ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 14:37

ahoj, máme 2x openbox S2 mini HD a jeden S3 CI hd, a úroveň máme 28-30 a kvalita/šum 15-18%, kvalita obrazu teda signál 100%,máme taký problém, že sa nám často zastavia niektoré programy hlavne HD,, neviete že aké majú byť tie hodnoty? máme UPC (FreeSat) aj DigiTV
za rady vopred ďakujem
Prílohy
Openbox_s.jpg
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Dec 2017, 15:17

A parabolu máš aspoň 80-tku? ...podľa tých bargrafov to neni nič moc, na SD to možno stačilo
Môžeš mať aj menšiu parabolu,ale potrebuješ kvalitný konvertor...ten za 15€ nekúpiš...a samozrejme presné nastavenie smeru paraboly - ten podľa bargrafov moc presne nenastavíš - dlhá odozva, potrebuješ na to aspoň satfinder...ak ti to išlo pred časom dobre, možno sa len pohla parabola (vietor,sneh,vtáky)
Ja mám 80-ku parabolu,nejaký univerzál konvertor a úroveň signálu 90%, kvalita signálu 76% - bez výpadkov (Amiko a 8m + AB Cryptobox650 a 29m káblu)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2017, 15:27

hlavne, cim mensia parabola, tym viac problemov, pod kvalitu prijmu sa potom dokaze (ako som to mal ja) podpisat aj husto padajuci sneh, dazd a podobne. Preto som presiel na kabel (IPTV Tcom) a od vtedy mam pokoj. Skontroluj pirpojenie kabla ku konvertoru, ci nieje "zahnite - zaoxidovane" podotahuj konektori ku kablom a pre istotu ich premotaj izolackou. Pokial vylucis tieto zakladne nedostatky a pripadne ich odstranis a napriek tomu sa to nezlepsi, mozes postupovat v dalsich krokoch.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 15:30

áno, parabolu máme 80, konvertor máme QUAD kedže máme na 3 TV,, kúpené bolo cca za 20.-€
otec inak volakedy montoval vela satelitov, a každého pohoda, len viete ako to, doma je to doma a je to je ako je :applause: no už mu ide na nervy že sa vždy zastavia stanice,, podla tých údajov, by ste čo odporúčali? vymeniť konvertor za drahší?
bratranec má menšiu parabolu a u nich sú lepšie hodnoty nezasekne a konvertor ten istý, parabolu ale už máme trochu hrdzavú,,
0
Obrázok

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2017, 15:36

priamo v smere natocenia paraboly sa nenachadza ziadna prekazka?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 15:37

jediná prekážka sú mraky a lietadlá :D
no mimo srandy, nie, nič nemáme pred parabolou
0
Obrázok

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2017, 15:42

daj na skusku iny konvertor, na skusku staci jedno vyvodovy
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Dec 2017, 15:46

Marek1975 napísal:Skontroluj pirpojenie kabla ku konvertoru, ci nieje "zahnite - zaoxidovane" podotahuj konektori ku kablom a pre istotu ich premotaj izolackou.
som bol minule u kamaráta - firma mu montovala sat pred asi rokom a pol. Mal výpadok signálu. Konektory pôvodne fixované izolačkou .Po odtrhnutí plápolajúcej izolačky vystrekla na mňa voda a uhnité "chlpy" z tienenia. Kábel skrátený/nové konektory/fixácia zmršťovačkou - funguje jak za mlada. Na mojom mám konektory bez prídavnej fixácie- izolačka/zmršťovačka a sat beží viac ako 5 rokov bez údržby. Myslím,že to dodatočné izolačkovanie je viac na škodu...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2017, 15:52

Myslím,že to dodatočné izolačkovanie je viac na škodu...
nie zly napad, izolacka ma tiez vyznam - pokial je to poriadne spravene a nie odflaknute, tak jak sa to bezne robi

Este ma napadlo... ake mas sumove cislo konvertora? v dB - cim mensie - tym lepsie
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Dec 2017, 15:58

Dolaď smer paraboly, ohnisko (uloženie konvertora tam kde má byť) skew. Dá sa to v núdzi aj podľa tých bargrafov, ale musíš mať zobrazenie pri parabole ... nestačí pomocníkovi kričať z obývačky na strechu ide...ide lepšie ...hop....už je v riti... :finga:
Najlepšie požičať/kúpiť satfider a podľa neho jemne doladíš (tak veľa zase nestojí....a nájdeš aj lacnejší ako v Alze)
Prílohy
satfind.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 16:10

otec hovorí, že pri konvertore sú káble konektory dobre, kedže je to tam kryté, originál krytkou od konvertora,, vid. foto,,

inak obraz sa nám nerozpadáva a také, ale sekne na 5-10 sek,, inak ehm, može to byť aj tým že nám to ide cez net? (klúče k UPC a Digi) :roll:
Prílohy
s-l1600.jpg
0
Obrázok

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2017, 16:21

može to byť aj tým že nám to ide cez net? (klúče k UPC a Digi) :roll:
to ako myslis??? Z teba to lezie jak z chlpatej deky :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 16:24

tak, nie je to oficiálne :mrgreen: preto to nechcem moc roznášať heh,, my nemáme kartu, ale klúče nám idú cez net, od jedného rumuna, niečo ako je stránka cardshare, len oni sú rusy, a ja poznám chalana z rumunska čo má UPC a DigiTV spojené,,
0
Obrázok

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2017, 16:26

poviem priamo nie? potom nech clovek rozmysla v com je problem :D "Kluce" by mali byt ok, nieje chybou samotny prijimac - nestiha dekodovat, alebo nieco podobne...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 16:36

chalan mi raz hovoril, že sem tam nestihnú prísť na čas klúče do nášho boxu, a preto sa obraz zastaví, no tiež neviem či to,, openbox S3 CI HD ktorý mám ja pri pc by mal byť už lepší, S2 čo majú rod. to je staršie, takže tomu sa nečudujem,, takže asi príjmače? :mrgreen: inak tie hodnoty úrovní by mali byť aké? družica thor 6
0
Obrázok

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Dec 2017, 16:44

No samozrejme, ze to moze mat suvis s tymi klucmi. Ked sa zmeni kodovanie, tak sa posiela poziadavka na novy kluc, a kym dorazi a podla neho zacne dekodovat, tak to moze trvat tych par sekund. A preto obraz zasekne na poslednom obraze, ktory este bol dekodovany.
Obzvlast, ak to ide do Rumunska, resp. niekam do zahranicia. Skus si pingat server, na ktory sa pripaja a budu ti skakat casy ako sialene. Plus pripocitaj si reziu tcp protokolu a to, ze cestou mozu nastat straty, takze je potrebne znova odoslat packety...
Ak by bol problem v satelite, tak to kockuje a chybali by napr. nejake casti obrazu, alebo (co sa deje aj mne) boli by v obraze zelene casti. Nieco ako ked prehravac poskodene video v pocitaci.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 16:47

hej hej chápem,, nám kockovať nekockuje, ani obraz neostane zelený, len sem tam sekne tak ako opisuješ,, mne nie až tak často na mojom novšom boxe,, inak ked už sme aj pri boxoch, tak pod vás je aký taký naj? ale čo má lahké ovládanie,, my máme openboxy od čias X-800 kedže majú dobré menu atd,, raz sme mali amiko, ale to bola stará šunka tiež, a malo to hrozné menu heh,,

https://satelitne-prijimace.heureka.sk/ ... box-650hd/

https://satelitne-prijimace.heureka.sk/ ... box-700hd/

ja som povodne pred pol rokom chcel ten 650HD kdže vie zdielať dalej na mobil, no ostal som pri openbox S3 CI HD
názory na tie boxy? mali by lepšie zvládať kódy?
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Dec 2017, 17:16

Ja mam 650tku rok. Zatial ziadny vypadok. Teda ked vypadne net, samozrejme vypadne aj primac. Fungujem tiez cez sharing.
U teba bude problem niekde medzi primacom a parabolu. Zdielanie nemoze robit vypadky na kratku dobu medzi kodmi. To ti musi fungovat kdekolvek. Zas take naroky to nema.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Dec 2017, 17:17

Nie.

Ak ti raz do domu priteka hrdzava voda, nepomoze ti ani vodovodna bateria za 400€.

Milos: naroky na traffic to nema, zato naroky na stabilitu ano. Ak rumun paket neposle, tak ho neposle.

U takychto zdielaciek je najvacsi problem prave ta stabilita. Ak je na jednu kartu navesanych 80-100 ludi (v tom najlepsom pripade), je jasne, ze to karta nestiha dekodovat.

Ale ten signal je ozaj nahovno, chcelo by to poladit parabolu :)
0
Naposledy upravil/-a alidedko v 21 Dec 2017, 17:20, upravené celkom 1 krát.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: ako nastaviť satelit? kvalita/šum atd

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Dec 2017, 17:20

no ved práve, nemá to také nároky, ved to žere pár kb,, LEN možno nestíha openbox? a aký je obraz na tej 650tke? čo majú rod. OB S2 mini HD a ja ten S3 CI HD, tak obraz mi ide vyskočiť z monitora :mrgreen: a im obraz je fajn pekný, ale nie je to kryštálovo čisté,,
0
Obrázok

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok