whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa jany+ » 24 Feb 2018, 11:51

Na pracke whirpool 6th sense colour nesvieti displej s casom a tak isto pri zmykani nesvietia ledky otacok bubna. Pracka inak normalne funguje. Momentalne nemam cas rozoberat pracku, tak sa chcem opytat ci sa niekto s niecim podobnym stretol (ci to teoreticky moze byt kontakt, alebo odislo napajanie displeja).
Teoreticky to moze byt aj to aj to, alebo aj nieco ine
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa AEdison » 24 Feb 2018, 11:58

Nesvieti mi žiarovka v izbe. Čo je zlé? Žiarovka, alebo nemám prúd... Pokiaľ to neotvoríš a nezmeráš, tak to môže byť hocičo.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Feb 2018, 12:17

Ahoj,a proč se ptáš,no že nemáš čas snad se u tebe někdo zastaví,a prádlo si vypereš snad sám.-i tak jak bez info. co ti dává....( asi všichni mají stejného výrobce nedej bože modelu zmíněné pračky, ano máme :confused: )
0

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa jany+ » 24 Feb 2018, 12:39

Dobre, ked nevies, tak nepis nic .... odpovedat mozu ty co vedia (ja som sa nepytal nikoho osobne).

-- Spojený príspevok 24 Feb 2018, 12:44 --
AEdison napísal:Nesvieti mi žiarovka v izbe. Čo je zlé? Žiarovka, alebo nemám prúd... Pokiaľ to neotvoríš a nezmeráš, tak to môže byť hocičo.
Pracka neni ziarovka (na ziarovku pozres a vidis ci tam vlakno je, alebo nie .... a napatie v objimke si zmeras za 2 sekundy). Ale ja ked mam rozoberat pracku a je tam napr. 20 srubiek a 10 zapadiek a 4 pri otvarani vylomim, tak dakujem pekne.
Pytal som sa ci mal niekto podobnu skusenost.
Ak nemas, tak napis, ze nemam, alebo nepis nic a ked mas tak napis kde bol problem.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Feb 2018, 12:45

pokial mas pristup k teplovzdusnej pajkovacke tak prehrej spoje, pokial nie tak preletuj klasikou. Dosky su spajkovane bezolovnatym cinom "Pb free" a radi na nich praskaju spoje este aj vo vyrobe - vlastna skusenost, nakolko v takejto vyrobe robim aj ja, na 80% tam mas studeny spoj, len ho treba najst, pokial sa zavada prejavuje iba takto a ostatne funkcie su ok, tak je to studeny spoj
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa jany+ » 24 Feb 2018, 12:49

OK, thx .... tak to teda otvorim a pozrem na to (ak bude viac casu :) )
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Feb 2018, 12:57

tam sa ti ozaj nema co pokazit, teda pokial nenastane k prierazu napetia na vstupnej strane dosky, ale mali by tam byt varistori, ktore su na to stavane, tieto dosky su principialne riesene jednoducho, vsetko by malo zabezpecovat MCU ( ATMega) s programom, vystupy na tlacitka zobrazovacie prvky - cez smd tranzistori, vykonove vystupy - relatka a triaky. Moderne pracky maju uz viac triakov ako relatok, Nove dosky maju 5 a 12 V relatka, strsie dosky 24V relatka.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa AEdison » 24 Feb 2018, 14:04

Šanca že má niekto rovnakú práčku a riešil rovnaký problém je v celku malá.
jany+ napísal:Ale ja ked mam rozoberat pracku a je tam napr. 20 srubiek a 10 zapadiek a 4 pri otvarani vylomim, tak dakujem pekne
A máš snáď schopnosti to opraviť cez dekel? :lol: Takže otázka na ktorú si sa pýtal je tak isto k ničomu, ako moja nefunkčná žiarovka na ktorú som sa ani nepozrel.
Keby si napísal, nemám napätie na posvietení displeja a stopa mi končí u týchto dvoch tranzistoroch, tak by som nemal najmenší dôvod rýpať a rovno by som ti poradil. Keď som sa ťa dotkol tak sa ospravedlňujem, no bohužiaľ nevidím hodnotu v strieľaní naslepo.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: whirpool 6th sense colour, nesvieti displej

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Feb 2018, 16:02

Ja viem.

Je zly kontakt na cesticke od R65 k LD7, na pravej strane dosky hore.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok