Dovoz z Ameriky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa trunek » 23 Dec 2017, 21:55

Chcel by som sa spýtať, či nemáte nejaké skúsenosti s dovozom vecí z Ameriky. Chcel by som pár vecí, čo je v Amerike dostupné, ale u nás v Európe som to nenašiel. Tak nemám predstavu koľko by vyšlo poštovné a či je nejaká možnosť cez niekoho známeho/rodinného príslušníka alebo niečo proste to sem nejako dostať.... Keby to malo cestovať aj mesiac nevadí mi to

No a o čo sa jedná? Je to toto:

https://www.youtube.com/watch?v=9hyY_lCeN0M&t=9s

vzal by som aj 3 sety.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 23 Dec 2017, 22:51

Joj, tak to sa priprav na clo a dph... oficialneho dealera si nekontaktoval? Podla mna najschodnejsia cesta,objedna zaplati, vybaví clo a dph a ty to akurat zaplatis vo finale. Aspon si myslim, ale za skusku clovek nic neda podla mna
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Dec 2017, 22:59

Rado,

skús kontaktovať najprv distribútora pre SVK (aspoň tak to uvádza) a daj si vypracovať cenovú ponuku.
Buď Ti ju vypracuje, alebo sa začne vykrúcať, aspoň zistíš jeho ochotu...

Ak dostaneš ponuku, súčasne môžeme vypočítať cenu dopravy na SVK a ostatné poplatky, čo sa oplatí viac.

Kontakt na distribútora:
MKB WERKE plus, s.r.o.

Nová 4432/8

031 01 Liptovský Mikuláš



Mobil: +421 911 999 084

+421 911 999 086

+421 911 999 082



E-Mail: obchod@mkb.sk



IČO: 36667498

DIČ: 2022233103

IČ DPH: SK2022233103

Bankové spojenie:

ČSOB banka

IBAN: SK97 7500 0000 0040 0927 5535
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa trunek » 24 Dec 2017, 00:56

Chalani vďaka za odpovede, ale naozaj si myslíte, že toto ma nenapadlo? :)

Iba pre predstavu. Oficiálny distribútor na SVK je spoločnosť RECA. Tie stránky z LM nie je oficiálny distribútor!!! A ani tu doménu nenájdete na európskom zastupiteľstve!!!. Zhodou okolností je sused distribútorom RECA a aj túto značku. Ale nevedia....a keď nevie taká firma ako RECA...... Kontaktoval som európske zastupiteľstvo (našťastie sú v Prahe) a tento týždeň som bral od nich náradie za cca 3600e a chalan s ktorým som sa bavil bol aj v Amerike dohadovať spoluprácu s Milwaukee a obchodníkom pre náradie je už pomaly 12 rokov. No kufre, ktoré som ukázal tak tie ešte len vyšli v Amerike, lenže je dosť možné, že na SVK trh prídu až o rok a je možné, že vôbec a to mi povedal ten pán na základe skúseností. Značka super, ale niekedy nejaké veci nie sú pre iný trh..... Veľa veci táto znacka nikdy neposuvala na Európu a obávam sa toho aby sa to nestalo aj s týmto....

Ako vtipné mi prišlo, keď napr taký e-buy.co.uk.com alebo akýkoľvek európsky e-buy to nepozna. Nepozná to Aliexpress a ani Amazon..... Nájdete Max pár kúskov v Amerike a dosť, hoci YouTube tak tam to nájdete.... A obavam sa toho, že cena na SVK bude aj 3-4x viac ako to aktuálne stojí v dolároch.... Clo a DPH ma netrápi. S clom som zmiereny a platca DPH som, bude to na firmu, len netuším čo a ako doprava.... Písal som aj mail do Ameriky ale nejako sa neunuvali ani odpovedať. Preto ma napadla taká možnosť, že čo ak náhodou tam má niekto rodinu/bratranca.....proste skúsiť šťastie,..
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa miroja » 24 Dec 2017, 06:51

Po sviatkoch sa ti mozem skocit spytat na tu adresu v LM. Ide ti konkretne o tu zostavu kufrov? Vedel by si mi poslat nejaky link na ich katalogove cislo, alebo aspon obrazok? O Youtube sa bude tazsie diskutovat :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Dec 2017, 14:17

trunek napísal:Chalani vďaka za odpovede, ale naozaj si myslíte, že toto ma nenapadlo? :)
Priznám sa, že som zadal do gooogle iba kľúčové slovo Milwaukee, netrápil som sa vzhľadom na časovú tieseň podrobným vyhľadávaním, takže sa ospravedlňujem za mylné informácie! (je ale pravda, že v sekcii "o nás" daná firma písala o vzniku Milwaukee, tvárili sa akoby človek z Mikuláša založil spoločnosť v Amerike, ale nevadí, chváliť sa cudzím perím je jednoduchšie)

Pokiaľ nie je náradie určené pre trhy mimo USA, potom vidím väčší problém v tom, že náradie bude určené pre rozvod 110V a bez transformátora bude u nás nepoužiteľné (o trafe sa ani nemusíme baviť, že to bude nepraktické...)

Pokiaľ si kontaktoval oficiálne zastúpenie pre EÚ, potom by som skúsil napísať mail priamo do centrály v USA. Je to zadarmo, stojí to len drahý čas a keď Ťa pošlú do riti, nič nestratíš. Treba im zahrať na city, že si platiaci zákazník a nechceš byť ukrátený o niečo len preto, že nežiješ v USA. Samozrejme to treba sformulovať troška s citom a posedieť nad tým, aby mail nielen oslovil, ale aj vyjadril pocity, túžby a pod. Na väčšinu firiem dobrá komunikácia zaberá. Navyše ak im povieš, že zoberieš viac setov - nevidím problém, prečo by sa Ti nemali venovať ako normálnemu zákazníkovi.
Problém nastane vtedy, ak Ti odpíšu, že výrobok je len pre trhy USA s rozvodom 110V, všetko ostatné by bola zákazková výroba, kde sa cena navýši až tak, že to bude nepriajateľné.

Ako poslednú možnosť by som navrhol moju malú pomoc - obrátiť sa s prosbou na amerických kolegov. Nevidím problém v tom, že by to kúpili a poslali poštou, s medzinárodnými zásielkami aj veľkých rozmerov majú bohaté skúsenosti. Zase ale narážame na aproblém číslo jeedna - sieť. Darmo Ti to kúpi a pošle, keď to tu nepripojíš bez trafa. A s trafom je to...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

smotek7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 08 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: PN
Vek: 44

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa smotek7 » 24 Dec 2017, 15:27

Tie kufre majú pohon na motor110v?
0
Nemusím vedeť váhu elektrónu ak chcem zaspájkovať tranzistor.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Dec 2017, 15:33

:lol: :lol:
No to som si dal, tu sa riešia kufre, ja som myslel, že set náradia :D
(vravím, predvianočný zhon, človek sa nemôže sústrediť na všetko)

Každopádne platí predošlý príspevok s výnimkou napätia siete :D To sa celé ruší - teda požiadať priamo Milwaukee, či vedia zaslať. Potom sa môžeme pozrieť na to, koľko to váži, aké to je veľké a koľko bude stáť pošta, clo a ostatné poplatky, keby to kúpil a poslal človek v USA.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Dec 2017, 15:51

a co tak kontaktovat priamo spolocnost, ktora sa zaobera prepravou balikou z / do USA... to vas kolegovia nenapadlo??? Ja takto riesim anglicko a tovar z ebay... ak tam pise "collection only" tak mi to vyzdvihne kamarat, ktory ma balikou firmu a dovezie mi to priamo domov a hlavne za zlomok ceny co by ma stali posta, ci kurier. Pokial chcete kontak pre baliky z UK dajte vediet do SS.

https://www.balikdozahranicia.sk/balik- ... L8QAvD_BwE
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Dec 2017, 16:14

Lenže v prvom rade mu to musí niekto v tej Amárike kúpiť. Potom môže riešiť dopravu na Sk.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Dec 2017, 16:36

Ahoj,a pokud bude -souprava ,kufřík (no Evropa- nic takové nemá :? ) kdo ho bude obhospodařovat..To je dotaz. Asi byl někdo mimo,EU,co dodat. ( a dlouho,asi jsme tupci , :( )
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Dec 2017, 16:39

Milos66 napísal:Lenže v prvom rade mu to musí niekto v tej Amárike kúpiť. Potom môže riešiť dopravu na Sk.
Treba kontaktovat tu spolocnost, povacsine maju "central depo" cize balik - tovar objednat a zaplatit na tu adresu depa a nasledne poriesit dopravu na SK
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Dec 2017, 16:47

Asi tak.( však je to nějaký harapák ,no jak jsem psal.to mu pomůže.) cca, a 2roky mi přivezl holítka( Gilete) ,myslel že se tady holíme snad Břítvou.,no jo,Tak to je.USA -je destinace...
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Dec 2017, 18:15

trunek napísal:Písal som aj mail do Ameriky ale nejako sa neunuvali ani odpovedať.

Chlapci, stačí len čítať celé príspevky. Nie len to, čo sa vám hodí. Potom je tu taký bordel zo všetkého.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Dec 2017, 18:56

Milos66 napísal:
trunek napísal:Písal som aj mail do Ameriky ale nejako sa neunuvali ani odpovedať.

Chlapci, stačí len čítať celé príspevky. Nie len to, čo sa vám hodí. Potom je tu taký bordel zo všetkého.
mne z toho plynie to, ze pisal original predajcovi do USA, no ja som pisal o niecom inom....
Jedna vec je ked ma predajca z USA riesit nejakeho slovaka a nejake dorucenie, nakolko na 99% nebude reagovat, pisal som o tom aby sa skontaktoval s firmou, ktora robi prepravu balikov a riesil nakup a naslednu prepravu cez nich, "kapišto? " :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

lubos3362
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 01 Feb 2013, 21:02
Bydlisko: Nováky

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa lubos3362 » 24 Dec 2017, 21:14

Ahoj Rado,

Mám dobrého známeho čo robí obchodníka pre Recu(Nie je z LM). Ak máš presne vytypované čo chceš daj mi to prosím do SS najlepšie čísla podľa katalógu nie video.
Náradie od nich je sakra kvalitné ale aj sakra drahé, ale v tvojom prípade urobím čo sa dá.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa trunek » 24 Dec 2017, 22:29

Chalani budem sa opakovať: veľká vďaka za pomoc, ale naozaj si myslíte že tie základné veci som neskúsil :)

Takže poporadi. Milwaukee je značka čo je tu už niekoľko desiatok rokov. Oslovila ma ich kvalita, ktorá sa tu nedá s ničím zrovnávať. Popozerajte si rôzne destrukcne videá na youtube a uvidíte o čom hovorím.

Elektrické náradie mám všetko na AKU (výnimku tvorí 4,5/12/46 joulove kladivo) a s nabijackami nie je problém so sieťou. Ale teraz sa jedná o systém kufrov. Zase ak si pozriete na YouTube čo to dokáže a uvidíte, že to neprerazite ani betónovou tvarnicou pochopíte o čom ťa značka je a akú má filozofiu.....

LM - vôbec tam chodiť netreba. Oficiálny distribútor to nie je ale to mi môže byť v podstate jedno. O kufre som písal aj jemu a netušia. O kufre som písal do CZ a tam mi povedali zatiaľ najviac. Katalógové číslo to nemá!!! Zatiaľ to v katalógu neexistuje.... Písal som mail priamo výrobcovi do Ameriky ale zatiaľ nič. V Amerike to oficiálne zatiaľ predávajú tuším 2 obchody. Čo sa týka RECA nie je treba, opakujem, sused robí pre nich hlavného obchodaka už dlhé dlhé roky (a mám takmer 45% zľavu na ceny.....). Tiež nevedia. Tie kufre zatiaľ pre Európu neexistujú a videá na YouTube sú z 90% z predvádzaciek, keď to natáčali nejaký okoloidúci alebo zákazníci..... Vtip je v tom, že 80% veci sa dostane aj sem na SVK alebo na EU ale sú položky, čo sa na Európu nikdy nedostali.... Preto sa pýtam na túto možnosť.

Ďalej dovoz z Ameriky. Napadlo ma aj to, našiel som firmu, čo má vlastný kontajner a nosia veci z Ameriky. Lietadlom skrz rozmerov nie, takže loď a dovoz cca 6 týždňov. To je ok, len zatiaľ neodpovedali. Možno skrz sviatkov alebo ich to nezaujíma..

Nič v zlom, ale dovoz z Ameriky je niečo ine ako z Anglicka. Takže potrebujem nejakého človeka/firmu čo to v Amerike kúpi, zahalí a pošlem mne alebo prepravnej spoločnosti a tá mne na SVK. Počítajte ale s tým, že som skúsil všetky oficiálne cesty.....mam kopu poslaných mailov.....skúsim ešte nájsť spoločnosť, čo dovaza auta z Ameriky a skúsiť to takto. Proste hľadám nejakú možnosť ako to dopraviť....

Drakoush - napíš niečo viac. Akých kolegov myslíš? Máš tam nejaké zastúpenie alebo niečo také? Toto by bola asi prvá reálna vec.

Zopakujem. Jedná sa o kufre. Bez napätia. Vyraba sa to Max pol roka a oficiálne stránky v Amerike ukazujú iba na pár predajcov v USA.... Takže tie kufre je nutné kúpiť v Amerike a následne poslať na SVK.... Je však dosť možné, že ak aj má niekto niekoho v Amerike, bude to na opačnej strane ako je predajca..... Ten naj prípad (až rozprávkový) by bolo keby ma niekto rodinu alebo niekoho známeho, čo je ochotný to kúpiť a poslať....
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Dec 2017, 02:24

Trunek,
...Písal som mail priamo výrobcovi do Ameriky ale zatiaľ nič...
Toto je problem. Ty nemas kontaktovat vyrobcu (vyrobca sa stebou nebude bavit, nema na teba cas), ale predajcu. Taktiez v takomto pripade tam nemas pisat (vies kolko emailov oni dostavaju denne?), ale volat telefonicky.
...V Amerike to oficiálne zatiaľ predávajú tuším 2 obchody...
Mas kontaktovat tychto predajcov. Najdi ich a zavolaj im a pytaj si obchodne oddelenie (sales department). Ak tam odmietnu, mas smolu. Bude to tazsie. Ak nie, opytaj sa na vsetko co chces vediet. Dopravu ti zabezpecia oni. Neries s nimi nizkonakladovu prepravu, kym nebudes poznat ceny dopravy, ktoru ti oni ponuknu. Klasicka US posta alebo DHL alebo UPS a pod. Osobne si myslim ze ti ponuknu DHL alebo UPS nakolko to zaruci ze ti to pride a v poriadku. Problem bude pre teba cena dopravy. Toho US predajcu by to zaujimat nemalo. Dalej tam bude CLO a este DPH ale pisal si ze ti to nevadi, tak potom bude problem len s postovnym. Ale to uz uvidis sam.
Vypytaj si kontaktny email na daneho sales pracovnika a dalsia komunikacia moze byt uz cez email. Potom sa maximalne opytaj ci by to slo neako inak lacnejsie, ale to uvidis na zaklade cenovej ponuky.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa BFX » 26 Dec 2017, 20:15

1. skus zistit, ci uvedeny tovar neponuka nejaky tunajsi zastupca (podla mna urcite tu maju zastupenie, nie len SK, ale aj eu)
2. ak nemaju zastupenie a nevie ti to dorucit ich vyhradny zastupca v EU tak :
a.) idealne je ak to bude sl. posta, lebo to vybavis na jednom mieste (posta ma vlastnte preclievaie pracovisko)
b.) ak to nie je posta, tak si priprav splnomocnenie a vsetko co ti napise tvoj dorucovatel (DHL, UPS, DPD, GLS a pod)
ak si to chces vybavyt sam. tak ti prajem umprimnu sustrast :D
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Dovoz z Ameriky

Príspevok od používateľa dan21 » 26 Dec 2017, 22:04

Bolo to uz sice davnejsie, ale ja som vyuzil sluzby jednej firmy z Polska. Ale iba na dovoz. Mal som cloveka co to kupil v USA a potom cez tu firmu poslal. Oni to napratali do kontajnera a za nejaky poplatok (bolo to smiesne malo) mi to doviezli az domov !
Nepamatam sa na meno tej firmy, ale skusim to zistit.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok