Popisovanie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
addo1
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 27 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Popisovanie

Príspevok od používateľa addo1 » 06 Feb 2009, 20:41

Chalani potrebujem poradit alebo skor odporucit nejaku metodu na popisovnie prednych panelow ci uz zosiku alebo proste niecoho......lebo by som potreboval napr. nakreslit stupnice na potaky a podobne....uz vopred Dakujem za rady :D
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 06 Feb 2009, 20:43

tvrdší papier a priesvitná fólia... alebo ma napadá DataMov zosik...

citujem (dúfam, že mi to autor dovolí :D ): "No použil som propisot ktorý som lepil na priehľadnú lepiaci fóliu a potom som to celé prelepil ďalšou fóliou. Na tej barve na predku to nedržalo aj keď sa to dokonale odmastnilo."

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 06 Feb 2009, 21:31

Alebo skús "síto tisk".
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
logan105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 06 Mar 2008, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa logan105 » 06 Feb 2009, 21:43

Robio napísal:Alebo skús "síto tisk".
No tak to by ma veľmi zaujímalo ako spravý doma.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 06 Feb 2009, 22:05

No však aj mňa, ale tak sa popisujú normálne v továrňach takže to vydrží roky.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 06 Feb 2009, 22:30

logan105 napísal:
Robio napísal:Alebo skús "síto tisk".
No tak to by ma veľmi zaujímalo ako spravý doma.
špendlíkom?

Teraz robím tak že si v nejakom grafickom softe urobím tlačidlá, stupnice a tak podobne a vytlačím to trebárs aj na najlacnejší fotopapier. Vyrežiem veci čo najú byť priehľadné (LCD, LED a pod) a zalejem to do fólie. Najprv tlačím len kákladné veci na kancelársky a triafam sa aby všetko sebelo. Nakoniec to vatlačím na hotovo. Ak budeš robiť nejaké priehľadné veci tak si urob radšej 2 alebo 3 kópie a daj si zaliať všetky. Dosť často sa totižto stáva že pri zalievaní ostane zrovna v tom priehľadnom okienku vzduch a potom to nieje ono.

Z praxe som sa poučil. Najprv si navrhni a vytlač predný panel a až podľa neho osádzaj ovládacie prvky. Vyhneš sa tak tomu namáhavému triafaniu sa rozmerov po milimetroch. Touto metódou robim aj "membránové" klávesnice ale to je už trochu moje tajomstvo. :wink:

Nakoniec to lepím priamo na panel pomocou obojstrannej lepiacej pásky. Nejaké veci ktoré majú takto urobený predný panel nájdeš aj na mojom webe.
0

Používateľov profilový obrázok
addo1
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 27 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa addo1 » 07 Feb 2009, 12:45

no ved to je to ze ja uz mam krabicku hotovu :( uz mi chybaju iba tieto popisi.....budem to musiet nejak vymystiet. Lebo si nemozem dovolit robit predny panel a potom ho tam vlozit nevyzeralo by to dobre.....
0

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 07 Feb 2009, 12:55

spravím si v coreli alebo podobnom softe predný panel čiernej farby s transparentným textom, ten zrkadlovo vytlačím na fóliu laserovou tlačiarňou (aby potom bol toner na spodku a vrchná časť bola lesklá a aby nebolo možné panel doškriabať). na výrobok nalepím papier farby takej, akej chcem mať popisky a následne nato tú fóliu. efekt je taký že panel je čierny a text je farby akej som použil papier pod fóliou. celé to zlepím a hotovo.
0

Napísať odpoveď