Pískanie adaptéru notebook

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Peter114
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Vek: 29

Pískanie adaptéru notebook

Príspevok od používateľa Peter114 » 19 Jan 2018, 21:03

Po dlhom čase som kúpil nový notebook asus ux410ua. Trošku ma na ňom štve, že keď nie je zaťažený adaptér - vypnutý notebook alebo sklopený displej, tak píska aj keď slabo, ale počujem to a občas ma to štve tak ho vyberám zo zásuvky. Aké máte skúsenosti je to v dobe spínaných zdrojov už tak nejak normál? Či to dať reklamovať? To isté mi robí aj router počas zapínania, adaptér píska, ale akonáhle začne vysielať wifi tak už je všetko v pohode.
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Pískanie adaptéru notebook

Príspevok od používateľa ferguson » 19 Jan 2018, 22:02

Aj mneto robi router a robil mi to aj LCD monitor, ked nesiel na 100% jas. Podla mna to je znak nekvality.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie adaptéru notebook

Príspevok od používateľa Mek » 19 Jan 2018, 22:15

Pravdepodobne to budu cievky. Pomoze adapter rozobrat a cievky zakvapnut lakom, nechat vyschnut. Ale ak je to novy stroj, asi by si rozobratim adaptera prisiel o zaruku. Je to teda na tebe...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Pískanie adaptéru notebook

Príspevok od používateľa misocko » 19 Jan 2018, 23:21

to budu tie novodobe vychytavky s TNY alebo TOP pripadne nieco podobne
ked nemaju co robit tak skratka vynechavaju pulzy (nerobia klasicku PWM), zakladna frekvecia je nieco ponad 100kHz, nezatazene vsak šumia až piskaju ako vynechaju rad pulzov a potom znova na par cyklov nabehnu. Mam take dva adaptery, normalne sa zobudim na to ked je telefon uz nabity (mam nabijacku dost blizko pri hlave a dost to šumi)
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Pískanie adaptéru notebook

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Feb 2018, 18:00

Tak to pískanie impulzných zdrojov s malou/žiadnou záťažou je snáď normálne nie? Robí mi to aj originál Huawei nabíjačka klasická 1A, aj QuickCharge. Aj originály od Nokie či Samsungu pískajú. Neberiem to ako chybu, ale skôr ako vlastnosť. Po pravde výnimočne sa stretávam s tým, že zdroj bez záťaže nepíska vôbec.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok