Informatika TUKE

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Adriana
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Aug 2017, 20:13

Informatika TUKE

Príspevok od používateľa Adriana » 10 Aug 2017, 20:32

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je tu niekto, kto vyštudoval Informatiku na TUKE a či by mi vedel povedať odpovede na pár otázok. Ide o to, že by som sa tam chcela prihlásiť, ale mám už vyštudovaný úplne iný odbor (PhD) a maturovala som ešte v čase, keď nebol monitor, ale nie z matematiky. Vtip je v tom, že som ju mala rada, aj som ju vedela na strednej, iba som si vybrala odbor, ktorý ma ťahal viac. Darilo sa mi v ňom, ale teraz by som chcela vyštudovať Informatiku (predsa len, viac príležitostí, zo zamestnania sa dá vyberať). Myslíte si, že mám šancu? Koľko sa hlási na odbor a koľko z toho sa príjme? Aký počet bodov je ešte prijateľný? Podľa tabuliek to vyzerá, že nebudem mať veľa bodov :( . Mám už teraz cvičiť matiku? Ktoré knihy by ste mi odporúčali naštudovať? Som odhodlaná tvrdo pracovať na tom, ale najprv by som musela dostať príležitosť a to neviem, či príde. :|
0

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa Mat77 » 10 Aug 2017, 20:51

Ahoj,
Aktuálne som skočil prvý stupeň, no na začiatok musím povedať, že od toho zázraky nečakaj. Samozrejme, škola pri hľadaní práce pomôže, no mojich chabých skúsenostiach zo zamestnávateľmi sú vedomosti oveľa dôležitejšie. Overia, na akej úrovni viem to, čo je pre nich zaujímavé, škola je až druhoradá, preto by som na tvojom mieste o tomto ešte pouvažoval.

Už pár rokov sa prijímajú všetky prihlášky, neskôr sa to trochu pretriedi, ale tých 70-80% u nás skončilo Bc.. Čiže myslím, že ak máš záujem, nebudeš mať problém.

Matika nebola veľký problém, po gymnáziu by som povedal primeraná. Existuje zbierka úloh na prímačky ktoré nie sú, no to je viacmenej stredoškolské učivo. Čím ďalej sa predmety typu matika a fyzika zľahčujú, my sme mali 3 semestre mat a 2 fyz, teraz je už len 2 a 1. Konkrétne aktuálne predmety, aj ich osnovy si vieš pozrieť na http://maisportal.tuke.sk/portal/studijneProgramy.mais

Ak máš konkrétne otázky, kľudne sa pýtaj.
0

Adriana
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Aug 2017, 20:13

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa Adriana » 10 Aug 2017, 21:38

No, tak to si ma potešil :) Zázraky nečakám, ale poznám niekoľkých ľudí, ktorí vyštudovali ešte v rokoch cca 2004 a nikto sa nesťažuje (majú veľmi dobré miesta). Pokiaľ viem, zamestnávatelia sami oslovujú absolventov tohto odboru (dnes mi to povedal jeden programátor) a myslím si, že škola je v tomto smere dôležitá, aspoň približne Ti ukáže cestu. Keďže nie som z tohto fachu, na orientáciu v odbore by mi to, myslím, pomohlo. A keďže som pracant, snažila by som sa vedomosti prehĺbiť sama, ak by sa dalo.
0

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa Mat77 » 10 Aug 2017, 22:20

Samozrejme, zo školy budeš mať taký všeobecný prehľad, určite budeš mať jasnejšie ktorá oblasť ťa zaujíma, ale ani jednu sa bez svojho záujmu, resp. ak sa o to nebudeš zaujímať mimo, nenaučíš k svojej spokojnosti. Naozaj to je taký základ, zo všetkého niečo, ale nič poriadne.

A máš pravdu, firmy sa o nás celkom zaujímajú.

PS: Výnimkou sú možno siete, kde ak máš záujem, vieš sa dostať až k Cisco CCNP a povedal by som, že to je podané lepšie ako v týždňových kurzoch, kde nie je čas na nič.
Jasné že aj programovať sa naučíš slušne ak o to budeš mať záujem.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa budvar10 » 11 Aug 2017, 08:42

Matematika je na takejto škole veľmi dôležitá (okrem iného aj v živote). Ja som tam študoval v čase, keď matika bola fakt tvrdá. Dnes je to len slabý odvar. Matematika však nie je to jediné, ale chápem tie obavy. Čo je však najdôležitejšie, to je odhodlanie. Ak ho máš, ako píšeš, nemôže ťa nič zastaviť. Priniesť nejakú obeť za dosiahnutie cieľa je potom maličkosť. Navyše, ak už máš vyštudovanú nejakú vysokú školu, je to veľká výhoda, že vieš čo a ako.

Na prijímací pohovor stačí normálna stredoškolská matematika, ktorá sa vyučuje (alebo vyučovala? :) ) na gymnáziách. Kníh je k tomu neúrekom vrátane všelijakých kompendií.
0

Adriana
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Aug 2017, 20:13

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa Adriana » 11 Aug 2017, 21:16

Tiež si myslím, že matematika je dôležitá aj všeobecne. Trošku na nej popracujem a verím, že mi to odhodlanie ostane. Ďakujem vám všetkým za odpovede. Ste super :thumbup:
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa peterple » 12 Aug 2017, 10:41

Ja by som to s tou matematikou zas až tak dôležito nevidel. Na 99.999% toho čo som kedy robil som vystačil s trojčlenkou. Iste ak chce niekto robiť sw na rozpoznávanie obrazu tak možno áno a možno aj nie. Rozpoznávať obraz dokáže aj mucha čo ma tu teraz otravuje. A jej riadiaca sústava tej matematiky asi neurobí veľa.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Informatika TUKE

Príspevok od používateľa juraj77 » 12 Aug 2017, 10:44

ja by som tú muchu nepodceňoval.....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Napísať odpoveď