Laptop do školy

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Laptop do školy

Príspevok od používateľa Radus » 06 Sep 2018, 15:32

Zdravím, ospravedlňujem sa za zakladanie duplicitnej témy. Dostal som za úlohu vybrať laptop pre známu... Chce len nejaký používaný, samozrejme za nie veľa peňazí. Plánuje nastúpiť na informatiku do Ke a predpokladá nejaké programovanie(?) Podľa mňa, maximum výkonu ktorý bude potrebovať je spustenie prehliadača s kopou stránok (FB of course), popri tom dajme tomu Visual studio od MS a za maximum by som predpokladal Photoshoop...

Našiel som tento čo sa mi jak tak pozdáva:
https://pc.bazos.sk/inzerat/89533471/De ... NZAR6m.php
S tým že by som vyhodil DVDromku a drbol tam ďalší disk na data, plus vymenil tlačítka na klávesnici lebo že sú tam nejaké polepy....
Čo myslíte, oplatí sa? Alebo máte nejaké iné nápady?
Ďakujem za každú radu.
R.
0
Naposledy upravil/-a Radus v 06 Sep 2018, 20:08, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa miroja » 06 Sep 2018, 15:44

Ak NB z druhej ruky, tak doporucujem taky, o ktorom vies historiu, zvlast ak to bude pre svokrovcov-cakatelov. Vyhnes sa tym pripadnym problemom v buducnosti.
Ak to ma byt pre IT, pozeral by som NB s nativnym COM portom.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Mek » 06 Sep 2018, 16:25

Ja by som vedel ponuknut tento NB MSI GT60. Podrobne info je v tom linku. Urcite bude postacovat na vsetky ucely.
A COM port v NB dnes uz nenajdes. Ja sam som z IT a nikdy som ho nepotreboval. Ak ho bude treba, tak prevodnikom do USB...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Sep 2018, 16:44

Do školy treba notebook s výdržou baterky. Tie herné s výdržou dve hodiny v režime spánku sú na nič.
Jazdený MacBook Air od roku 2010, nižšie ročníky nie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Sep 2018, 17:08

Kup HP NB s procesorom Intel Core i5, z firmy ktora refubrishuje podnikove vyradene notebooky. To su kvalitne mensie vyladene NB ktore sa velmi dobre prenasaju. Doma sa daju napojit na externy monitor, takze ak nestaci 14- 15" monitor, da sa to vyriesit extnym monitorom. Pri kupe takeho NB dostanes aj 1 rocnu zaruku. Vedia preco ju davaju. V pripade ze nie si spokojny s vydrzou baterky, automaticky si kup original baterku za cca 60-80€ cez autorizovaneho predajcu (ak sa chces vyhnur poziaru v dome alebo rychlej strate kapacity baterky nakolko vsetky lacne baterky do NB su z ciny a vydrzia max pol roka. Na mojom vznikol skrat a vdaka bohu zhorel prepojovaci pliesok a nevznikol z toho poziar). Ak kupis nieco ine, vzdy to bude macka vo vreci. Bud bude pekna a pritulna alebo bude skareda a skriabat. :mrgreen:

Takze tak.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Edgar » 06 Sep 2018, 17:49

Radus napísal:Plánuje nastúpiť na informatiku do Ke a predpokladá nejaké programovanie(?) Podľa mňa, maximum výkonu ktorý bude potrebovať je spustenie prehliadača s kopou stránok (FB of course), popri tom dajme tomu Visual studio od MS a za maximum by som predpokladal Photoshoop...
Asi závisí od školy, ale možno predpokladáš zle. Zhrniem môj minulý ročník na VOŠ. C++, JavaScript, dajme tomu, to rozbeháš na všetkom, ale neskôr k webu ešte JAVA (IntelliJ IDEA), aplikácie + server v JAVE + MySQL (Wamp) server + nedajbože ešte niečo hľadať na internete a 4GB RAM bola fuč. A Linux vo VirtualBoxe ani nespomínam. Takže pri výbere počítača pre IT školu neodporúčam šetriť.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Milos66 » 06 Sep 2018, 18:56

0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Najgel » 06 Sep 2018, 19:34

Sorry, ale ak sa plánuje naozaj učiť a nie len flákať školu na internete tak 4GB RAM je naozaj málo.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Radus » 06 Sep 2018, 20:07

Zdravím, ďakujem za názory, prelúskam, popozerám, keď tak sa ozvem cez SS na ponuky. Pod 8GB RAMky, som ísť nechcel, laptop ktorý som dal v odkaze v prvom príspevku mal samozrejme 8 a cenovo sa mi zdal v pohode, tak neviem. Uvidíme. Keby ste mali ešte nejaké ponuky, kľudne sem s nimi, myslím že pomôžu aj iným.
Ďakujem všetkým.
R.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Laptop do školy

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 06 Sep 2018, 21:15

Ak je jej dolezitejsie pisanie kodu ako facebook, tak urcite nieco s minimum 1080p rozlisenim a matnym lcd, cpu postaci i3-i5 v pohode, viac ako 8gb ramky je zbytocnost. dolezitejsi bude ssd disk, vaha a vydrz na baterku. Tiez pisat kod a krcit sa pri 13" lcd nebude najstastnejsie pre plnohodnotnu robotu a efektivitu prace na pc, odporuc aj externy monitor na citanie materialov a pisanie prac bez nutnosti preklikavania, je to podstatne pohodlnejsie a rychlejsie.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok