Relativne tichy mixer

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Relativne tichy mixer

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Mar 2018, 15:31

Cavte,

mam Kenwood mixer
KENWOOD_BLENDER_BL227.jpg
uz par rokov, a vadi mi na nom ze ma plastotu nadobu ktora ma uz stovky prasklin (neaka chyba toho platu - ale to vsetky tieto plasty takto pukaju, neviem preco) a druha vec mi vadi, ze ked mixuje tak chrci ako keby to bol drvic kamenov. Ked spustim len cisto motor bez nadoby, tak ide relativne ticho, alebo skor by som povedal ze hladko bez zvukov drvica kamenov. Moja mama ma este aso 40 rocny ETA mixer, a ten "nerdvi kamene". Tam je ta ETE plastova spojka
5339a798943a26bebbf50000.jpg
Ja sim myslim ze to bude tou spojkou co tam teraz pouzivaju
index.jpg
index.jpg (4.19 KiB) 919 zobrazení
Tak som si kupil dnes v LIDL tento novy mixer (ma sklenenu nadobu - prasklinky tam uz nebdu),
288372.png
ale zistil som ze tiez "drvi kamene" a tiez ked spustim bez nadoby tak uz "nedrvi kamene.

To uz dnes vsetky mixery "drvia kamene" alebo len tie do 50€? Rozmyslam ze to vratim do LIDL, aj ked mi je luto tej sklenenej nadoby. To sa mi paci.

Tak sa vas chcem opytat,

Existuje v dnesnej dobe mixer ktory"

- mixuje a nevychadzaju z neho zvuky ako keby drvil kamene (to robi ta plastova spojka)
- ma sklenenu nadobu
- ako bonus plynulu regulaciu otacok (alebo skokovu ale taku ze ked zapnem len s vodou, tak mi bez vrchnaku voda nevysplechne (ale toto nie je nutna podmienka)

Pytam sa preto, ze ci nekto z vas nema taku. Ja budem dnes vecer googlit, ale rady od niekoho su uzitocnejsie ako google.

Dakujem
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Relativne tichy mixer

Príspevok od používateľa AEdison » 26 Mar 2018, 15:52

Ja mám miksér ktorý ako spojku používa štvorhran v gumenom obložení. Bez obsahu hučí ako klasický "vysávač" a z obsahom ako mixér, :lol: ťažko sa takéto zvuky k niečomu prirovnávajú.
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Relativne tichy mixer

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Mar 2018, 16:01

Horst Fuch by Ti vedel povedať, mlel na ňom betón.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Relativne tichy mixer

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Apr 2018, 13:41

AEdison,
Ja mám miksér ktorý ako spojku používa štvorhran v gumenom obložení.

Toto ma zaujima, lebo ten moj ma spojku plast na plat a to bude asi zdroj toho skrklaveho zvuku.

To ze mixer je hlasny ako vysavac mi nevadi, otazka ci je to hladky hluk alebo skrekot ako keby si v mixeri drtil kamene.

Z toho kenwoodu ked nadoba je prazdna, mi vychadzaju zvuky ako keby tam boli kamienky a drtilo ich.

Tak ma zaujima ci aj z toho tvoho so spojkou s gumennym oblozenim vychadzaju take zvuky mletia kamienkov alebo nie a je to len hladky hluk motora?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Relativne tichy mixer

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Apr 2018, 14:05

Aj ETA mixer,, drví kamene ,,pretože ak sa pár krát zle zatlačí nádoba na sokel motora, takže sa strhá tá krížová spojka a potom to preskakuje a rachotí,
alebo pískajú,keď je v tom plaste teplotou vyhriate a posunuté bronzové púzdro v unášači nožov tak, že sa to tam trie kov o plast....
Ostatné mixéry to robia možno kôli tomu, že je nevhodný materiál toho ložiska v čom je hriadel noža a po čase sa vylágruje,
alebo v ložiskách nie sú guličky, ale ,,ryža,, :wink

Bronzové ložisko na pekárničke chleba sa mi po pár rokoch občasného používania vydralo do vajca, tak, že sa remenica na obvode vychýlila o 0,5cm a tak rozpáralo ozubený remeň pohonu,takže mám pocit, že to nebol bronz, ale PEDRO žuvačka,možno aj tá by vydržala dlhšie. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Relativne tichy mixer

Príspevok od používateľa oravan » 06 Apr 2018, 16:56

tá spojka sa dá zohnať
0

Napísať odpoveď