Zapojení druhého světla

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

frankomarko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 20:53

Zapojení druhého světla

Príspevok od používateľa frankomarko » 12 Nov 2017, 21:07

Ahoj,
Prosím o radu.
Pro řádu z Vás banální věc, pro mě záhada, jelikož se v elektrice moc nevyznám....
mám v obývacím pokoji dvojitý vypínač (foto i se zapojenými dráty přikládám)

ze stropu mi trčí dva trojité dráty... (foto přikládám)

První světlo jsem zapojil bez problému... modrý k modrému, hnědý k hnědému a žlutý k žlutém... ) Svítí.....

Ale druhé světlo jsem zkoušel připojit k druhému trojitému drátu, který má v sobě barvy: šedou, černou a hnědou... ale při všech kombinacích nesvítí... Nové světlo má jen 2 dráty.

Takže který ke kterému?
Díky
Prílohy
strop.jpg
vypínač.jpg
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Zapojení druhého světla

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 12 Nov 2017, 21:30

Podľa vypínača ti fázy idú cez šedý a čierny do dvoch svetiel. Neviem ako a kde to máš prepojené ale jedným z tej trojice (čierna, hnedá, sivá) ti zrejme ide fáza do druhého svetla (bzukni vadaskou). Čiže ten modrý a zelenožltý len prepojíš aj k druhému svetlu spolu s jedným z týh vodičov.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Zapojení druhého světla

Príspevok od používateľa ace1x » 12 Nov 2017, 21:42

Tady bych se radši obrátil na člověka, který tomu rozumí a bude vědět co dělá. Pokud ti je život milejší než utracená započatá hodina elektrikáře. Z obrázku vypínače je patrné že fáze je připojovaná do svorkovnice světla černým nebo šedým vodičem, který se cestou změnil na hnědý? Někde je el. krabice rozbočná do které vede kombinace černá, hnědá, šedá z vypínače a tam jsou připojené na vodič, který vede na svorkovnici do světla. Toto nutno proměřit a zrevidovat, kam vede trojice vodičů ze svorkovnice světla, které nejsou nyní zapojeny. Pospojení může být také pod vypínačem, ale pak se stejně nabízí otázka, kam je připojený hnědý vodič ze svorkovnice světla, protože hnědý ve vypínači je zapojen jao přívod fáze z rozvodnice.
0

frankomarko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 20:53

Re: Zapojení druhého světla

Príspevok od používateľa frankomarko » 13 Nov 2017, 22:28

Děkuji za informace.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok