TV sa sám vypína

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa odaros » 17 Okt 2017, 20:10

Švagriná má takýto problém, náhodne ale dosť často sa jej stáva, že sa jej vypne TV LED Samsung cca 5 ročný, keď sa napríklad, zmení smer otáčania pračky a TV sa vypne, alebo vypne niekde svetlo, či vytiahne nabíjačku od mobilu zo zásuvky a TV sa vypne, ale nie stále ale dosť často, už som podoťahoval kontakty na ističoch.
V ďaka za rady.
0
Naposledy upravil/-a odaros v 18 Okt 2017, 21:09, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Okt 2017, 20:14

Zmení smer otáčania čoho?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa oravan » 17 Okt 2017, 20:15

zajlimavé no začni z tým že si zoženieš schému od zdroju a potom merať bude treba lebo z takým niečim som sa nestretol
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa juraj77 » 17 Okt 2017, 22:05

odaros

V prvom rade zisti či je problém v TV alebo v inštaláci, napríklad tak že zapojíš TV na predlžovačku a druhý koniec zástrčky zapojíš v inej miestnosti
Možno by si mal podoťahovať aj všetky zásuvky
alebo vezmi si TV k sebe a pozoruj či sa chová rovnako
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Marek1975 » 17 Okt 2017, 23:41

problem mozes mat v:

1. elektroinstalacii - niekde vznikne spicka na ktoru moze reagovat prepetova ochrana zdroja TV
2. napetovych vykoyvoch - menej pravdepodobne, nakolko pulzny zdroj tv dokaze pracovat v dost sirokej skale napeti

teraz ma napadla taka vec, opravte ak ma ak sa mylim... z laickeho hladiska - pri zapajani niecoho (adapter, predlzvaci privod...) vznika napetova spicka, ktora je sprevadzana kratkym preskokom vyboja... nemoze to byt podla tej moznosti c.1 co som spomenul?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa oravan » 18 Okt 2017, 00:03

Ako tu to čítam tak závada môže fakt byť v inštalácii alebo priamo v zásuvke v kontaktoch vydlice či priamo v šnúre ale čo znamená ak ho otočí vtedy no ok privod do TV ale nabíjačku či svetlo ide z jedného istenia či z fázy neviem ako to máš doma no a k samemu TV tam je zdroj riešený tak že mu nemôže vadiť to že sa zapne svetlo či nabíjačka k mobilu veď je to blbosť pri výpydku sieete a okamžitom nahodení TV ani nezaregistruje výpadok teda môže ale vtedy pustí zdroj a v tomto prípade sa to nestane
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Okt 2017, 07:47

Tiež neviem dešifrovať to - zmení sa smer otáčania... satelitu? prepínania kanálov?...?

Napadá ma, či to nerobí len pri manipulácii s dialkovým ovládačom, vtedy by možno nejaká odpadnutá spínacia plôška,potulujúca sa pomedzi meandre mohla vyvolať iný povel, ako zamýšlaný.

1. Vyskúšal by som nemanipulovať dlhšiu dobu s DO a čakať, či to aj tak urobí,prípadne prepínať len tlačítkami na zariadení.
2. Skontrolova pre istotu , či nie je aktivovaná predvolba automatického vypínania po určitom čase.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Okt 2017, 10:24

Stretol som sa pár krát s podobnou závadou. Sieťová vidlica išla do TV až moc ľahko - bez mech.odporu kontaktov.Pri manipulácii s káblami za TV niekedy až vypadla . Treba vymeniť prívodný kábel,alebo kliešťami "doprasiť" - prihnúť kontakty,aby lepšie sedeli.Podobná vec môže nastať pri spojení vidlice s dvomi kolíkmi v zásuvke (bez PE) . Hlavne u tých,ktoré majú kolíky z 2/3 izolované. Po úplnom zasunutí do zásuvky sú už kolíky tak hlboko,že sú mimo kontaktov v zásuvke,alebo tesne na hrane. Samozrejme závada môže byť ,aj ako píšu predomnou - "rozhrkanou" zásuvkou/inštaláciou... treba pouťahovať spoje.
(raz mi skoro doslova zhorelo video (panasonic) kvôli sieťovej šnúre - dvojvidlica ako na prenosné MGF. Na konektore do videa bol špatný kontakt a šnúra začala horieť plameňom. 8O pozerám,že čo sa za videjkom vysvecuje 8O ..ešte že som bol doma.Kupodivu/chválabohu to video prežilo bez ujmy...aj barák)
Tiež je zaujímavé, že takéto "nabrnkávanie" na sieťovom prívode TV zatiaľ "prežíva" bez ujmy. Zvykne odstreliť usmerňovač na vstupe.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Okt 2017, 18:33

mr.dred napísal:Podobná vec môže nastať pri spojení vidlice s dvomi kolíkmi v zásuvke (bez PE) . Hlavne u tých,ktoré majú kolíky z 2/3 izolované. Po úplnom zasunutí do zásuvky sú už kolíky tak hlboko,že sú mimo kontaktov v zásuvke,alebo tesne na hrane
Nemožné. Tie vodivé časti na kolíkoch sú presne vymerané tak, aby doliehali na kontakt v zásuvke celou plochou. Ak si sa s týmto stretol, bola chybná zásuvka a nie šnúra (ak odmyslím čínske šnúry). A tá "2/3" izolácia má svoj význam, aby sa znemožnilo dotknutie kontaktov prstom počas zasúvania do zásuvky.
mr.dred napísal:Stretol som sa pár krát s podobnou závadou. Sieťová vidlica išla do TV až moc ľahko - bez mech.odporu kontaktov.Pri manipulácii s káblami za TV niekedy až vypadla . Treba vymeniť prívodný kábel,alebo kliešťami "doprasiť" - prihnúť kontakty,aby lepšie sedeli.
Tu vidím tiež problém viac v prítlaku kontaktov v zásuvke, než v zahnutí kolíkov na vidlici...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa miroja » 18 Okt 2017, 18:45

Chlapi, radite len taky fukot... :)
Urcite sa tu objavilo plno dobrych rad, ale mne akosi stale nie je jasne co myslel autor touto formulaciou:
odaros napísal:....náhodne ale dosť často sa jej stáva, že sa jej vypne TV LED Samsung cca 5 ročný,keď sa napríklad, zmení smer otáčania a TV sa vypne,alebo vypne niekde svetlo...
Ako ste to pochopili? Lebo autor temy od zalozenia vlakna zatial nereagoval ani na rady, ani na otazku od Drakoush-a .
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Okt 2017, 19:07

Edgar napísal:Nemožné. Tie vodivé časti na kolíkoch sú presne vymerané tak, aby doliehali na kontakt v zásuvke celou plochou
tu sa len pousmejem hádať sa s tebou nebudem... keby som nezažil - nehovorím.
Edgar napísal:Tu vidím tiež problém viac v prítlaku kontaktov v zásuvke, než v zahnutí kolíkov na vidlici
mal som na mysli EURO zásuvku/zástrčku na šasi TV. Ako by si vyriešil napruženie kontaktov ???
Prílohy
Bez názvu.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Okt 2017, 20:05

mr.dred napísal:mal som na mysli EURO zásuvku/zástrčku na šasi TV. Ako by si vyriešil napruženie kontaktov ???
Sorry, zle som pochopil, myslel som že je tiež reč o zásuvke na stene. Tam je pravda, že sa to stáva na tých šnúrach, ale aj to iba pri nejakej nadmerne častej manipulácii s nimi. A napruženie kontaktov je dosť ťažko realizovateľné
mr.dred napísal:tu sa len pousmejem hádať sa s tebou nebudem... keby som nezažil - nehovorím.
Nepísal som, že si to nemohol zažiť... "Nemožné" v zmysle, že to vôbec nie je bežný jav a keď sa to stane, tak bude príčinou chybné vyhotovenie jedného z komponentov.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Okt 2017, 20:17

miroja napísal:Chlapi, radite len taky fukot... :)
Urcite sa tu objavilo plno dobrych rad, ale mne akosi stale nie je jasne co myslel autor touto formulaciou:
odaros napísal:....náhodne ale dosť často sa jej stáva, že sa jej vypne TV LED Samsung cca 5 ročný,keď sa napríklad, zmení smer otáčania a TV sa vypne,alebo vypne niekde svetlo...
Ako ste to pochopili? Lebo autor temy od zalozenia vlakna zatial nereagoval ani na rady, ani na otazku od Drakoush-a .
ako? nuz jednoducho, predmetny TV je vybaveny tak ako ten moj 3D 40" samsung otocnym stojanom, cize je mozne zmenit pozorovaci uhol TV jeho horizontalnym natočenim :)

ps: autor dokedy kukne do temy, my uz ho budeme mat opraveny :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa miroja » 18 Okt 2017, 20:19

Tak teraz uz "vsjo jasno, zacem bukvy" :-)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Okt 2017, 20:21

:wink:
Edgar napísal:A napruženie kontaktov je dosť ťažko realizovateľné
zato som to uviedol,ako tomu možno pomôcť
mr.dred napísal:Treba vymeniť prívodný kábel,alebo kliešťami "doprasiť" - prihnúť kontakty,aby lepšie sedeli.
Edgar napísal:Tam je pravda, že sa to stáva na tých šnúrach, ale aj to iba pri nejakej nadmerne častej manipulácii s nimi.
a stalo sa mi aj u nového zariadenia - konkrétne na mojej novej plazme LG pred rokmi ... tak som ho hneď preventíne "doprasil" :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa odaros » 18 Okt 2017, 21:11

ospravedlnujem sa , má to byť smer otáčania práčky :rolleyes:

len teraz som sa sem dopracoval, skúsim ešte poriešiť tie káble a zásuvky, čo sa týky ovládača, bol som tam, s ním sa nemaanipulovalo , len som pár krát skúsil vypnúť a zapnúť svetlo a pri asi treťom pokuse sa TV vypol
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Okt 2017, 21:16

uslo mi daco?
ospravedlnujem sa , má to byť smer otáčania práčky :rolleyes:
co ma pracka s TV? mas polozeny TV na pracke? 8O 8O 8O
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Okt 2017, 21:24

Marek1975 napísal:co ma pracka s TV?
predsa prinajmenšom spoločný nulák v rozvádzači.. samozrejme a s ostatnými spotrebičmi.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Okt 2017, 21:33

mr.dred napísal:
Marek1975 napísal:co ma pracka s TV?
predsa prinajmenšom spoločný nulák v rozvádzači.. samozrejme a s ostatnými spotrebičmi.
to beriem, ale precitaj celu vetu
ospravedlnujem sa , má to byť smer otáčania práčky
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Okt 2017, 21:41

čítal som.. pri každom zábere motora práčky vľavo/vpravo tam niečo hapruje... volný nulák/fáza .. možno v rozvádzači,alebo v prechodových zásuvkách... nevieme akú má elektroinštaláciu.. strielame naslepo :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok