Príčina požiaru v Londýnskom paneláku

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Príčina požiaru v Londýnskom paneláku

Príspevok od používateľa juraj77 » 14 Jún 2017, 19:05

V novinách som sa dozvedel že príčina požiaru v Londýnskom paneláku bola vadná chladnička. Doslovne napísali, požiar kvoli explózii chladničky.Mne sa to zdá dosť absurdné ....
Takže aký máte nato názor Vy, opravári ........Može vadná chladnička explodovať ?
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 19 Jún 2017, 20:55, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Úprava nevhodného názvu témy.
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa zipaj » 14 Jún 2017, 19:49

V chemku strážske ešte za komunistov vybuchla cirkulačná vodáreň, zomrel jeden človek (obsluha), budova bola úplne zničená. Na prvé počutie je to absurdita, ale príčinou výbuchu bol únik vodíka z jedného výrobného procesu do chladiacej vody cez spätný chladič. Vodík sa nazhromaždil v priestoroch vodárne a zrejme pri vstupe do objektu a zapnutí svetla došlo k výbuchu (na vodárni samozrejme nebola elektroinštalácia v nevýbušnom prevedení, nikto asi nepredpokladal podobný problém, možno ani požiar, veď vodáreň). Takže vždy záleží od okolností.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Jún 2017, 20:33

explozia mozno ako sekundarny jav, ale cisto teoreticky, ak by isiel kompresor nonstop tak sa moze prehriat a nasledne zapalit horlave latky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Jún 2017, 22:09

Jedna vec je ze co sa stalo a druha co napisali noviny. Oni sa musia predat, takze tam niekedy mozu urobit z mravca slona. Chcelo by to dokumenty z policie alebo poistovne a precitat si to tam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa matoh » 14 Jún 2017, 22:28

Teraz sa v chladničkách používa R600 čo je horľavé ekologické chladiace médium.
Plní sa v množstve ktré sa pri úniku v miestnosti stratí .
Ak to však ale bola veľká chladnička v uzavretej miestnosti a došlo k rýchlemu rozprášeniu média do okolia tak aj najmenšia iskrička mohla dospieť k tomu že došlo až k roztrhnutiu kompresora .
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa pixell » 15 Jún 2017, 06:23

Ak si všimate tak za skoro za každým požiarom je elektrika.
Len netušim ako na to pridu ,ked všetko zhori do tla. :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa muziker » 15 Jún 2017, 10:22

Mne sa to celé akosi nezdá. Každý technicky zmýšľajúci človek ak videl pár chladničiek rôzneho druhu asi ako prvé vylúči nejaké explózie. Skôr by som predpokladal, že zámerne čosi zakrývajú a prsty v tom budú mať nejakí " opálení jadroví fyzici" ktorí prišli pozdvihnúť domácu ekonomiku a kultúru, alebo to boli "európski opálení pracanti podnikajúci v zbere kovov a opravári všetkého možného aj nemožného" s rovnakými úmyslami :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Jún 2017, 13:21

Ja si myslím, že netreba byť paranoidným. Samozrejme netreba ani žrať všetko, čo vypustia médiá.
Problémom dnešnej doby je, že existuje priveľa zdrojov informácií a len málokto vie informácie zbierať a utvárať si vlastný názor. Preto sme rozdelený do proruských, proamerických a pár tých normálnych sa na to pozerá triezvo.
Z rovnakého dôvodu kolujú na internete 3,14čoviny ako HAARP, dnes je trendom zase Chemtrails a pod.

Tým som chcel povedať, že aj chladnička môže explodovať a spôsobiť požiar. Kedysi dávno nám pre zalomený prívod prehorel koberec. Našťastie mama rýchlo zasiahla, lebo bola pri tom, ale v podstate si dovolím tvrdiť, že keby nikto nebol doma, alebo by danú vec nikto nespozoroval, pokojne to mohlo byť príčinou požiaru v dome. A pritom je to "len" zalomený kábel na žehličke.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alois

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa alois » 16 Jún 2017, 16:06

TAktiež sa tvrdilo, že dom nebol celkom v poriadku, nefungovala EPS-ka a všetci obyvatelia domu boli před kamerou "čierny" asi ešte od dymu a spalín. Takže tam toho mohlo byť aj viac.

Ale na druhej strane zase si třeba uvedomiť, ža 200ATM z chladničkového kompresoru do malej nádoby sa dá vytlačiť a chladivo je naozaj horľavé a vo forme airosolu je to plameňomet. A aký poriadok bol v tej domácnosti sa tiež nevie.

Len logikou, moc veľká budova a moc rýchle šírenie plameňa. A Luník stále stojí.... :oops:

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Jún 2017, 16:11

Na Luniku IX nema co zhoriet, lebo vsetko co hori uz spalili. Bezpecaci by tam mali ist na skolonie ako predchadzat poziarom (vsetko co hori spalit v zimnych mesiacoch) :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alois

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa alois » 16 Jún 2017, 17:19

toto hovotí za všetko:

Televízna stanica BBC Two informovala, že časť obloženia fasády Grenfell Tower bola vyrobená z materiálov, ktoré boli kritizované aj v prípade ďalších podobných požiarov. Vonkajšiu vrstvu opláštenia londýnskeho mrakodrapu údajne tvorili dva hliníkové plechy, ktoré obaľujú jadro z plastu, konkrétne polyetylénu. Podľa BBC bol tento typ opláštenia spájaný so šírením požiarov výškových budov vo Francúzsku, Spojených arabských emirátoch a Austrálii.
Nájomníci obecných bytov už počas nedávnej rekonštrukcie upozorňovali na možné bezpečnostné problémy, napríklad na údajnú nefunkčnosť protipožiarnych systémov.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa muziker » 16 Jún 2017, 20:31

romiadam napísal:Na Luniku IX nema co zhoriet, lebo vsetko co hori uz spalili. Bezpecaci by tam mali ist na skolonie ako predchadzat poziarom (vsetko co hori spalit v zimnych mesiacoch) :biggrin:
Keby len to, ale obyvatelia "vydolovali" všetko kovové - dokonca aj armovacie železo z panelov aby im tam nič nehrdzavelo - a zárobok zaň spláchli dole hrdlom. :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Pozitron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 19:49

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa Pozitron » 16 Jún 2017, 21:21

Dávam príhodu, tak ako som ju počul:
V jednej firme mali laboratórium a v tom laboratóriu mali chladničku. V jednej krásnej chvíli laborantka otvárala chladničku a vtom vyšľahol plameň. Osadenstvo stačilo ujsť a veľmi rýchlo sa šíriaci požiar sa podarilo uhasiť okolitými hasiacimi prístrojmi.
V tej chladničke mali "vzorky" rôznych látok, ktoré by sa bez chladenia boli odparovali. Škody boli našťastie iba vecné. Príčinou vzplanutia bol údajne vypínač osvetlenia v chladničke.
Poisťovňa neuhradila nič, pretože znalec povedal, že chladnička bola určená výrobcom iba na potraviny a nie na horľavé ani výbušné chemikálie.
A ako to bolo v Londýne ? Nuž, ktožehovie ...
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa muziker » 16 Jún 2017, 21:58

Mali tam len neškodné chemikálie na výrobu ochranných sprejov proti opáleniu silným anglickým slnkom, pretože aj tak sú už opálení priveľmi oproti "mliečnym" domorodcom. Takže ani im poisťovňa neuhradí nič. Budú sa im musieť na nové bývanie poskladať daňoví poplatníci, lebo staré byty už boli nanič - celkom "vybývané".
0
muziker

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa Samanko » 19 Jún 2017, 07:53

Požiar môže vzniknúť vseliako...
Môj doteraz najblbší požiar bol, keď ... V skrinke v poličke som mal položené v originál obaloch chemikalálie k výrobe DPS... Bolo tam všetko možné, popri tom aj peroxid a kyselina chlorovodíková... Ja som doma nebol ale keď som prišiel domov, tak bola izba už po zásahu požiarnej jednotky (moja mama :D) .. Skriňa horela, pamätám si, že fľaša z kyseliny bola ztopená, peroxid si nepamätám .. Dvere v izbe boli presklené, to jediné nás zachránilo vtedy asi + to, že bol niekto doma a videl plno dymu... Nechcem si moc predstavovať, čo by sa dialo keby nebol doma nikto, bolo to v podkovnej izbe, skriňa bola rovno pri drevenom obklade ktorý bol až po drevený strop...
Vždy som akékoľvek chemikálie nechával v pôvodných obaloch aby sa nič nestalo, toto ma prekvapilo... Možno to už bolo po dátume spotreby, ak je tam neaky, ozaj som to nikdy nesmúmal...
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa breta1 » 19 Jún 2017, 08:49

V novinách se psalo, že dům obývali problémoví nájemníci. Pak ovšem požár může vzniknout snadno jako u nás - cigáro v posteli, načerno připojená elektrika, vaření perníku .......
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Jún 2017, 09:38

Samanko: a preto ja chemikanie nikdy neskladujem v skrini. Ak sa da, tak v plechovej skrinke na balkone.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa AndiCibula » 19 Jún 2017, 14:04

Ktosi ma upozorňoval na jav, že plastová fľaša v ktorej je peroxid časom degraduje.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jún 2017, 17:25

juraj77 napísal:V novinách som sa dozvedel že príčina požiaru v Londýnskom paneláku bola vadná chladnička. Doslovne napísali, požiar kvoli explózii chladničky.Mne sa to zdá dosť absurdné ....
Takže aký máte nato názor Vy, opravári ........Može vadná chladnička explodovať ?

Ak je vyrobená z C4ky, tak určite.... ináč len teoreticky :D
Po dnešných správach, že biely zautočil na moslimov pred mešitou, začínam mať pocit, že sa garde obracia,žeby to bolo účinnejšie ako politické kecy?uvidíme, dúfam že to nie je začiatok 3.WW,aj ked tá sa už dávno začala. :wink:

PS- je to politická téma,takže mimo SE.... asi stopnúť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 19 Jún 2017, 17:45

K tej kyseline ja som mal chlorovodíkovú v originál zelenej plastovej fľaši,v plechovej skrini v garáži.Raz som otvoril skriňu a všade hrdzavý povlak dole bola skriňa rozožratá a všetko kovové aj úplne hore zhrdzavené.Odvtedy vždy keď kúpim kyselinu hneď ju prelejem do sklenenej fľaši.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok