Okenice

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Okenice

Príspevok od používateľa zen » 09 Jan 2018, 16:05

Na Vianoce došli baterky co ovládajú termostat na kúrenie, zrovna keď zatvárali obchody. V obývačke (12.5 m2 okien) klesla teplota výrazne viac oko v ostatných miestnostiach. Napadlo ma zatepliť okenicami. Tie, co mi inštalovali okna, majú len tenké rolety, hádam, ze to moc nepomôže.

Riešil už niekto čosi také?

Bonus: automatické ovládanie, na noc sa zatvori, na deň sa otvori.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Okenice

Príspevok od používateľa Wili » 09 Jan 2018, 17:25

riesenie? kup si klimu, v lete s tymi velkymi oknami to ocenis a v zime ak sa nieco posere aj zakuris... :thumbup: bude to nakoniec stat podobne ako tie rolety. Tiez mam take velke okna a bez klimy to bolo v lete na skapanie (a to mam orientovane na severo-vychod)

Ak chces predsa len nejaku barieru tak tiez dobre su tazke zavesy
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Okenice

Príspevok od používateľa elmoto » 10 Jan 2018, 12:40

Drevené okenice chcem riešiť aj ja, aj z dôvodu dizajnu /drevená fasáda je ceresit wood visage/ aj z dôvodu klimatického. V lete ochrana pred teplom a v zime pred chladom, snehom vetrom/

Tak ako to majú v talianksku, španielsku atď. a ako to bolo na slovensku doposiaľ u svojich predkoch.

Ťažké závesy NIE. Cez leto sa nahreje a je z neho ohrievač, v zime nepustí teplo zaň a budeš mať za ním mokré okná, parapety, múr atď...

Mal si dať dole z radiátorov termostat a bol by radiator otvorený. Ja mám tiež elektrické termostaty.
0
nie som tu

alois

Re: Okenice

Príspevok od používateľa alois » 10 Jan 2018, 16:42

V termostate máš špeciálne baterky? Benzínky fungujú stále.... :P

Ja mám klasické plastové rolety a okná s trojsklom a tie vedia v nevykurovanej izbe v noci v zime zadržať 1,5°C. Záves nedávaj, zastavíš cirkuláciu vzduchu a to je živná pôda pre vlhkosť tj. pliesne a inú mikrobiologickú háveď.

Ak by si investoval do elektrického pohonu, tak neurob hlúposť a nedaj si to iba na diaľkový ovládač.... :oops: zase nebudeš mať baterky!
Časovač je fajn, ale už sú aj drobnosti ako merač intenzity osvetlenia a rýchlosti vetra. To tiež pomôže.

V DE je nový bezpečnostný predpis na ekologické drevostavby pre elekrticky ovládané žalúzie. (ktoré nemajú možnosť ručného zdvihnutia) Tie musia byť zálohované energiou na dobu, aby sa zdvihly na miestach, ktoré by mohli slúžiť na evakuáciu. Drevodom horí, vyhodí FI na vstupe a je to klietka z ktorej neutečieš.

Napísať odpoveď