Ako platite na Aliexpress-e?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2018, 00:18

Cavte,

mam ucet na paypal, ale zistil som ze na aliexpress-e sa stym neda platit. Raz som kupoval LCD, tak to som zaplatil cez Western Union (to bolo okolo 40€), ale kvoli 1-5€ polozkam....
Kartou priamo nechcem.
Ktoru inu moznost by ste mi odporucili vzhladom na poplatky idealne nulove?
aliexpres.PNG
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Feb 2018, 00:42

Platim normalne, kartou. Aj tak mi nemaju co vybielit.

Ludia to bezne riesia tak, ze maju ucet napr. v Zuno banke, ta ma tusim vedenie uctu gratis. Ked vedia, ze si idu nieco kupit, tak presunu peniaze vopred na tento ucet. Alebo si tam nechavaju par eur rezervu, kazdy podla chuti.

Aj z tohto dovodu mam otvoreny sporiaci ucet, co je na hlavnom ucte navyse, si presuvam na sporenie. Sporiaci mi kartou nevykradnu a ked potrebujem prostriedky, cez aplikacku si ich do par minut presuniem.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa rudko » 24 Feb 2018, 06:50

Kartou. Moja banka ponuka v aplikacii moznost vygenerovat si jednorazovu virtualnu kartu. Ides platit, spustis aplikaciu, ta ti vypluje virtualnu kartu, zaplatis a po jednej platbe sa karta deaktivuje. Moznost zneuzitia prakticky ziadna
Alebo sa to da riesit ako pise alidedko. Ucet v nejakej internetovej banke s par eurami z ktoreho budes platit taketo nakupy
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa pablox » 24 Feb 2018, 08:05

Zuno už skrachovalo, ale presne som to riešil cez ich účet. Sprav si účet napríklad v mBank alebo fio kde je bez poplatku a nemáš problém.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa straciam » 24 Feb 2018, 08:24

ja platim cez alipay. nieco podobne ako paypal. s tvojim uctom je sparovana karta, s ktorou platis. cislo karty zadavas len raz-pri registracii karty. potom uz nezadavas cislo karty len meno a heslo do uctu. zneuzit sa to da, len tak, ze ti ukradnu meno a heslo na aliexpres. ale ak zdetekuju ze sa prihlasujes z inej krajiny tak pre overenie ta poziadaju pred patenim overit cislo karty zadanim nahodnej stvorice cisel z cisla karty.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Feb 2018, 09:26

Aj tak by ma zaujímalo, koľkože ľudí tu na fóre prišlo o peniaze, keď tu riešite platby kartou, alebo nie. Poznám desiatky ľudí, čo nakupujú vo veľkom z Ali a ebay, no zatiaľ nikto neprišiel o peniaze. Teda ak nie vlastnou vinou a sprostosťou.
Dajte konkrétny príklad od seba, alebo z rodiny komu z karty pri platbe cez paypal, alebo alipay vybielili účet. Nie JPP (jedna pani povedala)
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Feb 2018, 09:33

Ale ja som netvrdil, ze sa toho bojim. Ved som len spomenul, ze aj keby chceli, nemaju co :)

Uz par rokov pouzivam paypal a alipay s hlavnou kartou a hlavnym uctom. Bez problemu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa straciam » 24 Feb 2018, 10:33

poznam jedneho cloveka v praci...
neplati sice nic cez paypal/alipay/...pay.. ale vzdy plati priamo kartou.

1) volali mu priamo z banky o siedmej rano, ci robil platbu kartou v sanghaji. bola to nejaka platba na letisku. samozrejme ze neplatil.. boli to dve platby po cca 18 eur. banka mu peniaze do tyzdna vratila.

2) minuly rok medzi vianocami a silvestrom, mu skoro rano (asi o tretej nad ranom) prisli sms o stiahnutych platbach - tiez kartou. prva platba za 14 eur, potom 2x po 20 eur, 2x po 40, a 1x 216 eur. vsetko priame platby kartou. dokopy 350 eur. platby boli realizovane v CR cez facebook. (nakupy na facebooku)
hned to nahlasil banke, podal trestne oznamenie a do mesiaca mu banka vratila vsetky peniaze a facebook mu tiez vratil tu istu sumu. teda mu to vratili dva krat :) ale pre istotu to nahlasil banke, ze mu to vratili dva krat. jednak je to clovek naozaj ferovy a za dalsie netreba si vyrabat problemy navyse..

v byvalej robote tiez jednemu kolegovi raz vybielili ucet. cez internet banking sa mu dostali na ucet a zmizlo mu vsetko.. nie je to cez kartu ale aj taketo pripady sa stavaju
0
Naposledy upravil/-a straciam v 24 Feb 2018, 10:33, upravené celkom 1 krát.
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Feb 2018, 10:33

Nie, nie. Ja som nikoho nekonkretizoval ani nenapádam. Len by ma to zaujímalo, či má vôbec niekto negatívnu skúsenosť, alebo je to len dogma niekde z internetu, alebo krčmy.

straciam: písal som konkrétne z paypal, alebo Alipay. Nie hlúposťou fejsbúkových blbcov, čo ukazujú kartu všade na nete.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Feb 2018, 10:41

Taketo pohyby sa mozu stat aj bez paypalu.

Boli to tri mesiace dozadu, co kamaratovi pipla sms, ze mu prisla vyplata. Povedal si, fajn, idem si kupit nieco na seba. V obchode siel platit kartou, ta hlasila nedostatocne prostriedky. Medzicasom si nevsimol sms, ktora mu prisla - debetna transakcia 1300€, splatka uveru :D Najhorsie bolo to, ze ziadny uver nikdy nemal. Hned palil do banky, ze co to ma znamenat, samozrejme banka platbu stornovala a peniaze vratila. Miesto 1300€ (+nejake drobne) mu vsak vratili takmer 1400€, z ktorych si nasledne stiahli 180€ ako splatku uveru. Znova. Tak dalsia navsteva v banke, ospravedlnenia a omacky ... Ako verny zakaznik, aby sa nehneval, dostal 10 vyberov z bankomatov inej banky gratis. Potesil sa, pretoze nechodieva ani do bankomatov svojej vlastnej banky ...

Podotykam, nikdy ziadny aliexpress, paypal, ani iny ucet nemal. Vsetko mu objednavam ja.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa straciam » 24 Feb 2018, 10:42

tak to zase pozor. opatrny je dost. nie je to ten typ cloveka, co ukazuje kartu vsade, facebook a podobne hluposti nikdy nemal ani len otvorene.. nema na take veci cas.. ale to ti tazko vysvetlim...
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2018, 10:54

Ja osobne nemám problém používať kartu V krajine kde žijem popr. V EU lebo viem že sa to dá vypatrat, hlavne keď firma sídli V EU popr. Majú aj kamennú predajnu.

Horšie je keď je to V cine alebo niekde pánu bohu za chrbtom kde ani polícia nespolupracuje ako má.

Mám jeden účet ktorý používam na bežné veci, chodí mi tam výplata A tam mam celé uspory. Niekde mimo EÚ niečo kupim, oni budú mať slabo zabezpečeny eshop, bez môjho vedomía si uložia čísla od mojej karty, neaky hacker sa K tomu dostane A potom keď niekto nákupi Z môjho účtu môžem to nahlásiť mojej banke ale čo keď nedostanem všetko spat? Ja sa niekedy nepozriem na ucet aj dva tyzdne. A co ked banka si vymysli ze mal som si kontrolovat ucet. Treba mi tieto zbytočne problémy? Netreba. Ak existuje iný spôsob aké sa tu už spomenuli, prečo to nevyuzit a radsej nevystavovat kartu od bežného účtu zbytočne mu riziku.

A založiť si kvoli tomu ďalší U et V banke, ze 10x za rok nieco kupim na aliexpress to sa mi neoplati.

Preto som sa pytal.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 24 Feb 2018, 11:00, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Feb 2018, 10:57

No ved jasne. Zopar alternativ uz bolo spomenutych, staci si len vybrat.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2018, 11:01

Diki za alternativy. Niečo si Z toho vyberiem.

:thumbup:
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 24 Feb 2018, 15:20, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa rudko » 24 Feb 2018, 11:12

Milos66 napísal:Nie, nie. Ja som nikoho nekonkretizoval ani nenapádam. Len by ma to zaujímalo, či má vôbec niekto negatívnu skúsenosť, alebo je to len dogma niekde z internetu, alebo krčmy.

straciam: písal som konkrétne z paypal, alebo Alipay. Nie hlúposťou fejsbúkových blbcov, čo ukazujú kartu všade na nete.
Milos clovek sa k takemuto problemu nemusi dopracovat vlastnou hlupostou (samozrejme sa to nevylucuje). Pracujem vo firme ktora sa zaobera spracuvanim bezhotovostnych tranzakcii a spravovanim rieseni s tym suvisiacich bankam na oddeleni IT bezpecnosti. Ver mi ze tych pripadov je halda. Vacsina z nich je sposobena hlupostou ludi, ale asi 10%z nich su rozne uniky z kadejakych stranok (aj eshopov) kde si ludia ulozia udaje o karte, hlavne rusko a azia. Osobne neviem povedat ako su na tom z bezpecnostou ebay alebo ali, ako maju sifrovane databazy udajov, alebo kolko mali uz unikov. Nikdy vsak neskodi byt v tomto opatrny, nakolko je len otazka casu kedy sa objavi niekde nejaka diera ktoru nestihnu vcas zaplata a problem bude na svete...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Feb 2018, 11:48

Ja som si nastavil regióny v ktorých sa dá karta použiť (iba európa), platby pre aliexpress sa platia v podľa výpisov v Londýne a nastavil som limit na platby kartou 30€/deň. U aliho a na banggood nakupujem asi 3 roky a nebol žiadny problém. Problém je aj niekto poskytne údaje nedôveryhodnému predajcovi, alebo ak niekto ofotí kartu (viac netreba), čiže kartu nedať z rúk napríklad čašníkovi ktorý ju zoberie ku pokladni.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Samanko » 24 Feb 2018, 11:57

Ja to teda nejak moc neriesim, platim kartou prihlasenou k uctu (beznemu, kde v podstate aj tak vela penazi nemam)... Na ali som obchodoval mnoho krat, s 3d secure code mi to pride dostatocne bezpecne..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 24 Feb 2018, 12:10

kupoval som tam cca 20-30 krat, vzdy kartou, nikdy ziadny problem, poplatky nulove

v podstate tam nejdu peniaze priamo predajcovi, ale platis to cez myslim ze sa to vola alipay, kde tie peniaze zostanu pokial nepotvrdis ze ti prisiel tovar v poriadku (alebo po 60 dnoch)

niekedy sa stane ze tovar pride chybny, ale nepride, alebo je iny nez na obrazku....no s reklamaciou som nemal problem...aj ked uz sa ma cinanci snazili presvedcit ze maju doma placuce deti a ze ich to zruinuje :D

neviem o pripadoch ze by ludom z karty nahodne odchadzali peniaze, no pre istotu mam nastaveny limit na internetove platby na 50-100€
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Feb 2018, 12:14

Len som sa pýtal. Ja nikoho nepoznám komu sa stala nehoda s financiami.
Ja osobne mám jeden účet na všetko. Veci čo nakupujem sú istené spiatočnou SMS a potvrdením v banke, či som platbu požadoval, alebo nie.
paypal mám tiež potrvdenie platby cez SMS. Neviem nakoľko je to bezpečné, ale zatiaľ sa mi nič nestalo. Dúfam, že to tak ostane aj naďalej.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2018, 13:01

Ja nemam kartu registrovanu ani na paypal.
Ja tam robim prevody z banky. Vzdy si to "nabijem" tak na 100eur a ked spadnem na 10-20eur tak zase tam nieco prevediem cez bankovy prevod.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok