Prenosny ohrievac ROVUS

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Feb 2018, 11:48

Cavte,

vcera som pozeral Prima Comedy Central a tam sa objavila TeleShoping reklama na Prenosny ohrievac ROVUS. Neako som sa do toho zapocuval a ma skoro porazilo, ake je to vymyvanie mozgov. Ak mate cas tak si pozrite to video na ich stranke.

http://www.topshop.sk/rovus-prenosny-ohrievac/
alebo tu
https://youtu.be/9G1xGsOtixQ

Jak takto mozu vymyvat mozgy. Nie je to nezakonne? Schvalne si pozrite cas videa 2:10. Na 4 sekundy tam daju na obrazovku informaciu ze to vyhreje izbu do 16m2 (a pri tom izbu ktoru tam ukazuju ma 100% viac ako 16m2.) Ale slovne to nepovedia. Vedia ze to ludia ocami prehliadnu. A ten vykon 370W. A ze poskytne teplo rychlo a ucinne (cas 4:03) Mozno zachod ktory ma 2m2. Keby som nebol znaly problematiky, hned by som si to kupil. Vsak je to super male, prenosne vykonne a pani hovori ze perfektne... :-D


3:50 je vhodny do domacnosti s detmi a so zvieratkami.....ku..a to je informacia

Specifikacia:
Nastaviteľná teplota: 15ºC - 32ºC
Napätie: 220-240 V
Spotreba: 0,37 kw za hodinu výhrevu
Frekvencia: 50/60Hz
Materiál: Keramické vykurovacie teleso, plastový kryt
Vykon: 370 W
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Feb 2018, 12:10

romiadam napísal:Nastaviteľná teplota: 15ºC - 32ºC
Pozor!!! Zabudli doplniť do návodu.
:lol: :lol: :lol: Teplota musí súhlasiť s teplotou v miestnosti - ináč hrozí prechladnutie prístroja :lol: :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa clim-ber » 06 Feb 2018, 12:13

Haha, sudny clovek tento program hadam ani nemoze sledovat.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Feb 2018, 21:09

mr.dred napísal:
romiadam napísal:Nastaviteľná teplota: 15ºC - 32ºC
Pozor!!! Zabudli doplniť do návodu.
:lol: :lol: :lol: Teplota musí súhlasiť s teplotou v miestnosti - ináč hrozí prechladnutie prístroja :lol: :lol: :lol:



:D Si zabil, takto som sa dávno nezasmial. :wink:

Len zabudli dodať, objem miestnosti....
16m2x2,7m výška miestnosti´= 43m3
na 1m3 je potrebný výkon cca50W (na dosiahnutie 20°C)
Potrebný výkon na vyhriatie miestnosti je teda
43x0,05kW=2,15kW

Ako dlho by to trvalo tomu prdítku 0,37kW ? :wink:
Zatial by zamrzol nielen ohrievač ,ale aj užívatel. :D
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 06 Feb 2018, 21:24, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Feb 2018, 21:18

Ja este milujem ked tam omielaju dookola o autokamere aka je naj a ked trepnu ze zadarmo dostanete k nej aj nabijacku :D
Inak lacnejsie kupis Infraziaric co ma trubice. A vyssi vykon.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa zipaj » 06 Feb 2018, 21:41

Ale s tým šmejdom ušetríš mnoho elektriny :crying:
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa josko158 » 06 Feb 2018, 21:58

U svokrovcov to tiež kúpili, že do kúpelne (nemajú tam radiátor) Keď som to uvidel tak som to vrátil skôr jak som to stihol vyskúšať (škoda)... Predavačka v top "šope" mi len popod nos povedala že zákazníkov pri kúpe informujú že to nieje na vykurovanie ale len na dokúrenie miestnosti o pár stupňov a že som prvý ktorý to vracia a ľudia si to pochvaľujú... Je to asi Super vesmírna technológia od NASA len za 30€.... Potom sa mi priznali že to tam mali zapnuté asi 4-5 hodín a nič... Nakoniec som ich presvedčil na klasický 2kW ohrievač s ventilátorom a je pokoj...

2kW za pol hodiny 1kWh a teplo
370w za 5 hodín 1,85kWh a zima (hlavne že sme ušetrili, šak to nič nežere)


Že ich ešte nikto neudal za klamanie spotrebi"TEĽA".........
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa alidedko » 06 Feb 2018, 22:11

OT:
Dnes sme mali velmi plodnu debatu s dochodcom, ktory videl v reklame tento zazrak:
https://m.alza.sk/viking-car-jump-start ... 100888.htm

Jeho slova: "ale ved som videl vo videu, baterka na nulu vybita, pripojil a hned po pripojeni nastartoval na brnk"
Vraj cinsky vyrobok nechce ani za svet, ale ze videl original svajciarsky vyrobok za 270€, ze to by bol ochotny dat, keby sme to mali v predaji ...

Inac aj ta mobilna klima je celkom blud, ale dochodcov na to namotavaju uspesne, aj to uz u nas zhanali :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Feb 2018, 22:49

:lol: 16Ah/pardooon 16 800mAh- no to už je iné číslo :wink: hlavne pre toho, kto to nevie prepočítať a nemá šajnu o skutočnej kapacite/ na pár sekúnd a štartuje na brnk :lol:
Hlavne že je PLUS a žltý... najsamsuper informácia o výrobku. :wink:
ja by som dal za takéto info normálnme tých debilov strielať ako škodnú... ked čítam tie nezmysly v letákoch. :mrgreen:
Kopec načačkaných superlatívov ,ale žiadna relevantná informácia o parametroch výrobku.

Mali by sme tu asi založiť tému ,kde by sme pridávali svoje postrehy a perličky z rôznych letákov a urobiť súťaž o najstupídnejšiu reklamu na nejaký výrobok, pretože ani haluze a kuriozity by na to nepasovali,niečo ako ,, ANTI DEBIL ŠOPING REKLAMA, :D ,nech si to konečne niekto všimne a možno sa s tým bude niečo robiť.
Najviac ma rozčuluje, že v RTVS /Riadená -Tel Avivom -Vymývacia-Spoločnosť/ síce nedávajú komerčné reklamy,ale tieto vymývacie telešopingy tam bežia niekolkorát denne ako na kolotoči . :mrgreen:
No čo ,veď vraj peniaze nesmrdia,zato v tej inštitúcii , to už čoraz viac začína smrdieť cesnakom. :ignore:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Feb 2018, 23:01

clim-ber napísal:Haha, sudny clovek tento program hadam ani nemoze sledovat.
Pod pojmom program neviem ci mas na mysli Teleshop alebo Prima Comedy Central.
No ten Teleshop na to sa neda nikdy pozerat, lebo to je vymyvanie mozgov.
Ten Prima ComedyCentral je tiez o nicom. Jedine dve relacie co ma zaujali su Comedy club (zvlastny humor) a South Park (parodia na Ameriku a ine celosvetove udalosti). Zvysok relacii je totalne nudny. A to nehovorim ze tam davaju 10 min reklamy. Keby som to pozeral online tak si to hodim. Viem to podla toho ze tie reklami v playeri preskakujem. Este ze to pozeram z archivu a viem si reklamy popreskakovat. Ale ten teleshop ma zabil...musel som to sem dat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa helios » 11 Feb 2018, 05:31

Po dôkladnejšom preskúmaní videa na Tytytrúbe som došiel k záveru, že asi ide naozaj o kozmickú techniku. Ako inak vysvetliť, že na dvoch miestach vo videu číslo na displeji levituje (to bežné led nedokážu), konkrétne 1:25 a 3:12. Keď už chcú klamať, nech to aspoň robia poriadne. Už ani nespomínam tie blbé hlášky o cievkach v ohrievačoch a podobne. Ale bežný ovčan to aj tak zožerie, uverí, že malý el. radiátor stojí obvykle 99,90€, pričom v marketoch ho kúpite už od 35€ a na rozdiel od rovusu nehučí na stene, ale len ticho zohrieva neuveriteľnými 1500 Wattmi. Ale to asi obyčajnému Telešop žrútovi reklám asi nevysvetlíte... :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 11 Feb 2018, 06:27

Minule dávali taký baterkový vysávač čo má neuveriteľne výkonnú 900 miliampérovú lítiovú batériu .Mohli by sa aspoň naučiť základné pojmy keď už idú do telky.
Edt: Ale vlastne načo ovčan započuje slovo neuveriteľná zatým mu stačí vysoké číslo 900 a slovo čo nepozná lítiová a je vo vytržení .
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenosny ohrievac ROVUS

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Feb 2018, 07:27

alidedko napísal:OT:
Dnes sme mali velmi plodnu debatu s dochodcom, ktory videl v reklame tento zazrak:
https://m.alza.sk/viking-car-jump-start ... 100888.htm

Jeho slova: "ale ved som videl vo videu, baterka na nulu vybita, pripojil a hned po pripojeni nastartoval na brnk"
Vraj cinsky vyrobok nechce ani za svet, ale ze videl original svajciarsky vyrobok za 270€, ze to by bol ochotny dat, keby sme to mali v predaji ...

Inac aj ta mobilna klima je celkom blud, ale dochodcov na to namotavaju uspesne, aj to uz u nas zhanali :D
Neviem, či Ti hovorí niečo "photonicinduction". Je to maník z UK, má kopec videí, ako sa hráva s VN, ničí a pod., je to taká anglická obdoba piškora austrálskeho. Jedno video tiež spravil o tom, ako s tým štartol nejaké autá - slabú baterku troška dorazil a keď nevládal točiť štartér, pripojil tam podobnú srandu a čuduj sa svete, natočil motor. Baterka síce nebola na nule, ale určite by si s ňou už neštartoval. Tiež som sa divil, a to je človek, čo nerobí reklamu, ten hneď povie, že je to na prd :D

Akurát u mňa by si to ani neškrtlo, ja mám problém naštartovať, keď ešte štartér vládze točiť. Nie nadarmo tam mám vyše 100Ah batériu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok