Prevodník coaxial SPDIF na TOSLINK optical

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Prevodník coaxial SPDIF na TOSLINK optical

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Okt 2017, 22:07

Mám problém so zemnou slučkou po výmene sat.prijímača, ktorý nemá optický výstup, len coaxial ( AMIKO IMPULSE SAT). Po pripojení cez coaxial-SPDIF do receiveru dochádza k nežiadúcemu 2x vypnutiu obrazu na TV pri zapnutí receiveru . Mám obavu,aby sa niečo nepoondilo. Optika by to bezpečne oddelila.
Nepovaľuje sa niekomu doma takýto prevodník ? ( viem že aliexpress a ebay má toho plno,ale nemám kartu,ktorou by som to uhradil a otravovať niekoho...)
Nedal by sa nejakým jednoduchým spôsobom dobastliť optický výstup priamo do satelitu ? Konektor na TOSLINK by som vybral z nejakého starého SDéčkového satu čo mám doma.

-- Spojený príspevok 18 Okt 2017, 22:59 --

niečo som našiel.. že by to šlo previesť tak jednoducho ?
Prílohy
schematic.png
schematic.png (3.35 KiB) 614 zobrazení
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Prevodník coaxial SPDIF na TOSLINK optical

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Okt 2017, 00:04

Vybral som zo satelitu (Opticum) Toslinkový konektor - bol extra, prepojený s hlavnou doskou dvojžilovým káblom s tienením. Označenie pinov konektora na hl.doske:
1 - GND
2 - +5V
3 - SPDIF
Zrejme driver na LEDku je už vnútri toho Toslinku ,keď tam ide aj napájanie (nechcem to rozoberať/poškodiť).
Zajtra to skúsim naimplantovať do toho Amika, či to bude "blikať!
Prílohy
Bez názvu.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Prevodník coaxial SPDIF na TOSLINK optical

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Okt 2017, 18:13

:applause: Toslink už blikoce - prenos zvuku optikou funguje. Pripojenie bolo celkom jednoduché - aj keď nie na moje oči,ale s lupou som to zvládol :rolleyes: Konektor (z obrázka) som pripojil pri RCA coax.výstupe trojžilovým káblikom a vyviedol von za krabičku,lebo na zadnom "čelíčku" je nedostatok bezpečného miesta na dieru pre Toslink. Signál SPDIF bolo treba pripojiť priamo na vývod procesora, lebo RCA konektor (CINCH) bol pripojený cez RC členy a nevybudil LED driver v Toslink konektore. +5V som odpichol od USB konektora.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok