Lineárne vedenie s rotáciou

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa Radus » 17 Júl 2017, 23:02

Zdravím, viem že to nieje veľmi z elektro, ale potreboval by som zohnať nejaké lineárne vedenii ktoré by malo uvoľnenú rotáciu, čiže v smere posuvu aby dokázalo aj sa trošku naklopiť (ako na obr...). Problém je v tom že rám ktorý bude na nich uložený mi bude robiť priehyb pár milimetrov (práve v smere kolmom na vozíky), čo by ale nevadilo, ale ak tam dám lineárne vedenia, tie sa to budú snažiť zachytiť a puknú...lebo sily v nich budú enormné... Ak by som však povolil rotácie, vozíky by neboli týmto priehybom zaťažené... (No teoreticky, lebo ešte musím jednu stranu uvoľniť na posun) No a mali by byť trochu heavyduty, potrebujem na tom povoziť pár ton :)
Ďakujem za nápady.
R.
Prílohy
linear.JPG
linear.JPG (18.47 KiB) 2059 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa misocko » 17 Júl 2017, 23:27

kedze som prave dnes videl nieco taketo u nas v robote na forme, hned ma to napadlo:
https://www.hennlich.sk/produkty/linear ... -2755.html
alebo
http://www.cncprislusenstvo.sk/ako-na-s ... e-vedenia/
a samozrejme ovela viac na googli
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa Radus » 17 Júl 2017, 23:39

Ďakujem, niečo také som našiel, ale nič s takou nosnosťou ktorú by som potreboval ja. Potrebujem niečo naozaj...veľké :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Júl 2017, 00:02

Co sa nekontaktujes priamo s vyrobcami tych linearnych lozisk nech ti poradia ci maju nieco. Ak nie potom sa musis obratit na zakazkovu vyrobu spominaneho linearneho vedenia, alebo zabranit priehybu.

Asi to nepotrebujes na prevoz furiku hnoja z jednekj strany zahrady na druhu, tak tu sa to potom musi riesit profesionalne.

Mysli aj na bezpecnost, nie ze sa stane to, ze kupis/namontujes tam zle linearne lozisko, pukne "cele sa to vytrhne" to a cely ten x tonovy vozik niekoho rozpuci.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa Radus » 18 Júl 2017, 00:06

som si toho vedomí, len som chcel vedieť či tu náhodou niekoho niečo nenapadne. Prepočítavanie a bezpečnosť je samozrejmosť, to mi vravieť nemusíš.
Priehybu zabrániť nedokážem, je to proste dôsledok konštrukcie a práce stroja. Ak zabrániš priehybu, stúpne ti napätie v konštrukcii...
No to už je o inom...
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa straciam » 18 Júl 2017, 05:22

ved su aj podoprete tyce po celej svojej dlzke. a voziky na nich ti dovolia urcity naklon do oboch stran.
http://www.caucau.sk/mechanicke-diely/l ... -tyc-sbr20
robia sa aj vacsie priemery tyci s vacsou nosnostou. aj priemer 40mm . ale to uz musis zhanat inde.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa clim-ber » 18 Júl 2017, 07:19

Radus napísal:som si toho vedomí, len som chcel vedieť či tu náhodou niekoho niečo nenapadne. Prepočítavanie a bezpečnosť je samozrejmosť, to mi vravieť nemusíš.
Priehybu zabrániť nedokážem, je to proste dôsledok konštrukcie a práce stroja. Ak zabrániš priehybu, stúpne ti napätie v konštrukcii...
No to už je o inom...

Osobne si myslim, ze ak aj niekto robi vedenie/ulozeniev s moznostou natocenia v takej velkosti, tak ho urcite nezaplatis. Radsej opis tu svoju uzasnu aplikaciu a nieco sa mozno podari navrhnut.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa Radus » 18 Júl 2017, 22:24

Viac menej poriešené, poprosím uzamknúť a vymazať. Naozaj to tu nepatrilo, ospravedlňujem sa. R.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Lineárne vedenie s rotáciou

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Júl 2017, 01:14

Nic sa nestalo. Dal si to do volnej temy. Nie je dovod preco to mazat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok