Kryptomeny - mining, obchodovanie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa lubbo7 » 03 Jan 2018, 15:39

Zdravim, vela z vas urcite v poslednom case poculo o kryptomenach, ich tazeni, obchodovani s nimi a pod.
Zaujima ma ci sa tu najdu nejaky fanusikovia ktori sa tomu tiez venuju, comu konkretne z tejto oblasti sa venujete, co tazite, co mate v portfoliu, ako to vidite co buducnosti atd.


PS: Chcel by som poprosit vsetkych aby neofftopicovali komentarmi o zbytocnosti kryptomien, bublinach, pyramidovych hrach, zbytocne vyhodenych peniazoch, politike atd... Zaujima ma iba nazor ludi ktori sa tomu aktivne venuju/venovali alebo aspon pricuchli ci uz miningu,alebo obchodovaniu, ake su ich skusenosti, ako sa im dari.

Vdaka
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Mek » 03 Jan 2018, 19:04

Ale hej. Par rokov dozadu som kupil litecoin, potom samozrejme splasol a tento rok vystupal, tak som si zobral investiciu spat, a nejaky si nechal (tym padom to, co ostalo, mam prakticky zadarmo). Hodlam ho este dlhodobejsie drzat, myslim si, ze litecoin ma potencial nahradit bitcoin.
Dalej mam nejaky blakecoin (BLC), ten ma perspektivu, ze bude pouzity ako mena v online hre, ktora je vo vyvoji. Kedysi som ich par desiatok vytazil, ked to este slo.
Inak dolujem monero, nezatazuje to az tak velmi PC, ze by sa s nim nedalo robit, ale hneva ma, ze sa mi komp hreje a vetraky bezia na plne obratky. A moj hardver je na to dost slaby. Ked dosiahnem minimalny payout na poole, kde tazim, skoncim s tym.
Na nejake denne obchodovanie a uzkostlive sledovanie poklesov a rastov nemam nervy, preto vsadzam skor na dlhodobejsie drzanie.
Bitcoinu nefandim, uz dnes je v podstate nepouzitelny a jediny z coho profituje, je to, ze bol prvy a ze sa vsade pise iba o nom. Ma pomale transakcie, predrazene poplatky, je neekologicky atd. Podla mna uz dnes existuje vyse desiatka inych mien, ktore maju za sebou ovela lepsiu technologiu, len sa o nich nikde nedocitate. Napriklad to monero. Dalej ethereum a jeho klony, ale tym sa tak nejak tiez vyhybam. Myslim si, ze je skoda, ze existuju stovky kryptomien (kto este nema vlastnu, si nejaku zalozi), vacsina su shitcoiny, ktore su len na pump-and-dump. A ludia ako ovce stale na to skocia. Potom to hadze negativne svetlo aj na tie, ktore maju zmysel. Naviac medializaciou kryptomien sa zjavili aj podvodnici, a mnohe burzy su tiez v podvodoch namocene, napriklad uz dlhodobo maju performance problemy, ze su az nepouzitelne, a pritom maju prachov z provizii, ze by si vedeli zaplatit riadne servery a personal.
Tolko moj nazor, ak ta este nieco zaujima, rad odpoviem.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Cofi » 03 Jan 2018, 19:34

o miningu nic neviem ale uspesne obchodujem uz cez par rokov len ako hobby v objeme investicii 1000-1500e mesacne, dost obmedzujuce su limity prevodov v zmenarnach a aj uz vyssie poplatky ale niekolko stoviek mesacne sa da v pohode, Myslim ze ziadny aktivny obchodnik ti nic konkretne do verejnej diskusie nenapise nakolko na SK ide o nezdanitelne prijmy a Sk banky a aj ine institucie maju virtualne meny v zuboch, takze hladaj info na webe, maj oci otvorene a skusaj...samozrejme priemerna anglictina nutna

ps: pri ponuke na terminak v banke s 1.1% sa len zasmejem
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa lubbo7 » 03 Jan 2018, 23:31

ja som sa k tomu dostal az tento rok, konkretne niekedy v juni ked sa zacal osial s ethereum a miningom na AMD grafikach
...kedze som vlastnikom jednej z nich, co to som si precital, nasiel zaujimaju sluzbu nicehash, kde sice priamo netazis, ale poskytujes svoj hash vykon ostatnym
...vtedy mi to vyhovovalo, lebo zisk bol asi 4 dolare na den po odpocitani elektriky a nemusel som riesit pool ani nic podobne, len som zapol program, hodil tam penazenku a ficalo to...vyplacali priamo v BTC, teraz by som tam mal mat BTC v hodnote asi 150€

...co sa tyka obchodovania, v tom istom case som kupil cast ETH prave v spicke(cca 300€), co ma na niekolko mesiacov odradilo od dalsieho obchodovanie, no potom sa to nejako popravilo, islo to do zelenych cisiel, tak som nakupil par LTC, vtedy bol este za 100€, a den na to isla cena hore, a drzi sa tam doteraz s malymi vykyvmi
...nasledovalo obdobie nakupovania mensich altcoinov s potencialom (ripple, iota, stellar) ktore zaujali technologiou aj niektore velke firmy ako napriklad BOSCH, ktore mi momentalne vygenerovali celkom pekny zisk, samozrejme za predpokladu ze coskoro trh nepadne :D

Cofi: 1000-1500€ mesacne do toho vrazas? to je celkom dost, ja som do toho vrazil zatial podobnu ciastku, ak by som teraz predal tak by som bol v zisku asi 150%, co potesi :D

...to je pekne ze maju banky virtualne meny v zuboch, ale v mojom pripade s nimi nepridu do styku, oni vidia len peniaze ktore si poslem do marketu a potom peniaze ktore si poslem naspat na ucet z marketu....co som cital tak v slovenskych zakonoch ani nie je definovane slovo bitcoin/kryptomena, cize je to taka seda zona, no kazdopadne dost sa hovori o regulacii kryptomien a obchodovani s nimi, tak uvidime ako sa to vyvinie.....ale tak sikovnym patri svet, tak preco nevyuzit moznost :)
0

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Cofi » 04 Jan 2018, 00:36

upresnim: nakupim v objeme 1 - 1.5 litra niekolko kryptomien a snazim sa to predat do 30 dni ak je situacia pozitivna.. ak nie tam kde je strata drzim, z dovodu kompenzacie volatility sa zameriavam az na 9 kryptomien. Vacsinou som v pluse takze predam a mam naspat cca 2litre..par dni sa venujem inym veciam a zacnem znovu.
dolezita je hlavne disciplina a tech. zabezpecenie ako kurzove alarmy a atomatizacne skripty.
Seda zona = finacn. policia = dokazovanie povodu financii = mozne zhabanie majetku atd
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 04 Jan 2018, 00:41

@Cofi, mozes aspon prezradit na ktorych burzach obchodujes a kde nieje problem s priamim nakupom a vyplatenim v €/$ thnx.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

koenzim
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: RK
Vek: 38

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa koenzim » 04 Jan 2018, 07:54

Od septembra ťažím ETH (investícia 1500€ do HW, čistý profit aktuálne cca 250€/mesiac) + spravil som nákup kryptomien za 200€. Spravil som aj pár nákupov/predajov iných kryptomien, ale aby sa to vyplácalo chce to veľa času. Momentálne len držím nakúpené/vyťažené, aktuálna hodnota cca 3700USD. Uvidíme kam to pôjde ďalej, mám to ako "hračku", nepotrebujem z toho žiť.
0

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa BgDestroy » 04 Jan 2018, 12:27

koenzim napísal:Od septembra ťažím ETH (investícia 1500€ do HW, čistý profit aktuálne cca 250€/mesiac) + spravil som nákup kryptomien za 200€. Spravil som aj pár nákupov/predajov iných kryptomien, ale aby sa to vyplácalo chce to veľa času. Momentálne len držím nakúpené/vyťažené, aktuálna hodnota cca 3700USD. Uvidíme kam to pôjde ďalej, mám to ako "hračku", nepotrebujem z toho žiť.
Aku grafiku mas? Ake naklady na elektriku ci si aj to pocitas lebo to mas navratnost pol roka. Aky softvpouzivas?
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

koenzim
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: RK
Vek: 38

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa koenzim » 04 Jan 2018, 13:37

Mám 4x RX580 8GB, Claymore dual miner ETH+DCR, výkon ETH cca 125MH/s, DCR cca 3700MH/s. Zapojené v zásuvke cez merač spotreby, takže viem že ťahá 760W (cca 18,5 kWh - 2,2€ denne). Pri súčasných kurzoch (a obtiažnosti) vyťažím hodnotu cca 370€/mesiac + mám v pivnici sucho a príjemných 18stupňov :)
V čase kúpy som mal vyrátanú návratnosť 10 mesiacov, keďže som spravil pár dobrých transakcií a kurz ETH sa pohol z 250USD na aktuálnych 940USD (DCR zo 40USD na 100USD) tak už teraz som v "zisku" - relatívnom, lebo som odtiaľ nevytiahol ešte ani cent :) . Načo aj, však "peniaze robia peniaze", kurzy kryptomien idú zatiaľ stále hore.
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa lubbo7 » 04 Jan 2018, 19:35

Tribec Zacks napísal:@Cofi, mozes aspon prezradit na ktorych burzach obchodujes a kde nieje problem s priamim nakupom a vyplatenim v €/$ thnx.
nie som sice Cofi, ale market kde sa da nakupovat a vyplacat v €/dolaroch je napriklad kraken, coinbase, cex.io

pozor ale na to ze vacsinou je pozadovana vyssia uroven verifikacie aby si mohol nakupovat/predavat do fiat meny, to znamena fotku dokladu- obciansky/pas/vodicak samozrejme meno, priezvisko, adresa atd...

na krakene ale vraj staci len zadanie adresy a mozes prijimat/odosielat fiat v hodnote 2000€ denne

s coinbase aj cex.io mam priamu skusenost, platba kartou bezproblemou behom chvile, aj ked tam bol poplatok okolo 7,5€ pri dobijani 200€
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 04 Jan 2018, 19:41

lubbo7 napísal:
Tribec Zacks napísal:@Cofi, mozes aspon prezradit na ktorych burzach obchodujes a kde nieje problem s priamim nakupom a vyplatenim v €/$ thnx.
nie som sice Cofi, ale market kde sa da nakupovat a vyplacat v €/dolaroch je napriklad kraken, coinbase, cex.io

pozor ale na to ze vacsinou je pozadovana vyssia uroven verifikacie aby si mohol nakupovat/predavat do fiat meny, to znamena fotku dokladu- obciansky/pas/vodicak samozrejme meno, priezvisko, adresa atd...

na krakene ale vraj staci len zadanie adresy a mozes prijimat/odosielat fiat v hodnote 2000€ denne

s coinbase aj cex.io mam priamu skusenost, platba kartou bezproblemou behom chvile, aj ked tam bol poplatok okolo 7,5€ pri dobijani 200€
thnx za info, coinbase poznam nejaky cas, ale neskumal som co potrebuju od cloveka.. dik aj za ostatne :thumbup:
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa lubbo7 » 04 Jan 2018, 19:51

v pohode, ak by ta este nieco zaujimalo kludne sa pytaj, ak mas 500+ € od ktorych nie si zavisly a prezijes ich pripadnu stratu, chod do toho...jasne, zajtra sa moze nieco stat a hodnota vsetkych kryptomien klesne o 90%, ale ak sa pozries na vyvoj cien za posledne roky, zistis ze v konecnom dosledku ich cena permanentne stupa, aj ked su tam obcasne poklesy


pobavili ma titulky v roznych mediach typu: bitcoin stratil 30% hodnoty behom 2 tyzdnov!
lenze co nenapisu je, ze predtym ten bitcoin nabral 80% hodnoty za 5 dni :D
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Jan 2018, 20:11

Možno hlúpa otázka, ale čo je to vlastne ten mining? Priamemu prekladu chápem, ale nejaká omáčka okolo, aby som nemusel študovať siahodlhé články po internete, keď to vie niekto rozumne zhrnúť na pár viet?

Pravdepodobne to nikdy v živote potrebovať nebudem, ale aspoň kvôli všeobecnému rozhľadu, čo sa za tým všetkým vlastne deje ... prečo to spotrebúva toľko výpočtového výkonu, na čo, komu atď :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa kamilko » 04 Jan 2018, 20:13

V podstate na nic, zere to elektrinu a nic z toho.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Jan 2018, 20:16

:D čakal som niečo stručné, ale že až takto ...

Nie som skeptik, ani odporca. Som v podstate nezačlenený laik, ktorý sa s tým v živote nestretol. Preto by som rád od niekoho, kto "do toho vidí" aspoň povrchne.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Mek » 04 Jan 2018, 20:23

Taku odpoved asi nechcel citat.
Mining - dolovanie - je proces beziaci na PC alebo na specializovanom hardveri, kde bezia narocne vypocty. Raz za cas (zavisi na vykone daneho HW, a obtiaznosti tazenia, ktora casom rastie) sa podari "vydolovat" blok - teda urobit nejaky konkretny "spravny" vypocet, za co clovek dostane isty pocet danej meny. Tento pocet byva pre kazdu menu iny, a zvykne casom klesat.
Pocas dolovania dochadza ku komunikacii so sietou danej kryptomeny (je to taka P2P siet), takze oznam o vytazenom bloku sa dostane ku kazdemu clenovi siete. Seria vsetkych vytazenych blokov tvori tzv. blockchain. Dolovat mozes solo, alebo v poole s dalsimi uzivatelmi, a ked sa poolu podari vytazit blok, tak odmena sa proporcionalne rozdeli medzi uzivatelov poolu, ktori sa na vytazeni toho bloku podielali svojim vykonom.
Dolovanie je dobre na to, ze ti ludia za to dostanu tu kryptomenu, a sluzi na potvrdzovanie transakcii medzi uzivatelmi siete. Su vsak aj meny, ktore sa dolovat nedaju, tie su prevadzkovane centralizovane, alebo funguju nejako inak (neviem ako, nestudoval som to).
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa lubbo7 » 04 Jan 2018, 20:55

Because Bitcoin is a decentralized system, you need a decentralized workforce to keep it running. Miners are this workforce, which help to keep the infrastructure running and are paid for their services in newly minted Bitcoins. This essentially just means they are paid by inflating the money supply, i.e. a tax on everyone who has Bitcoins.

--but what is exactly the service they are providing?

The service they provide is to bring consensus to a distributed network. To have everyone agree on the same "world view" (in respect to who has how many Bitcoins). The problem with a distributed network is, that you cannot trust anyone. You can't just ask your neighbors "Hey, how many Bitcoins are currently at address xyz", because they might lie to you. So instead we all agree on the convention, that we believe whatever is written in the longest blockchain. Now it becomes harder for your neighbors to lie to you, as they would need to be able to show you a version of the blockchain that contains their lies and is longer than the real one. Having all those honest miners working on the real blockchain makes that very hard or hopefully impossible for any attacker.

sice v anglicine ale podla veku by si s tym nemal mat problem :D


moja vysvetlenie v slovencine: predstav si spojitost s VISA alebo MAESTROCARD

prides do obchodu, prilozit karticku na terminal a odides s tovarom
-v pozadi je system ktory tieto platby vyhodnoti, spracuje atd....tento system musi niekto spravovat, udrziavat....ten niekto nepracuje zadarmo...obchodnik totiz plati poplatok za vyuzivanie tychto terminalov

toto je centralizovana siet- VISA/MAESTROCARD spracovava, kontroluje, potvrdzuje platby
bitcoin je decentralizovana siet- transakcie spracovavaju/potvrdzuju ludia ktori "mininguju", cize na ich strojoch bezia narocne vypocty...a tie vypocty su sposob akym su transakcie potvrdzovane

ja tiez nie som odbornik, ale takto nejako som to pochopil ja, aj ked tam asi budu nejake chybky, ale na hrube nacrtnutie to myslim staci

snad to nie je uplne odveci prirovnanie
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa AndiCibula » 04 Jan 2018, 21:09

Keď niekto niekomu odošle nejakú sumu, tak sa z tej transakcie odvedie poplatok.
Ten poplatok je odmenou baníkovi, ktorý poskytne svoj výpočetný výkon na výpočet tej transakcie.
Veľmi zjednodušene.
0
Performance in nanospace.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa Samanko » 05 Jan 2018, 14:55

lubbo7 napísal:jasne, zajtra sa moze nieco stat a hodnota vsetkych kryptomien klesne o 90%
To by som si aj pozical hadam, aby som investoval vtedy :D
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kryptomeny - mining, obchodovanie

Príspevok od používateľa juraj77 » 05 Jan 2018, 15:54

Po nainštalovaní aplikácie No Coin pre prehliadač chrome, mi počítač beží o niečo rýchlejšie. Zaregistroval som to hlavne pri prezeraní webstránok. Odporúčam všetkým aspoň odskúšať či náhodou nedobrovolne neprispievate nejakému chytrákovi na bitcoiny ....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Napísať odpoveď