Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 10 Júl 2017, 16:48

Blizi sa doba kedy stare auto z druhej ruky, bude musiet nahradit nove. Proces nakupu noveho auta (nastrahy) nemam odskusany, polozim par otazok. financovanie a veci okolo.
Neviem ci rozumiem spravne, ale pozeram napr. na webe tatralizingu (ktory predajca ma vyvesene na svojom webe), a spotrebny uver v otp (kde aj som). No rozdiel je minimalny ~ 130€ za 5r pri 12000 (oba bez poistiek). V prospech bezucelpozicky hovori to ze majitelom som hned ja, nie lizigovka. Lizing mi celkovo robi obavy, su realne ? Ako by ste to riesili situaciu Vy?
Zabudol som na nieco ?
:thumbup: Vopred za uzitocne komentare dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa E001 » 10 Júl 2017, 17:56

V prípade lízingu platíš okrem zákonnej poistky aj ďalšie poistenie počas doby lízingu.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa rudko » 10 Júl 2017, 19:31

Skus nejako konkretizovat tie obavy z lizingu
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Samanko » 10 Júl 2017, 19:52

Osobne by som sa teda dost rozhodoval aj podla toho ake auto planujes kupit.. Mozno, ak nemas nic proti, by si sa mohol viac rozpisat :)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa mclareniak » 10 Júl 2017, 20:05

My sme teraz nedavno kupili Seat Leon. Financovanie 52% naraz a 48% po 1% mesacne. Viac ako 52% naraz sa nedalo dat, potom uz len na patiny, alebo na tretiny a to nam nevyhovovalo lebo sa jednotlive splatky davali po 1/2 roku. A to je vela.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Axwell » 10 Júl 2017, 20:21

auto na beznu prevadzku teda na presun ludi a predmetov ti staci bezna spotrebka, avsak ojazdene nikdy nevies v akom stave je uplne, teda vies zistit ale na 100% je to narocne, ako len ako sa spraval povodny majitel k autu ? a podobne

buducnost vidim v pausaloch na auto, teda za kazde povedzme 3 roky mas uplne nove auto, ty platis len pausal na auto vratane vsetkych poistiek a istej malej zalohy, zacali to ponukat hyundai/kia myslim ze aj francuzi nieco take maju, je otazka casu kedy sa to uberie aj na dalsie znacky.

ak chces take auto na nejake volne chvilky, nieco lepsie, mozes vyskusat ojazdene, pretoze ak chces slusnejsi vykon predpokladam, a nie na kazdy den to sa da, a tiez ako auto do rezervy
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa spin90 » 11 Júl 2017, 00:44

momentalne uvazujem nad vaz 2101 , ma niekto ?
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa michal5u » 11 Júl 2017, 06:36

Mám 2104 :) není to na rychlý ježdění, ale pohodlný svezení to je maximálně. Zrovna jsem se vrátil z dovolené na Ukrajině a tam to asi vidí podobně :D
0

alois

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa alois » 11 Júl 2017, 06:44

Záleží na tom, aké auto ideš kúpiť, nielen značka, ale aj cena.

Ja so kupoval vždy na leasing, na 2 až 3 roky. "Výhodou " bolo to, že v čase leasingu som mal hromadnú zákonnú poistku, ktorá bola 60% z ceny klasickej. Tak isto to bolo aj pri havarijnej poistke. Leasing vždy žiada aj havarijku a podpisuješ, že auto necháš opraviť na svoje náklady.

Ak nesplácaš leasing, berú ti auto.
Ak nesplácaš banke, šiahne ti exekútor na celý majetek, či úspory, lebo "ojazdenka" nemá pre nich cenu. Akonáhle si sadneš v predajni do auta a odchádzaš, tak auto stratilo pre súdneho znalca 20% z ceny!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Júl 2017, 08:00

Axwell napísal:buducnost vidim v pausaloch na auto, teda za kazde povedzme 3 roky mas uplne nove auto, ty platis len pausal na auto vratane vsetkych poistiek a istej malej zalohy
Myslis operativny leasing? ked si to spocitas na 3 roky, tak ta to stoji viac, ako ked si ho vezmes na splatky (bud klasicky leasing, alebo uver). Plus pocitaj k tomu, ze za povinne prehliadky cvakas ty, a aj s poistenim to nie je take ruzove (v pripade nehody cvakas). Premyslal som tiez nad tym, ale po precitani podmienok a preratani kolko zaplatis sa to beznemu clovekovi neoplati. Zatial iba tym, ktori chcu mat kazdych par rokov nove auto, a nezalezi im, ze za ten komfort cvakaju.
Ja, ked budem kupovat dalsie auto, tak zase na min. 7-8 rokov. Nerad si zvykam stale na nove ovladanie a mam rad pocit, ze viem, ako sa to auto sprava na ceste v roznych situaciach. A urcite nie nove, ale take 3 rocne je ideal. Ako pisal alois, nove auto straca na cene hned, ako oddides z predajne. 3 rocne je akurat po tych garancnych prehliadkach, takze je tam vysoky predpoklad, ze je ok, akurat za podstatne nizsiu cenu.
A kedze sme na Slovensku, tak nove auto velmi laka otestovat ci jeho lak je kvalitny.

hpeter: bacha na otp a ich spotrebak. Priatelka mala ponuku, ze ma predschaleny, prisla tam, a zrazu nesplna podmienky. a to ani v pripade, ak by som do uveru vstupil aj ja, navyse tych 5.9 ziskas len velmi tazko.
Mne prisla ponuka z mojej banky (nie je podstatne ktora), bez dokladov, bez rucitela, len som prisiel podpisal a mal som to iste a s 5.9%
0
Naposledy upravil/-a pocitujlasku v 11 Júl 2017, 16:41, upravené celkom 1 krát.
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 11 Júl 2017, 15:43

rudko napísal:Skus nejako konkretizovat tie obavy z lizingu
(nie som zivnostnik)
napr. pridat lpg, alebo nejake ine zasahy do auta. pokial je to tvoje ( a bude to ok voci zaruke, tak myslim ze bymohlo byt jednoduchsie vykonat zmeny)
mozno poviem zle, ale mne to pripada ako byvat v podnajme. nemozes do bytu zasahovat upravami

fakt, doteraz som nezistil vyhody lizingu voci nakupu "na drevo" ak nejake su, sem s nimi
co som pocul priklad, tak predajca bol ochotny dat dalsie zlavy len pri nakupe za hotove. (nepamatam presne, ci "naturalie", alebo z ceny auta)
mozno by to vyslo potom aj lacnejsie, za hotove takto na pozicku.
fakt, <150€ rozdiel za 5rokov splacania je zanedbatelny.

nie som clovek co casto meni auta, rad by som si nechal- spolahlivost musi byt. 10r by bolo fajn
pozeram corollu, 1,7tony (trochu vela?) a 1,33 100k alebo 1,6 132k benz... ~14000
chudiatko na 15´puklicach v zaklade, stredna vybava s diskami trend paket vyzera lepsie ~17000 :oops:
nafta sa mi neoplati, a nechem ciernu dieru na servis. neznasam tie pazvuky.
vdaka lpg, zmysel nafty klesa k nule. a novy dpf ci turbo je masak€r
sledujem aj c3 tu za 12 viac netreba, a nemusim sa hambit ako za daciu.
apropo dacia, duster.. no zda sa mi jedine fajn auto so stylom od nich.. zase za ~12 :confused:
zakernost dacie je v tom, ze reklama vravi 7-8, ale chces trochu viac normalne auto, cena uz skace na 9-10000..

-- Spojený príspevok 11 Júl 2017, 15:19 --
Axwell napísal:auto na beznu prevadzku teda na presun ludi a predmetov ti staci bezna spotrebka, avsak ojazdene nikdy nevies v akom stave je uplne, teda vies zistit ale na 100% je to narocne, ako len ako sa spraval povodny majitel k autu ? a podobne

buducnost vidim v pausaloch na auto, teda za kazde povedzme 3 roky mas uplne nove auto, ty platis len pausal na auto vratane vsetkych poistiek a istej malej zalohy, zacali to ponukat hyundai/kia myslim ze aj francuzi nieco take maju, je otazka casu kedy sa to uberie aj na dalsie znacky.

ak chces take auto na nejake volne chvilky, nieco lepsie, mozes vyskusat ojazdene, pretoze ak chces slusnejsi vykon predpokladam, a nie na kazdy den to sa da, a tiez ako auto do rezervy
ved to ze bazar je lacnejsi, ale po debate s ludmi to vyzera tak ze je vysoka sanca ze auto bude ... :thumbdown:
debata s kolegom co nema problem kupit jazdenku, sa nakoniec priznal ze hrubka farby bola "trochu mimo"
nove - aspon zaruka a istota
toto je asi ono ze ? https://www.toyota.sk/current-offers/tcm.json vyzera to jak masaz za ucelom zvysenia predaja. kazde 4r nove auto znie super, asi nakoniec drahy spas
chcu aby aby si castejsie menil auto.. no neviem kedze kazde auto je stratova investicia.. hovorim zle ?
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa martin knocik » 11 Júl 2017, 16:36

Alois rozumne hovori. Podla mna je velmi nerozumne zadlzit sa spotrebnym uverom koli autu. Ak by to bolo auto na pracovne ucely, tam by sa uver dal pochopit.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Júl 2017, 16:45

martin knocik: a co navrhujes ty? kupit za hotove?
tu su rozpisane vyhody a nevyhody operativneho leasingu
su tam take finty, ako max. pocet km za rok, opotrebenie auta, skrabance... - za to vsetko sa plati.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 11 Júl 2017, 17:04

Poškození - Pokud auto vracíte třeba poškrábané, čeká vás pokuta.
Smluvně jste zavázáni ujet jen určitý počet kilometrů (bývá to 20 000 ročně). Pokud limit překročíte, platíte za kilometr navíc
:thumbdown: najvacsia amortizacia na zaciatku - to schytas ty.. a este sa musis krotit aby si nepresvihol.
boli casy ked som jazdil do prace 65km
cisla vychadzaju srandovne : 20000km / ~250 prac.dni = 80km/den a vikendy sediet doma (stacat kilometre) :mrgreen: no nekup to
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa martin knocik » 11 Júl 2017, 19:18

pocitujlasku, spotrebné úvery sú svinstvo. Je to najlepší spôsob ako sa dostať do dlhovej pasce ked exekutor človeku nechá 200€ mesačne. Banky nové auto ako zabezpeku pôžičky nezoberú, tak prečo zbytočne riskovať ? Alebo ručiť nehnutelnosťou a kúpiť si nový karavan :)
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Júl 2017, 21:04

bezucelove su zradne, ak si nedavas pozor. Jedna banka mi ponukala super bezucelovy, ale s urokom 22% to som sa len zasmial. Ono si musis stale davat pozor a prestudovat podmienky (nastastie pojmy ako rpmn a urokova sadzba su mi zname, rovnako aj sposob ich vypoctu). Ale tak je to so vsetkym, aj s hypotekou, aj s leasingom.
Napr. ja bez uveru by som dodnes byval s rodicmu a dokoncenie domu by bolo v nedohladne. Proste viem do coho idem a viem kolko preplatim. a je len na mne ci to akcepujem, alebo nie.
(pre upresnenie, nie som ziaden poistovak, ani nic podobne)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 11 Júl 2017, 22:06

Minuly rok som kupoval novy Seat, kedze moja Felicia uz bola zrela na odpis, a dalsie peniaze do nej tlacit (plechy) uz sa mi zdalo zbytocne. Vzal som to na 1% s tym, ze som dal nejakych 40% ako akontaciu. Ak nepocitam poistenie, ktore by som musel platit tak ci tak, preplatim to auto o spacovatelsky poplatok cca 340Eur. Na 3 roky.
Vyhodu vidim v tom, ze ja nemam sancu si nasetrit peniaze na nove auto. Takto viem ze ho musim splatit, tak kalkulujem, aby bolo dobre.
Nevyhodu vidim v riziku straty auta, ak sa nieco naskytne, a nebudem moct platit leasing. A takisto v zdierani pocas servisnych prehliadok. V piatok idem na prvu, tak som zvedavy.

Nove auto som kupoval preto, lebo pri poziadavkach, ktore som mal na auto (silnejsi motor prip. 6st prevodovka - dialnice, kombi/vacsi kufor - rodina za chvilu, ....), by ma pouzivane 4-5 rocne vyslo asi o 3 tisic menej, ako nove... a dat za 4-5rocny jazdeny golf alebo passat, s najazdom min, 150 000km, a k tomu diesel, 10 000, sa mi zda non sense. O novych uz ani nehovorim. Nova Ibiza ST ma stala necelych 13 000.

Po roku mozem povedat, ze som celkom spokojny, denne spravim cca 120km do prace a spat. Jedine, co by som mozno zmenil, ze by som siel do Leona, ale ten zacinal na 17 000 a vyssie.... ale teraz mam ine starosti, kam narvat peniaze :) Bojim sa akurat TSI, ale dufam ze bez vacsej ujmy by 8-10 rokov mohol vydrzat, a potom tak ci tak asi bude musiet byt priestor na nieco ine...
0

alois

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa alois » 12 Júl 2017, 05:42

zdenoeddie: .....A takisto v zdierani pocas servisnych prehliadok. V piatok idem na prvu, tak som zvedavy......

Ak ti výrobca dáva záruku 5 či 7, 8 rokov, tak taj je vždy podmienka servisních ročných/dvojročných prehliadok.
Už pre osobný kľud v duši si ju radšej nechám spraviť. Kamarád ušetril 25€ za výmenu brzdovej kvapaliny a dodrbala sa mu hydraulika na brzdách. Neuznali mu záruku a aj s prácou ho to stálo 1650€, lebo nedobrzdil a rozbil aj predok....

Viem, že sú to peniaze, viem, že sa to stane jednému z tisíc, ale čo ak si ty ten tisíci?

Podaktoré lízingovky nevyžadujú ani havarijné poistenie. Stačí, že im podpíšeš bod v zmluve, že si povinný na svoje náklady dať v čase lizingu auto do 100% poriadku, ale musíš im hlásiť každé poškodenie. ( v prípade odkupu sa znižuje výkupná cena, aj keď je opravené)

hpeter: Dorábky do auta? V prvom rade ti to musí schváliť predajca auta, pokiaľ to robíš v záručnej dobe. Lísingovky vo väčšine prípadov nie su proti, ak navyšuješ úžitkovú hodnotu auta so schválením autorizovaného servisu. Netýka sa to chiptuningu a iných zásahov do riadiacej jednotky. A pokiaľ je to zásah do konštrukcie vozidla, ktorý vyžaduje veľký TP, tak to lízingovke hlásiť musíš, lebo ho majú oni. Banke nie.

Ja som bral predvádzačku Hyundai I40 kombík. Pôvodná cena bola 28T, predajná po "dohodách" bola 22,5T, auto malo najazdených 5,5 km, hromadná zákonná poistka (až) 65€ namiesto 105€ a havarijka namiesto 380 (až) 240€. Na tri roky 3x180 = 540€ akontácia 60%, čiže malé splátky (bez úroku) a za pridelenie lízingu jednorázový poplatok 150€) čiže vyšiel som z toho v tvrdom pluse.

S predajcom musíš jednať, nie prikyvovať hlavou, že no tak dobre. Jednoduchý trik, ktorý mi vždy vyšiel - oni ti niečo ponúknu a ty donesieš ponuku inej spoločnosti, ktorá je nižšia za rovnakých podmienok. Chcú predať, pristúpia na novú sumu.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 12 Júl 2017, 07:50

Co sa tyka zaruky, to viem, a respektujem to. Tych 5 rokov to nejak dam, potom uz tam nepachnem.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa elmoto » 12 Júl 2017, 10:45

prosím Vás koľko Vás stoja 1 servisná prehliadka keď tak nadávaťe ? Typ auta a motor a cena.
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok