Infra LED ku kamere

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Infra LED ku kamere

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Jún 2018, 07:12

Neviete aký typ,resp. akú vlnovú dľžku majú infraLEDy používané na nočné prisvietenie ku kamere?
Avelmak má 940nm, 950nm, 850nm,730nm. - ktoré by mohli byť naj?
Viem že najjednoduchšie by bolo vyskúšať....ale čo ak už niekto skúšal?
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

alois

Re: Infra LED ku kamere

Príspevok od používateľa alois » 06 Jún 2018, 07:59

Protiotázka: Akú kameru máš ale na mysli?
Bežných je 850-860 nm, doplnkové sú 940nm. Tie už nesvietia na okom viditeľnú červenú. A taktiež, či je to klasika, alebo EXFIR.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Infra LED ku kamere

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Jún 2018, 13:54

O kamere zatiaľ viem akurát to, že je IP a stála cez nejakých 100€. Pokiaľ na nej svietili všetky I-LEDy, tak na 20-25m sa dala rozpoznať tvár v čierno-bielom režime v totálnej tme (v bani pri vypnutom umelom osvetlení,tak že naozaj tma). I-LEDy majú priemer 5mm s fialovým púzdrom a je ich tam asi 24ks. Teraz svieti asi tretina, tak zháňam info na príležitostnú výmenu. Presný typ kamery musím pozrieť niekde na krabici (až je ešte u šéfa) ,lebo kamera je v uzamknutej kovovej krabici,trčí len optika a drótikári ešte stratili aj kľúč a kým to ide,nechcú to zbytočne otvárať...
Ale chcel by som niečo poexperimentovať aj s prisvietením ku autokamierke CC308HD GOGEN ,ktorú som dostal ako nevyžiadaný darček.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

alois

Re: Infra LED ku kamere

Príspevok od používateľa alois » 06 Jún 2018, 15:20

Pýtal som sa preto na kameru, lebo sú pokusy ako ku lacnej kamere bez IR prísvitu "namontovať" prísvit. To samozrejme že nefunguje.

Ak tá auto kamera má IR prísvit, tak určite lacnejšiu verziu na 850nm.

Za pár € sa dá z Číny objednať len kruhový modul IR. No nemusí sa to dať vymeniť, nakoľko kamera si reguluje aj výkon IR a to tieto lacné šroty nezvládajú. Odhliadnuc od toho, že ak otvoríš kameru, nikdy ju tak prachotesne nezavrieš. Ak je to baňa, nie je tam aj EXx predpis, alebo kvôli tomu je tam tá skrinka?

máš ss

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Infra LED ku kamere

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Jún 2018, 15:48

Tá skrinka je len kvôli tomu...
Na experimentovanie som si zatiaľ (popri iných súč.) objednal pár kusov http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1559 ... icle=24078
tak uvidím...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok