Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Nove auto

Nove auto

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Nove auto

Odoslaťod martin knocik » 12 Júl 2017, 12:03

bol som pred mesiacom s mojim 2 rocnym Hyundai i30 1.4 CVVT benzin a stalo ma to okolo 178€. Ak by som si nechal vymenit kabinovy filter vzduchu, tak by to bolo o 35€ viac (z dovodu operacie som autom najazdil minuly rok 3000 km, tak som nemenil ten filter). Havarijne poistenie mam za 269€ rocne, povinne za 123€ rocne.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí
martin knocik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 26.65
Založený: 23.01.2008

Odoslaťod joži » 12 Júl 2017, 12:23

chvala Bohu že mam dve staršie auta , ktoré si viem spraviť sám....
v živote by som nedal auto do autorizovaného servistu. to čo zjdenáš u predajcu o to ta pripravia u tých akože servisných prehliadkach....
švagor mal skusenosť zo žilinským autorizovaným hundai servisom.... zobrali 50€ za akože odstranenie zavady a ta sa po 60km znova objavila... kabel od lambdasondy mal prehrýzený potkanom, a v žiline mu to iba zakrutili a dali do izolačky, o 60km v PD sa mu to teplotou a otrasmi znova zorpojilo. Ked to bol reklamovať, vraj mu povedali že to ma bez zaruky že ma za 200€ kupiť novu lambdu. Lenže v PD bol v autorzizovanom servise Hundai a tam mu to zaletovali a dali na to zmršťovačky s lepidlom a ma dodnes pokoj. a stalo ho to 30€....
nove auto by som si nikdy nekupil, a jazdenku VW koncernu kupi len samovrah..... 300x stočerne...
joži
Nový člen
Nový člen
Založený: 06.07.2014

Odoslaťod martin knocik » 12 Júl 2017, 13:38

Trh s ojazdenymi autami na slovensku nefunguje (tak ako všetko)
3 mesiace som chcel som kupiť na západnom slovensku (ale nie auta s bratislavskou značkou) kupiť zachovalé 5 ročné ojazdene benzínové auto japonskej/korejskej vyroby, karoseria sedan/hatchbag/coupé idealne čiernej farby,( potrebov voziť vzduch v kufri kombiku fakt netrpím) . Extrem bol ked som volal na 1 den stary inzerat tak tie auto už boli predané. Bol som dokonca pozriet nechválne známy aaatobazar. tam tiež nič, len 10+ ročne silne ojazdené auta. Zato bezcenného firemneho šrotu vačšinou vo variante VW naftový kombík biela/strieborna metalíza po smrti vstrekovačov bolo všade plno.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí
martin knocik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 26.65
Založený: 23.01.2008

Odoslaťod elmoto » 12 Júl 2017, 14:02

joži napísal:chvala Bohu že mam dve staršie auta , ktoré si viem spraviť sám....
v živote by som nedal auto do autorizovaného servistu. to čo zjdenáš u predajcu o to ta pripravia u tých akože servisných prehliadkach....
švagor mal skusenosť zo žilinským autorizovaným hundai servisom.... zobrali 50€ za akože odstranenie zavady a ta sa po 60km znova objavila... kabel od lambdasondy mal prehrýzený potkanom, a v žiline mu to iba zakrutili a dali do izolačky, o 60km v PD sa mu to teplotou a otrasmi znova zorpojilo. Ked to bol reklamovať, vraj mu povedali že to ma bez zaruky že ma za 200€ kupiť novu lambdu. Lenže v PD bol v autorzizovanom servise Hundai a tam mu to zaletovali a dali na to zmršťovačky s lepidlom a ma dodnes pokoj. a stalo ho to 30€....
nove auto by som si nikdy nekupil, a jazdenku VW koncernu kupi len samovrah..... 300x stočerne...

Joži a prečo nadávaš že by si nedal auto to autorizovaného servisu? Potom píšeš, že bol v PD tiež v autorizovanom servise a už to bolo v poriadku s opravou. U nás by to tiež dostal do zatláčacích zatavovacích bužírok a stálo by ho to tiež do 30eur. Robíme to skoro denne. Sme značkový a aj tak by sa ti u nás nepáčilo? Už len z tvojej zarytosti a tvojho princípu?

Aj garážové servisy robia bordel ale sú aj garážové servisy čo robia perfektne.
Zas píšeš nové auto by si si nikdy nekúpil. Vieš keby si nikto nekúpil nové auto tak si ani ty nekúpiš jazdenku ! Prosím si hrdina a koľko nových aut si si kúpil, že tu píšeš že by si si nikdy v živote nekúpil nové auto. Nevieš čo je to mať nové auto so zárukov 7rokov na 140tis km.
brekekeeee
elmoto
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 38.03
Založený: 15.08.2011

Odoslaťod alois » 12 Júl 2017, 14:14

Hyundai na Slovensku je tiež extrém a fenomén.

ND v SR sú drahšie ako v CZ. Práca detto.
ND z KIA sú identické s Hyundai, ale KIA je lacnejšia. (brzdy, riadenie, servo, časť motora....)

Nakoľko som z BA tak viem, že autorizovaný servis 10km za hranicami v Rakúsku je lacnejší, než tí blbci v Petržalke! Len neuznajú garančný servis, pokiaľ nie je urobený v SR, ak sa niečo stane v záručnej době. Čomu tiež dosť nechápem, lebo autorizovaný servis v EU je rovnocenný všade.

Cena ročného servisu, či dvojroného je tiež otázna. Ak viem, že olej v pohode vydrží dva roky, či 25 000 km a ja musím bez ohľadu na najazdené kilometre meniť po roku olej, je to len biznis. Detto palivový a vzduchový filter. A nejde iba o materiál, ale aj hodiny automechanika.

Ceny poistiek sa tiež nedajú zrovnávať, nakoľko bonus/malus a hra na blbých so zľavami urobí svoje. Nehľadiac na to, že automat a manuál má inú cenu poistky, aj keby mal rovnakú nadobúdaciu cenu. A nanešťastie ten môj má rodný list Kórea a za to si třeba tiež priplatiť, lebo to nie je EU.

Našťastie stáčanie je stále zložitejšie, pokiaľ je to uložené v riadiacej jednotke, ale aj v elektronike automatu, či ABS a inde.

Ja som I40 bral preto, lebo ten kufor potrebujem. Áno dá sa aj do Oktávky, no tú rýchlejšie ukradnú a vtedy stála viac. O SuperB ani nehovorím.

Frantíkov som mal tiež, no tam som mal u oboch problém. Ale zase lacnejší servis a ND.
alois
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 56.89
Založený: 13.08.2014

Odoslaťod hpeter » 12 Júl 2017, 16:06

Dakujem za prispevky, vela som sa dozvedel. A verim ze sa este dozviem.

*secondand - strasna bieda v bazaroch a na webe. Vydojene, najma firemne auta(VAG). Nic normalneho zachovaleho. Nie som fanusik tejto grupy, kradeze % hovoria svoje. (motor skandaly) Asi vacsina domacich rozmysla tak, ze si necha na dlhe roky.
Japonci cistokrvni to by bolo fajn, no civina 17€++, subaru nehovorim..
audi,bmw,mb,volvo- 20++
mazda 14-17€ (palec hore za velke atmosfery bez k*rvitok)
Zostali este francuzi, korejci a japonsky madar :) . Ktory ponuka 4*4 vsade, do buducna subaru bude mat tazky zivot.. :(
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+µfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX λ SR207 / L300 # STAX Ω SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LCLC 4H/100µ
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 33.89
Založený: 16.06.2013

Odoslaťod Milos66 » 12 Júl 2017, 18:09

Renault.
- Dobré motory (montujú sa hádam už aj do kosačiek po celej Európe :potlesk: )
- Nekradnú sa
- Dostupný servis skoro všade
- Relatívne zaplatiteľné náhradné diely
- Jazdenky ešte v rozumnej cene
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 51.31
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod deepspace » 12 Júl 2017, 18:22

elmoto napísal:prosím Vás koľko Vás stoja 1 servisná prehliadka keď tak nadávaťe ? Typ auta a motor a cena.

Ja nenadávam :),

Audi A3, 1.6 benzín, kupované nové, 3 roky servis zdarma u Audi, platil som u nich len za origo stierače,

Má 6 rokov, najazdené 90t km, menený len olej, sviečky, baterka a platničky..
deepspace
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 18.05.2017

Odoslaťod Samanko » 12 Júl 2017, 19:13

Milos66 no jaaa tie renaulty ani vidiet nemozem. V mojom okoli som este ani jeden schopny renault nevidel, vsetko chodilo do servisu ako na klavir.. ALE .. fakt sa o tomto nechcem hadat, lebo auta su v tomto nediskutovatelna tema, pokazi sa vsetko, nieco viac a nieco menej,... Len... po skusenostiach atd.. Beriem to tak, ze kazdy ma neaku znacku "rad" a nejaku zase "nemusi".. No a ja nemusim renault :D

hpeter Videl si noveho Civica sedan ? Silnemocnoppckrasne auto :) (zase, moj nazor :) )

Ale aby to nebolo iba OT.. myslel som to tak, ze keby som si mal kupit napr novy peugeot 301 za 8k alebo neaku jazdenku fabiu na dedinu precloveka ktory je za volantom doma a potrebujem na tom malo jazdit, tak by som tam mozno neriesil ani havarijnu a teda by som sa stranil leasingu pri ktorom ju musis mat.. Kebyze vsak mam ist do neakeho 25k auta, tak tam je to uz ine, tam by som sa bez havarijnej bal.. ALE .. kazdy ma ine financne moznosti, narozky na auto a vela dalsieho..

Inak, mam Hondu Accord 8g exec. a som celkom spokojny.. Este mam passata b5.5 1.9 74kW a to auto keby sa dalo teraz vyrobit nove tak si ho kupim... stary dobry VW..o tie nove je strach motyku opriet..
Silní druhé neshazují. Pomáhají jim zvednout se.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
''Aj keď si nemôžeme vybrať čo sa nám stane, môžeme si vybrať, ako na to zareagujeme.''(Epiktetos)
Samanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 03.05.2013

Odoslaťod Milos66 » 12 Júl 2017, 19:27

Samanko napísal:Beriem to tak, ze kazdy ma neaku znacku "rad" a nejaku zase "nemusi".. No a ja nemusim renault :D

Ja Rencka mám 7 rokov. Dva krát v servise. Prvý, odtrhnutá nejaká hadička na podvozku. Druhý krát teraz, prdol ventilátor.
Mám kamaráta servisáka. Furt ma drbe, že chodím ku nemu iba na výmenu oleja a filtrov raz do roka. Vraj som si mal kúpiť Skodu, alebo VW. Údajne by sme sa stretávali častejšie. A poznám tu na okolí minimálne ďalšie dva Renault servisy, ktoré musia opravovať aj iné značky, lebo by sa neuživili.
Pravdou ostáva, že ako sa o auto staráš, tak ti jazdí. Toto je debata na 100vky strán. Každý kto na čo má a s čím je spokojný. Ja osobne by som Embéčku nechcel. Je to rebriňák.
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod Samanko » 12 Júl 2017, 19:41

Oneee, nieeeee kdeze skoda :) To je v rebrciku len velmi letmo nad renaultom.. My sme mali renaulta, ale nie uplne noveho... Predali sme to po roku, kde cely rok to len po servisoch chodilo, ... turbo, elektrika, zase elektrika... predali sme ho pokazene, lebo to ani nevedeli opravit - len systemom pokus-omyl na nase naklady... ale tak celkovo, viac aj kolegov malo renaulty a teraz to nikto z nich ani vidiet nechce... Pokial je to nove tak je to ako-tak ok ale potom sa zakazdym spustil kolobeh servis - servis :D Ale ako pisem, keby vsetci mali taketo skusenosti, tak renault uz davno nevyraba auta.. len na renault fakt nemam stastie..

V mojich ociach su spolahlive auta.... Honda, Mazda (aj ked sa uz pokazila dost), Toyota, ... ale viem si vybrat aj z BMW, aj od Peugeotu, aj od inych znaciek urcite.. Tento novodoby VW group nemam rad...
''Aj keď si nemôžeme vybrať čo sa nám stane, môžeme si vybrať, ako na to zareagujeme.''(Epiktetos)
Samanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod Milos66 » 12 Júl 2017, 19:55

Tiež som premýšľal, že ďalšie auto cca za 3 roky by som zobral nejakú jazdenku Mazdu 6.
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod Samanko » 12 Júl 2017, 20:03

Berie sa toto ako OT ?

Do mazdy 6 by som nesiel koli velmi slabej antikoroznej ochrane.. keby nekvitlo tak ju mam mozno aj ja v garazi.
Samanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod Milos66 » 12 Júl 2017, 20:44

Toto som nevedel. Vďaka za upozornenie.
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod romiadam » 12 Júl 2017, 21:07

Ja mam Mazdu 6, 2003, 1.8L a je na podbehoch a blatnikoch vykvitnuta.
romiadam
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod hpeter » 12 Júl 2017, 21:13

sedany uz vymreli , dneska su v mode morske prasiatka--hatchbacky,xovery :mrgreen: podobnost je cisto nahodna
Obrázok

Obrázok =
Obrázok
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+µfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX λ SR207 / L300 # STAX Ω SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LCLC 4H/100µ
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod elmoto » 12 Júl 2017, 21:18

Peugeot 306 ročník 1994 to je 23 rokov hrdza sa stale nevie prehriznúť cez kapotu :)

Teraz mám 207 9ročné dokončil som na nej dom a ta mrcha je nezmar.

Práve som prišiel na otcovej 206 ke 11 ročná idem dať spraviť stk a ek ide ako hodinky.

Dnes je v mode a pre bezpečnosť hlavne vyšie sedenie a nie utopeny pod pristrojovkou a hladiš cez volant. Príď si ku mne skusiť odjazdiť 3008, 308, 2008 a porovnáš.
brekekeeee
elmoto
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 38.03
Založený: 15.08.2011

Odoslaťod hpeter » 12 Júl 2017, 21:29

benefit vysokeho nastupovania je mi jasny, len proste mi je to vtipne ako sa meni doba a chute ludi
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod Samanko » 12 Júl 2017, 21:31

Elmoto, schvalne.. co hovoris na peugeot 301 ? Za tu cenu ..
Samanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod deepspace » 12 Júl 2017, 21:32

Ford Galaxy.. 6.5 rocny.. prehrdzavel na blato drziak vyfuku.. 8mm kulatina.. podvozok hrdza kam sa pozries.. ale len povrchova.., kasna bez naznaku hrdze.. ked som ho kupil pochopil som dve zname hlasky . Fordy su hrdzave uz v showroome a s Fordom sa naucis drzat volant dvoma rukami ;) ale aby som nehanil , inac je to skvele auto ;)
deepspace
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 18.05.2017

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Marek1975 a 6 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist