Komare vsade

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Komare vsade

Príspevok od používateľa djwiktor » 27 Máj 2017, 19:42

Caute chalani, nemate niekto nieco overene, ako sa zbavit doternych komarov pri grilovacke ? Uz sa vonku neda vobec vecer existovat, repelenty su sice fajn, ale na xsicht si to clovek striekat nemoze a potom to tak aj vyzera, je neskutocne ked idu cloveku az pomaly do oci. A repelent po chvilke drahy difusil uz pre nich vobec nie je odpudivy, za zhruba pol hodinu po nastriekani uz si veselo posedavaju cloveku na ruke a cicaju. Kvasnice vo flaske a podobne debiliny som uz skusal, nie je sanca, maju to zvysoka na haku.
Podotykam, ze tu sa bavime o asi 20 komaroch na 1m3 priestoru.

Nemate skusenosti s tymi aromatickymi naramkami proti komarom ?
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa martin knocik » 27 Máj 2017, 19:50

Viac vrstiev oblečenia. V noci býva aj tak zima.

čo tak sa radšej zabávať niekde vnútri v budove so sieťkami proti hmyzu ? Tam ťa nebudú obťažovať komáre a ani ty nebudeš grilovačkou obťažovať susedov. Win-win :)
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa Dali2 » 27 Máj 2017, 19:53

Citronelove sviecky alebo fakle, Overene, bez toho by nas v lete vonka komare zozrali. Nezmiznu uplne, ale ucinok je ozaj vyrazny.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa djwiktor » 27 Máj 2017, 19:55

Martin:

Diky, ale nie preto je leto, aby som tu chodil naobliekany.

A tak super napad , tak to predam dom a pojdem byvat do kralikarne :potlesk: Videl si ty uz grilovacku vo vnutri ? Predstav si, susedov nemam. (teda len jedneho)

Poprosim naozaj normalne komentare k veci .
0
Naposledy upravil/-a djwiktor v 27 Máj 2017, 20:12, upravené celkom 1 krát.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 53

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa miroL » 27 Máj 2017, 20:02

Tusim bol nedavno velky Vah :))
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Máj 2017, 20:06

martin knocik napísal:Viac vrstiev oblečenia. V noci býva aj tak zima.

čo tak sa radšej zabávať niekde vnútri v budove so sieťkami proti hmyzu ? Tam ťa nebudú obťažovať komáre a ani ty nebudeš grilovačkou obťažovať susedov. Win-win :)
Toto je naozaj reakcia za 100 bodov. Ako obťažuješ grilovačkou suseda? Keď Ti vadí spoločnosť, odsťahuj sa niekde na samotu. My si kupujeme RD preto, aby sme mali kľud, ale zároveň ho občas "porušili" nejakou tou akciou v medziach slušnosti. Táto intolerancia medzi Vami mi lezie už na nervy. Ja mám susedov v pohode, ale kamarát má suseda, ktorému vadí ešte aj svetlo na dvore v noci.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa djwiktor » 27 Máj 2017, 20:12

Len pre info - dom mam mimo obce, najblizsie je dedina asi kilometer. A grilovacku nemam na mysli hulakanie na polia okolo, ale normalne posedenie s priatelkou na terase vonku na dome, pri dobrom vinku a grilovanych dobrotach - preto som si aj ten dom predsa kupoval, aby som si tu mohol oddychnut vonku v krasnej prirode. Suseda jedineho co mam, mam v pohode, nema problem s tym, ak si raz za cas pustim hudbu vonku v medziach slusnosti. A ako drakoush pise - niektorim ludom vadi aj pomaly to, ze clovek rano splachne zachod. Fakt nechapem kam tato doba dospela.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Máj 2017, 20:18

Pred rokom som kvôli susedom nemohol zaspať, pretože pozerali nejaký šport vonku a vždy keď vykríkli, strhlo ma z polospánku. Nepovedal som im ani pol slova, ani som to neriešil. Rovnako mne nikto nič nepovedal, kjeď som do noci debatoval s kolegom, posilnený alkoholom. O tom je bývanie v dome. Niektorý občania by si mali uvedomiť, že Ťěžkoslovensko už skončilo a nechodíme domov preto, aby sme sa vyspali do rachoty, ale chceme si občas aj vyhodiť z kopýtka a rozpustiť myšlienky všedného pracovného dňa. V lete je občas prospešné dýchať vzduch bez smogu, ktorý je v mestách iba v noci a popri tom niečo pojesť a vypiť.

Aby sme sa vrátili k téme, tá fakľa naozaj pomáha,
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa martin knocik » 27 Máj 2017, 20:56

Áno, tiež by som chcel mať osamotený dom mimo obce, len mimo obce akosi chýba plyn, VDSL internet, kanalizácia, vodovod a pod.

Celú zimu jeden debil dva domy vedla kúri drevotrieskou z nejakej výrobne nábytku, plastami (možno taží med).
Potom je mesiac dva pokoj. A príde leto a zase je smrad, teraz pre zmenu od tých bohatších susedov. Grilovanie na nejakom mokrom dreve/drevenom uhlí. Dym a smrad. Ak by používali plynový/elektrický/liehový/benzínový gril tak by mi to ich grilovanie nevadilo.

Žial smrad a hluk akosi nerešpektuje hranice pozemkov.
Niektorý občania by si mali uvedomiť, že Ťěžkoslovensko už skončilo a nechodíme domov preto, aby sme sa vyspali do rachoty,
Drakoush, možno to bude pre ťeba ťažko pochopitelné, ale ja napríklad chodím domov si najmä oddýchnuť si a vyspať sa.

Niekto možno v práci oddychuje, niekto v práci musí aj pracovať. Žial, aspoň pre mňa najlepším oddychom po intelektuálnej práci je 10 hodín spánku, na ktorý cez týždeň nemám čas. Keď som nevyspatý, môj pracovný výkon je mizerný, to je dôvod prečo som citlivý na neželaný hluk.

Susedom by asi vadilo ak by som si počas sedenia vonku v zahrade namiesto sluchadiel zobral von repráky a púštal oblúbenú metalovú hudbu naplno. Ale ked ma jedného dna neustálym grilovaním naserú, tak si repráky vynesiem z pivnice a spravím si grilovačku bez grilu.
0
Naposledy upravil/-a martin knocik v 27 Máj 2017, 21:36, upravené celkom 2 krát.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 680
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 27 Máj 2017, 21:15

martin knocik tak to ti závidím tých 10 hodín spánku. Niesi jediný čo maká. Ja naspím denne 3 hodiny a niektoré noci nespím vôbec. Pre mňa je tiež relax pri grilovačke a hudbe, ale v rámci slušnosti. A to sa ani jeden sused nesťažoval, ba priam naopak, ešte prišiel okolo 2 nadránom si so mnou dať frťana. A to mám susedov už dôchodcov. Takže naučme sa byť tolerantní a nenadávať a robiť napriek jeden druhému. samozrejme, treba začať od seba. Tak a idem na grilovačku kde ma už čakajú.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa AndiCibula » 27 Máj 2017, 21:22

Možno sa mal na mysli osieťkovaný altánok. :lol: Tá sieťka nie je tak brutálne drahá.
0
Performance in nanospace.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Máj 2017, 21:36

MAKOSYS ale Martin knocik písal , že cez týždeň nemá čas na poriadny spánok a nie , že každý deň spi 10 hodin.

Treba pogrilovať keď komáre ešte nelietajú a potom sa schovať pod altánok so sieťkami. Nezávidím ti to tvoje miesto keď tam máš toľko komárov. Máš tam les alebo jazero?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Máj 2017, 21:39

Vieš, akýmsi cieľom grilovania je, že mäso má dymový nádych. Elektrický gril nemá ten správny efekt. Ale to je vedľajšie.

Len by som rád podotkol, že Tebe možno vadí smrad dreva, iným môže vadiť smrad z výfuku Tvojho auta. Vôbec to nie je rozdielne. Oba zápachy nám nemusia voňať, ale spoločensky ich tolerujeme ako alkohol, pretože sú súčasťou našich životov. Problémom slovákov všeobecne je intolerancia a sebeckosť. Vidíš si len na špičku nosa. Ty potrebuješ mať pokoj a prispôsobte sa. Ale to isté by si mohol povedať sused - ja chcem grilovať a prispôsobte sa. Kto z koho?
Druhá vec je, či si im vôbec niekedy povedal, že Ti to vadí a čo Ti vadí. Vieš, všetci si viete robiť iba napriek nejakým kontraútokom, ale rozumné slovo si neprehodí nikto. Kontraútok je super, ak neplatí slovo, ale ísť hneď do útoku, to je také slovenské.
Bohužiaľ, asi jediná vec, ktorá nám pomôže, je bič - zákon, ktorý jasne ustanovuje, čo smieš a čo nie, pretože Vaša intolerancia by inak spôsobovala konflikty denno denne...
Všeobecné záväzné nariadenie mesta NR hovorí:
§ 14
Nočný kľud
1. Čas nočného kľudu je na celom území mesta Nitry stanovený od 22.00 hod. do 6.00 hod..
2. Nočný kľud je zakázané rušiť hlasovými a hlukovými prejavmi nad mieru primeranú
pomerom.
3. Za neprimerané hlasové a hlukové prejavy v čase nočného kľudu sa nepovažujú hlasové
a hlukové prejavy spojené s akciami a podujatiami riadne ohlásenými a akceptovanými
Mestom Nitra v zmysle všeobecne záväzného nariadenia Mesta Nitry o podnikateľskej
činnosti a určení pravidiel času predaja v obchode a prevádzky služieb na území mesta
Nitry.

V odesku 2. žiaľbohu chýba jasná definícia, čo sa považuje za neprimeraný hluk. Pre slovákov by tam mala byť hodnota akustického tlaku, aby sa taký spor vyriešil odmeraním tejto hladiny a poslaním do prdele jednej alebo druhej strany.
Ako vidíš, nočný kľud trvá 8 hodín a ak potrebuješ na spánok 10, nezostáva Ti nič iné, než aby si sa odsťahoval do jaskyne a dal pokoj svojou nervozitou ostatným ľuďom, ktorý chcú svoj život žiť a nie len prežívať v práci a spánkom.

P.S.: necháp ma zle a neber to ako útok na Tvoju osobu, ale dokedy sa nebudeme viac tolerovať, dovtedy sa ani nebudeme mať lepšie. Všetko je to o súlade s požiadavkou jedného človeka a konaním druhého, platí to aj do kríža. Ak je nejaký problém, musí sa hľadať riešenie alebo kompromis.

Myslím, že svoj názor som povedal a chcem vás poprosiť, aby sme ďalej nerobili OT a flame. Ak si niekto myslí, že k tomu chce ešte niečo povedať, tak prosím šetrne a bez konfliktov, ak to bude adresované mne, tak najlepšie priamo do SS, aby sme nenaťahovali vlákno.

Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa juraj77 » 27 Máj 2017, 21:41

niekde na internete bola rada s mletou kávou. Nasypeš trocha do popolníka, zapáliš vrchol.Malo by to len tlieť a dymiť. Skús...
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa martin knocik » 27 Máj 2017, 22:19

Kto chce byť silou mocou v lete vonku, tak za 50€ sa dá kúpiť sieťka ktorou by sa dal pokryť menší záhradný altánok. Skutočne účinné insekticídy sú už zakázané.


O.T. Problémom slovákov je nedostatok finančných a iných zdrojov na to aby každý mohol žiť tak ako chce, aby neotravoval a zároveň nebol otravovaný inými.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa djwiktor » 27 Máj 2017, 22:37

elmoto napísal:MAKOSYS ale Martin knocik písal , že cez týždeň nemá čas na poriadny spánok a nie , že každý deň spi 10 hodin.

Treba pogrilovať keď komáre ešte nelietajú a potom sa schovať pod altánok so sieťkami. Nezávidím ti to tvoje miesto keď tam máš toľko komárov. Máš tam les alebo jazero?

mam tu les, aj jazero, aj potok :) na povale mam asi 100 vecernic, ale nejak tento rok zvysoka kadia na to aby chytali komare.

-- Spojený príspevok 27 Máj 2017, 21:46 --
martin knocik napísal:Kto chce byť silou mocou v lete vonku, tak za 50€ sa dá kúpiť sieťka ktorou by sa dal pokryť menší záhradný altánok. Skutočne účinné insekticídy sú už zakázané.


O.T. Problémom slovákov je nedostatok finančných a iných zdrojov na to aby každý mohol žiť tak ako chce, aby neotravoval a zároveň nebol otravovaný inými.
Tie sietky pri tomto mnozstve su nepouzitelne ( pretoze musim aj tak vyst von X krat, ked potrebujem meso otocit na grile, a okrem toho, by som si este koli tomu musel kupovat aj nejaky nevkusny altanok. Tym padom by mi bola terasa na h.. Skusim tie citronelove fakle, aspon zo 5 ich dam okolo terasy. Ak nepomoze, tak potom sa porozpravam s kamaratom, ten by aj tie zakazane insekticidy vedel urcite splasit a postriekam to tu naokolo. Ublizit to nema comu, mam dve vytipovane lokality kde sa mi ti smradi drzia, a je tam iba zihlava. Ono to je este asi aj tak dosledok toho, ze obec kasle na to, aby pokosili tu dvojmetrovu burinu na nasype ktory mam hned za domom - tam sa drzia najviac komare.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa Lopky » 27 Máj 2017, 22:48

Obleč si dlhé veci a kúp si toto.

https://apiprodukt.sk/vcelarsky-klobuk- ... eny-z-tylu
:thanks: :lol: :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa djwiktor » 27 Máj 2017, 22:54

Este aby som doplnil, po minule roky takto premnozene neboli, ano, objavili sa podvecer sem tam, ale tento rok lietaju normalne aj cez den 8O na slnkom osvetlenych miestach.
Vobec tomu nerozumiem ako je to mozne, ked tento rok bola konecne aj poriadna zima a este aj neskorsie mrazy v aprili im mali dat zabrat a pohlusit to. Paradoxne ich je hadam milionkrat viac, ked to porovnavam za poslednych 5 rokov.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa rohy » 28 Máj 2017, 06:47

to maš zaujmavu lokaitu,ja som tento rok hadam komara ešte nevidel
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Komare vsade

Príspevok od používateľa AndiCibula » 28 Máj 2017, 09:05

Ako ja vravím - to je trest za bývanie v zlom regióne. :D
0
Performance in nanospace.

Napísať odpoveď