SW pridanie multitouch funkcie pre touchpad

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

SW pridanie multitouch funkcie pre touchpad

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Jan 2018, 17:34

Zdravím, mám len takú zaujímavosť, ktorá ani nie je problémom, ale zaujíma ma to tak to spomeniem aj tu. Asi po mesiaci používania notebooku som si nainštaloval driver pre touchpad lebo ten defaultný vo Windowse nepodporoval posúvanie obrazovky na krajoch touchpadu a pri občasnej práci s ním mi to chýbalo. Išiel som len tak z nudy do nastavení toho driveru a pozerám že je tam možnosť posúvania dvomi prstami. Ešte vtedy ako v tom NTB bola Vista, bol tam rovnaký driver (ale staršia verzia) a táto možnosť tam nebola. Je teda možné že sa multitouch pridal čisto softvérom? Pretože notebook má skoro 10 rokov a v tých časoch o multitouch touchpadoch pochybujem (terajšia verzia drivera je z 2012). A hlavne ako je to celé spravené, že to detekuje viac prstov len na základe SW? Domnievam sa že na tom istom princípe ako digitizéry v mobiloch, teda reagujú na zmenu kapacity. Lenže staré mobily (s kapacitným displejom) multitouch tiež nepodporovali. Alebo aj tam to bola iba vec SW? Za objasnenie ďakujem
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok