Nabíjanie tabletu

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Sep 2017, 14:49

Zdravím, dostal som tablet Huawei MediaPad T3 10" LTE. Čo ma najviac zarazilo je, že k nemu dali obyčajnú 1A nabíjačku. Neviem či šetrili ale vzhľadom k veľkosti tabletu a kapacity batérie 4800 mAh mi to prišlo až absurdné. Používanie na plnom jase a súčasné nabíjanie je doslova nemožné, lebo baterka sa vtedy aj tak vybíja, len pomalšie. Tak som spravil zopár testov s mojimi ostatnými nabíjačkami, z čoho budú vyplývať moje nasledujúce otázky.

Originál nabíjačka:
Obrázok

Napätie je vždy 5,0-5,1V a prúd okolo 800-900mA


Nabíjačka Lenovo 1,5A
Obrázok

Napätie pri nabíjaní bolo medzi 5,2-5,3V a prúd okolo 1,1-1,2A


Úplným víťazom môjho testu sa stala 2A nabíjačka od Samsungu:
Obrázok

Avšak tu ma zarazila jedna vec. Prúd bol okolo 1,5A (zrejme maximum ktoré si ten tablet zoberie, prípadne maximum dané úbytkom napätia na kábli), ale napätie bolo až 5,5V. Preto sa chcem spýtať, či je to bezpečné používať dlhodobo takéto napätie. Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa misocko » 10 Sep 2017, 15:28

Nabijanie si kontroluje elektronika baterie. Myslim ze nieje problem nabijat to tymto. Avsak odporucam kvalitny konektor a kontrolovat ci sa neprehrieva ten konektor. Manzelke na telefone vypalilo display pri konektore. Nabijaci prud mala az 2A.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa Edgar » 11 Sep 2017, 20:26

To viem, skôr sa obávam o tú elektroniku pred batériou
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa alidedko » 11 Sep 2017, 20:31

O tu sa neboj.

Samsung nabijacky su paradoxne (akokolvek mam odpor k tej znacke) najlepsie, ktore som mal v rukach.

Maju vystupne napatie zavisle na odoberanom prude, cim viac cucnes, tym viac dvihne napatie kvoli ubytku na kabli a konektore :) kto neveri, nech si vyskusa, my sme to testovali dostatocne dlho.

Potom si zmeraj napatie aj vnutri za konektorom, s beznym kablom tam pri 1-1,5A nikdy 5,5V mat nebudes :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa amater63 » 11 Sep 2017, 21:05

Ahoj,v tabletu mám tohle a 1- Ampérovou nabíječku. I když ti to nepomůže,ale je to informace.
Prílohy
SAM_0362.JPG
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Sep 2017, 22:33

Edgar,
Čím vyšší nabíjací prud, tým kratšia životnosť baterky.
Ja osobne by som používal tu Samsung nabijacku, len keď potrebuješ tablet rýchlo nabit. Inak ostal pri pôvodnej nabijacke.
Z eBay nekúpiš rovnako kvalitnú novú baterku do tabletu. Len u autorizovaného predajcu môžeš si byť 100% istý že kupuje rovnako kvalitnú baterku. A u nich baterky stoja omnoho viac ako na ebay. Takže tak.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nabíjanie tabletu

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Okt 2017, 00:38

alidedko napísal: Maju vystupne napatie zavisle na odoberanom prude, cim viac cucnes, tym viac dvihne napatie kvoli ubytku na kabli a konektore
Ach jasné, toto mi vôbec nenapadlo že ja som napätie meral iba na výstupe z nabíjačky a nepočítal som s úbytkami aj z tohto hľadiska, dáva to logiku :thumbup:
romiadam napísal:Edgar,
Čím vyšší nabíjací prud, tým kratšia životnosť baterky.
Ja osobne by som používal tu Samsung nabijacku, len keď potrebuješ tablet rýchlo nabit. Inak ostal pri pôvodnej nabijacke.
Samozrejme, používam vždy originál, len nechápem že tam nedali aspoň 1,3A nabíjačku ako som mal k predošlému tabletu od Asusu ktorý bol ešte o polovicu lacnejší a bol iba 7". A predlžovanie životnosti batérie takýmto spôsobom mi nepríde úplne ideálne zo strany výrobcu keďže tým takmer úplne znemožňuje používanie pri nabíjaní
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok