Zakrytie zárubne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa jmalik93 » 23 Feb 2018, 21:26

Zdravím viem že toto je mimo tému elektra ale nájdu sa tu aj múdri domáci kutilovia :applause:

Mám doma špajzu ale mám vyvesené dvere a v stene je ešte stará kovová zárubňa. Dvere tam dávať nechcem lebo aj tak by boli stále otvorené a len by zavadzali.
Napadlo mi, videl som ako oblepujú tieto staré zárubne novými či by nešla zárubňa nejak oblepiť sadrokartónom a vyzeralo by to že zárubňa tam ani nieje ....
Vie si to niekto predstaviť ako realizovateľný plán ?
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa daniel1212 » 23 Feb 2018, 21:59

a nechces ju vysekat von? ak by si ju chcel schovat pod sadros tak stale by ti vznikol skok medzi doskou a existujucou stenou. A zbytocne prechod zuzovat este ako je teraz. Nad nejakou tapetou si neuvazoval?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Feb 2018, 22:07

Prečo nie?
z pásov sadrokartonu urobíš účkový kaslík okolo zárubne z oboch strán tak,aby bol zo 5mm utopený pod úroveň okolitej omietky.Okolo otvoru odstrániš v šírke cca 10cm starú fajnovú omietku. Osieťkuješ s presahom do oškrabanej omietky,nalepíš rohy,nanesieš novú omietku a zapucuješ,omaluješ.
Vnútorný priestor medzi kaslíkom a st,zárubňou môžeš vyplniť stavebným lepidlom,alebo zapeniť purpenou. Pásy sarokartonu môžeš o zárubňu priskrutkovať samorezkami s vrtacou špičkou,alebo predvŕtaš...
Z nejakej fotky,kde by bolo vidno profil steny,otvoru a zárubne by sa to dalo lepšie navrhnúť.
Ak je zárubňa posunutá tak,že jedna strana lícuje s omietkou, tak spravíš len L profil zo sadra a omietku potom z tej strany zapucuješ do stratena..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Feb 2018, 22:35

Nemame fotku tak sa tazko radi.

Ak dobre viem, tie stare zarubne boli z jednej strany zarovno steny, nie? Tak ako to chces oblepit so sadrokatronom?

Ale ak je to zapustene z oboch stran a da sa to oblepit, tak by som to robil tak ako radi mr.dred, len ak pouzijes purpenu
alebo zapeniť purpenou
tak ona tlaci na vsetky strany. Musis podopriet neakym napr. rovnym hranolom, ktory sa neohyba a pockat kym to prestane pracovat (tlacit).

Takto som okolo okna 1.20m lepil zaizolovany sadrokarton (asi 3cm izolacna pena na sadrokartone) a mal som to podoprete len na dvoch miestach a v strede mi to trosku vydulo. Rychlo kym to este pracovalo som to podoprel na dalsich dvoch miestach a uz to bolo OK. Pur pena drzi ako svina, ale tlaci, hlavne ked sa nema kam rozpinat....stym treba ratat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa rohy » 24 Feb 2018, 07:30

Ja som obmuroval zarubnu medzi kuchynou a obyvačkou.Zarubňa je zaliata v betone a vyrezanie by stalo cca 200e+kopec prachu.Tak som to ohadzal kleberom +sietku na prechody,potom sadrovu omietku a nakoniec vybrusil do rovna.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Feb 2018, 09:23

Úplne zbytočné rady. Málo info. Je tam panel, tehla, kvadra? Zárubňa hranatá, oblá, vyčnievajú pánty? Zabetónovaná, priskrutkovaná,
ogrcaná maltou?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Zakrytie zárubne

Príspevok od používateľa jmalik93 » 27 Feb 2018, 20:02

Ahojte,

Ďakujem Vám za rady. Lenže moje plány zatrhlo rodinné osadenstvo :? Keď príde na moje slová budem to realizovať vďaka Vaším radám :applause:
0

Napísať odpoveď