Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • aplikacia face recognition na domoveho vratnika

aplikacia face recognition na domoveho vratnika

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

aplikacia face recognition na domoveho vratnika

Odosla┼ąod lubbo7 » 07 J├║l 2018, 21:30

Zdravim, v skole sme riesili neutronove siete a rozpoznavanie tvari, a tak ma napadla nasledujuca myslienka.

Moja myslienka: Na zaznam domoveho vratnika (alebo nejakej inej kamery co by zaznamenavala obraz) by sa aplikoval argoritmus na rozpoznavanie tvare (iba v zmysle ze ak algoritmus zaznamena hociaku tvar, vytvori fotku). Nasledne by sa uz konkretna tvar, alebo viac tvari pokusal algoritmus neuronovej siete rozpoznat, s tym ze bola by nejaka mnozina znamych tvari (rodina) a potom cudzich, kde by sme k tymto novym tvaram priradili meno, a pri dalsej navsteve by ich uz system rozpoznal.

Ja viem ze to nie je zrovna eticke, porusenia sukromia, GDPR a podobne, ale to teraz neriesim, zaujima ma cisto len technicka stranka a ci je to vobec mozne, resp. ci su podobne riesenia na trhu, alebo s nimi mate skusenosti.

(aj ked nad tym teraz rozmyslam a citam to, tak pravdepodobne niekde v cine to uz davno fici :D )

Dik
lubbo7
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 619
Vek: 29.85
Zalo┼żen├Ż: 06.03.2010

Re: aplikacia face recognition na domoveho vratnika

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 07 J├║l 2018, 21:41

https://www.facebook.com/techjuicepk/videos/1456154984489020/?fref=gs&dti=205106749503594&hc_location=group

Dobr├Ż ve─Źer,

Tak verte tomu ┼że inde u┼ż podobn├ę veci fi─Źia.
Mysl├şm ┼że by to aj mohlo fungova┼ą. A ke─Ć bude NN nau─Źen├í tv├íre z va┼íej dom├ícnosti, ak├ę GDPR? In├ę by bolo rozpozn├íva┼ą cel├║ ulicu :D
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1322
Vek: 22.82
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod lubbo7 » 07 J├║l 2018, 22:05

no myslel som to tak, ze ak by napriklad isla okolo postarka, a ju to zosnimalo...alebo akehokolvek okoloiduceho,a tymto by sa postupne vytvorila ich databaza....ak ked, tie zabery a data by som pouzival iba pre seba, cize by ani nikto nevedel ze tam nieco taketo funguje na pozadi :D
lubbo7
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 619
Vek: 29.85
Zalo┼żen├Ż: 06.03.2010

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 07 J├║l 2018, 22:14

A k ─Źomu by sl├║┼żila tak├í datab├íza? Myslel som, ┼że proste po┼ít├írka prejde cez NN, t├í klasifikuje ┼że to nie je ─Źlen dom├ícnosti a koniec.

E┼íte by ma zauj├şmalo. Ako by ste si vytvorili tr├ęnova─Źku? Zohna┼ą tak├ę mno┼żstvo tv├ír├ş z r├┤znych uhlov mi nepr├şde jednoduch├ę. Cudzie tv├íre proste stiahnete odniekia─ż dataset. Ale ─Źo tv├íre z dom├ícnosti?
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1322
Vek: 22.82
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod technikus110 » 08 J├║l 2018, 06:21

Nebudem robi┼ą reklamu, ale S├Ü aj u n├ís videovr├ítniky, ─Źo toto maj├║ v sebe zainplementovan├ę.
Tak isto s├║ IP kamery a aj NVR ktor├ę maj├║ v sebe t├║to funkciu, tak┼że vym├Ż┼í─ża┼í u┼ż vymyslen├ę.
Nehladiac na to, ┼że niektor├ę mobiln├ę telef├│ny to zvl├ídaj├║ tie┼ż.

Probl├ęm je tu zo z├íkonom pri tvorbe takejto biometrickej datab├ízy. S├║kromn├í osoba ju zo z├íkona nesmie vytv├íra┼ą. Pr├ívnick├Ż subjekt m├í kopu povinnost├ş. V├Żskum nesmie prebieha┼ą na verejnom priestranstve bez upozornenia dotknut├Żch os├┤b.

Druh├Ż probl├ęm je ten, ┼że kamerou sn├şma┼í verejn├ę priestranstvo. To ako s├║kromn├í osoba smie┼í iba v dvoch pr├şpadoch, kedy mus├ş┼í ale dok├íza┼ą opr├ívnenos┼ą tak├ęhoto z├íznamu.. In├í─Ź je to ofici├ílne tie┼ż zak├ízan├ę.

maskrtnik01: ....nau─Źen├í tv├íre z va┼íej dom├ícnosti, ak├ę GDPR?..... Tak to by si sa divil. Ak bude┼í ma┼ą deti nad 18 rokov, tak..... ale to nie je predmetom prvotnej ot├ízky. A plat├ş to aj na kamery bez rozpozn├ívania ─Źohoko─żvek!
Pr├şlohy
Bez názvu.jpg
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 586
Vek: 59.8
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist