Co by ste dali prec alebo co by ste pridali?



Pripravíme dosku plošných spojov, na ktorú začneme osadzovať súčiastky podľa schémy, osadzovacieho plánu, hodnôt a ich veľkosti. Vývody jednotlivej súčiastky ohneme tak, aby pasovala na jej určené miesto na doske plošných spojov. Spájkovačkou prispájkujeme vývody každej súčiastky na medenú stranu dosky plošných spojov. Na koniec pripevníme chladič pre integrované obvody alebo tranzistory, ktoré treba chladiť. Keď už je všetko osadené pripojíme zosilňovač na napájacie napätie. V prípade nefunkčnosti zosilňovača prekontrolujeme správnosť hodnôt súčiastok, skraty alebo studené spoje. Ak sme nenašli žiadne chyby pripojíme reproduktory a zdroj signálu napríklad Mp3 prehrávač.
0

cyberyc
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Vidiek pri Pezinku
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cyberyc » 15 Jan 2009, 17:24

vetu
Vývody jednotlivej súčiastky ohneme tak, aby pasovala na jej určené miesto na doske plošných spojov.
by som do navodu formuloval radšej :
Vývody jednotlivých súčiastok ohneme tak, aby boli rozmerovo zhodne so vzdialenostami predvrtaných dier na doske plošných spojov.
alebo tak nejak, proste množné číslo a slovičko "pasovala" mi tam moc nesedí.

Potom dve slova "na koniec" by som spojil do jedneho "nakoniec".
A namiesto "Keď už je všetko osadené ..." by som dal "Po osadení všetkych súčiastok..."
A vetu o kontrole skratov a kvality spojov by som dal este pred pripojenim na napajacie napatie :)
Ale zas je to tvoj sloh, takze nevravim ze tto nemoze byt jak to mas ty... 8)
0

Napísať odpoveď