Plechová garáž ako záhradný domček

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Júl 2018, 11:36

Osadenstvo nazdar,

nemá niekto skúsenosti s tým, či je naozaj vhodné použiť plechový záhradný domček alebo garáž na uskladnenie náradia ako mot. krovinorez, mot. kosačka s pojazdom, kultivátor, mot. píly, náradie a pod. ide mi hlavne o to, či to nebude na jeseň a cez zmu vo vlhkom čase chytať hrdzu, keď že je to ale stavba s "fugami", ktorá je tým pádom vetraná, tento jav by sa nemal prejavovať, či ?

Nakoľko som v baráku kde sa niekoľko desiatok rokov nič nerobilo, mám tu kadejaké náradie, čo mi treba a nemám ho kde uskladniť už, nakoľko je dôležitejšie aby sa kade tade zmestila krabica s papečkami, kýble na vodu a kadejaké krabičky... však niektorú poznajú, ďakujem ;).
Prílohy
garáž.jpg
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Júl 2018, 13:15

ci je to vhodne, alebo nevhodne miesto pre uskladnenie veci ako si popisal by sa dalo polemizovat, pokial nebude "garaz" umiestnena priamo na holej zemi, ale bude nejakym sposobom odizolovana by to mohlo byt ok, voci dazdu ju sice uchranis, ale voci vzdusnej vlhkosti a mrazu asi nie. Vhodnejsim riesenim by bolo podla mna pur panel (senvicova doska) a nejaka liata podlaha s izolaciou, ale neviem aku mas predstavu o rozpocte. Ja by som na svojom mieste skladoval iba "bezne" rucne naradie a tie vedra ako si spomenul, al ked teoreticky by sa ani ostatnemu nemuselo nic zavazne stat. Pred zimou by som odporucil este utesnit vsetky otvori vo vnutri, aby sa nemala kade vlhost dostavat dnu a aj vietor - popripade sneh.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa jezevec » 22 Júl 2018, 13:18

Všechno, co je vystavené venkovnímu prostředí, je úplně jedno jestli to bude dřevěný zahradní domek nebo plechová garáž, bude korodovat. Ale dá se tomu zabránit vhodnou ochranou např. jemným postříkáním olejem ve spreji.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Júl 2018, 14:05

Marek1975 napísal: Pred zimou by som odporucil este utesnit vsetky otvori vo vnutri, aby sa nemala kade vlhost dostavat dnu
Toto je na diskusiu. Vlhkost sa nedostava dnu, ale ani nedostava von, takze v konecnom dosledku tam bude teplo a vlhko.
To je problem aj tych super odizolovanych domov. Sice sa usetri na kureni, lebo neprejde nic dovnutra, ale zaroven ani von a zvysuje sa vnutri vlhost.
U nas skladujeme naradie, ako kosacky, motorovu pilu, cirkular... len v takej starsej murovanej dielni, kde su dvere cely rok otvorene a nekuri sa tam. Jedine co, tak tam neprsi a nesnezi. Nie je ziadny problem, kosacka stale funguje a vyzera ako nova, len samozrejme potrebuje tu zakladnu starostlivost, o ktorej sa pise v navode.
V dnesnej dobe je neviem preco taky trend vsetko riesit komplikovane, a vsetko super mega zaizolovat a vybetonovat. Aj obycajny pristresok na dvevo by poniektori stavali murovany.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Júl 2018, 14:07

Tak priamo na zem nie, musí tam byť nejaký podklad, napr. po obvode betón a stred vysypaný štrkom napr., ide o to, že nemám čas tu stavať ďalšiu chajdu, je kopec inej roboty a toto riešenie mi príde lacné a rýchle.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa Milos66 » 22 Júl 2018, 16:32

Marek1975 napísal:Pred zimou by som odporucil este utesnit vsetky otvori vo vnutri, aby sa nemala kade vlhost dostavat dnu a aj vietor - popripade sneh.
Tak to vidno, že takúto poľskú garáž ešte nikdy nevidel z vnútra. To by si sa teda namakal, všetko utesniť. Je to len zosrutkovaný ohýbaný plech.


Takto to mám už vyše tri roky. Garáž leží iba na 6-tich kockách. Zatiaľ v nej nič nezhrdzavelo
Prílohy
IMG_0898.JPG
IMG_0899.JPG
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Júl 2018, 16:55

Teraz pozeram, ze je to ta polska vec, co mam aj sused pred domom. Je to fakt len ochrana pred dazdom, takze v pohode tam daj veci. Ono tie kosacky a naradie by malo byt navrhnute tak, aby vydrzalo fungovat vonku, takze nejaka ta zakladna ochrana pred vlhkostou sa tam ocakava.
Daj tu garaz na stojky, a na podlahu urob nieco na sposob palety + vysyp strk. Ja tak mam pristresok na drevo, viem ju kedykolvek rychlo opravit, pripadne komplet rozobrat. Praca na pol dna a nemusis nic riesit s uradmi.
Pretoze to malokto vie, ale ak betonujes podlahu, tak to musis riesit s uradmi a mat povolenie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Júl 2018, 17:48

Takže to bude v pohode, teda len vymyslieť čo a kde vymerať a objednať, díky chlapi ;)
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa kamilko » 22 Júl 2018, 20:09

Kolko taka sranda stoji?
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Plechová garáž ako záhradný domček

Príspevok od používateľa Milos66 » 22 Júl 2018, 20:14

Ja som ju (3x5 metrov) kupoval v akcii za 330€, ale teraz budú asi drahšie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok