Bitcoin

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

ma_to
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 28 Feb 2016, 10:56
Bydlisko: Púchov

Bitcoin

Príspevok od používateľa ma_to » 02 Júl 2017, 20:08

Zdravím, používate niekto Bitcoin ? Kde sa dá najlepšie kúpiť ? Aké skúsenosti máte s predajcami ?
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa Merak » 03 Júl 2017, 00:17

A k čomu mi má akože ten bitcoin slúžiť?
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa BgDestroy » 03 Júl 2017, 06:21

Na bitcoin mozes zabudnut prepasol si dobu (aj ja :D).
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

ma_to
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 28 Feb 2016, 10:56
Bydlisko: Púchov

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa ma_to » 03 Júl 2017, 08:25

Merak: napríklad sa dajú s ním platiť rôzne služby, niekde káva, a už som to videl aj v online kasínach :D

Bgdestroy: hej dobu na ťaženie sme prepásli, len škoda že som o tom nepočul tak v roku 2009/2011, ale myslím že investícia do btc je stále výhodná ;)
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa Merak » 03 Júl 2017, 08:36

to môžeš aj platobnou kartou
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa Samanko » 03 Júl 2017, 10:45

Merak, su miesta kde zaplatis iba Bitcoinom, ked neriesime moznost tazenia, zarobku .. .. riesit tu vsak kde atd je offtopic.
Kto ho chce tak vie, kto nechce tak to vediet nemusi..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa martin knocik » 03 Júl 2017, 16:01

Nektore stranky paypal blokuje z ideologickych dovodov, napr VPN poskytovatelov.

Ceski vyrobcovia 3D tlaciarni tiez uz vedia ake je to ked im paypal zablokuje peniaze http://www.prusaprinters.org/warning-bu ... nt-method/

Bitcoin vidim ako zaujimavy pokus o vytvorenie financneho systemu nezavisleho na statnych regulaciach a tazkopadnych bankach.to ze niektore banky zacali rusit ucty bitcoinovym zmenarnam vidim ako znak uspechu bitcoinu - banky sa zacali bat bitcoinov a staty ho budu chciet zakazat aby si udrzali svoj menovy monopol. Nech zije sloboda.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Júl 2017, 16:11

martin knocik: banky sa neboja bitcoinov, problem je, ze bitcoin je nevystopovatelny a pouziva sa dost v dark webe, teda komplikuje odhalenie pachatelov.
Opytam sa ta jednu vec: nakupis si bitcoiny, jedneho dna skoncia a co potom? ludia zacnu vyplakavat ako prisli o peniaze (podobne ako v pripade nebankoviek) a zacnu sa stazovat na stat, ze ich pred tym neochranil a budu chciet, aby im on vyplatil peniaze.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa martin knocik » 03 Júl 2017, 20:06

Pocitujlasku, Bitcoinove operacie po deanonymizovani bitcoinových adries su praveže dobre vystopovatelné. V blockchaine ktorý je distribuovaný (každý si ho môže stiahnuť, existuje mnoho kopii) je historia všetkých transakcii. Ak zistíš komu patria bitcoinové adresy, tak je po anonymite. Pokial bitcoin nezačne recyklovať blockchain, tak historia transakcii tam bude. Bitcoin je proste zaujímavá technologia ktorá ide proti prúdu. (decentralizacia proti centralizácii). Najvačší zločinci == politici kradnú pomocou bežného bankového systému a nič sa nikdy nevyšetrí.

Vačšia otaźka ako kde kupiť bitcoiny je kde kupiť bitcoiny anonymne, tzn bitcoiny za hotovosť bez ukazovania dokladov, posielani penazí z vlastného účtu, telefonneho čísla atď. Skúšal niekto easycoin zmenaren bitcoinov, tí udajne predavaju za hotovosť ? Začínajú zase uťahovať šrób (potláčanie slobody slova na internete, "boj" proti gamblingu a warezu, ), žial anonymne bitcoiny sa asi časom zídu.

Kto ma ochráni pred štátom, kto ma ochráni pred svetom ? Ked exekutor zablokuje/zhabe peniaze, krachne banka, krachne finančný systém v krajine, krachne celý štát, krachne iný štát (napr grécko) krachne ríša,krachne civlizácia, krachne náboženstvo, kto mi nahradí škody ? Nikto. Žiadna istota neexistuje, nič nie je večné. Čím skôr si to ludia uvedomia, tým lepšie. Študijné príklady sú Cyprus (znárodnenie súkromných peňazí v bankach), Grécko, Ukrajina (nepokoje a občianska vojna a hned padol kurz hrivny o 40%). Za posledných 100 rokov sa aspoň 10 krát menili na slovensku štátne peniaze.

Svet je zlé miesto kde sa dejú zlé veci a je plný zlych ludí konajúcich zlo. Zakaz bitcoinu nič nerieši, oni si svoje prostredky ako konať zlo vždy nakoniec nájdu. TOR sieť je výtvor americkej DARPY a namornictva (verejne sa k tomu hlasia), TOR je len taka sofistikovaná pasca na drogových/zbraňových dílerov. Tento rok na slovensku zatkli nejakých zbraňových dílerov z darknetu (asi Tor).
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa E001 » 03 Júl 2017, 22:21

Asi som príliš konzervatívny, a počul som už o mnohých pyramídových hrách. Ak by som mal kopec zbytočných peňazí skôr by som ich vymenil za zlato , alebo pôdu. Síce tiež boli turbulencie na trhu , no hodnota zlata rastie a pôdu ti žiadny špekulant neodnesie.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa oravan » 03 Júl 2017, 23:18

v BA je bankomat
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Júl 2017, 07:45

martin knocik: nebudem to tu dalej rozoberat, len poviem, ze o par rokov pochopis (tiez som premyslal podobne, az kym som si neuvedomil dalsie veci s tym suvisiace). Pises, ze ziadna istota neexistuje a predsa chces ziskat nieco co moze kedykolvek lahko zaniknut, lebo to nie je nic ine len 0 a 1.
E001: investuj do chlastu, tak je tych 40% istych :D

Neviem, ci je mozne uplne anonymne ziskat bitcoiny, ved vzdy je tam, ako si pisal nejaka ta historia, a logicky len tak nieco ziskat prevodom, aby o tom nebola ani zmienka nie je jednoduche. Jedine najst bieleho kona a cez neho previest.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Júl 2017, 08:27

Tomi: ak uz sme pri tom, aj ja mam uspory v pivnici :D o par rokov ta pozyvam ...

Jedna uspora s vynosom 52% od 5ka, odpociva v pokoji, jedna uspora Tulla...e D...w tiez odpociva uz tretim rokom a vcera pribudla jedna dvojrocna uspora, Old Smugg...r od znameho :D a co je najlepsie, na tazbu tychto platidiel som neminul ani cent!
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Júl 2017, 08:42

ta fajne, ja sa o to pokusam niekolko rokov, ale stale sa mi nejako tie uspory vyparuju :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa spin90 » 06 Júl 2017, 10:56

Cakal som kedy tu pribudne tema na bitcoin alebo nejaky iny altcoin.

BTC povazujem za velmi zaujimavu vec, rozhodne to nie je pyramidova hra, ani ponziho schema ani nic podobne. Je to unikatny system, ktory mohol vzniknut len s rozvojom internetu, neda sa teda zrovnavat s nicim inym.
Viac ako samotny BTC ma ale zaujima samotna technologia blockchainu. Na tomto principe je mozne vytvorit aj zaujimavejsie veci ako kryptomeny. Napriklad cely novy system zmluv, kontraktov, vlastne nove obchodovanie. O to sa pokusaju v projekte Ethereum s vlastnou kryptomenou (resp palivom) - etherom.

K tym BTC, kupit sa daju pomerne jednoducho. Ak sa jedna o vacsiu ciastku (stovky – tisice EUR) tak asi by som siel racej do slovenskych/ceskych predajcov, nakolko proces overovania u zahranicnych obchodnikov je dost zdlhavy koli enormnemu zaujmu v poslednych mesiacoch. Kurz je sice menej priaznivy, ale pri volatilite BTC alebo inych kryptomien je to v podstatne jedno (za predpokladu ze to clovek chce vlastnit dlhodobo v ocakavani rastu). Nechcem tu davat linky na predajcov aby ma neoznacili za siritela reklamy, cez google sa daju najst minimalne dvaja, s obomi mam dobre skusenosti. Jeden z nich predava aj ether, litecoin, ether classic, ZCash a tusim aj Monero.

Bitcoin osobne povazujem za menu, ktora je sice volatilna (ma vysoke vykyvy hodnoty) ale je bezpecnejsia ako mnohe meny vydavane statmi. Ak niekto aspon trocha chape principu blockchainu, uzna, ze je to velmi stabilne, neznicitelne. Ak by aj doslo k odstavke internetu (nemyslitelne) tak vzdy ostane na nejakych PC blockchain – databaza s transakciami, z ktorej bude mozne obnovit celu historiu platieb a teda aj uspory. Je to teda velmi odolna konstrukcia.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Zdeno
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 26 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt. Mikulas - Bratislava
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa Zdeno » 06 Júl 2017, 13:33

chlapci chlapci :)

mal som postaveny asi najvacsi RIG na altcoiny na Slovensku (26ks R9 280X) 8kW okamzita spotreba a dalsich 5kw na chladenie :D

Prerobil som..

Moja sprostost, zle som obchodoval, rozumel som tomu technicky ale obchodne este nie.
Vseho vsudy, moja strata je nastastie len par tisic eur (dobre som predal zelezo ked uz to nemalo zmysel)

Ale zlym obchodovanim som presvihol dva dobre Sell-y za cca 15 000 eur, dobre citate, dva krat po pol miliona SKK :)

Napokon ked som naskrabal aj zlym obchodovanim cca 12 BTC, burzu Cryptsy vykradli :evil:

Ani ma tak dnes uz neseru tie tisice eur, nevadi, ved som zdravy, zarobim, ale ten cas a tie nervy..

Takze, nebudem hovorit ze je to blbost, ved som do toho v roku 2014 natlacil 10 000 eur a dnes viem ze nebyt zbrklych rozhodnuti na burze tak som v tazkom pluse.

Ale BTC stale pada na bezpecnosti, tych 12 BTC ma naozaj mrzelo, nedrzat ich vtedy na burze ale ich mat v PC tak mam dnes kolko?
cca 26 000 eur, ale ked ich drzite v PC nikdy ich zase vcas nedostanete na burzu ked zrovna kolise kurz, takze ani tak, ani tak.

Po BTC pojde vzdy silna korupcna skupina, ktorej BTC nemoze nikdy konkurovat, VZDY bude vacsia skupina ludi, ktori tomu nebudu verit, takze peniaze budu mat radsej v bankach, preto ich tam ludia maju lebo im banka poskytuje rucenie vkladov, to v BTC nikdy nebude.

Na zaver, pre velmi rizikove obchodovanie (rozumej extremne vynosne pri stasti) a cierny presun prostriedkov dokonala vec, ale na to treba mat gule, len tak niekam poslat par tisic a verit burze, hackerom a hodnote BTC :)

Mozno to ale malo zmysel, obchodujem znovu a zatial to ide dobre, ale uz nie s BTC ;)
0
Chodím do práce s odporom, pre výplatu s napätím :)

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa hpeter » 06 Júl 2017, 17:34

pocitujlasku napísal:martin knocik: banky sa neboja bitcoinov, problem je, ze bitcoin je nevystopovatelny a pouziva sa dost v dark webe, teda komplikuje odhalenie pachatelov.
Neviem o tom ze by lacko pastrnak pouzival bitcoin, a je stale na slobode aj s kamosmi z parlamentu (financne podvody). A jeden z nich vraj balil peniaze do alobalu..
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa E001 » 06 Júl 2017, 21:01

pocitujlasku napísal:E001: investuj do chlastu, tak je tych 40% istych
Prosím vysvetliť: Ak si uložím do vychladenej pivnice / ktorú nemám / 40% pravú slivovicu za aký čas budem mať 52% ? Teda zhodnotenie o 12 % ? :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa juraj77 » 30 Dec 2017, 16:36

Zase sa nám zošmykol ...pokles o 11%
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin

Príspevok od používateľa Amaterr » 30 Dec 2017, 18:07

treba si precitat :)
Prílohy
bit.jpg
0

Napísať odpoveď