Čierny cesnak

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Čierny cesnak

Príspevok od používateľa Dolfi » 19 Sep 2018, 13:15

Zdravím, keďže sa tu rieši aj štepenie stromčekov, snáď ma neukameňujete. Napokon, téma môže mať čo-to spoločné aj s elektrikou.

Najskôr kuknite sem: https://www.kamzakrasou.sk/vedela-si-ze ... den-/14559 . No a ak je niekto záhradkárom a má "bio" cesnak, (tým z Číny moc neverím), môže zvýšiť pridanú hodnotu svojho cesnaku a vyrobiť z neho čierny cesnak. Chce to len spraviť vyhrievanú kisničku s termostatom a strčiť do nej vlhkomer a možno starý plech s vodou.

Nakoľko je nás tu pár starých zúrivcov, ktorí majú vysoký krvný tlak, tak o odbyt by mohlo byť postarané ... :wink:


! Tvoju tému som prečistil od OT. upravil: 20.9.2018 mirosne !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa oravan » 19 Sep 2018, 21:43

Téma určená práve pre takéto blbosti a za nervi to nestojí možno sa mu podarí vypestovať ten cesnak potom bude čumieť ja sa tomu nerozumiem tak veľa uspechov v pestovaní čierneho cesnaku ale i tak si myslím že to bude slengový názov
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa budvar10 » 20 Sep 2018, 09:01

No dobre..., a čo čierny cesnak, čo to vlastne je?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Sep 2018, 09:15

Otvor si ten link od Dolfi hneď úplne hore. Tam to máš vysvetlené čo je ten čierny cesnak.

Ja mám najradšej cerstvy, a ked dostanem naň chut a zjem s chlebom 4-6 strucikov potom manželka mi nadava a musí vetrat, až tak to smrdi...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa medved » 20 Sep 2018, 10:01

Čierny cesnak je náhodou perfektná vec a nedám naňho dopustiť.. sám som ho už niekoľko krát mal, ale v tabletkovej forme ako doplnok stravy a jop, je čierny po fermentácií. Viac info čo to je tu na webe a dá sa aj doma spraviť, ale nie je to práve jednoduché a časovo náročné... samotná fermentácia trvá dlho tuším vyše mesiaca za určitých a stálych podmienok ako je teplota, vlhkosť... tiež som sa dostal k info, že nie je to celkom správne označenie fermentácia, lebo tam dochádza k iným procesom, teraz ma nenapadne presne názov.. doma som si tiež robil fermentovaný cesnak asi 6 týždňom bo som nato zabudol, stačilo aj 4,,, mne osobne to chutilo, silne jak ďabol, no mal som problém s konzumáciou, ten môj fermentovaný cesnak (nie čierny cesnak = sú 2 rôzne procesy) smrdel tak veľmi, že zvyšok členov domu to ešte cítili zo mňa aj ďalčie 2-3dni ten cesnak a ako som ho mal v chladničke tak to pekne rozvoniavalo všade :lol: ale inak ja som s tým problém nemal... musí to byť v chladničke pre zastavenie fermentácie, ono to je živé a vzniká tam biela pleseň, baktérie, kvasinky rôzne tie probiotické kultúry... je to XYZ krát silnejšie ako tie "probiotiká" v obchode v jogurtoch, mlečných výrobkoch atď.. to je všetko blud oproti tomuto, rovnako tabletky z lekárne.. v tomto žije ooooveľa viac a je to fakt živé..

https://products.mercola.com/black-garlic-supplement/
https://www.adamraw.cz/cerny-cesnek/

...teraz pozerám, že časť podstatných info na webe chýba (!) 8O .. posraté zákony... :axe:
ja som to mal posledné 2 zimy a na imunitu je to perfektná vec.,, čo som to mal chorý som nebol a to boli aj všetci okolo mňa chorý aj doma aj v práci...
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa budvar10 » 20 Sep 2018, 13:21

romiadam napísal:Otvor si ten link od Dolfi hneď úplne hore. Tam to máš vysvetlené čo je ten čierny cesnak.

Ja mám najradšej cerstvy, a ked dostanem naň chut a zjem s chlebom 4-6 strucikov potom manželka mi nadava a musí vetrat, až tak to smrdi...
Chcel som len otočiť diskusiu k nadpisu témy. :)

Cesnak je dobrý napr. na prekrytie nepríjemného zápachu z úst po cibuli.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Sep 2018, 14:34

A ani nikto nezbadá, že si si prdol. :D

Tiež si myslím, že sú tam iné procesy ako fermentácia, čiže kvasenie,možno tomu nejako pomôžu,pretože bežne sa takto cesnak nikdy nasfarbí.Zväčža len zhnedne pri vysušení, alebo ozelenie od plesne, čizožltne ak zhnije.No musí to byť fakt,, pecka koncentrát,,.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa zipaj » 23 Sep 2018, 17:14

...a ako už pred mnohými rokmi vyskúmal Ander z Košíc, najviac ho cítiť po klobáse :-)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa hpeter » 23 Sep 2018, 19:13

medved napísal: ono to je živé a vzniká tam biela pleseň, baktérie, kvasinky rôzne tie probiotické kultúry... je to XYZ krát silnejšie ako tie "probiotiká" v obchode v jogurtoch, mlečných výrobkoch atď.. .
bal by som sa toho :confused:
radsej kefirove zrna + mlieko z automatu...
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čierny cesnak

Príspevok od používateľa medved » 24 Sep 2018, 07:33

mám aj kefírové zrná a mlieko z automatu :D to je aj x krát chutnejšie :lol: .. ten fermentovaný cesnak som len raz skúšal, ale veľmi to neprešlo pochopením ostatných členov rodiny :lol: čierny cesnak by bol v tomto lepší, ale to už je problém ho doma len tak spraviť... nato už treba iné vybavenie a nielen to dať do skla fermentovať, vlastne ten čierny cesnak ani nevzniká klasickou fermentáciou a tuším sa to tak ani správne nevolá čo bude aj často chybné označovanie na weboch... Vzhľadom nato, čo všetko som už pojedol, tak ten cesnak mi nerobil problém... ale bol som jediný kto to ochutnal a jedol pravdaže :mrgreen: ... ale inak týmto spôsobom sa dá fermentovať akákoľvek zelenina.. mrkva, uhorky, paprika, mix zeleniny... voda+soľ a nič viac.. podľa teploty, množstva, druhu zeleniny.. 3-5 týždňov v teple a tme, potom do chladu a tmy, hlavne žiadne svetlo a slnko. Nesmie sa tam dostať vzduch, žiadne vzduchové bublinky, všetko pod vodnou hladinou.. soľný roztok zabráni množeniu sa škodlivých baktérií a plesní.. v soľnom roztoku sa budú množiť len tie správne baktérie a plesne, ktoré sú skvelé probiotika a hlavne v oveľa väčšom množstve a druhov.. vlastne podobne a cca rovnaké kultúry ako aj pri kefíre.. časť srvátky z toho kefíru by sa tiež mala dať použiť do vody na začatie fermentácie inej zeleniny už s pridaním konkrétných kultúr z toho kefíru.. kefír žerem každý deň už asi aj 2 roky.. kupovaný nechcem už ani vidieť
0

Napísať odpoveď