Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Sep 2018, 15:21

Cavte,
neviete o neakej photo aplikacii ktorá nezaostruje sama ale užívateľ môže si to vypnut A zaostrit sam?

Ilustrativny priklad:
Zabijete spendlik do dreva ze vycnieva asi 5mm a chete odfotiť hlavicku. Fotak vám stále zostrí na drevo A nie na hlavicku. Neviem od fotiť čo ja chcem. Hľadám aplikáciu kde sa autozaostrenie dá vypnúť A užívateľ si zostrí sam A potom už aplikácia nedoostruje.

Už som skúsil asi päť foto aplikácií no každá sama zaostruje. Už ma to nebaví takto to skusat.
Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa Juroo » 12 Sep 2018, 15:35

Napr. Footej : https://play.google.com/store/apps/deta ... mera&hl=sk
Alebo Open camera : https://play.google.com/store/apps/deta ... mera&hl=sk

Ak to nepôjde, voľby máš "zašednuté" alebo to nič robiť nebude, tak tvoj telefón túto funkciu nepodporuje (môže to byť samotným ROM SW alebo si zaostruje HW sám).

Neskúšal si jednoducho ťuknúť na displeji na objekt ktorý chceš zaostriť ?
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa Cofi » 12 Sep 2018, 16:05

ak nemas "makro" rezim v defaul apke tak ti to ani asi nepojde..kup si pridavnu sosovku (cina cca 2-3 eur) ak to chces castejsie pouzivat
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Sep 2018, 16:27

A neočakávaj od mobilu , že bude fotiť ako zrkadlovka . Hĺbka ostrosti u mobilu je úbohá ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Sep 2018, 19:05

Dakuje m za reakcie, zatial sa mi stale nedari. Skusal som tu apku open camera, nevidim ani tam tu moznost.

Vidim ze nie vsetci ste ma pochopili . Aby ste videli o co mi ide tak som narychlo natocil video.

https://youtu.be/txmFIApK8UA

Potrebujem zaostrit tu spicku osky z detskej hracky. Kedze ale v pozadi je ceruzka camera automaticky zaostruje na ceruzku. Na chvilocku aj vidno ze focus sa zaostril aj na spicku, no fotak sa potom rozhodol pre ceruzku. Ja to chapem, tak pracuje auto fous, zaostri na vacsi predmet. Ja ale potrebujem manualne "vysvetlit" fotaku v mobile, ze chcem zaostrit na tu osku z hracky a nie na ceruzku (viem ze s profifotakom to ide, ale ja to skusam s mobilom ci to ide alebo nie).

Prosim nemylte si to so Zoom ako tu bolo spominane makro. Ja potrebujem manualne nastavit Focus.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa mac26 » 12 Sep 2018, 19:48

V prvom rade stale nevieme aky je to mobil. Dolezita je tiez verzia OS. Ako daleko to mas? Vacsina zaostri az tak od 10cm.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Sep 2018, 19:56

Samsung galaxy A300 (SM-A300FU myslím rok 2015)
Android 6.0.1

Ja nemám problém so zaostrenim. Problém mám že mi nezostrihajú niekedy na to na čo ja chcem aj keď to mobil dokáže zostrí na čo ja chcem. Pozri to video, tam je to vidno O čom hovorim.

Skrátka otázka je či existuje taký soft K mobilnému fotaku kde je bežec S ktorým nastavím focus manuálne a odfoti fotku tak ako ju manuálne zaostrim bez ohľadu na kvalitu zaostrenia a nebude to robiť automaticky.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa alidedko » 12 Sep 2018, 20:30

Bacon Camera. Xiaomi Redmi 4X, funguje to ako vino.
Len ci aj na tej pomste menom Samsung ...
https://youtu.be/5gAw4bGyl2I

Appka vyzera nejako takto.
Prílohy
Screenshot_2018-09-12-20-32-44-880_com.fgnm.baconcamera.png
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Fotoaparát s manuálnym zaostrenim pre android

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Sep 2018, 21:23

Vyskúšam a dám vediet.
Zatiaľ som prišiel na to že V Open camera zamknem focus, kliknem na displej, fotka si sáma zaostrí A potom ja sa fyzicky priblížim alebo oddialiť čím zostrím na čo chcem A potom kliknem na tlačítko snimku. Tým že focus je zamknutý to odfoti tak ako ja zaostrim.

Neskôr vyskúšam ten bacon camera.

-- Spojený príspevok 12 Sep 2018, 21:17 --

alidedko,

na tom videu si to ty zaostroval posuvnym bezcom ktory na videu nevidno alebo to sama kamera robila?

Nainstaloval som ten Bacon Camera ale ani tu nevidim manualne zaostrovanie. Aj tu si to kamera vsetko zaostruje sama. Asi ta funkcia nebude dostupna. Tu si asi robi kamera sama. Vsetko ostatne sa da nastavovat. Ty si to ako zaostroval na tom videu?

Zatial mi najviac vyhovuje zamknut focus, na nieco zaostrit a potom sa priblizovat aebo oddalovat od objektu cim si zaostrim na co chcem. Zatial ine riesenie nevidim....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok