Skúsenosti - transporter T5

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Sep 2017, 19:24

Hola!

Kúpil som za dobrý peniaz VW Transporter T5, 2,5 TDI (5 valec, rozvodové kolesá), 403 000km. Auto je pomerne zachovalé, bolo pravidelne servisované, skrátka služobné.
Čo sa týka vecí, ktoré si človek všimne ako prvé, tak riadenie nemá vôlu, rýchlosti idú nahadzovať hladko, kulisa nezadrháva, spojka chodí tiež hladko, kultivovaný chod motora, ešte má parádny ťah.

Chcem sa spýtať, vzhľadom na najazdené km, čo môžem očakávať, že začne odchádzať. Pri 300k bola menená dvojhmota, v máji bola doplnená klíma a nejaký servis - bolo cítiť výfuk v kabíne, výmena tesnenia pod výfukom. Pri 70k bolo menené turbo - bolo cítiť výfuk v kabíne. Chcel by som, aby ešte vydržal aspoň 200k, čo by nemal byť problém, ak bude o motor starané.
Slabinou týchto áut boli vraj ložiská náprav - tie boli menené, potom mi niekto vravel o vstrekovačoch, že tie ľúbili tiež púšťať (pomerne drahá záležitosť, keďže ich je tam 5...)

Čas ukáže, či som urobil dobre, ale ja som spokojný - pohodlné vozenie, 2,5l 5valec je príjemný spoločník na ceste, auto je naozaj veľmi živé, na dodávku sedí na ceste dobre, na týchto 5valcoch som sa viezol pár krát a vždy ma jazda oslovila, preto som chcel vyslovene tento model. Len ma najviac zaujíma, na čo pripraviť peniaze :)

Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa hpeter » 24 Sep 2017, 19:51

Neviem, vstreky ked slzia tak sa to riesi vymenou medenych podloziek (?opravte ma) , potom len asi repas/nove vstreky?. To by niekto so stolicou na vstreky mal byt schopny ohodnotit v akom su stave. Cenu si pozri na autokelly
Slovenska nafta stoji za houno, vif diesel treba dat. Alebo pumpovat v at. Lacny olej a casto, je lepsie ako naopak. https://auto.pravda.sk/jazdene-auta/cla ... 25-r5-tdi/ gugel :pain:
Prílohy
AKVAG_038198051C_A_L.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa misocko » 24 Sep 2017, 20:28

odporucam dieselforum.cz ... (tu je viec elektrikarov , tam motoristov :) )
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Sep 2017, 21:12

Možno sa tam ozvem, ale aj tu je dosť fundovaných odborníkov, zaujímam sa viacmenej iba tak "pomimo", kvôli tomu sa nechcem registrovať.

Každopádne vďaka za tip :)

hpeter: časom ich dám skontrolovať, zatiaľ je to asi aj zbytočné, motor ide ako hodinky. VIF myslíš aditívum?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa misocko » 24 Sep 2017, 22:00

kupil si TDI PD od koncernu
je cas zaregistrovat sa aj tam , skor ci neskor to pride, a je to zadarmo :D
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa enigma » 25 Sep 2017, 04:37

nedávaj žiadne aditíva , ak doteraz neboli používané . tankuj iba a iba na silnejších čerpačkách , ako OMV , Schell a Slovnaft . žiadna Breda , Jurki a podobné . pri každej výmene oleja použi aj " engine cleaner " . inak by nemal byť problém ....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Sep 2017, 18:37

Drakoush napísal: VIF myslíš aditívum?
hej. bol robeny aj rozbor na test. motore, ma dobre cistiace, mazne schopnosti-oteruvzdornost (a anti-tuhnutie v zime) to je dolezite pre vysokotlake systemy - napr common rail je haklivy na kvalitu nafty
(bodaj by nie pri takych tlakoch > 1000bar)

na margo drahsieho tankovania asi tolko ze bol pred rokmi robeny test, kde porovnali rovnaku pumpu v cz +de.
miera aditivacie ; premium cz = standard de.... :butthead: od vtedy neverim nikomu, sme pre nich odpad.
misocko napísal:
ceska hospoda napísal: echt hustá pětipístová kára f dechtu ty voe,ten kruťák - ses posral... jo, takova kára není pro důchodce s berlemi, voe..
:lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Skúsenosti - transporter T5

Príspevok od používateľa Milos66 » 25 Sep 2017, 18:59

premium cz = standard de.... :butthead:

Skor takto

premium cz = kurenarska nafta de
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď