Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zap├íjkovanie SMD puzdra

Zapájkovanie SMD puzdra

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Zapájkovanie SMD puzdra

Odosla┼ąod Radus » 27 Apr 2018, 22:58

Zdrav├şm, dok├í┼żem nejak re├ílne zap├íjkova┼ą tento sn├şma─Ź bez jeho zni─Źenia? Nem├íte nejak├ę doporu─Źenie ako na to? M├ím mikrop├íjku aj teplovzdu┼íku, len neviem ako na to...ked┼że v├Żvody s├║ pod puzdrom...
Ak m├íte nejak├║ radu, sem s ┼łou...
─Äakujem.
R.
Pr├şlohy
MPL.JPG
MPL.JPG (17.18 KiB) Zobrazená 916 krát
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 991
Vek: 37.55
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Re: Zapájkovanie SMD puzdra

Odosla┼ąod bobo87 » 27 Apr 2018, 23:06

Ahoj, za mna to robim tak, ze najprv na pady na PCB nanesiem cinovu pastu, prilozim QFN puzdro, nahrievam z vacsej vzdialenosti teplovzduskou a potom priblizim viac, spajka sa rozleje, suciastka sa vycentruje a nasledne oddialim. Potom uz len spajkovaci gel, ci ako to nazvat (flux) a mikropajkou/odsavacim lankom pripadne opravit, ak je viac spajky. Pozri na youtube - hot air qfn. :)
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}
bobo87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1824
Vek: 31.83
Zalo┼żen├Ż: 15.02.2007

Odosla┼ąod Radus » 27 Apr 2018, 23:12

... aj ja by som to tak spravil popravde, ale ked┼że je to nejak├Ż senzor tlaku, neviem ─Źi by som ho neposlal do ve─Źn├Żch lov├ş┼í┼ą :) Ale ke─Ć mi ni─Ź lep┼íie nenapadne, sk├║sim asi tak...
─Äakujem.
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod bobo87 » 27 Apr 2018, 23:30

Tak pripadne este pocas spajkovania prelepit hornu stranu napriklad kaptonovou paskou, nech teply vzduch nejde priamo na cip?
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}
bobo87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1824
Vek: 31.83
Zalo┼żen├Ż: 15.02.2007

Odosla┼ąod Radus » 27 Apr 2018, 23:35

Nie zl├Ż n├ípad, aj kaptonka sa u m┼ła n├íjde...v─Ćaka...
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Dumitru » 27 Apr 2018, 23:43

─îo tak nanies┼ą pastu polo┼żi┼ą s├║─Źiastku na dps a na ┼żehli─Źke nastavi┼ą teplotu tavenia , n├ísledne polo┼żi┼ą dps na ┼żehli─Źku a po─Źka┼ą k├Żm sa s├║─Źiastka priletuje sama , nemalo by sa po┼íkodi┼ą ke─Ć┼że bude zospodu zohrievana
Dumitru
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 331
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2011

Odosla┼ąod Radus » 27 Apr 2018, 23:53

Ak├║ pastu? So sp├íjkovacou pastou nem├ím ┼żiadne sk├║senosti. To by mo┼żno ┼ílo aj s teplovzdu┼íkou zospodu...hm?
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Dumitru » 27 Apr 2018, 23:59

├üno spajkovaciu pastu m├ím na mysl├ş
Dumitru
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 331
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2011

Odosla┼ąod ado130 » 28 Apr 2018, 00:26

Rovnak├Ż senzor som mal pou┼żit├Ż v jednej aplik├íci├ş. Ako u┼ż bolo poraden├ę, ur─Źite vrch prelep, u┼ż len kv├┤li mo┼żn├ęmu zaneseniu. Trochu poc├şnuj pl├┤┼íky, prilo┼ż s├║─Źiastku a postupne "pobehaj" okolo a┼ż sa ti bude zda┼ą ┼że s├║ v┼íetky piny uchyten├ę. U m┼ła fungovalo a senzor fungoval v poriadku.
ado130
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 19
Zalo┼żen├Ż: 28.10.2010

Odosla┼ąod romiadam » 28 Apr 2018, 11:31

Robi sa to teplovzduskou (ale na to urcenou, nie z Baumax-u s cm opalujes farbu zo starych drevennych okien) z vrchu.

Tu si to pozri ako:

https://www.youtube.com/watch?v=c_Qt5CtUlqY&gl=BE
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2946
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod Radus » 28 Apr 2018, 22:24

romiadam nap├şsal:Robi sa to teplovzduskou (ale na to urcenou, nie z Baumax-u s cm opalujes farbu zo starych drevennych okien) z vrchu.

┼ákoda, budem musie┼ą teda necha┼ą svoju Let-lampu v skrini :) ─Äakujem za rady, nejak to u┼ż zm├íknem. To s t├Żm prelepen├şm je dorb├Ż n├ípad, ─Ćakujem.
R.
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 29 Apr 2018, 11:53

Ale aby som ta potesil toto by sa dalo urobit aj mikropajkovackou, na takyto sposob (treba si to najrv nacvicit na inej suciastke s rovnakym puzdrom a byt sikovny):

https://www.youtube.com/watch?v=GJFd7-nzrH0

Pady na DPS musis vytiahnut aby precnievali cez suciastku, aby si to mohol letovat mikropajkou.
On to ma lahsie, lebo ma z boku tie plosky, takze cin sa mu tan sam vleje pod suciastku, ty to tam nemas.
Ty by si musel najpr pocinovat tu suciastku (dat tam len malicko cinu), potom pocinovat plosky na DPS (dat tam len malicko cinu). Nakoniec priletujes jeden roh IO so znacnym mnozstvom cinu na hrote mikropajkovacky (na DPS mas pajkovaciu pastu), ten cin ti tam vtecie pod suciastku. Kym je cin tekuty nastavis polohu IO). Ked letujes jeden roh mozes pod zvysok IO podlozit papier hruby asi 0.2mm, aby medzi suciastkou a DPS bola malicka skara, lepsie sa ti tam cin vleje, lebo ty tam nemas tie bocne plosky. Treba vyskusat. Mozno ten IO nebude treba nicim podkladat.

Takto by to slo...
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2946
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 5 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist