Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Nove auto

Nove auto

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Nove auto

Odoslaťod OHAJ » 15 Júl 2017, 13:05

Pet´o, čo sa čuduješ, zderú Ťa pri novotine i pri evidencii. Výsledkom úpravy ceny za prihlasovanie nového vozidla je evidentné navýšenie ceny pre vozidlá z väčším výkonom, napr. auto nad 254kW :arrow: 3900 EUR :oops: a keď ho nedajbože rozflákneš a nebudeš mať na opravu, ani na náhradné diely si ho nebudeś môcť ponechať, bo zákon je nastavený na šrotovanie :evil: iba ak by si použil dočasné vyradenie vozidla z evidencie vozidiel, ale predĺženie dočasného vyradenia vozidla z evidencie vozidiel je spoplatnené tiež úžernícky, napr.nad 10r. :arrow: 370 EUR ... po opätovnom zaradení vozidla do evidencie vozidiel je povinný v lehote do 7 dní vozidlo, ktoré nemá platnú technickú kontrolu vozidla a motorové vozidlo, ktoré nemá platnú emisnú kontrolu motorového vozidla, podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej a motorové vozidlo emisnej kontrole pravidelnej (pokuta za neplatnú TK a EK je 2×165 eur, čiže dokopy 330 EUR).
OHAJ
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 38.58
Založený: 01.05.2010

Odoslaťod elmoto » 15 Júl 2017, 13:13

hpeter napísal:cim dalej , tym viac pocuvam negativne veci na jazdenky. asi bude najlepsie nove auto.
lezat pod autom nepatri medzi moje hobby, ani garaz nemam...
dakujem lacnym novym autam za to ze kazia biznis hentakym hajzlom :thumbup:

zaujal ma komentar za drahe prehliadky,co sa vymiena (co zahrna)?
tipujem ze len olej..filtre a podobne ? za to pytaju 200€ ?

Prehliadka ta vyjde tak zhruba od 80 po 160 eur
Taka 1.2L 208ka ked si donesies svoj olej tak to mas za filter oleja, pelovy, kontrola vozidla, kontrola brzd a tlmicov, geometrie, praca cca tych 80eur.
brekekeeee
elmoto
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 38.19
Založený: 15.08.2011

Odoslaťod AndiCibula » 15 Júl 2017, 13:42

Čo budeš robiť s Imprezou ?
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.83
Založený: 29.11.2009

Odoslaťod Robio » 15 Júl 2017, 15:29

elmoto, no hej, poznam tu kontrolu auta v servisoch, taka kvalitna ze tyzden po kontrole ti prde remen. (sluzobny superb). Nehadzem ich do jedneho vreca ale je to podobne ako v restikach, tiez si nemozes byt isty odkial maju ingrediencie a nevies ci sa nahodou nejaky brigadnik zle nevyspal a spravil nieco nepekne s tvojim jedlom.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.
Robio
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 27.96
Založený: 11.09.2007

Odoslaťod OHAJ » 15 Júl 2017, 16:56

AndiCibula napísal:Čo budeš robiť s Imprezou ?

Dobrá otázka, momentálne zháňam prevodovku HJ - TY754VR1AA a zároveň vhodnú náhradu auta v podobe nejakého SUV 4x4. Auto z nízkym podvozkom proste na naše cesty nie, a pre rodinu je vhodnejšie s väčším kufrom,ale musí vyzerať k svetu - nechcem zrezaný zadok.
OHAJ
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod elmoto » 15 Júl 2017, 17:45

Robio a chleba si pecies sam. Maso si dochovas. Dom mas z hliny zo svojej zahrady... chod do lesa nehnevaj sa ale uz dristas. Si dokonaly neviem co robis v spolocnosti ludi. To ze ti prdol remen nuz chudak mechanik, ze je len clovek a urobil chybu a zanedbal to. Neobhajujem ho ale keby ti nevymenil olej tak uznam tvoje frflanie.
brekekeeee
elmoto
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod hpeter » 18 Júl 2017, 17:04

https://autobild.cas.sk/clanok/213850/d ... tove-auto/ daval som nafte este poslednych 10% nadeje, uz teraz nadobro nula :lol:
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+µfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX λ SR207 / L300 # STAX Ω SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LC 12H/1000µF
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 34.05
Založený: 16.06.2013

Odoslaťod Axwell » 18 Júl 2017, 18:47

No ako som uz pisal,

Tak myslim, ze tie pausaly na nove auta vychadzaju cenovo najlepsie pre dnesne typy aut, bezny hatchback, sedan nic drahe, 20% akontacia + mesacne nieco okolo 200€, rocne takto das za auto okolo 3-4k ano je to mozno vela, ale ked spocitas cenu auta a pocet rokov povedzme auto za 30k nove 1 mas v tomto pripade za 10 rokov splatene, ale ak beries na pausal, mas kazde 3 roky povedzme nove, cize za 10 rokov ich mas uz 4, v cene je vsak aj poistka + havarijna, platis len naftu/benzin a nejaka garancna prehliadka co mozes spravit aj v neznackovom servise pretoze zakon to dovoluje a pritom menis len olej, filtre pri autach do cca 3 rokov.

Druhe auto, pretoze aspon pre mna treba take auto na vikend, nieco vykonejsie, nieco do rezervy, tu by som kupil nieco co si dobre premyslim, benzin, s lepsou vybavou a asi dovoz z EU
Axwell
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.52
Založený: 28.02.2009

Odoslaťod OHAJ » 18 Júl 2017, 19:58

tiež nechcem ísť do nafty, benzín klasika, elektrina v podobe áut Tesla na to bežný Slovák nemá :ignore: a s LPG čojaviem, skôr keď už tak hybrid :?: čo sa týka toho dovozu z EU, ponuka skoro žiadna, dopyt obrovský :rolleyes: hlavne nesadnúť na lep autíčkarom, kvázidovozcom, ťavodojičom, či ako ich volať - napr. každý deň to isté auto pod cenu ( Bazoš Inzeráty č. 75289221 , č. 75389964 len pod rôznymi menami a číslami s otrepanou frázou "Nový olej Castrol EDGE 5W30 menený pri 60300 km. Nové aj všetky filtre. Max zachovalé a vo vozidle sa nikdy nefajcilo. 100 % tech. stav vozidla. 2 x klúc. Možná dohoda pri obhliadke vozidla !") a keď dám inzerát že "Kúpim ..." zahltia ma volania a správy, že kúpia ho - vysvetlovať ZDŠ že ja chcem kúpiť a nie predať je na dlhé trate :argue:
Obrázok
čo teda ? risknúť to a kúpiť najnovšie a plakat nad rozliatým mliekom
http://www.daciaclub.cz/forum-tema/chrasteni-50759
ak chrastí nové a servis to neuzná do záručnej opravy, tak potom :butthead: sa na takého autorizovaného predajcu,dovozcu či servis, obávam sa že dnešné autá sú všetky iba na pár rokov ako všetky spotrebiče EU a P.R.C. s plánovaným opotrebovaním :ignore:
OHAJ
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod hpeter » 18 Júl 2017, 20:31

Hybrid som pozeral tiez; yaris ~14€ :confused:
Statna dotacia tych par tisic plati iba na plug-in.. a to su dost nad 20€

Ohladom toho remena; bol viditelne poskodeny ? strapkal sa, popraskany? Ak ano, technik by to mal k nahrade. Ja by som si odfotil viditelne poskodenia (pred navstevou servisu) a odlozil do buducna.
Mne na zabozrutovi slzilo gufero -remen bol od oleja. Remen nemal viditelnu zavadu. Ale radsej som to dal vymenit. Jedina vazna vec pod kapotou.
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+µfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX λ SR207 / L300 # STAX Ω SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LC 12H/1000µF
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod elmoto » 18 Júl 2017, 21:24

Jedno Vám poradím. Vážne vyrobte a postavte si doma auto a servisujte si ho. Tú dokonalosť ktorú stvárňujete na svete medzi ľuďmi nenájdete. Každý robíte nejakú profesiu. Porozmýšľajte či ste ju vždy a stále vykonávali a konáte v takej dokonalosti ,že nik na svete nemôže nijako namietať na ňu a nenájde lepšie riešenie pre ňu alebo na nej chybu. :potlesk:

Pred nedávnom nám stačila škoda 105 za neskutočné drahé robotnícke peniaze. Dnes chcete vesmírnu loď za pár drobných.

Pre Boha sme len ľudia !!!

dovidopo
brekekeeee
elmoto
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod oravan » 18 Júl 2017, 21:25

no nič v zlom Daciu vôbec je to nepredajné auto
oravan
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 52.69
Založený: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odoslaťod hpeter » 18 Júl 2017, 21:58

hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod AndiCibula » 19 Júl 2017, 01:06

elmoto napísal:Jedno Vám poradím. Vážne vyrobte a postavte si doma auto a servisujte si ho.
Dá sa to brať aj za životný postoj a stav mysle. Ak nie som schopný si oservisovať komplet celé auto sám doma, tak nie som hodný toho auta.
V histórii nájdeš, aké auto mám. :lol:

Čo takto Lada Niva ? Asi jediné novodobo vyrábané auto, ktoré by som kúpil ako prvomajiteľ.
http://www.lada.cz/nabidka-vozu/33-lada ... -3-dverova
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.83
Založený: 29.11.2009

Odoslaťod hpeter » 19 Júl 2017, 09:01

elmoto napísal:Jedno Vám poradím. Vážne vyrobte a postavte si doma auto a servisujte si ho. Tú dokonalosť ktorú stvárňujete na svete medzi ľuďmi nenájdete. Každý robíte nejakú profesiu. Porozmýšľajte či ste ju vždy a stále vykonávali a konáte v takej dokonalosti ,že nik na svete nemôže nijako namietať na ňu a nenájde lepšie riešenie pre ňu alebo na nej chybu. :potlesk:

Pred nedávnom nám stačila škoda 105 za neskutočné drahé robotnícke peniaze. Dnes chcete vesmírnu loď za pár drobných.

Pre Boha sme len ľudia !!!

dovidopo
Neviem preco zrovna takato reakcia, nikto menovite na teba nenadava.
Ano sme len ludia, ale.. taky priklad z praxe. Jeden typ tsi mal poddimnezovanu retaz, par desiatok tis.km a vznikol potom velky problem. Ze vraj VW mal snahu v niektorych pripadoch preniest bremeno opravy motora na majitelov aut (zly styl jazdy.. :rolleyes: ) Ludia-neludia, vzdy sa najde niekto co ta s radostou odrbe, a vtedy ti ani Boh nepomoze.
AndiCibula napísal:Ak nie som schopný si oservisovať komplet celé auto sám doma, tak nie som hodný toho auta.

Veru majitelia rx8 sa nachadzali v hlupej situacii, mazda servisy sk cz nevedeli co s wankelom.
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod xmilos » 19 Júl 2017, 11:14

hpeter napísal:Ze vraj VW mal snahu v niektorych pripadoch preniest bremeno opravy motora na majitelov aut (zly styl jazdy.. )

zial toto platilo pre "vychodny" blok. Sudruhom z D sa to riesilo v ramci zaruky.
Pruser, kde sa ukazalo, aki sme pre EU "partneri".

Este vacsi pruser bol, ked zjavnu vyrobnu vadu ( alebo umysel ) urcitych koncernovych FSI motorov riesili ako zarucnu opravu vymenou motorov za nove, ale iba v USA, v Eu nie.
xmilos
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 04.05.2011

Odoslaťod hpeter » 20 Júl 2017, 14:52

alois napísal: Ak viem, že olej v pohode vydrží dva roky, či 25 000 km a ja musím bez ohľadu na najazdené kilometre meniť po roku olej, je to len biznis. Detto palivový a vzduchový filter. A nejde iba o materiál, ale aj hodiny automechanika.

Videl som kedysi test na longlife oleje; dopadlo to tak ze po 30000 v motore bola "zelatina/voda" (podla typu paliva). Aditiva v oleji pri tych teplotach a km prestali fungovat . Zaver bol taky ze radsej lacny olej a castejsie. :pain:
Samanko napísal:hpeter Videl si noveho Civica sedan ? Silnemocnoppckrasne auto :) (zase, moj nazor :) )

kedze bez bryli houno vidim, moznost "puncochace, pistol a banka" velmo nepripada do uvahy 8)

xmilos-- ono aj tie TUV statistiky spolahlivosti DE su castokrat vtipne. Staci si pozriet inu napr z GB a cisla sa zazracne menia
----------------
http://www.zdruzenie-sova.sk/clanek/sova-v-auto-bilde-podvodnici-obisli-zakon-a-stacaju-km-dalej-4740
http://www.zdruzenie-sova.sk/clanek/tomas-zdechovsky-podvody-s-upravou-kilometrov-rezonuju-celou-europskou-uniou-4756
http://www.zdruzenie-sova.sk/kriminalita-v-oblasti-nakupu-a-predaja-ojazdenych-automobilov-na-slovenskom-trhu-s11
sa predbiehaju kto stoci viac :finga:
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod OHAJ » 23 Júl 2017, 16:07

Interval výmeny oleja závisí od toho , či jazdíte hlavne v meste alebo po diaľnici. Pokiaľ jazdíte hlavne v meste je dobré olej meniť isto skorej. Navyše väčšina olejov má životnosť 2 roky, olej zostarne a správne nemaže !
Mńa by skôr zaujímali rady, porovnanie rovnakej kubatúry BENZÍN vs DISEL - do čoho ísť ? či tá naša nafta na čerpaćkách v zime nekryštalizuje, filtre a katalyzátory či neodchádzajú po záruke a pod. ?
OHAJ
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod xmilos » 23 Júl 2017, 20:24

Aaaa vecna tema D vs B :--) ( pochopitelne porusujuca pravidla tphto fora)
mno kedze aj motorom sa nevyhla "planovana zivotnost", tema D vs B uz nie je tak dolezita ako kvalita motora. Mno a to nevies pri novinkach.
Ak chceme porovnat aspon trochu porovnatelne, tos maly priklad:
kokta I s 1.9 TDi a 1.8 B. Tu je volba jednoznacna v prospech D. Spotreba, zivotnost. Mno nastupom DPF filtrov sa situacia zmenila v prospech niektorych B. Ale ako som pisal hore, aj v B sa najdu pikosky.
Na zaciatok: zvazil bych - vyhol sa malym objemom s velkym vykonom.
xmilos
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 04.05.2011

Odoslaťod martin knocik » 23 Júl 2017, 21:21

Motor nie je všetko, dôležitý je aj podvozok. Ak chcete šetriť vlastnú chrbticu (vela profi šoférov ma na stare kolena problémy s chrbticou) na slovenských cestach, tak je potrebné sa vyhnuť vačšine nemeckých aut - ich primitivne tvrdé slabo odpružené podvozky (šetrenie na podvozku nie je viditelne hned na prvy pohlad) nie su stavane na slovensky tankodrom. Operacia chrbtice je drahšia než fungl nová oktavia.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí
martin knocik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 26.81
Založený: 23.01.2008

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist