čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

marcopolo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08 Feb 2018, 19:12

čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa marcopolo » 08 Feb 2018, 19:27

Zdravím páni a dámy
Viete mi niekto poradiť, kde začať pátrať keďže nám v domácnosti v priebehu jedného mesiaca odišli, síce staré ako europá, ale funkčné CRT TV?
Merák ukazuje 234V v zásuvke, žiadne iné problémy som nepostrehol. Len tie televízory odchádzali jeden po druhom. Ako náhoda sa mi to zdá veľmi nepravdepodobné. Mám skúsiť kontaktovať distribúciu nech prídu skontrolovať napojenie od stĺpu či niekde niečo nepovolilo alebo nezoxidovalo? A tým možno trpia tie staré klasické trafa a vysokofrekvenčné trafa v spotrebičoch idú ďalej napriek tomu? To je jediná hypotéza ktorá má napadá.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa oravan » 08 Feb 2018, 19:49

čo na tých TV je zničené alebo aké majú poruchy
0

marcopolo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08 Feb 2018, 19:12

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa marcopolo » 08 Feb 2018, 20:27

nejdú obrazovky - podľa opravára spálené zdroje vysokého napätia pre obrazovku, oprava je samozrejme nerentabilná, ale ukazuje najskôr na nejaký problém v našej elektrike, blesk alebo niečo také nehrozí stalo sa to postupne januar - februar, najprv som zapojil jeden televízor v 1. izbe, ale na jednom okruhu poistkovom s druhou, a po 15sek. niečo len zasičelo a koniec, no nič vravím si má nato právo, potom sa to stalo v 2. izbe s iným televízorom, žeby náhoda? a znova po týždni ďalší zálohový tv rovnako fungoval pár dni a koniec .. aspoň sa potešia v zberni elektro odpadu :) ale čo za tým je - mi je záhada
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa oravan » 08 Feb 2018, 21:03

zdroj VN to je široký pojem možno stačí skontrolovať len okolie vn alebo budiaci tranzistor to si skorej myslím alebo nejaký kondík v okolí vn .to ak by sieť zblbla zdochol by zdroj popripade nejaké preťaženie pustilo by toho viac ako vn a všetky try TV aby mali vn odfajčené sa mi nezdá to by ti aj ostatná elektronika doma pustila ak by zblbla sieť , tak nevyhadzuj a daj opraviť niekomu kto sa v tom naozaj vyzná alebo servis a trafo vn ak by bolo niektoré vadné dá sa zohnať
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Feb 2018, 21:09

Pri tom ake su stare tie televizori, by som tipoval na presusene kondenzatori, povyberat a premerat ich by bolo asi najschodnejsie riesenie, pred tym ako ich vyhodis, bola by skoda, ak su obrazovky v poriadku
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Feb 2018, 21:40

Napadá ma ešte problém s vlhkosťou.Ak zapneš TV, ktorý bol niekde v studenej vlhšej pivnici hneď do siete, a nestačí sa vyrovnať teplota, tak sa zrazí vlhkosť na povrchu obrazovky a okolí a to VN nemá rado.
Ale ak bežali dlhšie bez problémov v miestnosti a urobilo to až po čase,potom už len asi kondíky, studené spoje,alebo .... si povedali ,
že už na to :butthead: a idú do penzie,lebo také ,,chujoviny hollywudovie,, nebudú premietať. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa Jupi » 08 Feb 2018, 22:52

Nemôže byť problém, že tie TV sú stavané iba na 220V?
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa mirosne » 08 Feb 2018, 23:16

Toto určite nie.Ja skorej predpokladám,že sú tam chyby zdrojov,nie vo VN.Čo tak povolený nulák?Máš tam 380V?
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa oravan » 08 Feb 2018, 23:17

kolega ma predbehol
0

misho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Máj 2012, 21:22
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: čo odpálilo 3 TV CRT - vysokonapätové trafa?

Príspevok od používateľa misho » 09 Feb 2018, 00:28

Mozno trochu mimo, ale ak je to pripojene na antenny rozvod co tak problemy so zemnenim. Aj ked to by odisla vstupna cast a nie HV zdroj ale pripojenie k antene je zrejme jedina vec co spaja poruchy televizorov a oddeluje ich od poruch vsetkych ostatnych spotrebicov v domacnosti.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok